Електронна пошта: mail@zolochivska-rda.gov.ua, zolochivska@rda.kh.gov.ua

 

 

Золочівська

                      райдержадміністрація Харківської області        

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та
історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
Люстрація
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
ЦНАП
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Державні закупівлі
Проекти
Регуляторна діяльність
Спостережна комісія
Вибори
Цивільний захист
Децентралізація
Містобудування, архітектура та ЖКГ
Управління соціального захисту населення
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
Правова допомога
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
Оголошення
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Законодавчі акти та позиційні матеріали Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

Архів повідомлень (01.11.2020 - 30.11.2020)


 

 

 


30.11.2020

Управління соціального захисту населення інформує
Завершується відкриття особових рахунків у відділенні Ощадбанку громадянами, що користуються пільгами і субсидіями та зекономили в опал
ювальному сезоні 2019-2020 років кошти, виділені державою для розрахунків за комунальні послуги.
За умови оформлення документів, держава перерахує зекономлені кошти громадянину на його особисту картку, яку відкриє банк.


30.11.2020

Під час апаратної наради у голови РДА Тамаза Гамбарашвілі обговорювалися питання реорганізації, трансформації та ліквідації структурних підрозділів. Також піднімалося ряд питань, що виникли у ході передачі об'єктів та майна у власність Золочівської селищної ради.
Начальник служби у справах дітей Аліна Назаренко відзвітувала про роботу, пророблену підрозділом за рік.


30.11.2020

За добу в області зафіксували 120 випадків COVID-19

З них 115 – у місті Харкові.
2 людини захворіло в Дергачівському, по 1 – Зміївському, Красноградському, Харківському районах.
Усього по області зареєстровано 55330 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 32315 хворих одужало, 750 – померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105905


27.11.2020

На Харківщині вшанували пам’ять жертв Голодоморів

28 листопада о 16.00 під час всеукраїнської акції «Запали свічку» символічні вогники запалили на Меморіалі жертвам Голодомору.
Участь в акції взяли заступники голови ХОДА Тарас Пастух, Євгеній Грицьков та Руслан Тихонченко.
«Історія дуже важлива, адже держава, яка не знає свою історію, приречена вчити чужу. А та історія, яку ми згадуємо сьогодні, має закарбуватися в пам’яті кожного українця на все життя», - зазначив Тарас Пастух.
Він наголосив на тому, що знання історії країни, а особливо її трагічних подій, формує свідомість нових поколінь українців, які цінують та готові боронити свою свободу.
«Маємо пам’ятати, які тортури, які муки проходив наш народ, як його хотіли знищити. Коли його намагалися поневолити війнами - це не вдавалося. І тоді вдалися до найбільшого гріха, який можна уявити, – забрати в людей їжу, приректи їх на голодну смерть. Змушувати до страшних речей, які ми сьогодні не можемо собі навіть уявити. Пам’ять про це намагалися стерти, висилаючи людей в Сибір, на інші території, забороняючи про це говорити, сподіваючись, народ забуде історію і стане рабом. Але про такі речі не можна забувати. В незалежній Україні ми здобули можливість говорити, досліджувати свою історію. Сьогодні важливо, особливо для Харківщини, де найбільше людей постраждало від Голодомору, пам’ятати про це. На цій пам’яті виховуються покоління, які цінують свою свободу, які не будуть легковажити нею. Покоління, які не вдасться поневолити», - сказав заступник голови ХОДА.
Свічки в пам’ять про заморених голодом українців також запалили біля будівлі Харківської ОДА.
Пам’ятні заходи 28 листопада відбулися в усіх районах та містах Харківської області.
Крім того, протягом тижня у закладах освіти були проведені в онлайн-режимі тематичні заходи: уроки, бесіди, лекції, семінари, учнівські та студентські конференції за темами: «Скорботна пам'ять поколінь», «Правда про ті роки», «Правові аспекти голодомору в Україні», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Голод на Слобожанщині». В бібліотеках, музеях закладів освіти були організовані тематичні виставки літератури, дитячих малюнків, плакатів, стіннівок тощо.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105896


27.11.2020

Президент призначив головою Харківської ОДА Айну Тимчук

Відповідний указ № 522/2020 Глава держави підписав 27 листопада.
Під час зустрічі в Офісі Президента Володимир Зеленський вручив Айні Тимчук службове посвідчення та побажав успіхів у роботі на посаді. Президент висловив сподівання, що регіон досягне нових щаблів розвитку.
Довідка. Айна Тимчук народилася 1973 року у Дніпропетровську (нині Дніпро). У 1995-му закінчила Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «Управління трудовими ресурсами», а у 2004 році – Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління».
У 1997-2000 роках працювала у виконкомі Дніпропетровської міської ради. З 2003 по 2006 рік – заступник голови Дніпропетровської обласної ради. Депутат Дніпропетровської облради V скликання. У 2010-2014 роках – заступник Харківського міського голови. У різні роки була заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації, до призначення на посаду голови Харківської ОДА працювала керівником апарату Дніпропетровської облдержадміністрації. Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

https://kharkivoda.gov.ua


27.11.2020

На Харківщині проходить інформаційна кампанія проти ґендерно обумовленого насильства

Акція «16 Днів Активізму проти ґендерно обумовленого насильства в Україні» триватиме з 25 листопада по 10 грудня.
16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства - це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада (Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) до 10 грудня (Дня прав людини). Кампанія була започаткована активістами першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році і щороку координується Центром жіночого глобального лідерства. Вона використовується як організаційна стратегія для окремих осіб та організацій у всьому світі, щоб закликати до ліквідації насильства щодо жінок та дівчат.
Дати проведення акції символічні. Вони створюють своєрідний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від статі, є порушенням її прав.
25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у всьому світі;
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну декларацію прав людини.
В Україні кампанія UNiTE була офіційно розпочата у 2015 році, і з цього часу до кампанії приєдналися понад 100 партнерів по всій країні.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105893


27.11.2020

У райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань трансформації Центру надання адмінпослуг райдержадміністрації у ЦНАП Золочівської селищної ради.
Планується, що з січня 2021 року Центр вже буде підпорядкований органу місцевого самоврядування і продовжуватиме надавати населенню весь спектр якісних послуг.


27.11.2020

За добу в області зафіксували 595 випадків COVID-19

З них 471 – у місті Харкові.
31 людина захворіла в Харківському, 15 – Богодухівському, по 11 - Зміївському, Нововодолазькому, по 10 – Красноградському та Чугуївському, 9 - Дергачівському, 5 - місті Люботині, 4 - Зачепилівському, по 3 - Куп’янському, Лозівському, по 2 - Балаклійському, Близнюківському, Кегичівському, Краснокутському, по 1 –Великобурлуцькому, Вовчанському, Первомайському, Сахновщинському районах.
Усього по області зареєстровано 54021 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 28291 хворий одужав, 740– померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105890


26.11.2020

Аудитори Харківщини за 10 місяців цього року виявили фінансових порушень на 928 млн гривень

Фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня-жовтня 2020 року, за результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень на загальну суму майже 928 млн гривень. Зусиллями аудиторів, забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 243,4 млн гривень.
За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктами контролю впроваджено 73 рекомендації. Загальна сума досягнутого економічного ефекту, за результатом впроваджених рекомендацій, складає суму понад 237 млн гривень.
За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 131 посадову особу, до дисциплінарної та матеріальної – 7 осіб, із займаних посад звільнено одну посадову особу.
За допущені порушення бюджетного законодавства, аудитори до об’єктів контролю застосували 42 фінансових санкції.
З метою повного відшкодування виявлених втрат фінансових та матеріальних ресурсів, перед органами прокуратури та об’єктами контролю, ініційовано пред’явлення 21-го цивільного позову.
На розгляд правоохоронним органам передано матеріали 27-ми ревізій, за результатами розгляду матеріалів заходів державного фінансового контролю правоохоронними органами розпочато 5 досудових розслідувань, вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали одного аудиторського дослідження долучено до кримінального провадження.
Прес-служба Північно-східного офісу Держаудитслужби.


26.11.2020

Президент представив низку заходів з підтримки бізнесу під час карантину

До Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму влозі.
За словами Глави держави, розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть таке. Фізичні особи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн.
Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.
Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.
«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – зазначив Президент.
Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами Глави держави, це – майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.
«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», – сказав Президент.
Крім того, передбачаються податкові канікули. При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.
Глава держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.
«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Володимир Зеленський.
Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».
«Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році», – додав Глава держави.
«Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків», – наголосив Президент.
Володимир Зеленський також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.
«Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх таким чином. І сьогодні, і на вихідних», – зазначив він.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-predstaviv-nizku-zahodiv-z-pidtrimki-biznesu-pid-c-65221


