Електронна пошта: mail@zolochivska-rda.gov.ua, zolochivska@rda.kh.gov.ua

 

 

Золочівська

                      райдержадміністрація Харківської області        

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та
історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
Люстрація
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
ЦНАП
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Державні закупівлі
Проекти
Регуляторна діяльність
Спостережна комісія
Вибори
Цивільний захист
Децентралізація
Містобудування, архітектура та ЖКГ
Управління соціального захисту населення
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
Правова допомога
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
Оголошення
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Законодавчі акти та позиційні матеріали Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

Архів повідомлень (01.07.2020 - 31.07.2020)


 

 

 


31.07.2020

З 1 серпня діятимуть нові правила адаптивного карантину

Усі регіони буде поділено на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
З 1 серпня набуває чинності Постанова Кабінету міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Відповідно до документа, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня 2020 року.
Зелена зона передбачає:
- перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;
- проведення масових заходів: не більш ніж 1 людини на 5 квадратних метрів;
- кінотеатри із заповненістю на 50%;
- перевезення пасажирів тільки в межах місць для сидіння.
У жовтій зоні (+ обмеження зеленої) забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.
У помаранчевій зоні (+ обмеження жовтої) забороняється:
- діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
- діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
- планові госпіталізації в лікарнях;
- спортзали, фітнес-центри, заклади культури;
- прийом нових змін у дитячі табори;
- обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більш ніж 100 людей.
У червоній зоні (+ обмеження помаранчевої) забороняється:
- робота громадського транспорту;
- відвідування закладів освіти;
- діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.
Перетин кордону: з країн «зеленої зони» потрібен тільки страховий поліс. Для країн з «червоної зони» потрібен поліс + самоізоляція на 14 днів або ПЛР-тест.
Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна одна з таких ознак:
1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків.
2. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.
3. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків.
4. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків.
5. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації понад восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.
Посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону.
Перехід регіону з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного з визначених показників. Обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи "зелений". Серед обов’язкових вимог - носіння масок у громадських місцях, проведення масових заходів лише за умови перебування не більш ніж 1 особи на 5 м кв., заповненість кінотеатрів - не більш, ніж на 50%, перевезення пасажирів тільки на місцях для сидіння. Найбільш жорсткий карантин буде діяти в “червоній зоні”.
З 1 вересня 2020 року в Україні відкриються всі школи. Однак, якщо епідеміологічна ситуація в районі не буде задовольняти вимогам МОЗ, освітні заклади будуть змушені закрити на карантин. Закривати школи будуть тільки в районах «червоної зони» – де високий показник захворюваності на атипову пневмонію.
В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Основними вимогами є: заповнення секторів стадіону глядачами не більш ніж на 25 %, дотримання соціальної дистанції, забезпечення наявності дезінфекторів на стадіонах, проведення термоскринінгу на вході.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104493


31.07.2020

Президент підписав закон щодо запровадження електронної форми виконавчого документа

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 797-ІХ «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» щодо запровадження електронної форми виконавчого документу», який Верховна Рада ухвалила 15 липня 2020 року.
Згідно з законом, частина третя статті 4 Закону України «Про виконавче провадження» доповнюється другим абзацом. Відповідно до цієї норми, виконавчий документ може бути видано у формі електронного документа відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Порядок пред'явлення до виконання таких виконавчих документів визначає Міністерство юстиції України.
Реалізація норм документа забезпечить подальшу цифрову трансформацію держави, перехід органів державної влади до електронної форми документообігу.
Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-zaprovadzhennya-elektronnoyi-62525


31.07.2020

Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 810-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії», який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.
Закон є першим кроком на шляху вирішення наявних проблем на ринку електроенергії та спрямований на забезпечення енергетичної стабільності країни.
Водночас Глава держави звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо вжиття вичерпних заходів для вирішення проблем функціонування ринку електричної енергії в Україні, зокрема забезпечення справедливих умов діяльності для всіх суб’єктів господарювання об’єднаної енергетичної системи України. Президент просить уряд системно проаналізувати стан виконання Закону України «Про ринок електричної енергії» всіма учасниками ринку та невідкладно підготувати пропозиції щодо його вдосконалення.
Глава держави тримає під особистим контролем питання забезпечення сталої та надійної роботи об’єднаної енергетичної системи України та доручив Прем’єр-міністрові щотижня доповідати про результати виконання поставлених завдань.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-pro-vnesennya-zmin-do-dey-62541


31.07.2020

 


30.07.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Традиція відзначення започаткована резолюцією Організації Об’єднаних Націй 2013 року.
Золочівська районна філія продовжує свою діяльність, спрямовану на підвищення рівня обізнаності серед населення про торгівлю людьми.
Сьогодні працездатне населення має можливість влаштуватися на роботу не тільки в Україні, а й за кордоном. Проте лише незначна частина українських громадян працює за кордоном на законних підставах. Легальне працевлаштування можливе в тих державах, з якими Україна вкладає міжурядові договори про трудову діяльність, взаємне працевлаштування громадян та їхній соціальний захист в інших країнах.
Кожна людина повинна знати, що нелегальна трудова міграція може призвести до попадання в рабство в чужій країні!
Кожну країну світу торкається торгівля людьми: деякі країни є місцем, звідки походять жертви, інші – пунктом транзиту, треті – місцем призначення жертв.
За останніми даними, протягом 2012-2020 рр. від трудової експлуатації в Україні постраждало 457 громадян, від сексуальної експлуатації — 224, до жебракування було залучено 57 осіб, а ще 9 — постраждали від змішаної експлуатації.
Статистика зафіксувала 14 випадків, коли дітей продавали третім особам, одна особа постраждала від сурогатного материнства.
Пам’ятайте, небезпеку видно не одразу!
Коли знайшли роботу за кордоном, переконайтеся, чи все безпечно!

День започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.
Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.
На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.
Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.
Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.
Варто нагадати, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію торгівлі людьми». У цьому ж році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля.
Читайте також: Угода про Brexit захищає права людей в ЄС та Британії – Юнкер
Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Окрім Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, існує і Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня.
У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.
Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.
Відповідно до законодавства, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Метою торгівлі людьми може бузи:
• трудова експлуатація;
• сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
• примусове жебрацтво;
• примусове втягнення у злочинну діяльність;
• примусове вилучення органів;
• продаж дитини;
• сурогатне материнство.
2013 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Ключовим завданням цього дня є підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.
Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини.
Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.
У червні 2017 року Державний департамент США оприлюднив 17-й Звіт про торгівлю людьми, в якому, враховуючи досягнення нашої держави у сфері протидії торгівлі людьми, Україну виведено з Контрольного списку другої групи, де вона перебувала протягом чотирьох років поспіль, та переведено в Другу групу.
Міністерство закордонних справ України закликає громадян України, які потрапляють особисто або мають інформацію про потрапляння інших громадян України чи іноземних громадян у ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми, негайно інформувати компетентні органи та українські дипломатичні установи. Таке інформування є вкрай важливим для забезпечення належного реагування на факти вчинення злочинів у сфері торгівлі людьми проти українців за кордоном з метою захисту їхніх прав та інтересів, надання інформації для кримінального переслідування винних осіб, забезпечення безпеки постраждалих під час перебування за кордоном та їхнього безперешкодного повернення в Україну.


30.07.2020

Адаптивний карантин може стати дієвим для контролю поширення коронавірусної інфекції в країні

Про це повідомили під час традиційної селекторної наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов поінформував, що головною причиною зростання кількості хворих на заході України, особливо в селах, є богослужіння. Такі результати показали епідеміологічні розслідування. Другою основною причиною є громадський транспорт, а також переміщення людей у зв’язку з відпочинком. Крім того, міністр повідомив, що велика кількість людей хворіє безсимптомно, таким чином формуючи імунітет.
«Сподіваюся, що адаптивний карантин справді буде дієвішим, коли ми зможемо підбирати відповідні заходи контролю стосовно кожного населеного пункту. Головне – максимальна локалізація розповсюдження інфекції. Ми мусимо уникнути пікових навантажень», – сказав Володимир Зеленський.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що зараз фіналізується узгодження співпраці з правоохоронними органами, які допомагатимуть впроваджувати епідеміологічний контроль за правилами адаптивного карантину.
«Сподіваюся, що це буде найбільш ефективний спосіб», – зазначив очільник уряду.
Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак повідомив, що ситуація із запобіганням поширенню COVID-19 у зоні проведення Операції об’єднаних сил стабільна та контрольована. Також він поінформував щодо ситуації навколо режиму сталого та всеосяжного припинення вогню, зазначивши, що в зоні проведення ООС не зафіксовано ескалації чи наступальних дій. Поодинокі обстріли не є системними та виявляють неконтрольовані емоції чи провокації на найнижчому рівні, зазначив Головнокомандувач ЗСУ.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104464


30.07.2020

Промисловість - це серце нашої економіки. Олексій Кучер

У Харкові відбувся круглий стіл: «Інтеграція виробництва та науки – основа стійкого розвитку економіки».
Захід відбувся 30 липня за участю Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голови Харківської обласної державної адміністрації Олексія Кучера, голів комітетів Верховної Ради України, народних депутатів України, членів Національної академії правових наук України та провідних фахівців науково-дослідних інститутів.
Вітаючи учасників заходу, Дмитро Разумков відзначив, що для розвитку держави необхідно об’єднувати всіх представників науки, освіти, підприємств - як державних, так і приватних.
«Виходячи з цієї кризи, ми можемо рухатись вперед. Ми зможемо розбудовувати державу. Тут буде потрібна допомога всіх. Тут не може бути хтось - осторонь, хтось - поруч, хтось - просто спостерігає, - зазначив Дмитро Разумков. - Якщо ми з вами ставимо за мету розвиток держави, об’єднання держави, повернення територій, які поки що знаходяться не під нашим контролем, то це ми зможемо зробити лише разом».
Олексій Кучер, звертаючись до присутніх, зазначив, що для розвитку економіки необхідно не лише покращувати виробництво, а й напрацьовувати наукові доробки.
«Промисловість - серце нашої економіки, - зазначив голова ХОДА. - Сьогодні ми ведемо розмову з науковцями, адже наука - її мозок».
Дмитро Разумков підкреслив, що Харків - одне з небагатьох міст, яке може демонструвати поєднання історичних можливостей, що закладалися в плані освіти, науки та сучасних потужностей.
«Рівень освіти, рівень знань, науки та підприємств, які ми спостерігали, - це гарний приклад, який можна було б розширювати на всю державу», - додав Дмитро Разумков.
Ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Тацій відзначив взаємодію між владою та наукою на території Харківської області.
«Мені особливо приємно, адже в Харкові, як ніде, є глибоке відповідальне розуміння керівництва нашого регіону того, що треба робити все можливе, а інколи - неможливе, щоб Харків став інноваційним містом», - сказав Василій Тацій.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104466


29.07.2020

В цьому році у Золочівської ДЮСШ ювілей - п'ятдесят років від дня заснування.
З умовами, в яких тренуються діти, ознайомився народний депутат України Олексій Красов.
Директор закладу Олександр Стогній розповів, що школу відвідують 357 вихованців з якими працюють 14 тренерів-викладачів. Діти займаються футболом, легкою атлетикою, волейболом, велосипедним спортим, вільною боротьбою, тхеквондо.
Після відкриття ФОКу з'явилася можливість записатися у групи фітнесу, боксу, атлетичної гімнастики і т.д.
Народний депутат пообіцяв приїхати на ювілейні заходи, що проходитимуть тут у жовтні.


