Золочівська
 райдержадміністрація Харківської області
Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук
 

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна довідка
Історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Проекти
Регуляторна діяльність
 

Прийом громадян

Графік прийому
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
 
 
 

Погода в Золочеві

 
 
 
 

Корисні посилання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Медицина


 


Діяльність галузі охорони здоров'я у 2010 році була спрямована на забезпечення доступності якісної медичної допомоги кожному громадянину, запровадження нових ефективних механізмів фінансування та управління галуззю, створення умов для формування здорового способу життя.

Здійснювались заходи щодо подальшого впровадження сімейної медицини і на цей час всі дільничні лікарні та амбулаторії реорганізовані у дільниці загальної практики-сімейної медицини. Сімейними лікарями обслуговується 100% населення району. Зараз в районі функціонує комунальне підприємство «Золочівська центральна районна лікарня», яке об’єднує власне центральну районну лікарню, 18 відділень загальної практики-сімейної медицини.

Кількість ліжок у стаціонарних відділеннях – 120, у денних стаціонарах – 90.

На утримання закладів охорони здоров’я  району у 2010 р. витрачено 5247,0 тис. грн. бюджетних коштів, що на 18,8% більше у порівнянні з відповідним періодом 2009 р. (4417,6 тис. грн.).

Презентація досвіду створення КП "Золочівська ЦРЛ"


Підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 2011 рік

Протягом останніх декількох років КП «Золочівська ЦРЛ» працює на глобальному бюджеті, тобто, кошти не розподіляються між сільськими радами, а зосереджено в районному бюджеті.

На 2011 рік кошторисом було затверджено  видатки на охорону здоров'я району в загальній сумі 12306 тисяч гривень. Протягом 2011 року було додатково виділено за рахунок бюджетів усіх рівнів 1196 тисяч гривень (на ремонт рентген. кабінету, оплату праці працівників, оплату теплопостачання, розрахунки за бензин).

         В порівнянні з бюджетом 2010 року бюджет 2011 року збільшився на 316,1 тисяч гривень. Видатки  на охорону здоров’я в районі на одного жителя становили  у 2010  році – 466 гривень, у 2011 році – 486 гривень.

 Кількість працюючих на кінець 2011 року становила 371 чол. Середня заробітна плата медпрацівників на початок року складала 1457 гривень, а на кінець року  - 1721 гривню. Протягом року середня заробітна плата збільшилась на 18 відсотків.

 В 2011 році продовжувалася       тенденція до скорочення штатної чисельності працівників КП «Золочівська ЦРЛ». Якщо в 2010 році  працювало 413 фізичні особи, то у 2011 -  392 .

Така тенденція пов’язана в першу чергу зі скороченням населення району і, як результат,  зменшенням фінансування закладів охорони здоров’я.

Плани підвищення кваліфікації і атестації, як лікарів, так і молодших медичних спеціалістів були виконані на 100%. Укомплектованість лікарськими кадрами залишилася практично незмінною 86,7 %,  в  2010 році  була 87%, укомплектованість середніми медпрацівниками склала 84,4% в  2010 р. 89,3%.

Як і в попередні роки, є проблеми з укомплектуванням кадрами. Так, зокрема, по ЦРЛ потрібні лікар-нарколог, лікар кардіолог, лікар УЗД, лікар онколог, анестезіологи, сімейні лікарі.

Великою проблемою є і постаріння медичного колективу, близько 40% лікарів – це особи передпенсійного та пенсійного віку. Щороку  залучаються абітурієнти – цільовики (2 чоловік в 2010 р., 2 чоловік в 2011 р.), але це  не вирішує проблему.

Розв’язати проблему допоможе  будівництво чи надання соціального житла для медпрацівників з метою  залучення  сімей лікарів на роботу в медичних закладах району.

            Протягом 2011 року вживалися системні заходи щодо  покращення матеріально-технічної бази медичних закладів району.

Проведено поточні ремонти в операційному блоці хірургічного відділення, пологовому, стоматологічному відділеннях, у семи відділеннях сімейної медицини та вісімнадцяти  фельдшерських пунктах. Частково відремонтовано покрівлі у головному та господарчому корпусах, інфекційному та аптечному відділеннях. Утеплено підлогу в стоматологічному відділенні, кабінетах ендокринолога та отоляринголога, у кабінеті завідуючого поліклінікою. Проведено модернізацію зовнішньої каналізаційної системи будівель ЦРЛ, денного стаціонару, швидкої допомоги.

Здійснено капітальний ремонт покрівель Удянського відділення сімейної медицини та фельдшерського пункту села Відродженівське.

         Виконано ремонт електромережі в будівлях Довжицького, Одноробівського-1, Конгресівського відділень сімейної медицини. Роботи з часткової заміни електромережі та електрообладнання проведено в Писарівському відділенні сімейної медицини.

 Медичні заклади району в повному обсязі забезпечені вугіллям та дровами на опалювальний сезон.

         На протязі року хворі ЦРЛ одержували трьохразове харчування. Фактичні видатки на харчування склали в 2011 році за рахунок бюджету 122,8 тисяч гривень.

Суттєву допомогу у зборі овочів для потреб лікарні надали жителі району. Це дало змогу не тільки покращити меню хворих, але й не відчути подорожчання продуктів харчування. Було заготовлено овочів на загальну суму 19 тисяч гривень.

Фінансове і матеріальне забезпечення сільських відділень сімейної медицини (амбулаторій і ФАПів) проводилось централізовано. Це дало змогу медпрацівникам сільських відділень своєчасно і в повному обсязі отримувати заробітну плату, а також проводити поточні ремонти.

         Всі сільські відділення сімейної медицини були забезпечені медикаментами, бензином, запчастинами для ремонту автомобілів, дровами та вугіллям на опалювальний сезон.

Протягом 2011 року централізовано було отримано рентгенівський  комплекс на суму  749,7 тисяч гривень., вісімнадцять сумок фельдшера на суму 19,4 тисяч гривень, наркозно-дихальний апарат на суму 290 тисяч гривень.

Демографічна ситуація у 2011 році залишалась складною, як і в попередні роки. Протягом року чисельність населення району зменшилась на 526 чоловік. На 1 січня цього року вона складає 27771 чоловік.

Кількість населення району зменшилося на 526 чоловік, що становить майже два відсотки.

З 2006 року по 2009 рік спостерігалося зростання народжуваності, але в 2011 році цей процес призупинився. Є підстави сподіватися, що заходи, які вживаються керівництвом  держави щодо стимулювання народжуваності дадуть позитивний результат.

Загальна смертність населення продовжує  залишатися на високому рівні - 21,9 % на 1000 чоловік населення.

В загальній структурі смертності продовжують домінувати серцево-судинні захворюванням – від них померло майже 80% жителів району, на другому місці онкозахворювання ( 7,9%) на третьому нещасні випадки і травми (3,9%). Всього від нещасних  випадків пішло з життя 24 чоловіки, що на 16 чоловік менше ніж у 2010році.


12.12.2012 План закупівель на 2013 рік КП "Золочівська ЦРЛ"

 

62200 пл.Леніна 5, смт Золочів, Харківська обл.
email - mail@zolochivska-rda.gov.ua
т./ф. (057-64) 5-15-64