26.11.2020

Загальні засади державної політики у сфері електронного документообігу.
Управлінська діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування здійснюється шляхом видання організаційно-розпорядчих документів. Документація використовується як спосіб та засіб реалізації функцій управління. При цьому в документах зосереджується інформація, яку необхідно надійно зберігати протягом певного часу. Нормами сьогодення стає поступовий перехід як органів державної влади, так і суб’єктів приватного бізнесу на ведення електронного документообігу.
Державне регулювання у сфері електронного документообігу, перш за все, спрямовано на:
- реалізацію єдиної державної політики електронного документообігу;
- забезпечення прав і законних інтересів суб’єктів електронного документообігу;
- нормативно-правове забезпечення технології оброблення, створення, передавання, одержання, зберігання, використання та знищення електронних документів.
Відносини, пов’язані з електронним документообігом та використанням електронних документів, регулюються Конституцією України, Цивільним кодексом України, законами України "Про інформацію", "Про захист інформації в автоматизованих системах", "Про державну таємницю", "Про телекомунікації", "Про обов’язковий примірник документів", «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», "Про Національний архівний фонд та архівні установи", Порядком використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності, затвердженним постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №749, а також іншими нормативно-правовими актами, Типовою інструкцією з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 №55 (далі - Типова інструкція).
Документування управлінської інформації в державних установах здійснюється в електронній формі із застосуванням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної печатки та кваліфікованої електронної позначки часу, крім випадків наявності обґрунтованих підстав для документування управлінської інформації у паперовій формі, якими визнаються:
- документи, що містять інформацію з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом;
- електронні документи, що не можуть бути застосовані як оригінал згідно з вимогами закону;
- документи, вимога щодо опрацювання яких у паперовій формі встановлена актами Кабінету Міністрів України.
Ефективна організація електронного документообігу передбачає:
- проходження документів в державній установі найкоротшим шляхом;
- скорочення кількості інстанцій проходження документів (зокрема, під час погодження);
- уникнення дублетних операцій під час роботи з документами;
- централізацію (здійснення однотипних операцій з документами в одному місці);
- усунення ручних рутинних операцій, які можна автоматизувати.
Державні установи організовують діловодство на підставі власної інструкції з діловодства, що розробляється на підставі Типової інструкції та з урахуванням інших актів законодавства.
Діловодство установи, організація обміну електронними документами з іншими установами здійснюються виключно з використанням системи електронного документообігу установи, інтегрованої до системи взаємодії. У разі відсутності в установі системи електронного документообігу установа для організації листування з іншими установами використовує спеціальний веб-модуль системи взаємодії.
Система електронного документообігу установи повинна відповідати вимогам законодавства до форматів даних, сервісу інтеграції до системи взаємодії та вимогам нормативно-правових актів у сфері захисту інформації.
Проходження в діловодстві установи одного і того ж документа в електронній та паперовій формі не допускається.
До електронних документів, підписаних (погоджених) із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або засвідчених кваліфікованою електронною печаткою, вимагати відтворення візуального підпису або відбитка печатки незалежно від особливостей оформлення документів не допускається.
Використання кваліфікованої електронної позначки часу під час накладання кваліфікованого електронного підпису або кваліфікованої електронної печатки є обов’язковим.
Згідно із п.38 Типової інструкції вхідні, внутрішні, вихідні, інші документи незалежно від форми їх створення, підготовлені в установі, реєструються в системі електронного документообігу, а у разі її відсутності вхідні та вихідні документи реєструються у веб-модулі системи взаємодії. Реєстрація вхідної кореспонденції здійснюється реєстратором лише після проведення попереднього розгляду документа.
Перелік електронних документів, які потребують засвідчення кваліфікованою електронною печаткою, визначається інструкцією з діловодства установи на підставі актів законодавства.
Одним із головних елементів електронного документообігу є кваліфікований електронний підпис, яким засвідчується електронний документ. Як зазначено в п.23 ч.1 ст.1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» кваліфікований електронний підпис це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Електронний цифровий підпис дає змогу підтвердити цілісність електронного документу, тобто його захищеність від несанкціонованого спотворення, руйнування або знищення в процесі руху від відправника до одержувача, та ідентифікувати підписувача.
Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Особистий ключ має бути відомий лише його володільцеві. Відкритий ключ доступний всім учасникам електронного документообігу.
Отже, електронний цифровий підпис спрямований на спрощення та прискорення документообігу між суб’єктами господарювання.
Головне завдання електронного документообігу полягає в підвищенні ефективності та якості роботи підприємства за рахунок впровадження системи прозорості руху документів і контролю за їх виконанням. Електронний документообіг насамперед пов`язаний з будовою єдиного інформаційного середовища підприємства. Тому він має бути впроваджений на всіх робочих місцях пов`язаних зі створенням, редагуванням і зберіганням інформації.

Відділ взаємодії з суб'єктами державної реєстрації
та підвищення кваліфікації державних реєстраторів
Управління державної реєстрації Східного
міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)


26.11.2020

Минфин завершил переговоры с МВФ по госбюджету на 2021 год

Минфин завершил переговоры с МВФ по госбюджету на 2021 год-800x530
Министерство финансов Украины завершило переговоры с Международным валютным фондом (МВФ) в отношении основных параметров проекта государственного бюджета на 2021 год. Об этом сообщили в пресс-службе Минфина в четверг, 26 ноября.
Отмечается, что переговоры Минфина и МВФ - одна из главных предпосылок для начала первого просмотра совместной с Фондом программы Stand-by для Украины, определения даты визита миссии Европейского департамента МВФ и получения очередного транша.
Указано, что ключевым вопросом акцент переговоров было формирование общего с МВФ видения основных бюджетных показателей - рамки доходов, расходов и дефицита.
Так, Минфин каждый день консультировался с экспертами Фонда о возможностях финансирования дефицита и приоритетных расходов бюджета в 2021 году.
"В целом, параметры бюджета-2021 совпадают с оценками специалистов Фонда, было важным для продолжения успешного сотрудничества между Украиной и МВФ", - подчеркнули в Министерстве.
На прошлой неделе правительство так и не утвердило проект государственного бюджета-2021 ко второму чтению. Так или иначе, но до вечера пятницы, 20 ноября, Кабмин не передал проект бюджета в бюджетный комитет Рады. Ранее в правительстве обещали, что передадут документ парламентариям до конца недели.
"Бюджет на Кабмин так и не вынесли. И по моей информации, и не вынесут сегодня. Планировали, но не могут склеить", - сообщил нардеп из фракции "Голос", член финансового комитета Ярослав Железняк.
Теперь парламент Украины не успеет принять проект в целом до 1 декабря. А между тем, 1 декабря - это срок, регламентированный Бюджетным кодексом, к которому проект закона о госбюджете на следующий год должен быть принят в целом.
Но, по мнению главы парламентского комитета по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики Даниила Гетманцева, до этой даты парламентарии просто не успеют его принять. Зато в Кабмине хвастаются, что уже в октябре государственный бюджет был выполнен на 110%.

https://vesti.ua/business/economics/minfin-zavershil-peregovory-s-mvf-po-gosbyudzhetu-na-2021-god


25.11.2020

Дія мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.
Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» № 895-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 вересня (далі – Закон № 895-ІХ). Даний Закон набирає чинності з дня його опублікування та втрачає чинність з 1 січня 2022 року.
Документом продовжується до 21 квітня 2021 року дія мораторію на примусове відчуження (звернення стягнення) на єдине житло позичальників (майнових поручителів, поручителів), заставлене як забезпечення виконання зобов’язань позичальників за валютними кредитами до набрання чинності законом, який врегульовує питання особливостей здійснення реструктуризації за кредитами в іноземній валюті, наданими кредитними установами – резидентами України фізичним особам, порядок погашення заборгованості позичальників за такими кредитами та особливості звернення стягнення на предмети забезпечення за такими кредитами, порядок погашення (урахування) курсової різниці, що виникає у бухгалтерському та/або податковому обліку кредиторів та позичальників, а також порядок нарахування/списання пені та штрафів внаслідок прострочення виконання зобов’язань позичальників за такими кредитами.
Поняття «мораторій» у цивільному законодавстві визначається як відстрочення виконання зобов'язання на підставах, встановлених законом (п. 2 ч. 1 ст. 263 ЦК України).
Згідно Закону № 895-IX внесено наступні зміни:
в абзаці четвертому пункту 2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства слова "через один рік" замінити словами "через вісімнадцять місяців".
У Законі України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті»:
пункт 1 викладено в такій редакції:
Протягом дії цього Закону:
1) не може бути примусово звернено стягнення (відчужене без згоди власника) на майно, що віднесене до об’єктів житлового фонду (далі - нерухоме житлове майно), об’єкт незавершеного житлового будівництва, майнові права на нього, що є предметом іпотеки згідно із статтею 5 Закону України "Про іпотеку", якщо таке майно/об’єкт незавершеного житлового будівництва/майнові права виступають як забезпечення виконання зобов’язань фізичної особи (позичальника або майнового поручителя) за кредитами, наданими йому кредитними установами - резидентами України в іноземній валюті, та за умови, що:
- таке нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника/майнового поручителя або є об’єктом незавершеного житлового будівництва, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна; або
- таке нерухоме житлове майно придбавалося за кредитні кошти і при цьому умовами кредитного договору передбачена заборона реєстрації місця проживання позичальника або майнового поручителя за адресою знаходження нерухомого житлового майна, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна;
- загальна площа такого нерухомого житлового майна (об’єкта незавершеного житлового будівництва) не перевищує 140 квадратних метрів для квартири та 250 квадратних метрів для житлового будинку;
2) не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) інше майно (майнові права), яке відповідно до законодавства або кредитного договору підлягає стягненню з позичальника, зазначеного у підпункті 1 цього пункту, за недостатності коштів, одержаних стягувачем від реалізації (переоцінки) предмета застави (іпотеки);
3) кредитна установа не має права відступити (відчужити) на користь (у власність) іншої особи свої права вимоги до позичальників за кредитами, забезпеченням за якими виступає майно/майнові права, зазначені у підпункті 1 цього пункту";
Пункт 7 викладено в такій редакції:
Дія підпункту 3 пункту 1 цього Закону не поширюється на банки, щодо яких здійснюються процедури виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», у частині відступлення (відчуження) на користь (у власність) іншої особи (інших осіб) своїх прав вимоги до позичальників за кредитами, забезпеченням за якими виступає майно/майнові права, зазначені у підпункті 1 пункту 1 цього Закону. Після відступлення (відчуження) на користь (у власність) іншої особи (інших осіб) банком, щодо якого здійснюється процедура виведення з ринку відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», прав вимоги до позичальників за кредитами, забезпеченням за якими виступає майно/майнові права, зазначені у підпункті 1 пункту 1 цього Закону, дія пункту 1 цього Закону поширюється також на особу, що придбала (прийняла, отримала) таке право вимоги.