29.07.2020

Свято Першого дзвоника у нашій Золочівській дитячій музичній школі переносилося вже двічі. Реконструкція закладу затяглася на роки. Підрядник шукає нові причини і призначає нові терміни, а батьки, викладачі і діти вже втрачають надію.
Сьогодні разом із керівниками району і громади зі станом об'єкту ознайомився наш народний депутат Олексій Красов.
Хоча пані Наталя Гишко, яка і керує процесом реконструкції, завірила, що вона гарантує на 90% те, що об'єкт буде зданий до 1 вересня, їй вже не повірила навіть дванадцятирічна вихованка школи Настя.
Поспілкувавшись із усіма сторонами, пан Олексій попрохав підготувати для нього пакет документів по ходу реконструкції і призначив дату робочої наради, на якій буде прийнято остаточне рішення.


29.07.2020

Народний депутат України Олексій Красов в рамках робочої поїздки по району ознайомився із функціонуванням районної лікарні і Центру надання первинної медичної допомоги.
В ході зустрічі, зокрема, обговорювалися питання придбання обладнання дла проведення різних видів діагностики, щоб золочівці могли на місці проходити обстеження, а не їхати для цього до обласного центру.
Для вирішення проблем нардеп пообіцяв проінформувати про потреби закладу профільне міністерство, попрацювати з відповідними програмами.
А не менш важливе питання комп'ютеризації КНП "Золочівська ЦРЛ" буде вирішено на районному рівні. Кошти, потрібні для придбання комп'ютерної техніки, чотириста тисяч гривень, виділе районна рада.


29.07.2020

На Харківщині зібрали 2,5 млн тонн ранніх зернових

Зокрема, пшениці вже намолочено 2 млн тонн, ячменю – 400 тис. тонн, гороху – 43,6 тис. тонн, озимого жита – 6,7 тис. тонн, вівсу – 5 тис. тонн.
На даний час урожай зібрано з площі понад 535 тис. га – це 75 % посівної площі під озимими культурами в області.
Середня врожайність ранніх зернових наразі становить 46,1 ц/га.
Повністю завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур господарства Богодухівського району.
П’ять районів області зібрали понад 100 тис. тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур. Найбільший вал отримали господарства Вовчанського (141,4 тис. тонн), Балаклійського (125,6 тис. тонн), Великобурлуцького (124 тис. тонн), Первомайського (116,2 тис. тонн) та Барвінківського (108,4 тис. тонн) районів.
Найвищу врожайність наразі отримують сільгоспвиробники Чугуївського району - 63 ц/га. Також серед лідерів - Красноградський район (55,4 ц/га), Великобурлуцький (53,6 ц/га), Первомайський (51,8 ц/га) та Валківський (50,8 ц/га) райони.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104452


29.07.2020

Від роботи керівника делегації України в ТКГ залежить територіальна цілісність і суверенітет країни. Президент

Володимир Зеленський відзначив, що вибір кандидата на цю посаду відбувається з особливою відповідальністю.
«Коли ми точно знаємо, наскільки це складна робота, ми так само складно обираємо людину, яка може очолити групу (делегацію України в Тристоронній контактній групі. – Ред.). Треба знайти баланс. Людина, з якою розмовляє Росія. Людина, яку – найголовніше – поважають в Україні. Людина, яка може домінувати за столом перемовин. Людина, яка може зреагувати, не зрадити Україну в дуже складні моменти. На вагах – наша територіальна цілісність, наш суверенітет. А значить, не тільки наша сучасність, але й майбутнє України, – зауважив Глава держави під час спілкування зі ЗМІ після відвідання Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». - Тому цей вибір – не просто чергова посада. Це один з найскладніших кадрових виборів».
Глава держави зазначив, що на посаду керівника української делегації в ТКГ є декілька претендентів. Зокрема, це Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков та перший Президент України Леонід Кравчук. Також ведуться переговори з іншими кандидатами на цю посаду.
«Це не просто керівник. Буде керівник, і люди, які разом з керівником (делегації України. – Ред.) Тристоронньої контактної групи повинні всі бути командою. Тому найближчими днями з’явиться офіційне підтвердження тієї чи іншої людини», – констатував Володимир Зеленський.
Також Президент подякував Леоніду Кучмі за важку та відповідальну роботу на посаді глави делегації України в ТКГ.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104455


29.07.2020

Стан дотримання карантинних заходів

У зв’язку з ускладненням епідеміологічної ситуації з захворюваності на коронавірус в Україні і несприятливою ситуацією в Золочівському районі фахівці Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області згідно протоколів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС Золочівського району Харківської області №15 від 01.06.2020 та №17 від 22.06.2020 проводять перевірки закладів громадського харчування, об’єктів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, агропродовольчого ринку ПХО «Золочівський ринок» з питання дотримання профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на попередження поширення коронавірусної інфекції.
З 4 липня по 28 липня перевірено 114 об’єктів, порушення виявили в 65 закладах (57%), оформлено 9 протоколів про порушення санітарних норм, надано приписи та пропозиції 74 суб’єктам господарювання про усунення виявлених порушень.
На багатьох об’єктах свідомо і відповідально ставляться до виконання встановлених обмежень та забезпечують дотримання основних профілактичних та протиепідемічних заходів, але є об’єкти, де порушення виявлені. Відсутність дезінфекційних засобів, працівники без засобів індивідуального захисту, допуск покупців без масок, температурний скринінг працівників не проводиться, відсутність маркування щодо дотримання дистанції - такі основні порушення зафіксовані фахівцями Золочівського районного управління.
У кожному перевіреному закладі проводиться роз’яснювальна робота із суб’єктами господарювання та відвідувачами з питань профілактики коронавірусної хвороби, надаються пропозиції, рекомендації, щодо дотримання протиепідемічних вимог.
Тільки дотриманням встановлених обмежень можливо попередити поширення коронавірусної інфекції, запобігти виникненню нових випадків захворювань.
Проведення заходів щодо профілактики спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, триває.
Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.


