Золочівська
 райдержадміністрація Харківської області
Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук
 

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна довідка
Історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Проекти
Регуляторна діяльність
 

Прийом громадян

Графік прийому
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
 
 
 

Погода в Золочеві

 
 
 
 

Корисні посилання

 

 

 

Світличненська сільська рада


Сільський голова - Затірка Анатолій Зосимович

Тел.:(057-64) 98-1-42

Там, де Харківщина межує з Бєлгородською областю Росії, серед безкрайніх степів Золочівського району розташувалося мальовниче село Світличне.

Таких сіл на Україні багато. Вони, як люди, мають свою долю. В дев’яностих роках минулого століття Світличне розрослося рядами нових вулиць і багатоквартирних будинків. Не так багато йому років, і хочеться, щоб майбутнє села було щасливим.

Раніше тут були хутори - поселення козаків, що раніше проживали в Золочеві - Христенків хутір, Дубійка, хутір Крайній та інші.

В двадцятих роках ХІХ століття засновано село Світличне. Його засновником вважається переселенець із Золочева - Христенко та інші переселенці – козаки.

Село знаходиться на північному сході від селища Золочів. Місцевість горбиста, порізана ярами, в центрі села розташований ставок, що створений у повоєнні 1944-1948 роки.

Відстань від села Світличне до селища Золочів 12 кілометрів, до обласного центру - 45 кілометрів, до Козачої Лопані - 10 кілометрів, до роз’їзду залізниці 192-го кілометра, що теж називається роз’їзд Світличне, в пам’ять про Героя Радянського Союзу Тимофія Івановича Світличного, – 4 кілометри.

Для благоустрою села багато зусиль доклав, на той час голова колгоспу «Перше травня», мешканець селища Південне, Петро В’ячеславович Співак.

За часів царської Росії жителі села були малоосвіченими, як і тисячі інших селян. До революції мешканці Світличного були вільними селянами, їм належало 790 гектарів землі. Більшість з них були середняками і бідняками.

Куркулі і середняки мали по 500 гектарів землі, бідняки – 290 гектарів. Вільні селяни наймалися на роботу до багатих та середняків.

У 1920-24роках вчителі, які працювали в Світличанській початковій школі, організували лікнеп, навчаючи грамоті населення.

У 30-х роках було введено політехнічні навчання, відвідуючи які діти вчилися виготовляти дерев’яні та металеві речі в шкільних майстернях.   .

Після отримання семирічної освіти молодь, переважно, працювала в сільському господарстві, частина працювала в обласному центрі на фабриках, заводах, залізниці.

Партійний осередок організований у селі в 1928 році, очолював комуніст Христенко Антон Якимович. Активісти села проводили роботу по розкуркуленню. У жителів села Христенка Кузьми Дмитровича, Сидоренко Аврама Федоровича, Лебединця Григорія Васильовича, Христенка Мусія Олександровича було конфісковано худобу,будинки і майно.

На території Світличненської сільської ради в 1929-30-х роках були організовані колгоспи: в селі Світличне - «Комунарка України». Колгосп мав 270 гектарів орної землі, 12 корів, 76 коней, 1 приводну молотарку, 6 кінних сівалок. Працювало в господарстві 326 чоловік. Також колгоспи було створено в селах Дуванка і Сосновка.

У 1951 році всі три колгоспи були об’єднані в один, який мав назву «Перше травня». У 1970 році до колгоспу «Перше травня» був приєднаний колгосп імені Жданова, який знаходився на території сіл Макарове і Турове. Пізніше приєднався колгосп імені Мічуріна села Козача Лопань.

На сьогодні господарство носить назву ТОВ «Перше Травня», і є одним з кращих у районі. Його очолює енергійний, молодий керівник Володимир Рева. Спеціалізація - зернові і технічні культури, випуск тваринницької продукції.


Персональний склад Світличненська сільська рада

 

62200 пл.Леніна 5, смт Золочів, Харківська обл.
email - mail@zolochivska-rda.gov.ua
т./ф. (057-64) 5-15-64