Відділ взаємодії з суб'єктами державної реєстрації
та підвищення кваліфікації державних реєстраторів
Управління державної реєстрації Східного
міжрегіонального управління Міністерства юстиції
(м. Харків)


25.11.2020

На Харківщині захворюваність на COVID-19 зменшилась на 25-30%

Про це повідомив 25 листопада заступник голови ХОДА Тарас Пастух під час брифінгу.
За його інформацією, з початку пандемії на Харківщині захворіло 52532 особи.
«Станом на сьогоднішній день 25318 хворих на ковід одужали, це близько 50% від загальної кількості, нажаль, 725 осіб померли, - повідомив Тарас Пастух. - У закладах охорони здоров’я Харківської області наразі перебувають 1668 пацієнтів».
За інформацією заступника голови ХОДА, раніше в закладах охорони здоров’я як міста Харкова так і обласного підпорядкування, перебувало одночасно 2100-2200 пацієнтів з підозрою та підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції.
«Сьогодні ми можемо констатувати зменшення такої кількості хворих приблизно на 25-30%, - розповів заступник голови ХОДА. - В медичних закладах міста Харкова станом на ранок перебувало 898 пацієнтів. У закладах обласного підпорядкування - менше 750 пацієнтів».
Також Тарас Пастух відзначив, що в Харківській області повністю вирішили питання з затримкою тестування на COVID-19.
«Раніше в нас була затримка з результатами ПРЛ-тестів для жителів як Харкова так і області. Сьогодні в усіх лікарнях ця проблема знята, - зазначив Тарас Пастух. - Зараз фактично за декілька годин видають результати».

https://kharkivoda.gov.ua/news/


25.11.2020

За добу в області зафіксували 546 випадків COVID-19

З них 355 – у місті Харкові.
56 людей захворіло в Куп’янському, 29 - Чугуївському, 19 – Сахновщинському, 16 – Харківському, 14 – Кегичівському, 12 – Борівському, 11 – Лозівському, 8 – Валківському, 7 – Зачепилівському, 6 – Дергачівському, 3 – Богодухівському, по 2 – Вовчанському, Зміївському, Коломацькому районах та місті Люботині, по 1– Балаклійському та Нововодолазькому районах.
Усього по області зареєстровано 52532 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 25318 хворих одужало, 725 – померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105856


25.11.2020

Держенергоефективності з Міненерго презентували законодавчі ініціативи для енергонезалежності громад та розвитку енергоефективної економіки

Курс України на декарбонізацію та сталий розвиток, а також нові законодавчі кроки – усе це презентували Міненерго та Держенергоефективності для понад 900 учасників Всеукраїнського онлайн-форуму «Енергонезалежні регіони України: як замістити газ, знайти інвестиції та стимулювати бізнес», який було ініційовано та проведено 24 листопада.
У своєму виступі Перший заступник Міністра енергетики України Ольга Буславець наголосила на тому, що Україна, як і весь прогресивний світ, рухається у напрямку «зеленого» переходу та декарбонізації. Тому особливу пріоритетність мають енергоефективність та «чиста» енергетика.
При цьому, формування та реалізація політики здійснюються із дотриманням міжнародних зобов’язань і принципів Європейського зеленого курсу.
Тож, Міненерго та Держенергоефективності активізувало роботу над законодавчою базою та створенням дієвих інструментів у сфері енергоефективності.
«Ціль - забезпечити крос-секторальний розвиток енергоефективності, яка повинна включати не тільки житлову сферу, як раніше, але й інші сектори економіки: промисловість, транспорт, бюджетну сферу, енергетику. Саме таким чином можна досягти результату – врешті-решт зменшити високий рівень енергоємності української економіки (у 2 рази вищий, ніж в середньому у світі)», - повідомив під час виступу Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності.
Як пояснив Костянтин Гура, з огляду на нагальність реформ спільно з Міненерго проведено роботу щодо реорганізації Держенергоефективності у ключовий крос-секторальний орган, відповідальний за реалізацію політики «зеленого» переходу та сталого розвитку України.
Серед ключових напрацювань Міненерго та Держенергоефективності:
 Фіналізовано базовий довгоочікуваний законопроект «Про енергетичну ефективність».
Розроблено концепцію нової Державної цільової програми енергоефективності на 2022-2026 рр., яка передбачатиме державну підтримку енергоефективних заходів не лише в житловому секторі, а й в секторі бюджетних установ, промисловості та транспорті.
Ініційовано створення Фонду декарбонізації - механізму залучення внесків від сплати податку на викиди СО2 для цільового використання коштів саме на енергоефективні заходи та проєкти з декарбонізації.
Фонд дозволить створити гарантоване джерело фінансування у розмірі 1,35 млрд грн у рік із держбюджету на енергоефективні цілі.
Завдяки запуску Фонду очікується додатковий ефект надходжень до загального фонду державного бюджету на рівні понад 1 млрд грн щорічно.
Напрацьовано законопроєкти щодо відновлення енергосервісу у бюджетній сфері та його розширення на комунальну сферу і енергетику.
Підготовлено та очікується внесення на розгляд Уряду Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року із встановленням відповідних амбітних національних кінцевих та проміжних цілей.
Продовжено на 2021 рік програму «теплих кредитів» для власників індивідуальних будинків. Перелік обладнання, на яке можна залучати «теплі кредити», розширено і доповнено системами накопичення енергії, інтелектуальними лічильниками електроенергії, електрозарядками для авто.
 Прийнято закон та підготовлено концепцію і план заходів для запровадження ринку зелених облігацій. Це новий для країни вид цінних паперів, що дозволить залучати фінансування в масштабні проєкти екологічного спрямування. Потенціал цього ринку в Україні оцінюється у
36 млрд доларів до 2030 року.
Ведеться розробка дорожньої карти розвитку водневої енергетики в Україні. Це перспективний інструмент для декарбонізації енергетики, промисловості і транспорту. Також це шанс для України стати гідним партнером ЄС у цій сфері, зважаючи на значні ресурси для виробництва «зеленого» водню та розгалужену інфраструктуру.
Розроблено цілий пакет законопроєктів для активізації заміщення імпорту традиційних енергоресурсів шляхом розвитку біоенергетики, а саме:
- законопроєкт щодо розвитку прозорого та конкурентного ринку твердих біопалив шляхом впровадження системи електронної торгівлі таким біопаливом;
- законопроєкт щодо обов'язковості використання рідкого біопалива у галузі транспорту;
- законопроєкт щодо стимулювання вирощування енергетичних рослин;
- законопроєкт щодо звільнення біопалива від податку на викиди СО₂.
Також опрацьовується питання розвитку ринку біометану. Його потенціал дозволяє замістити в еквіваленті близько 8 млрд м3 газу в рік.
«Якщо взяти до уваги максимальні можливості використання твердого біопалива в Україні (відходи агросектору, енергетичні рослини, біогаз, біометан), то потенціал заміщення імпортного газу може сягнути 37 млрд м3 газу в рік. Навіть використання менше половини цього потенціалу буде достатньо, щоб позбавитися залежності від імпорту газу, який у 2019 р. склав 14 млрд м3 і за який сплачено 3 млрд доларів», - прокоментував заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.
Розвиток біоенергетики є особливо перспективним для громад. Це потрібно мати на увазі новообраним головам, які бажають зменшити витрати на оплату енергоносіїв, успішно пройти опалювальний сезон, а також забезпечити робочі місця і активізувати економічні процеси.
«Закликаю громади до активної роботи у всіх вищезазначених сферах. Це запорука не лише Вашої енергонезалежності, а й економічного розвитку, енергобезпеки та добробуту громадян», - підсумував Костянтин Гура.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю


24.11.2020

За добу в області зафіксували 355 випадків COVID-19

З них 254 – у місті Харкові.
17 людей захворіло в Чугуївському, 16 – Богодухівському, 14 – Куп’янському, по 11 - Харківському, Зміївському та Краснокутському, 7 – Балаклійському, по 6 – Дергачівському та Ізюмському, по 1 - Красноградському районі та місті Люботині.
Усього по області зареєстровано 51986 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 23816 хворих одужало, 717 – померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105845


24.11.2020

Україна вийшла з Договору про узгоджену антимонопольну політику між державами – членами СНД

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про вихід із Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики» № 995-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 5 листопада 2020 року.
Згідно з документом, Україна виходить із Договору про проведення узгодженої антимонопольної політики, підписаного на засіданні Ради глав урядів держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у Москві 25 січня 2000 року та ратифікованого Верховною Радою України із застереженнями законом від 16 січня 2003 року № 449-ІV.
Договір містить механізми обміну інформацією, тому існує ризик отримання державами – членами СНД відомостей, які можуть бути використані для здійснення торговельно-економічного тиску на Україну.
Вихід із Договору захистить національні економічні інтереси України, усуваючи механізм, який зумовлює міждержавний обмін інформацією з економічних питань.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105849


23.11.2020

На Харківщині запроваджують систему інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти

23 листопада управління Державної служби якості освіти у Харківській області розпочало пілотний інституційний аудит Пісочинського ліцею «Мобіль».
Аудит відбувається за очно-дистанційною формою, з урахуванням карантинних обмежень.
«Метою проведення інституційного аудиту є оцінювання якості освітньої діяльності та вироблення рекомендацій засновнику та закладу освіти щодо вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства. Ключове завдання аудиту – надання школі обґрунтованих рекомендацій щодо шляхів його ефективного розвитку й досягнення найвищої якості освіти», - розповіли в управлінні Державної служби якості освіти у Харківській області.
Оцінювання освітніх і управлінських процесів школи та внутрішньої системи забезпечення якості освіти здійснюється за чотирма напрямами: освітнє середовище закладу освіти, система оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність, управлінські процеси. Особлива увага приділяється вивченню створеного в школі освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, інклюзивного, розвивального, мотивуючого до навчання освітнього простору, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою.
Начальник управління Світлана Вольянська зазначила, що за підсумками інституційного аудиту школа та її засновник отримують висновок про якість освітньої й управлінської діяльності, з яким зможе ознайомитись кожен учасник освітнього процесу на веб-сайтах закладу освіти та його засновника. Це сприятиме зростанню довіри суспільства до освіти і до школи зокрема.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105831