29.07.2020

 УВАГА! СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ!
Стихійна торгівля у літню спеку особливо небезпечна!
Стихійна торгівля продуктами харчування – торгівля «з рук» на вулицях, у дворах є небезпечною у будь яку пору року. А в літню пору, коли температура повітря зростає до +35 0 С і вище, небезпека зростає у рази.
Особливо небезпечно купувати рибні, м’ясні та молочні продукти, які вимагають особливих умов зберігання. Молочні, м’ясні, рибні продукти продаються у спеку з землі, із необладнаного автотранспорту, в антисанітарних умовах, відсутні умови холоду, без будь-якої ветеринарно – санітарної експертизи та несуть чималу загрозу здоров’ю, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння особливо у дітей, людей похилого віку, вагітних.
Серед продуктів харчування, які реалізуються на стихійних ринках у літній період, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока у цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).
Нажаль багато людей надають перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі на вулицях. Покупці не замислюються про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як транспортувались. Не лякає наших людей і бруд, що летить на продукти з вулиці, від машин та з-під ніг перехожих.
Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.
Спеціалісти Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області рекомендують споживачам придбавати харчові продукти на спеціально обладнаних агропродовольчих ринках, на яких встановлене холодильне обладнання, де проводиться лабораторний контроль якості продуктів харчування в лабораторіях ветеринарно – санітарної експертизи, що є гарантією придбання споживачами якісної і безпечної продукції.
Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним вимогам, можуть обернутися лихом для Вас, ваших рідних і друзів.
Бережіть себе та своїх близьких!
Золочівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.


29.07.2020

Соціальним працівникам Харківщини передали засоби індивідуального захисту

Допомога надійшла 29 липня у рамках проєкту «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19».
За словами заступника голови ХОДА Євгенія Грицькова, Харківська область одна з 5 областей України, які беруть участь у проєкті, який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та Громадською спілкою «Українська мережа за права дитини».
«Сьогодні ми отримали додаткову допомогу для наших соціальних робітників, - зазначив Євгеній Грицьков. - Ми завжди співпрацюємо з міжнародними організаціями».
Координаторка проєкту «Українська мережа за права людини» Ольга Коссе розповіла, що Харківська область одна з 5 регіонів України, де з інтернатних установ повернулась найбільша кількість дітей.
Для 514 працівників, які працюють із сім’ями, куди повернулись дітки з інтернатних закладів, передали маски, рукавички та антисептичні засоби. Кожен з працівників отримає запас на 2 місяці роботи.
За інформацією начальниці служби у справах дітей ХОДА Ольги Шевченко, з початку карантину працівники служб у справах дітей та центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді розпочали плановий моніторинг сімей, куди повернулись діти з інтернатних установ, тому така допомога у рамках проєкту «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» надана вчасно.
«Після початку карантину до сімей повернулося 3300 дітей, які перебували в інтернатних установах, і на сьогодні ми промоніторили близько 3000 сімей», - розповіла Ольга Шевченко.
Також, крім медичного захисту, проєкт надаватиме професійну підтримку соціальним працівникам та гуманітарну допомогу сім’ям відповідно до індивідуальних потреб. У процесі реалізації завдань проєкту буде здійснено моніторинг безпеки та потенціалу 1000 сімей Харківської області, куди повернулись діти з інтернатних закладів на час епідемії.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104448


28.07.2020

ДРУЗІ!
Прийміть щирі вітання з нагоди хрещення Київської Русі–України та дня пам’яті Володимира-Хрестителя!
Нехай сьогоднішнє свято зцілить і об’єднає наші душі, наповнить змістом життя, щоб воскресла духовно Україна і наш український народ.
Нехай наша віра ніколи не згасає і приносить у кожну домівку теплоту, добро, щастя і любов! А Господь пошле мир та відновлення злагоди і взаєморозуміння між людьми!


28.07.2020

30 липня 2020 року об 11:00Соціальні працівники Харківщини отримають засоби індивідуального захисту

29 липня засоби індивідуального захисту для безпечної роботи з сім’ями та дітьми під час пандемії COVID-19 отримають 514 фахівців.
Проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та Громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» у п’яти областях України.
Крім медичного захисту, проєкт надаватиме також професійну підтримку соціальним працівникам та гуманітарну допомогу сім’ям відповідно до індивідуальних потреб. У процесі реалізації завдань проєкту буде здійснено моніторинг безпеки та потенціалу 1000 сімей Харківської області, куди повернулись діти з інтернатних закладів на час епідемії. У рамках проєкту кожній області будуть надані рекомендації щодо впровадження регіональних планів реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
Захід відбудеться 29 липня о 10:00 біля 6 під’їзду будівлі Держпром..
Мета заходу: ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та захисту місцевого самоврядування, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.
Для приєднання до участі у вебінарі необхідно заповнити реєстраційну форму за наступним посиланням: https://forms.gle/X16MT3YViqnddoPK8.
Контактна особа Мінекономіки – Кузема Марина Валеріївна, тел: (044) 596-68-29.
Прохання розповсюдити зазначену інформацію серед потенційних учасників-представників підприємництва Харківської області та безпосередньо взяти участь у даному заході.
Також, просимо надіслати інформацію щодо результату проведеної роботи та готовності взяти участь у заході, шляхом заповнення реєстраційної форми, до Департаменту економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації (факс: 705-10-29, електронна адреса: demv-pidpr@sp.kh.gov.ua).

