Одноробівська Перша сільська рада

Сільський голова - Золотарьов Олег Дмитрович

Тел.:(057-64) 98-5-20

Територія Одноробівської Першої сільської ради складає 3834 га. До складу сільської ради входять:

• село Івашки, яке налічує 315 дворів і 838 чоловік населення,

• селище Перовське – 33 двори і 67 чоловік населення,

• селище Одноробівка – 60 дворів і 123 чоловік,

• село Басове – 87 дворів і 139 чоловік населення.

Івашки – наш рідний край – це маленька цяточка на великій карті України. На берегах річки Грайворонки – притоки Ворскли розкинулося дивовижне село Івашки, яке було зовсім пустинним. Перші поселенці згадуються старожилами, як великі любителі бджільництва. Поступово почали зۥявлятися інші поселенці. Це здебільшого були козаки із Задніпров’я, кріпосні люди, які, як і брати Івашко, засаджували ліси, обробляли землю, будували для себе житло. Так зростало село. До 1756-1770 років у ньому налічувалось біля двадцяти розкиданих у різних місцях будинків.

З 1810 року село належало поміщику Хорватову. Тоді ж почалося будівництво спиртзаводу. В 1815 році він запрацював. Поміщик Хорватов почав називати село Іванівське, яке з таким іменем проіснувало до 1926 року. Потім завод було продано грайворонському купцю Кулявцю. У 1891 році підприємство згоріло і його власнику довелося будувати все заново. Територія заводу становила близько 2000 кв.м. Все почало змінюватися, удосконалюватися. Будувалися цегельні приміщення для покращення умов праці та збільшення продуктивності виробництва. Івашки розросталися навколо заводу .

В липні 1926 року село було передано із Богодухівського району до Золочівського Харківської губернії і стало називатися Івашками.

Великих руйнувань зазнало село в період Великої Вітчизняної війни. З 1943 року почалася його відбудова.

Вже після війни було розпочато генеральну реконструкцію Івашківського спиртзаводу. На ньому були встановлені нові котли , парові машини.

Найбільший розквіт села та заводу припадає на період з 1973 року. Тоді завод очолив мудрий керівник С.І.Рогачов. Саме він відбудував виробництво, запровадив нові технології та техніку, що врешті - решт забезпечило максимальні результати. В Івашках з'явилися багатоповерхівки, заасфальтовані  дороги, кращали як умови проживання, так і умови праці на заводі.

На жаль, сьогодні роботу Івашківського спиртзаводу призупинено.

На території ради розвивається сільськогосподарське виробництво. Фермерське господарство  "Альфа", ФГ Гурۥєва В.А., СТОВ "Прогрес", Агрофірма "Басово" займаються вирощуванням зернових культур, цукрових буряків, соняшника і тваринницької продукції та надають допомогу населенню в обробітку земельних ділянок.

Соціальна сфера представлена декількоми об’єктами. Івашківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де навчається 80 учнів, Івашківський дошкільний навчальний заклад. Молодь проводить своє дозвілля в Івашківському будинку культури та Басівському сільському клубі. Все підростаюче покоління нашого краю дійсно активне, талановите, завзяте, позитивне. Більша кількість дітей є учасниками художньої самодіяльності, приймають активну участь в різноманітних спортивних змаганнях, туристичних подорожах, в проведенні різноманітних свят та інше.

Жителям сіл яскраво пам’ятаються веселі свята та мітинги (Івана-Купала, Дні визволення с. Івашки від німецько-фашистських загарбників, День Перемоги, Новий рік тощо).

На території ради працюють магазини приватних підприємців, що дозволяє забезпечити жителів сільської ради продовольчими та промисловими товарами.

Персональний склад Одноробівська Перша сільська рада