23.11.2020

За добу в області зафіксували 236 випадків COVID-19

З них 153 – у місті Харкові.
32 людини захворіло в Харківському, 30 - Чугуївському, 11 – Балаклійському, 5 – Валківському, 2 – Нововодолазькому, по 1 - Кегичівському, Дергачівському та Первомайському районах.
Усього по області зареєстровано 51631 лабораторно підтверджений випадок СOVID-19, з них 22970 хворих одужало, 705 – померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105806


23.11.2020

У вихідні на дорогах області працювало близько 300 одиниць спецтехніки

Найбільше опадів припало на такі райони області: Вовчанський, Великобурлуцький, Печенізький, Харківський та Дворічанський.
Про це повідомили у Службі автомобільних доріг у Харківській області.
«Вихідні дні 21 - 22 листопада видались сніжними. Температура повітря коливалась від -6°С морозу до 0°С. Дорожня техніка працювала у цілодобовому режимі. У суботу на дорогах області працювало 143 одиниці спецтехніки та 180 робітників дорожнього господарства. У неділю - 133 одиниці спецтехніки та 173 робітника», - зазначили у САД.
Протягом вихідних днів на обробку дорожнього покриття було використано більше 2500 м3 піщано-соляної суміші та 800 т технічної солі. Виконувались роботи з розширення проїзної частини та роботи з оброблення протиожеледними матеріалами доріг державного значення.
Рух автомобільними дорогами загального користування державного значення Харківської області у період з 21 по 23 грудня не закривався та не обмежувався.
При Службі автомобільних доріг створено графік цілодобового чергування дорожників та спеціальної техніки на автомобільних дорогах Харківщини. У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером диспетчера 336-77-00.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105808


20.11.2020

За добу на Харківщині COVID-19 підтверджено у 663 осіб

Зокрема, захворіли 343 жителі Харкова.
Також діагноз підтверджений у жителів області: 78 осіб – з Куп’янського району, 31 - Чугуївського, 28 – Борівського, 24 – Богодухівського, 19 – Харківського, 17 - Лозівського, 15 - Краснокутського, по 14 – Зміївського, Ізюмського, 11 - Вовчанського, по 7 - Валківського та Красноградського, 5- Дергачівського, 4 – Зачепилівського, по 3 - Балаклійського, Нововодолазького, Первомайського, по 2 – Кегичівського та м.Люботина, по 1 –Великобурлуцького, Сахновщинського та Печенізького районів.
Усього по області зареєстровано 50276 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 18201 хворий одужав, 682 – померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105791


20.11.2020

Сервіси майбутнього Пенсійного фонду України

Втілюючи в життя інноваційні ідеї, використовуючи можливості новітніх інформаційних технологій, Пенсійний фонд прагне змінювати свої технологічні підходи до обслуговування громадян. Новим напрямом на цьому шляху є надання дистанційних послуг в електронному вигляді.
Зважаючи на сучасні обставини, онлайн-сервіси — це найефективніший варіант доступу до комплексу послуг, які людина може отримати швидко, не покидаючи домівку. Останнім досягненням Пенсійного фонду в цьому напрямі стало впровадження нових онлайн-послуг: “Пенсійного калькулятора”, що дає змогу самому обчислити розмір майбутньої пенсії, і “Електронної трудової книжки”, що дає право кожній застрахованій особі вести облік трудової діяльності в електронній формі.
“Пенсійний калькулятор” - це онлайн-послуга для майбутніх пенсіонерів. Той, хто вже є пенсіонером. Може бачити дані своєї електронної справи в особистому кабінеті. Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України і доступні для перегляду в будь-який час.
Сервіс “Електронна трудова книжка” виконує одразу кілька функцій : збереження інформації та неможливість пошкодження чи подальшої фальсифікації будь-яких даних або внесення недостовірних даних. Тож на основі відомостей з електронної трудової книжки можна користуватись іншими послугами. Електронна трудова книжка містить інформацію про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця і про сплачені страхові внески з 1998 року. Застраховані особи, які віддають перевагу паперовим трудовим книжкам, мають право продовжити ними користуватись — законодавчих обмежень щодо цього не має.


19.11.2020

Володимир Зеленський та Денис Шмигаль обговорили заходи щодо полегшення ведення бізнесу підприємців

Глава держави по відеозв’язку наголосив, що уряд має провадити тіснішу комунікацію з бізнесом щодо своїх дій, аби підприємці розуміли вектор руху держави.
«Вам треба частіше говорити з бізнесом. Я думаю, через те що їм бракує комунікації, вони багато речей не бачать, що ви робите, і не розуміють, куди дивиться держава і куди йде», – зазначив Президент.
Розповідаючи про програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), Денис Шмигаль зауважив, що податківці вже створили якісні програмні продукти. На сайті податкової служби їх можна знайти та без проблем завантажити. Це зменшує документообіг, обсяг паперів та бухгалтерії для підприємців.
Водночас Кабмін наразі напрацював низку законодавчих змін щодо полегшення ведення бізнесу. Йдеться, зокрема, про перегляд списку порушень, за які підприємців штрафуватимуть, а також про розмір таких санкцій.
«Напруження сьогодні стосується, серед іншого, необґрунтовано високих штрафів – там насправді мільйонні штрафи, які фактично призводять до банкрутства підприємців. А штрафи мають стимулювати «відбілювання» економіки, малого та середнього бізнесу», – сказав прем’єр-міністр.
Також, як заявив Денис Шмигаль, уряд працює над розв'язанням проблеми з таким механізмом, як кешбек. Адже він, на думку підприємців, – соціально неприйнятний для нашої держави.
«Ми готові говорити про компроміс, про його можливе скасування або відтермінування», – наголосив очільник уряду.
Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що бізнес просить переглянути ліміти, при яких використовується РРО і які впливають на розміри оподаткування, – перевести їх у мінімальні заробітні плати. Таким чином зі зростанням мінімальної зарплати збільшуватиметься й відповідний ліміт, у якому працює той чи інший ФОП.
Зокрема, підприємці наполягають на скасуванні вимоги про видачу чеків під час безготівкового розрахунку, а також на дефіскалізації продажу товарів, крім ліків, платниками єдиного податку за безготівковим розрахунком.
«Уся готівка, весь кеш, крім платників податків першої групи, має дефіскалізуватися. Тобто це така комплексна позиція. Більшість бізнесу з цим погоджується. Бізнес це сприймає. Тому що якщо йде розрахунок готівковими коштами, має бути відповідний фіскальний чек. Всі інші моменти, які могли б використовуватися, ми опрацювали. Зокрема, в інтернет-торгівлі – фіскалізація лише за готівку. Всі електронні РРО сьогодні доступні», – заявив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр України розповів, що уряд планує внести зміни до закону про захист прав споживачів щодо скасування норми про наявність чека як обов’язкового елемента для обміну чи повернення товару покупцем.
Також Кабмін говоритиме з бізнесом про можливі законодавчі стимули на випадки запровадження карантину – як «вихідного дня», так і жорсткого.
Денис Шмигаль зауважив, що до кінця тижня уряд напрацює драфт законопроєкту з відповідними змінами щодо полегшення ведення бізнесу. А наступного тижня після консультацій з підприємцями його можна буде подавати на розгляд парламенту.
Глава держави наголосив, що такий законопроєкт Офіс Президента може спрямувати до парламенту як невідкладний. Головна умова – він має бути узгоджений з бізнес-середовищем.
«До п’ятниці треба підготувати драфт цього законопроєкту, це дуже важливо, щоб усе пришвидшити. І можемо його подавати як невідкладний від Президента. Формат, у якому подавати, передбачає, щоб законопроєкт був узгоджений і було однакове розуміння і в комітеті, і в Міністерстві фінансів, і, найголовніше, – у людей. Саме у людей, яким зараз дуже складно», – зазначив Володимир Зеленський.
Крім того, Глава держави погодився з позиціями, які необхідно передбачити в цьому законопроєкті.
«Згоден з позицією бізнесу про високі штрафи. Я, в принципі, нічого в цьому поганого не бачу. Бачу тільки нормальні, комфортні умови», – сказав він.
Окремо Президент підтримав ідею вже зараз напрацювати стимули на випадок запровадження у державі жорстких карантинних заходів.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105784


18.11.2020

Відключення й відновлення електроенергії споживачам: умови та порядок


Взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – Правила), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року № 312.
Умови та порядок припинення й відновлення постачання електричної енергії споживачу визначені розділом VII Правил.
Так, припинення постачання електричної енергії споживачу (повністю або частково) здійснюється оператором системи розподілу (далі – ОСР) за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення у разі:
● відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);
● недопущення уповноважених представників оператора системи розподілу до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв’язку, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача;
● заборгованості за надані послуги з розподілу (передачі) електричної енергії відповідно до умов договору з ОСР;
● несплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем Правил, визначеної відповідно до законодавства (за умови прийняття судом рішення щодо споживання споживачем необлікованої електричної енергії на користь ОСР);
● невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;
● закінчення терміну дії, розірвання або неукладення договору між споживачем та ОСР;
● закінчення терміну дії договору між споживачем та постачальником «останньої надії» (за умови неукладення споживачем договору з іншим електропостачальником);
● порушення споживачем Правил охорони електричних мереж під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж.
Для споживача, який у встановленому законодавством порядку визнаний банкрутом, припинення постачання електричної енергії (повністю або частково) здійснюється без попередження у зв’язку з відповідною заборгованістю та у разі наявності від’ємного сальдо на особовому рахунку згідно з показаннями засобу комерційного обліку. Проте, у випадку, коли споживач (щодо якого в установленому порядку вживаються заходи для запобігання банкрутства) здійснює своєчасний розрахунок поточної плати за спожиту електричну енергію, а погашення його заборгованості включено до заходів із забезпечення вимог кредиторів, електропостачання не припиняється.
Попередження про припинення постачання (розподілу або передачі) електроенергії оформляється після встановлення факту наявності підстав для вчинення вказаних дій та надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім’я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.
Попередження про припинення постачання електричної енергії може надаватись споживачу в інший спосіб, передбачений договором з електропостачальником та договором з оператором системи або додатками до нього
Якщо підставою для припинення постачання електричної енергії є заборгованість споживача перед відповідним учасником роздрібного ринку, у попередженні про припинення постачання електричної енергії додатково зазначається сума заборгованості за відповідним договором та період, за який ця заборгованість виникла.
У разі усунення споживачем в установлений строк порушень, що завчасно (до дня відключення) підтверджується належним чином, постачання електричної енергії споживачу не припиняється.
Нагадаємо, під час карантину Уряд прийняв рішення про тимчасову заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період дії карантину. У зв'язку з цим, Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.