https://kharkivoda.gov.ua/news/104432


27.07.2020

За результатами роботи районної комісії ТЕБ та НС визначено орієнтовну дату відкриття в ОТГ дошкільних закладів. Дитячі садки планується відкрити з 03 серпня. Це стосується самостійних закладів. Про відкриття дитсадочків, що працюють при навчально-виховних комплексах, поки не йдеться.
Також на комісії прийнято рішення про обмеження часу роботи закладів громадського харчування і нічних клубів до 23.00. Вже завтра виконання цієї карантинної норми перевірятимуть районні підрозділи держпродспоживслужби і поліції.


27.07.2020

30 липня 2020 року об 11:00 Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена планується провести вебінар на тему: «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах».
Мета заходу: ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та захисту місцевого самоврядування, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.
Для приєднання до участі у вебінарі необхідно заповнити реєстраційну форму за наступним посиланням: https://forms.gle/X16MT3YViqnddoPK8.
Контактна особа Мінекономіки – Кузема Марина Валеріївна, тел: (044) 596-68-29.
Прохання розповсюдити зазначену інформацію серед потенційних учасників-представників підприємництва Харківської області та безпосередньо взяти участь у даному заході.
Також, просимо надіслати інформацію щодо результату проведеної роботи та готовності взяти участь у заході, шляхом заповнення реєстраційної форми, до Департаменту економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації (факс: 705-10-29, електронна адреса: demv-pidpr@sp.kh.gov.ua).
 


27.07.2020

Президент повернув до парламенту з пропозиціями закон про зміни до законодавства про держслужбу

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву» з власними пропозиціями.
Володимир Зеленський підтримує відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби. Водночас Президент наголошує на необхідності дотримання одного з принципів держслужби, визначеного Законом України «Про державну службу», – принципу стабільності, зокрема й у роботі державних службовців, які обіймають посади державної служби категорії «А», та вважає за необхідне забезпечити для них гарантовану законом незалежність від змін політичного керівництва держави та державних органів.
У зв’язку з цим Президент пропонує скасувати положення, якими встановлено, що суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення державного службовця з посади державної служби категорії «А» з власної ініціативи, за поданням Прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення Прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу).
Володимир Зеленський вважає вкрай важливим і нагальним компетентне посилення складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Відповідно, пропонує включити до складу Комісії представників основних державних інституцій, які спроможні фахово надати оцінку особі, що претендує на зайняття посади державної служби категорії «А», щодо її професійної компетентності, а саме: стратегічного бачення, глибокого розуміння стратегічних національних інтересів, здатності визначати напрями розвитку та здійснювати аналіз та оцінку проблем і перспектив сталого розвитку України, розуміти актуальність проблем і викликів у відповідній сфері суспільного й державного життя, а також спроможності до реалізації амбітних реформ.
Президент України також пропонує народним депутатам підтримати положення, згідно з якими за рішенням суб’єкта призначення або керівника державної служби у відповідному органі особи, призначені на посади державної служби шляхом добору та укладення контракту про проходження державної служби на період дії карантину, у разі їхньої відповідності займаним посадам та виконання завдань з ключовими показниками ефективності та якості такого контракту можуть бути призначені на відповідні посади чи переведені на рівнозначні або нижчі вакантні посади в цьому органі без обов’язкового проведення конкурсу з урахуванням строковості призначення на відповідні посади державної служби, визначені частинами першою та другою статті 34 Закону України «Про державну службу».
У разі, якщо суб’єкт призначення або керівник державної служби вважають, що згадані особи не відповідають займаній посаді або ухвалено рішення про переведення їх на інші вакантні посади, на такі посади державної служби оголошується конкурс протягом двох тижнів після скасування карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Президент України наголошує на необхідності реалізації зазначених пропозицій та розраховує на повну підтримку з боку парламенту.


27.07.2020


27.07.2020

Ветерани Другої світової з Харківщини отримали довічні державні стипендії

Про це йдеться в Указі Президента України №292/2020.
Так, довічні державні стипендії учасникам бойових дій у період Другої світової війни 1939 - 1945 років призначено:
- БОРЩУ Івану Наумовичу,
- ВОРОБЙОВІЙ Софії Пантеліївні,
- ГАЛУШКУ Івану Яковичу,
- ЗІНЧЕНКУ Михайлу Васильовичу,
- ОВСЕПЯНУ Айказу Аракеловичу,
- СЕРДЮКОВУ Якову Артемовичу.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104409


24.07.2020

Багато мешканців району задають питання щодо придбання дров у Золочівському лісництві.
Сьогодні ми на власні очі побачили цей процес в урочищі Рясне, де проводиться суцільна санітарна вирубка.
Лісничий Золочівського лісництва Сергій Слинько повідомив, що спочатку необхідно звернутися до них із заявою певного зразка, додати до неї копії паспорта та ідентифікаційного коду. Далі замовники приїжджають на власному чи орендованому транспорті із вантажниками в ліс і отримують дрова. Дрова з деревини твердих порід, дуб і клен, коштують 522 гривні за кубічний метр, хвойні і липа - 414 гривень.
Тут же замовник отримує відповідний документ, який засвідчує законність придбання ним лісопродукції. За рахунок сучасних портативних гаджетів це швидка і зручна процедура.
Також лісництво реалізує ділову деревину - дуб, клен, липу. Більш детальну інформацію можна отримати по телефону 5-02-14.


