Золочівська
 райдержадміністрація Харківської області
Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук
 

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна довідка
Історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Проекти
Регуляторна діяльність
 

Прийом громадян

Графік прийому
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
 
 
 

Погода в Золочеві

 
 
 
 

Корисні посилання

 

 

 

Малорогозянська сільська рада


Сільський голова - Лизогуб Валентина Єгорівна

Тел.:(057-64) 94-3-58

Кількість населення всього – 1059 чол.

Назва с. Мала Рогозянка згадується в Меживій виписці за 1696 рік , коли по царській милостиві Катерини II ділянка землі в 1тис. га була дарована поміщиці Ольшевській , яка привезла з собою 7 сімей кріпаків і побудувала поміщицьку економію. В зв’язку з тим, що селян-кріпаків не вистачало для обробітку землі, то Ольшевська поповнила їх шляхом обміну та купівлі. За іншими даними ці землі належали Харківському полковнику Григорію Донцу, а пізніше по царським грамотам 1700 року перейшли до його сина Федора Донца, далі, як придане , його дочці, потім її чоловіку, Якову Кропоткіну , а далі Щербиніну.

Згідно перепису 1732 року с.Мала Рогозянка входило до Ольшанської сотні Харківського полка і належало тому ж полковнику Крапоткіну. В селі нараховувалося 168 душ підданих, 64 хати, 1 школа, 1 шпиталь.

Останній поміщик Троїцький, який перед революцією 1917 року частину землі продав , а не продану лишив і втік за кордон. До Жовтневої революції населеному пункту належало 650 га землі. Поміщик мав -180 га , піп- 23 га, середняки- 10 га. а бідняки – 2 га землі.

Радянська влада в селі була встановлена в грудні 1917 року. Ініціатором створення Ревкому та його головою був Фесенко Микола Мусійович. Ленінський Декрет про землю був проведений 1918 року. ТСОЗ був створений 1928 р і був реорганізований в колгосп „ Нива ” в 1930 році.

Колективізація була закінчена в 1932 році. Фактів класової боротьби не було. Неписемність була повністю ліквідована в 1935-1936 роках. Основним показником зростання культури і добробуту стало будівництво клубу , село було електрифіковано.

До Жовтневого перевороту в с. Мала Рогозянка промислових підприємств не існувало. За роки Радянської влади в селі було побудовано : млин ,олійницю, цех по виробництву меблів.

До 1917 року була початкова школа , де навчалося 30 учнів , зараз ЗОШ I-IIIступенів.

Під час Великої Вітчизняної війни населений пункт був окупований 19

вересня 1941 року і визволений 16 серпня 1943 року.За часів окупації в населеному пункті були зруйновані колгоспні приміщення , клуб , школа.

В центрі Малої Рогозянки знаходиться братська могила та пам’ятник загиблим воїнам , визволителям села в роки Великої Вітчизняної війни , встановлена меморіальна дошка з іменами загиблих земляків.

В с. Перемога – обеліск воїнам – землякам , загиблим в роки Великої Вітчизняної війни.

На сьогоднішній день в с. Мала Рогозянка працюють : Малорогозянська сільська рада , загальноосвітня школа I-III ступенів , сільський клуб, бібліотека, поштове відділення , магазин , торговий павільйон , фельшерсько- акушерський пункт, пункт по переробці насіння соняшника.

В с. Перемога працюють : сільський клуб, амбулаторія сімейного лікаря, бібліотека , магазин , продовольчий кіоск.

Транспортне сполучення : електричка до м. Харків , сел. Золочів.

Історичною пам’яткою , прикрасою с. Мала Рогозянка є Свято-Успенський Храм.

Ще за часів Григорія Донца у 1701 році був побудований перший храм.

Перший храм був дерев’яний. У 1762 році його розібрали й на тому ж місці побудували нову дерев’яну церков , названу на честь Вознесенія Господня.

В 1773 році в селі проживало 300 душ , що належали поміщиці Домні Павлівні Веселовській , яка мала 400 десятин землі і лісу.

У цьому ж році у Веселовської купив це помістя генерал Ольшевський , який служив у князя Потьомкіна. А господаркою помістя стала його дружина , яка певний час була фрейліною при царському дворі.

Маючи підтримку царського двору , Потьомкіна , при активній допомозі свого чоловіка і настоятеля Харківської Єпархії ,Надія Андріївна Ольшевська побудувала кам’яний однопрестольний Храм на честь Успенія Пресвятої Богородиці. Пізніше було зведено окрему будівлю дзвіниці. Автори проекту церкви невідомі.

Після того, як у Храмі почалося служіння (7 жовтня 1955 року)Ольшевська, будучи освіченою людиною, відкрила церковно- приходську двокласну школу для дітей села. Вони тут вчилися не тільки Закону Божому , а і читати, і писати , і рахувати.

Надія Андріївна Ольшевська померла 25 лютого 1880 року. У квітні цього ж року по благословенію Пресвященного епіскопа Харківського та Ахтирського Іустина прах усопшої був перевезен у Малу Рогозянку й поставлений у приготовленій самою поміщицею опочивальні при храмі.

В з’язку з тим , що село знаходиться на річці Рогозянка, дали йому назву Рогозянка, але в 12 км на північний захід було ще одне село Рогозянка , то його стали називати Велика Рогозянка, а село в межіріччі річок Уди й Рогозянка – Мала Рогозянка.

Село Мала Рогозянка часто переходило у володіння від одного поміщика до іншого. В народі розповідають , що один з них був наділений духом нигилізму й невір’я. Керуючись ідеями прогресу й вольнодумства, він вороже ставився до церкви. Тому почав зводити високий забор перед своїм будинком, щоб з його вікон не бачити церкви. Після цього він зовсім осліп і поїхав лікуватися за кордон, але не покаявся. Там і помер.

Суспільство швидко втрачало віру в святиню. Після жовтневого перевороту 1917 року дзвінницю і кам’яну огорожу навколо церкви було зруйновано. А на початку 30 років храм було закрито. Прах Н.А.Ольшевської було перенесено на кладовище. Почалася війна. Під час окупації села німецько- фашистськими загарбниками у 1942 році храм було знову відкрито. Після звільнення села 16 серпня 1943 року богослужіння продовжувалось до 60 років.

 У 1964 році церков знову було закрито й її приміщення стало колгоспним складом. 5 червня 1995 року рішенням Харківської обласної ради народних депутатів № 409 діяльність Свято- Успенського храму відновлено.

26 вересня 1999 року відбулося освячення храму, яке здійснював митрополит Харківський і Богодухівський Никодим. Це стало великою подією , великою радістю для мешканців села.

Церква в с. Мала Рогозянка – це шедевр архітектури стилю барокко з елементами архітектури козацтва. Білоголовий купол Свято-Успенського Храму видно далеко навкруги. У ясну сонячну погоду він виблискує , мов дзеркало , ніби радіючи оновленню.


Персональний склад Малорогозянська сільська рада


62200 пл.Леніна 5, смт Золочів, Харківська обл.
email - mail@zolochivska-rda.gov.ua
т./ф. (057-64) 5-15-64