17.11.2020

За добу діагноз COVID-19 підтвердили в 400 жителів Харківщини

259 з них - мешканці м. Харкова.
Також діагноз COVID-19 підтвердили у жителів області: 29 - Куп’янського, 20 - Харківського, 15 – Лозівського, 12 - Чугуївського, 10 - Красноградського, 9 – Ізюмського, по 8 - Борівського та Шевченківського, по 5 - Краснокутського та Первомайського, по 4 - Нововодолазького та міста Люботина, по 3 - Балаклійського та Дергачівського, 2 – Зміївського, по 1 – Вовчанського, Золочівського, Печенізького та Кегичівського районів.
Усього по області зареєстровано 48579 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 14935 хворих одужало, 656– померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105769


17.11.2020

Щодо дотримання «карантину вихідного дня»

З 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка, з 14 листопада 2020 року згідно постанови Кабінету міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641» на території Харківської області та м. Харкова розпочався "карантин вихідного дня".
Так, протягом суботи та неділі 14-15 листопада, фахівцями Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області було проведено 144 моніторингових перевірок суб'єктів господарювання на території Золочівського району щодо дотримання ними карантинних заходів. Порушення виявлено на 5 об'єктах.
Суб’єктам господарювання, які не дотримувались карантинних заходів, були надані пропозиції стосовно «карантину вихідного дня» із забороною приймання відвідувачів в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка, з 14 листопада 2020 року до 30 листопада 2020 року згідно постанови Кабінету міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641».

Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області


16.11.2020

На селекторній нараді у Президента підбили перші підсумки карантину вихідного дня

Впроваджені обмеження зменшили пересування та контакти між українцями.
Зокрема, активність громадян у великих містах з населенням понад 100 тис. у суботу знизилася на 18,5%, а в неділю – на 27%. Ці дані навів секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначили, що на вихідних практично всі великі мережі торговельних центрів, магазинів непродовольчих товарів, розважальних закладів були зачиненими, а поліція працювала на запобігання можливих скупчень людей. Складні ситуації в окремих областях виникли з продовольчими ринками.
«Вважаю, що Україна зробила правильний крок. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що вихідними фіксують найбільшу кількість нових випадків зараження. Зменшення контактів між людьми – це порятунок життів. Водночас треба відновити та вдосконалити всі програми економічної допомоги підприємцям, працівникам, які втратили роботу, самотнім людям», – наголосив Володимир Зеленський.
Денис Шмигаль повідомив, що уряд уже реалізує та підготував додаткові заходи для підтримки бізнесу та людей, які втратили частину доходів через карантин вихідного дня.
«Зокрема, ми відновлюємо підтримку для малих підприємців з дітьми, програму з часткового безробіття, коли компенсується частина зарплати робітника. Також будуть діяти «кредитні канікули» для бізнесу в рамках програми «5-7-9», визнання карантину вихідного дня форс-мажором, що допоможе бізнесу в питанні оренди та виконанні інших зобов’язань», – сказав прем'єр-міністр.
Він також повідомив, що вже проведено низку зустрічей з бізнесом, який був обмежений у роботі через карантин вихідного дня. У наступні декілька днів така робота буде посилена, зустрічі відбудуться з представниками кожної галузі.
Уряд також активно працює над удосконаленням програм зі страхування медичних працівників. Зокрема, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов нагадав, що медичний працівник, який бореться з COVID-19, прирівняний до військовослужбовця, і нині, крім виплат у разі непрацездатності чи смерті, у різних регіонах відпрацьовуються програми допомоги в разі хвороби.
Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко додав, що після наказу Глави держави ретельно опрацювати це питання розроблення страхових програм активізувалося, і деякі області вже застрахували 60-70% лікарів, зокрема - Харківська, Житомирська, Чернівецька, Волинська та інші.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105759


16.11.2020

Протягом доби на дорогах області працювало 108 одиниць спецтехніки

До робіт з розчищення було залучено 148 робітників. Для оброблення доріг протиожеледними матеріалами використано 463 куб. м піщано-сольової суміші та 36 тонн технічної солі.
Про це повідомили в Службі автомобільних доріг у Харківській області.
Протягом доби сніг спостерігався у таких районах: Харківський, Вовчанський, Великобурлуцький, Дворічанський, Печенізький та Куп’янський. На іншій території області істотних опадів не було.
У Великобурлуцькому та Дворічанському районах товщина снігового покриву сягала 5 см.
Дорожники виконували роботи з розчищення проїзної частини від снігу, талого снігу, роботи з оброблення протиожеледними матеріалами доріг державного значення.
Вранці 16 грудня лише у північно-східних та східних районах області спостерігався сніг, мокрий сніг. Там працює дорожня техніка.
За прогнозом синоптиків, опади припиняться ввечері. Температура повітря по області вдень від -5°С до -1°С.
При Службі автомобільних доріг створено графік цілодобового чергування дорожників та спеціальної техніки на автомобільних дорогах Харківщини. У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером диспетчера 336-77-00.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105761


15.11.2020

За останню добу діагноз COVID-19 підтвердили в 711 осіб

385 із тих, хто захворів, - жителі Харкова.
Також діагноз підтвердили в 31 мешканця Лозівського району, 29 - Ізюмського, 27 - Первомайського, по 25 - Харківського, Красноградського та Шевченківського, 23 – Богодухівського, 19 – Валківського, 15 - Куп’янського,14 - Балаклійського, по 13 – Вовчанського та Золочівського, 12 - Барвенківського, по 10 – Краснокутського, Сахновщинського та Чугуївського, 7 – Кегичівського, 6 - Великобурлуцького, по 4 – Зміївського та Дергачівського, 2 – м.Люботин, по 1 – Зачепилівського та Нововодолазького районів.
Усього по області зареєстровано 47 596 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 14 254 хворих одужали, 649– померли.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105701


13.11.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протокол № 29 позачергового засідання місцевої комісії

“13” листопада 2020 року смт. Золочів

Головував: голова районної державної адміністрації, голова комісії Тамаз Гамбарашвілі.
Присутні: - члени комісії, запрошені (за окремим списком).
Порядок денний:
1. Щодо поточної епідемічної ситуації на території Золочівського району.
Станом на 13.11.2020 згідно статистичних даних в Золочівському районі зареєстровано 341 випадок захворювання на COVID-19. З них 9-померло.
За результатами доповідей та з урахуванням обговорень місцева комісія вирішила:
1.Прийняти до виконання постанову Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641».
2.Забезпечити виконання карантинних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641».
На період дії карантину забороняється:
2.1. Проведення масових (культурних, у тому числі концертів, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних тощо) заходів за участю більш як 20 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 20 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менш як 1,5 метра), крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.
2.2. Діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. метрів приміщення.
2.3. Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
2.4. Проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля.
2.5. Робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
2.6. Розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри між місцями для сидіння за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту органів дихання, що прикривають ніс і рот (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв).
2.7. Діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, в яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра, не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту органів дихання (захисні маски або респіратори) та не здійснюється належний контроль за їх використанням, не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
2.8 Відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
2.9. Проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:
надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.
2.10. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. метрів приміщення;
2.11. Відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж один раз на тиждень) установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).
На вході до передбачених цим пунктом закладів, місць проведення заходу, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, розміщуються інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів.
Термін дії– на період дії карантину
3. Додатково до обмежень, передбачених пунктом 3 цього протоколу, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка,
з 14 листопада 2020 року до 30 листопада 2020 року забороняється:
3.1. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
3.2. Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах.
3.3. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
3.4. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень.
3.5. Приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.
Термін дії: до 30.11.2020
4.Суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час та час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години або з більш пізнього часу протягом двох годин громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; поштова та кур’єрська діяльність; тимчасове розміщення та організація харчування; страхова діяльність; освіта; надання соціальної допомоги; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.
Термін дії: на період карантину
5. Золочівському відділенню поліції Дергачівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області (Ігор ЗІНЕНКО), Золочівському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області (Андрій БОРОДАЧИК):
5.1. Організувати роботу щодо контролю за виконанням протиепідемічних обмежень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641».
5.2. Продовжити постійний контроль за дотриманням маскового режиму при посадці у громадський транспорт (автобус) на зупинках, які постійно мають значні навантаження та найбільш завантажених кінцевих зупинках (у пікові години).
5.3. Продовжити проведення рейдів щодо недопущення роботи нічних розважальних закладів, відповідно до діючого протиепідемічного законодавства.
Термін дії: на період карантину
6. Золочівському районному лабораторному відділенню Дергачівської міжрайонної філії ДУ «Харківськй ОЛЦ МОЗ України» (Олена ІЛЬЧЕНКО), Золочівському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області (Андрій БОРОДАЧИК):
6.1 Продовжити роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації (телебачення, радіо, друковані видання, соціальні мережі, тощо) щодо надання достовірної та об’єктивної інформації про епідемічну ситуацію на території області та заходи, які вживаються для недопущення розповсюдження захворюваності на респіраторну хворобу COVID-19.
6.2 З метою максимального виявлення захворілих на респіраторну хворобу COVID-19 на ранніх стадіях захворюваності продовжити проведення розслідувань щодо встановлення кола контактних осіб, які захворіли та джерел поширення інфікування коронавірусом SARS-CoV-2.
6.3 Продовжити вжиття заходів, пов’язаних з локалізацією кола осіб, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 та недопущенням подальшого його розповсюдження.
Термін дії: на період карантину
7. Золочівській селищній раді (Леонід КАНІВЕЦЬ), районній державній адміністрації (Тамаз ГАМБАРАШВІЛІ) провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо встановлення протиепідемічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641», дотримання маскового режиму, витримування соціальної дистанції та виконання заходів дезінфекції та посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання маскового режиму, витримування соціальної дистанції та виконання заходів дезінфекції.
Термін дії: на період карантину
8.Контроль за виконанням рішень комісії залишаю за собою.