24.07.2020

Олексій Кучер ініціює звільнення керівника Управління Укртрансбезпеки в Харківській області

Це голова ХОДА заявив 24 липня під час засідання позачергової сесії Харківської облради.
Це питання було порушено в ході обговорення проблеми функціонування автобусного маршруту, який обслуговує перевезення до Пісочина, Люботина та Солоницівки.
Як зазначив Олексій Кучер, вирішення цього питання є тривалим. За його словами, ХОДА було спрямовано низку листів до різних контролювальних органів щодо ситуації на цьому маршруті.
«На сьогодні перевозить пасажирів перевізник, який не має на це права. Водночас перевізник, який стверджує, що має на це право, чомусь залишається в сторонці. Ми неодноразово спрямовували листи до правоохоронних органів і до Укртрансбезпеки, яку очолює Євген Шатохін», - повідомив голова ХОДА.
За словами Олексія Кучера, керівник Управління Укртрансбезпеки не реагує на питання і не займається його вирішенням.
«Я не буду приховувати, що мною вже давно подано документи на звільнення цієї особи із займаної посади, тому що все те, що відбувається з транспортом у нашому регіоні, воно, як правило, на 90% - у негативі і багато в чому це залежить від цього керівника», - сказав Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104383?fbclid=IwAR1P3oprJcEG4L25VUyTwv0AqJNvDE8djilagtptup-ZRJxeM08qQ54SE_0


23.07.2020

З 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування

22 липня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.
Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.
Прорив у роботі ТКГ у цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату.
На засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу.
Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.
Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей.
Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод.
СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.
У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:
- після всеосяжної деескалації;
- після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
- відновлення контролю з боку Уряду України над українсько-російським кордоном;
- вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
- вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104360


23.07.2020

Завдяки «Великому будівництву» в області створять 100 місць у школах та 715 - у дитсадках

На даний час загальний рівень виконання будівельних та ремонтних робіт у школах та дошкільних навчальних закладах області складає близько 80%.
Питання реалізації програми Президента України «Велике будівництво» на Харківщині розглянули 22 липня під час наради під керівництвом голови ХОДА Олексія Кучера.
На початку зібрання він звернувся до голів РДА та ОТГ, на території яких розташовані об’єкти, наголосивши на відповідальності кожного з них за реалізацію програми.
«Проєкт обов’язково потрібно завершити у встановлені строки. Я зараз відвідую кожен район і бачу результати проведених робіт. Є голови РДА, яким можна подякувати за відповідальність, декому потрібно активізувати роботи. Потрібно тримати на контролі ці процеси кожного дня, щоб до 1 вересня завершити роботи. Кожен з вас особисто - і я разом з вами - відповідаємо перед Президентом», - сказав Олексій Кучер.
У 2020 році в Харківській області на реалізацію проєктів у рамках «Великого будівництва» по галузі «Освіта» передбачено 149 млн грн. Ці кошти спрямовані на будівництво та реконструкцію 5 шкіл та 5 дитячих садочків. Завдяки реалізації програми в області додатково буде створено 100 місць у загальноосвітніх школах та 715 місць у садочках.
Наразі на всіх 10 освітніх об’єктах «Великого будівництва» роботи ведуться згідно із затвердженими календарними графіками робіт. Відстежувати, як проходять роботи на об’єктах, можна онлайн: для цього на них встановлені засоби відеоспостереження, забезпечено трансляцію.
Крім того, перелік проєктів, що реалізації в рамках «Великого будівництва», пропонується доповнити. До нього хочуть внести Черкаськолозівський ліцей Малоданилівської селищної ради (Дергачівський район). Там вже розпочаті роботи за кошти селищної ради. У разі виділення додаткових коштів з обласного бюджету капітальний ремонт ліцею також встигнуть завершити до 1 вересня.
Також у рамках реалізації програми «Велике будівництво» здійснюються роботи з ремонту під’їзних шляхів до навчальних закладів.
За інформацією, озвученою директором ДП «Дороги Харківщини» Ігорем Турченком, на 5 об’єктах ремонт під’їзних шляхів уже виконано, на 1 об’єкті ремонт - у стадії виконання, по 2 об’єктах проводяться тендерні процедури.
«Роботи виконуються згідно із затвердженими графіками та будуть виконані до 1 вересня», - запевнив Ігор Турченко.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104338


23.07.2020

 


21.07.2020

В Довжику живуть люди, захопені красою свого рідного краю - весь коридор адмінбудівлі старостинського округу завішений картинами, на яких зображені місцеві краєвиди.
Поштове відділення тут працює, бібліотекар обслуговує відвідувачів, біля новобудови амбулаторії саме проводився благоустрій.
У минулому році в селі відкрили парк відпочинку зі сценою і зручними дерев'яними лавами під відкритим небом. Місце для проведення дозвілля з'явилося в результаті співпраці влади і громади в рамках реалізації міні проєкту конкурсу "Разом в майбутнє".
А от з дорогою, що веде до села від автошляху Золочів-Харків - проблеми, вона зовсім розбита.
Враховуючи численні звернення мешканців села, голова РДА Тамаз Гамбарашвілі звернувся до керівників державного підприємства "Дороги Харківщини" з клопотанням щодо проведення ремонту покриття і отримав позитивну відповідь. Днями дорожники почнуть ремонт.