13.11.2020

На 13 листопада в Золочівському районі на коронавірусну інфекцію захворів 341 чоловік, 254 хворих видужали, 9 - померли.
За останній тиждень додалося 28 хворих, для дослідження в обласну лабораторію відправлено ще 23 тести з підозрою на COVID-19.
З 00.00 годин 14 листопада вступає в дію карантин вихідного дня, запроваджений Урядом до 30 листопада поточного року.
У вихідні працюватимуть тільки продовольчі магазини, аптеки.
Золочівський ринок функціонуватиме у звичному режимі, але із дотриманням карантинних норм. У вихідні дні заклади громадського харчування закриті для відвідувачів і працюють тільки на винос.
Дотриманням карантинних обмежень контролюватимуть співробітники місцевого відділення поліції. В ці дні вони нестимуть службу у посиленому режимі.


13.11.2020

Сьогодні свій день народження святкує народний депутат України Олексій Красов.
Щиро вітаємо Олексія Ігоровича і бажаємо міцного козацького духу, долі, щедрої на добро! Хай всі шляхи ведуть вперед, ширшає коло однодумців, додає сил підтримка і повага земляків!
Затишку в родинному колі, надійних друзів поряд, радості в кожному новому дні, успіхів у державних і особистих справах, миру і процвітання нашій Україні!
З повагою, разом із золочівцями,
Голова районної
державної адміністрації Тамаз Гамбарашвілі


13.11.2020

6 листопада 2020 року народні депутати більшістю голосів проголосували за законопроєкт №3891 про обов'язкове носіння масок чи респіраторів в громадських місцях і транспорті. Він передбачає штрафи за відсутність маски.
При цьому штраф правоохоронці зможуть накладати на місці, а не стягувати через суд. Розмір штрафів становитиме від 170 до 255 гривень.
Разом з тим, відповідно до нового закону, що прийняла Рада, українців не штрафуватимуть за перебування без маски на вулиці, також штрафи не накладатимуть на неповнолітніх.


13.11.2020

Уряд запровадив карантин вихідного дня до 30 листопада 2020 року. Також протиепідемічні обмеження, які стосувалися помаранчевої зони карантину, тепер будуть діяти для всіх регіонів країни.


12.11.2020

Олексій Кучер зустрівся з представниками ресторанного бізнесу Харківщини

12 листопада голова ХОДА обговорив з представниками Харківської асоціації рестораторів особливості роботи закладів громадського харчування в умовах карантинних обмежень.
Очільник області зазначив, що на минулому засіданні Державної комісії ТЕБ та НС врахували пропозицію ХОДА та продовжили роботу закладів громадського харчування до 22:00. Але через погіршення епідеміологічної ситуації на території України вчора, 11 листопада, Кабінет Міністрів затвердив «карантин вихідного дня», заборонивши роботу закладів громадського харчування у суботу та неділю.
«Уряд прийняв рішення. Воно є обов'язковим до виконання. Наступний крок - це рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, яке ми повинні прийняти. Рішення Харківської ОДА не може йти в розріз із постановою Кабміну», - наголосив Олексій Кучер.
Він відзначив, що зі свого боку доносив позицію власників ресторанного бізнесу Харківщини до керівництва країни та запевнив, що продовжить цей діалог. Зокрема, голова ХОДА зазначив, що 13 листопада відбудеться засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС, під час якого він матиме змогу озвучити пропозиції від Харківської області. Саме тому головна мета зустрічі з рестораторами - спільно напрацювати пропозиції, які максимально допоможуть галузі.
Представники ресторанного бізнесу наголосили на тому, що «карантин вихідного дня» завдасть значних збитків закладам, адже саме у вихідні вони приймають найбільшу кількість клієнтів та мають до 70% від усього обороту. Ресторатор Владислав Киянський навів останні дані досліджень щодо стану сфери громадського харчування на Харківщині.
«Станом на 2019 рік у Харкові працюють 1854 заклади громадського харчування. З них 508 - фастфуди, 290 - паби, клуби та бари, 1056 - кафе і ресторани. Офіційно у сфері працевлаштовані 40180 чоловік. За оцінками, зарплата в 2019 році становила 209 млн гривень на місяць», - повідомив Владислав Киянський.
Кожен з учасників зустрічі озвучив своє бачення роботи закладів, проблем, з якими вони зіткнулися через карантинні обмеження, та пропозиції щодо змін до цих обмежень.
Олексій Кучер запропонував рестораторам до 10:00 13 листопада подати йому повний перелік пропозицій та запевнив, що доведе до відома керівництва країни всю озвучену інформацію. Він також запросив ініціативну групу від власників закладів громадського харчування на зустріч з народними депутатами України, яка відбудеться в п’ятницю.
«Пропоную вам визначити трьох представників. Зустріч буде з депутатами міжфракційного об’єднання «Слобожанщина». Вашого питання в порядку денному немає, але я його внесу, щоб за допомогою народних депутатів ми змогли це питання підняти на рівень Верховної Ради», - сказав Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105703


09.11.2020

11 листопада з 15.00 до 17.00 за телефоном 5-15-64 відбудеться прямий телефонний зв’язок із головою Золочівської районної державної адміністрації Гамбарашвілі Тамазом Темуровичем за темою «Суспільство проти корупції».


09.11.2020

До «червоної» зони увійшли 4 міста та 8 районів Харківської області

Відповідне рішення ухвалили 6 листопада на Державній комісії ТЕБ та НС.
Так, згідно з рішенням відповідної комісії, з 9 листопада до «червоної» зони, окрім міста Харків та Богодухівського та Золочівського районів, увійшли міста Лозова, Первомайський та Чугуїв та райони: Барвінківський, Валківський, Зачепилівський, Коломацький, Чугуївський та Шевченківський.
За пропозицією ХОДА у «червоній» зоні дозволено роботу закладів харчування до 22:00, але з підвищеним контролем за дотриманням протиепідемічних заходів.
«На жаль, цього року ми стикнулися з дуже складним вибором, де на одній чаші терезів - людські життя та здоров'я, а на іншій - нормальна життєдіяльність. Цей вибір по-своєму дуже болючий для всіх. Ми розуміємо всі труднощі, з якими довелося стикнутися представникам бізнесу через пандемію COVID-19 та впроваджені карантинні обмеження. Ми робимо максимум для того, щоб люди працювали. Обмеження «червоної зони» передбачають повне закриття закладів громадського харчування, але ми домоглися дозволу працювати до 22:00», - зазначив голова ХОДА Олексій Кучер.
Він наголосив: «Лише дотримання протиепідемічних заходів та свідома поведінка кожного з нас допоможуть якнайскоріше подолати стрімке розповсюдження хвороби та не допустити небажаного всіма повного локдауну, який масово впроваджується в країнах Європи».
За інформацією директорки ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Любові Махоти, епідеміологічна ситуація на території області продовжує загострюватись.
«Інтенсивність епідпроцесу зростає як в місті Харкові, так і у районах області. У Харкові за останні два тижні темп приросту склав 11,5%, зареєстровано 6457 випадків (67,7% від загальної кількості зареєстрованих за цей період), показник на 100 тисяч населення - 452,63», - розповіла Любов Махота.
Згідно з її даними темп приросту у районах області складає 24,3%. Середній показник на 100 тисяч населення - 379,8. Райони, де показник вищий за 320 осіб на 100 тисяч населення, віднесено до червоної зони.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105735


09.11.2020

До Краснопавлівського водосховища подадуть 60 млн кубометрів дніпровської води

5 листопада розпочали наповнювати канал Дніпро-Донбас, через який здійснюється водообмін у Краснопавлівському водосховищі.
Про це повідомили у Державному агентстві водних ресурсів України.
Від Краснопавлівського водосховища залежить забезпеченість водою близько 400 тис. жителів Харківської області, у тому числі 20% харків'ян. Водойма наливна – вода до неї надходить з Дніпра каналом Дніпро – Донбас.
За регламентом, поповнювати водні запаси необхідно двічі на рік – весною та восени. Проте протягом двох останніх років прокачування не проводили, на це не виділялися кошти з державного бюджету. У результаті у 2020 році рівень води у водосховищі впав до критичних позначок - водосховище було наповнене трохи більше, ніж на чверть своєї місткості.
Саме тому у ситуацію втрутився особисто голова ХОДА Олексій Кучер. Він звернувся до Президента України, Кабінету міністрів та народних депутатів України з питанням щодо виділення коштів з державного бюджету для проведення водообміну. Завдяки підтримці Президента й народних депутатів України до державного бюджету внесли необхідні зміни, на прокачування води виділили 90 млн гривень.
У Державному агентстві водних ресурсів України повідомляють, що до Краснопавлівського водосховища планується подати 60 млн куб. метрів дніпровської води.
«Це дасть можливість покращити якість води у водосховищі за жорсткістю до 8,3 мг-екв/куб.дм (наразі 9,4 мг-екв/куб.дм) та у цілому поліпшити екологічну ситуацію», - запевнили в агентстві.
Довідка. Наповнення Краснопавлівського водосховища через канал Дніпро-Донбас здійснюється 12 насосними станціями загальною витратою 120 куб. м/с. Щоб перекачати сюди воду з Дніпра, необхідно зробити водообмін спочатку у Орільському водосховищі, після цього вода зможе перейти до Краснопавлівського водосховища. Водойма має повний об’єм 420 млн куб. метрів, корисний об’єм – 412 млн куб. метрів. За інформацією керівництва каналу Дніпро-Донбас, на весь процес потрібно 42 доби.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105734