21.07.2020

ID-картка – це просто!
Користування електронними послугами та сервісами, які наразі активно впроваджуються в Україні, є доступним, у першу чергу, саме для власників біометричних документів.
Відтак наразі, завдяки тісній співпраці Державної міграційної служби України, Міністерства внутрішніх справ та інших державних органів, ID - картка, яка містить електронний підпис громадянина, є повноцінним засобом електронної ідентифікації особи.
Хочемо нагадати Вам основні переваги біометричної ID - картки над паспортом старого зразка:
- ID - картка є повноцінним і самодостатнім документом, який посвідчує особу і підтверджує громадянство БЕЗ подання будь-яких додаткових документів.
- Користуватися паспортом-книжкою стає дедалі небезпечніше – шахраї підробляють ці документи та використовують в оборудках не лише у банківській сфері, але також у сфері нерухомості тощо. Натомість, ID - карткою не зможе скористатися жодна інша особа, оскільки такий паспорт надійно захищений від підроблення і є одним з кращих за якістю серед біометричних паспортів у багатьох країнах світу.
- Громадяни України, які є власниками ID - карток, мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису на чіп ID - картки, яка дає можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.
- Комплексна послуга для підлітків ID-14 дозволяє зменшити кількість візитів громадян до державних органів та заощаджує їх власний час та передбачає оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID - картки при досягненні особою 14-річного віку:
☑з одночасним присвоєнням їй реєстраційного номера облікової картки платника податків (безкоштовно).
☑ отриманням паперового витягу з реєстру (безкоштовно), який не потрібно носити із собою – він надається лише у випадках, коли необхідно підтвердити документально місце реєстрації і установа не має технічної можливості зчитування ID - картки.
- Після оформлення першої ID - картки та внесення даних про особу до ЄДДР всі подальші послуги з документування особа може отримати у будь-якому місті України, незалежно від місця реєстрації.
- Оформлення паспорта громадянина України у формі ID- картки у звичайному режимі триває протягом 20 робочих днів, а в терміновому режимі – протягом 10 робочих днів.
- ID - картка технічно відповідає міжнародним вимогам до проїзних документів. Її власники мають можливість безперешкодно перетинати державний кордон України для подорожей до Грузії та Туреччини без закордонного паспорта.
Окрему увагу слід приділити тому, що нерідко оформляють паспорт нового зразка і літні люди. Так, з січня 2016 року, ID-картки оформили понад 37 тисяч громадян віком від 71 до 90 років та понад 700 осіб – віком від 91 до 110 років по всій Україні.
Загалом, з початку оформлення біометричних документів в Україні (з січня 2016 року), Міграційна служба оформила понад 4,8 млн. ID – карток:
• у 2016 році було оформлено близько 280 тис. ID - карток;
• у 2017 р. - понад 1,1 млн;
• у 2018 р. - понад 1,3 млн;
• у 2019 році - майже 1,6 млн;
• за 6 місяців 2020 року – близько 500 тис.
Здійснюємо реформи - змінюємо країну на краще!


21.07.2020

На Харківщині намолотили перший мільйон тонн зерна нового врожаю

Голова ХОДА Олексій Кучер привітав із досягненням аграріїв регіону.
Станом на 20 липня в області зібрали вже 1,2 млн тонн зерна ранніх зернових та зернобобових культур. Врожай уже зібрали на 264,1 тис. га (37% до прогнозу). Середня врожайність зараз складає 44,3 ц/га.
Так, уже намолочено:
- 1 млн тонн пшениці (з площі 231,4 тис. га – 43%);
- 92,2 тис. тонн ячменю (20,8 тис. га – 14%);
- 27,5 тис. тонн гороху (11,6 тис. га – 55%).
Крім того, зібрано 25,2 тис. тонн озимого ріпаку – з площі 10,7 тис. га (80%).

https://kharkivoda.gov.ua/news/104286


21.07.2020

В області протягом червня борги із заробітної плати ліквідовані на 9 підприємствах

20 липня відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Захід пройшов під керівництвом заступника голови ХОДА Євгенія Грицькова. На початку засідання він відзначив, що стан погашення заборгованості із заробітної плати знаходиться на особистому контролі голови обласної державної адміністрації Олексія Кучера.
«Протягом червня борги із заробітної плати ліквідовані на 9 підприємствах на загальну суму 9,3 млн грн, скорочені - на18 підприємствах на 3,7 млн грн», - надав дані Євгеній Грицьков.
Під час засідання комісії розглянули стан погашення боргів з виплати заробітної плати на 7 підприємствах-боржниках області. Так, керівник ДНВП «Об'єднання «Комунар» зобов’язався погасити борги до 1 серпня 2020 року. Керівники ДП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування», ТОВ «СКБ «Укрелектромаш», ДП «Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь», ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод», ДП «Український державний інститут з проєктування заводів важкого машинобудування», ПАТ «Харківський підшипниковий завод» зобов’язалися виконувати графік погашення заборгованості.
Головному управлінню Держпраці у Харківській області надано доручення вжити заходів з контролю підприємств-боржників.
За підсумками засідання визначили першочергові заходи, спрямовані на ліквідацію боргів. Керівників підприємств-боржників попередили про відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104288


20.07.2020

Ми готові до другої хвилі епідемії, але сподіваємося, що вона нас омине. Президент