09.11.2020

За добу діагноз COVID-19 підтвердили у 717 жителів Харківщини

466 з них - мешканці м. Харкова.
Також діагноз COVID-19 підтвердили у жителів області: 89 - Харківського, 29 - Красноградського, 28 – Ізюмського, 20 - Борівського,17 – Вовчанського, 15 – Зміївського, 13 – Зачепилівського, 11 – Краснокутського, 10 – Богодухівського, 8 - міста Люботина, 5 – Коломацького, 3 – Шевченківського, 2 - Нововодолазького, 1 – Первомайського району.
Усього по області зареєстровано 44632 лабораторно підтверджених випадки СOVID-19, з них 10017 хворих одужало, 595– померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105744


09.11.2020

Наближається час декларування державними службовцями своїх доходів за 2020 рік.
На необхідності завчасної перевірки своїх електронних підписів для заповнення декларацій наголосила керівникам самостійних структурних підрозділів завідувач сектору управління персоналом, запобігання та виявлення корупції апарату РДА Інна Ільченко. Вона нагадала, що задекларувати свої доходи повинні також держслужбовці, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною та звільнені у 2020 році.
Також у ході наради учасників ознайомлено із планом-графіком підвищення кваліфікації держслужбовців у листопаді-грудні поточного року, розробленим обласною адміністрацією.


09.11.2020

На апаратній нараді у голови РДА Тамаза Гамбарашвілі начальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Лівець повідомила, що всі соціальні виплати за листопад наші земляки отримають вчасно.
Кошти для отримувачів виплат на виконання законів України "Про соціальну допомогу сім'ям з дітьми", "Про допомогу малозабезпеченим сім'ям", "Про соціальну допомогу дітям-інвалідам та особам з інівлідністю" держава вже перерахувала.


06.11.2020

За добу діагноз COVID-19 підтвердили у 803 жителів Харківщини

543 з них - мешканці м. Харкова.
Також діагноз COVID-19 підтвердили у жителів області: 49 – Харківського, 46 - Ізюмського, 38 - Чугуївського, 26 – Краснокутського, по 17- Дергачівського та Красноградського, 16 - Зміївського, 15 – Дворічанського, 10 – Борівського, 7 - Богодухівського, 6 - міста Люботина, 5 - Лозівського, 4 – Балаклійського, по 1 - Барвінківського, Великобурлуцького, Кегичівського, Сахновщинського районів.
Усього по області зареєстровано 41133 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 8428 хворих одужало, 571– помер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105717


05.11.2020

Золочівське відділення поліції нагадує вам декілька елементарних правил, які допоможуть убезпечити себе й рідних під час негоди:
- користуйтеся пасками безпеки;
- дотримуйтесь безпечної дистанції, правил маневрування;
- не перевищуйте швидкість;
- під час сильного дощу рухайтеся з увімкненим ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями;
- пам’ятайте, що в сильний дощ краще зупинитися та перечекати негоду. При зупинці обов’язково включайте аварійну світлову сигналізацію;
- за недостатньої видимості, а особливо з настанням сутінок, водіям і пішоходам рекомендуємо обов'язково виділити себе на дорозі!
Безпечної поїздки!


05.11.2020

На будівництво обласного центру онкології спрямують 100 млн грн з держбюджету

Відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів України, розроблений Мінрегіоном, було прийнято 4 листопада.
«Уже в цьому році субвенцію з державного бюджету отримає обласний бюджет Харківської області на будівництво комплексу комунального некомерційного підприємства «Обласний центр онкології». На будівельні роботи буде виділено 100 млн грн», - повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Проєкт постанови розроблений з метою визначення механізму надання у 2020 році субвенцій, передбачених Мінрегіону змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 17.09.2020 № 909-IX.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105711


05.11.2020

 

 

05.11.2020

За добу діагноз COVID-19 підтвердили у 769 жителів Харківщини

501 з них - мешканець м. Харкова.
Також діагноз COVID-19 підтвердили у жителів області: 33 – Первомайського, по 24 - Золочівського та Чугуївського, 19 - Куп’янського, по18 – Дергачівського та Богодухівського,16 - Лозівського, по 15 - Великобурлуцького та Зачепилівського, 13 – Коломацького, 12 - міста Люботина, 11 - Шевченківського, 10 – Ізюмського, 9 - Харківського, по 5 – Близнюківського, Валківського та Красноградського, по 4 – Краснокутського та Кегичівського, 3 – Зміївського, по 2 – Барвінківського та Нововодолазького, 1 - Балаклійського району.
Усього по області зареєстровано 40330 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 7764 хворих одужало, 561– помер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105710


05.11.2020

В обласній інфекційній лікарні встановили 20-кубову бочку для кисню

Ємність безкоштовно надала фірма, яка займається постачанням кисню для лікувальних закладів Харківщини.
«Ємкість ставиться за кошти підприємства, яке постачає кисень. Вони надали її безкоштовно за тієї умови, що потім будуть її обслуговувати та заправляти киснем, - розповів заступник голови ХОДА Тарас Пастух. - Це єдине підприємство, яке постачає кисень на території Харківської області, воно обслуговує всі медичні заклади області».
Тарас Пастух зазначив, що обласна влада замовила ще додаткових 15 бочок, аби забезпечити безперебійним постачанням кисню медичні заклади на території області. Він також повідомив, що 3-кубову кисневу бочку, яка раніше була встановлена на території інфекційки, не демонтуватимуть, вона також працюватиме.
Керівник спеціалізованого підприємства Східного регіону «Мессер Україна» Євген Кашкін зазначив, що проблеми з перемерзанням 3-кубової бочки пов’язані з тим, що вона генерувала більшу кількість кисню, ніж розраховано.
«Тому ми встановлюємо більшу ємність, яка має більші показники, вона забезпечить 4 доби безперебійного подавання кисню», - сказав Євген Кашкін.
За словами директора Харківської обласної інфекційної лікарні Павла Нартова, встановлення цієї ємності було вкрай необхідним - через збільшення кількості пацієнтів, яким необхідна киснева підтримка.
«До цього ми 3-кубову бочку заправляли 2 рази на добу, раніше - раз на 4 дні. Крім цієї 3-кубової ємкості, ще є 2 ємності на 600 л», – розповів Павло Нартов.
Директор інфекційної лікарні звернувся до жителів області із закликом дотримуватися карантинних обмежень. За його словами, наразі інфекційка заповнена на 100%.
«У нас були такі дні, що працювали 40 ШВЛів, - сказав Павло Нартов. - Лікарня розрахована на 290 ліжок, у нас на ранок знаходиться 290 хворих. 12 пацієнтів - у реанімації. Крім цього, 26 апаратів ШВЛ працюють у звичайних відділеннях».
Також у лікарні залучені всі 107 кисневих точок та понад 40 кисневих концентраторів.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105712


04.11.2020

Як повернути кошти за пробне ЗНО. Роз’яснення МОН

Процес повернення коштів за скасоване пробне ЗНО триватиме до 1 грудня 2020 року.
Повернення коштів здійснюється Міністерством освіти і науки спільно з ПриватБанком з 1 липня. Наразі кошти отримали 155636 учасників, що становить 71,2% від загальної кількості. Усі, хто ще не звернувся за відшкодуванням, мають 27 днів на врегулювання цього питання.
Щоб отримати кошти, необхідно до 30 листопада:
- отримати/мати картку ПриватБанку;
- перевірити актуальність інформації, зазначеної під час реєстрації, увійшовши до сервісу визначення результатів на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Необхідно звернути увагу на правильність зазначення прізвища, імені, по батькові, а також номеру мобільного телефону, який прив’язаний до картки ПриватБанку, – він має бути тільки один.
Кому повертають кошти?
Саме тій особі, яка була зареєстрована для участі у пробному ЗНО.
Як отримати кошти через ПриватБанк?
Необхідно мати будь-яку картку в ПриватБанку, оформлену саме на учасника пробного ЗНО. Фінансовий телефон у ПриватБанку повинен збігатися з телефоном, вказаним під час реєстрації на пробне ЗНО як основний.
Як дізнатись про отримання коштів?
Ті учасники, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів на картку.
Що робити, якщо немає картки ПриватБанку?
Необхідно звернутися до будь-якого відділення ПриватБанку та оформити картку безкоштовно за 15 хвилин. Із собою потрібно мати паспорт або електронну ID-картку.
Якщо учасник вже є клієнтом банку, можна відкрити віртуальну картку у Приват24, не відвідуючи відділення. Неповнолітні учасники пробного ЗНО також можуть оформити картку ПриватБанку.
Коли потрібно встигнути оформити картку?
Якомога швидше – програма повернення коштів діятиме до 1 грудня 2020 року.
Що робити, якщо при реєстрації на пробне ЗНО вказано не свій телефон, а одного з батьків? Або якщо за цей час свій номер телефону змінився?
Необхідно зайти у сервіс визначення результатів на сайті УЦОЯО та змінити основний номер телефону на той, що прив’язаний до картки.
Інструкцію щодо повернення коштів також розміщено на сайті ПриватБанку – з нею можна ознайомитись тут.
Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня – з усіх інших предметів.
17 червня Кабінет Міністрів України ухвалив порядок повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО. На це буде витрачено 52 млн 450 тис. грн з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105708


03.11.2020

Рівень підключення опалення в області – вищий за 90%

Як проходить старт опалювального сезону в регіоні повідомив директор Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації Дмитро Мирний.
За даними Дмитра Мирного, станом на 3 листопада рівень підключення опалення в області перевищує 90%. Так, зі 795 котелень вже підключено 743 (93,5%), опалюється 96,7% медзакладів, 96,7% дитсадків, 94,3% шкіл та 86% житлових будинків.
«Відповідно до законодавства, протягом 3 днів, коли температура повітря є 8 градусів і нижче, орган самоврядування приймає рішення про початок опалювального сезону. Тобто, ми передбачаємо, що до кінця тижня буде підключена вся Харківська область», - зазначив Дмитро Мирний.
Він повідомив, що зараз без опалення залишається місто Первомайський. Тут не опалюються не тільки житлові будинки, але й школи та дитсадки, теплом забезпечена тільки лікарня.
«Проблема виникла через борг КП Первомайської міської ради «Теплові мережі» перед ПАТ «Харківгаз». Цей борг складав 6,1 млн грн. КП «Теплові мережі» вже сплатили 3,1 млн грн й завдяки допомозі ХОДА було відпрацьовано питання складання графіку погашення заборгованості. Ми очікуємо, що сьогодні, у другій половині дня, «Харківгаз» розпочне пуск цих котелень», - розповів Дмитро Мирний.
Також вирішується питання опалення в Чкаловській ОТГ. Тут без тепла ще залишається 1 школа (з 6) та 1 дитсадок (з 6) у селі Іванівка. Місцева котельня вимкнена через поламку засобів передачі даних. Це питання буде вирішене протягом двох днів.
«Також для підключення 3 котелень, які, в тому числі, опалюють житлові масиви, не вистачає документів від ДАБІ. Завтра у нас вони повинні бути, й котельні зможуть розпочати роботу», - зазначив директор департаменту.
У місті Куп’янську, за словами Дмитра Мирного, наразі не працює 6 котелень. Це пов’язано з відмовою в укладанні договорів між НАК «Нафтогаз України» та комунальними підприємствами міста на постачання природного газу.
«Питання знаходиться на контролі голови ХОДА Олексія Кучера. Було прийнято рішення запускати котельню через трейдерського постачальника газу, таким чином підключається котельня в смт Ківшарівка. Для розв’язання проблеми включення опалення житлового фонду в Антимонопольний комітет України подано відповідну заяву щодо вирішення питання укладання договорів з НАК «Нафтогаз», - зазначив Дмитро Мирний.
Керівник департаменту підкреслив, що ОДА знаходиться в постійному контакті з усіма районами області, де рівень підключення опалення ще не досяг 100%.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105697


03.11.2020

Школи в деяких районах області, що увійшли до «помаранчевої» зони, ввели дистанційне навчання

Про це повідомили в Департаменті науки та освіти ХОДА.
«У звичайному режимі зараз працюють заклади середньої освіти в 27 районах, містах та ОТГ області. На території 7 адміністративних одиниць дистанційну та змішану форму навчання ввели окремі заклади. Ще у 8 районах (містах, ОТГ) у звичайному режимі навчаються учні 1-4 класів, а учні 5-11 – дистанційно або за змішаною формою», - навели дані в департаменті.
Так, вивести на навчання лише молодші класи, а старшокласників перевести на «дистанційку» та змішану форму навчання вирішили у Зачепилівському та Первомайському районах, Малинівській, Малоданилівській, Зачепилівській та Пісочинській ОТГ, а також місті Куп’янську. Усі ці адміністративні одиниці – в «помаранчевій» зоні. На дистанційне навчання перевели 5-11 класи також у «червоному» місті Харкові.
У двох районах області, що увійшли до «червоної» зони (Золочівському та Богодухівському), усі школярі навчаються дистанційно. Також на «дистанційку» перевели всіх учнів у місті Первомайському, де відсутнє опалення в закладах освіти.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105689


03.11.2020

Тільки прозорим і відкритим способом необхідно визначати новий склад Конституційного Суду. Президент

На цьому наголосив Володимир Зеленський у спецвипуску програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.
«Усі через мікроскоп будуть дивитися: а хто ж потрапив у новий склад Конституційного Суду», – заявив Глава держави.
Володимир Зеленський вважає, що призначення суддів не має відбуватися за квотами, зокрема, від Президента чи парламенту.
«Я й пропонував, щоб був незалежний відбір суддів. Щоб гарантували спостерігачі чи учасники комісії, яка буде засідати й відбирати цих суддів. У мене немає бажання, я не хочу впливати на Конституційний Суд. Хоча, якби я впливав, у них не було б такого рішення. Але все одно я не хочу. Я не хочу мати жодної пропозиції щодо тієї чи іншої кандидатури. Я прийшов з іншого життя, де немає ніяких відносин із суддями. Тому я можу тільки їх погодити, якщо пропозиції були напрацьовані нашими професіоналами разом з партнерами. Я можу звернутися до правоохоронців з проханням перевірити їхню доброчесність і погодити. Все», – наголосив Президент.
Глава держави уточнив, що після перезавантаження Конституційного Суду робота нових суддів повинна відповідати принципам доброчесності.
«Щоб вони захищали Україну, захищали кожного з нас, усіх звичайних громадян і Конституцію України. І не купували землю в Криму й після цього її ще й не декларували», – наголосив він.
Водночас Володимир Зеленський переконаний, що найкращим виходом з конституційної кризи є добровільна відставка всього нинішнього складу КСУ.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105685


02.11.2020

За добу діагноз COVID-19 підтвердили у 850 жителів Харківщини

562 з них - мешканці м. Харкова.
Також діагноз COVID-19 підтвердили у жителів районів області: 114 - Харківського, 54 – Балаклійського, 40 – Шевченківського, 26 - Чугуївського, 13 – Куп’янського, по 7 – Дергачівського та Лозівського, по 6 - Вовчанського та Коломацького, 4 - Золочівського, по 3 – Зміївського району та міста Люботина, 2 – Печенізького, по 1 - Великобурлуцького, Нововодолазького та Краснокутського.
Усього по області зареєстровано 39561 лабораторно підтверджений випадок СOVID-19, з них 7410 хворих одужало, 554– померло.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105701


02.11.2020

Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та Харківський обласний центр зайнятості завершили реалізацію проєкту «IT Start for Women».
«На даний момент у найбільш високооплачуваних та перспективних сферах зайнятості існує гендерний дисбаланс, тобто чоловіків представлено більше ніж жінок. Метою ініціативи IT Start for Women було покращити доступ мешканок Харківського регіону, що проживають у невеликих населених пунктах, до IT-сфери, яка потребує нових кадрів», - наголошує директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.
За три з половиною місяці, з червня по жовтень, 20 учасниць із різних населених пунктів області – Валок, Барвінкового, Краснограду, Слатиного та інших, пройшли курси тестування програмного забезпечення для початківець, англійської, створення підприємства. Заняття проводили у дистанційному режимі практикуючі викладачки. Не маючи попереднього відповідного досвіду, учасниці оволоділи професійними навичками тестувальниці, створили резюме англійською мовою, дізнались як відкрити ФО-П. Усе це необхідно для початку роботи в IT.
24 жовтня відбулась завершальна зустріч проєкту в Харкові. Для максимального занурення у атмосферу IT, вона була організована разом з Sigma Software. Одинадцять учасниць, які вдало склали курсову роботу та іспит, отримали сертифікати про успішне проходження навчання та професійні рекомендації. Найкращі з них зможуть також пройти співбесіду в IT-компанії. До цього випускниць додатково підготують. Адже стале працевлаштування у високооплачуваній галузі сприятиме економічній незалежності учасниць, розширить можливості їх професійного та особистісного розвитку.
Зацікавленість у проєкті (на відбір надійшло понад 100 заявок) спонукає команду до проведення нових курсів у такому форматі, розширення співпраці з IT-компаніями, щоб усі охочі жінки мали можливість увійти до сфери IT.
«IT-Start for Women» виконувався в межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом
#GenderCultureCenter #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

Інформацію підготував відділ інформаційної роботи та зовнішніх зв’язків Харківського обласного центру зайнятості, для уточнення звертайтесь за тел.:(057) 757-52-72.


02.11.2020

На апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації Тамаз Гамбарашвілі, обговорювалися питання передачі майна на баланс Золочівської селищної ради, інвентаризації комп'ютерної техніки та обладнання, питання щодо захисту прав дітей.
Завідувач сектору управління персоналом, запобігання та виявлення корупції апарату РДА Інна Ільченко звернула увагу присутніх на необхідність вчасного (протягом 10 днів) інформування державними службовцями Нацагенства з питань запобігання корупції щодо суттєвих змін в майновому стані.
Також наголосила керівникам самостійних структурних підрозділів на термінах проведення щорічного оцінювання результатів службової діяльності держслужбовців.


02.11.2020

За добу діагноз COVID-19 підтвердили у 816 жителів Харківщини

504 з них - мешканці м. Харкова.
Також діагноз COVID-19 підтвердили у 49 жителів Зміївського району, 45 - Куп’янського, 35 - Лозівського, 27 - Балаклійського, 24 - Богодухівського, по 18 – Барвінківського та Чугуївського, 15 – Зачепилівського, 14 - Нововодолазького, 10 - Ізюмського, по 9 – Харківського, Валківського та Дергачівського, 7 – Краснокутського, 6 – Великобурлуцького, 5 – м. Люботина, по 4 – Близнюківського та Первомайського, 3 – Двуречанського, 1 – Шевченківського району.
Усього по області зареєстровано 38000 лабораторно підтверджених випадків СOVID-19, з них 7190 хворих одужали, 538– померли.

https://kharkivoda.gov.ua/news/105676


 

Архів повідомлень >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

62203 пл.Слобожанська 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2016 Золочівська районна державна адміністрація

e-mail - mail@zolochivska-rda.gov.ua,

zolochivska@rda.kh.gov.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64