877 тисяч тестів на коронавірус зробила Україна від початку епідемії COVID-19. Це під час традиційної селекторної наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що кількість щоденних тестів постійно нарощується, нагадавши, що в перші дні робилося лише по 200 тестувань, система лабораторій потребувала відновлення. Він також додав, що вже протягом трьох тижнів зберігається приблизно однаковий рівень показників щодо виявлення підозр і заражень, минулого тижня госпіталізація в цілому пішла на спад.
«Ситуація зараз така, що ми маємо постійно бути напоготові, але не треба перебільшувати реакції. Сьогодні немає критичних спалахів або якихось «червоних точок», пов’язаних з поширенням коронавірусної інфекції в країні. Кількісний поріг тих, хто одужав, перевищив 50 відсотків. Ми готові до другої хвилі, але сподіваємося, що вона нас омине», – сказав Володимир Зеленський.
Денис Шмигаль нагадав, що показник летальності через коронавірусну інфекцію доволі помірний в Україні та становить 2,5%.
Голова Служби безпеки Іван Баканов заявив, що СБУ продовжує запобігати завданню збитків при закупівлі обладнання та матеріалів для боротьби з COVID-19. Він повідомив, що останні операції СБУ дозволили запобігти збиткам на 52 мільйони гривень.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104278


20.07.2020

З початку липня вода забрала життя 142 українців
Від початку поточного місяця в Україні на водоймах загинули 142 особи, в тому числі 16 дітей.
Про це повідомляє ДСНС.
"За оперативними даними, станом на 19 липня, на водних об’єктах України від початку місяця загинули 142 особи, з них 16 дітей. Удалося врятувати 72 людини, у тому числі 14 дітей", - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, під час пляжного сезону перед рятувальниками постає важливе завдання - забезпечити максимально безпечні умови для перебування людей поблизу води. Саме тому фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення та пильнують, аби пляжі відповідали вимогам безпеки.
У ДСНС також нагадують, про правила відпочинку біля водойм: не купатися в необладнаних для цього місцях; не вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени; не стрибати у воду з човнів, катерів, споруд не призначених для цього.
Окрім того, не слід вживати спиртні напої до та під час купання та допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.
Як повідомлялося, напередодні в курортному селищі Затока в Одеській області загинув турист з Дніпропетровщини, який під час катання на гумовому плавзасобі був смертельно травмований унаслідок зіткнення зі скутером.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3065998-z-pocatku-lipna-voda-zabrala-zitta-142-ukrainciv-dsns.html


20.07.2020

Протягом липня рятувальники Золочівського райвідділу провели роз’яснювальну роботу із сільгоспвиробниками Одноробівки, Писарівки, Рясного, Лютівки, Олександрівки.
Збиральна кампанія в розпалі, і щоб вона пройшла без втрат, рятувальники наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки та зберігання зернових.
13 липня 2020 року в Золочівському районі сталося
загоряння сухої трави, сміття, стерні та поля ячменюі загальною площею 3,8 гектарів.
Найчастіше причинами виникнення пожеж на хлібних ланах є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
Тож фахівці Служби порятунку наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання зернових, проведенні обкосів та опашки зернових масивів, встановленні попереджувальних знаків, справності та забезпеченні первинними засобами пожежогасіння сільськогосподарської техніки.
Провідний інспектор Золочівського РВ ГУ ДСНС України в Харківській області
Валерій КОЛОМІЄЦЬ


16.07.2020

Виступ Президента на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 30-річчя ухвалення Декларації про державний суверенітет

Шановні народні депутати!
Шановні гості урочистого засідання!
Шановні українці!
Тисячолітня українська історія знає чимало документів, які стали фундаментальними для творення Української держави.
І Декларація про державний суверенітет України, без сумніву, – один з них.
Сьогодні ми відзначаємо тридцяту річницю від дня народження цього знакового документа. 30 років тому був зроблений впевнений крок до остаточного здобуття незалежності України.
Декларація наблизила перемогу українців у багатовіковій боротьбі за вільну та самостійну державу.
16 липня 1990 року стало дійсно історичним днем.
Тоді Декларацію про державний суверенітет підтримало 355 народних депутатів. З різних куточків нашої рідної України. З різних партій. З різними поглядами. Але – з єдиною метою.
Зверніть увагу, ніхто не «завалював» декларацію, пропонуючи вісім тисяч поправок. Ніхто не намагався заблокувати її постановами. Ніхто не намагався «збити» її через Конституційний Суд.
Ухвалення декларації – це акт неймовірного єднання політиків заради волі народу та великої державної мети.
Дорогі українці!
Сьогодні, шостий рік поспіль, ми захищаємо свій суверенітет від російської агресії. Ми сплачуємо за це найвищу ціну – життя наших громадян. Сьогодні весь цивілізований світ визнає, що Україна робить все для настання такого бажаного миру.
Справедливого миру. Миру в нашому розумінні цього слова.
Саме того миру, де державний суверенітет буде панувати в реальності, а не на папері.
Так. Ми втратили частину території. Ми втратили своїх людей.
І, на жаль, ми не можемо повернути загиблих. Але повинні повернути всі свої території. Повернути віру в правду і справедливість.
Щоб те, заради чого загинули наші герої, ніколи не виявилось марним.
Я переконаний, що шанс досягти цього у нас, українців, є тільки в одному випадку – якщо всі ми об’єднаємося. Так само, як і 30 років тому.
Сьогодні в цій залі знаходяться народні обранці першого скликання. Їхній внесок у державотворення неможливо переоцінити.
І присутні тут, і ті, кого, на жаль, немає з нами, – всі вони вписали свої імена в історію незалежної України.
Сьогодні ми безмежно вдячні кожному з вас.
30 років тому, маючи полярні політичні погляди, ви наочно показали, що таке державницька позиція. Ви стали живим прикладом єдності та мудрості.
І я впевнений, що сучасним депутатам є чого у вас повчитися. Та ніколи не забувати, що суверенітет, який вибороли вони, ми з вами маємо берегти й захищати. Як від зовнішніх ворогів, так і від внутрішніх чвар.
Для цього я не втомлюся закликати всіх нас до справжньої єдності. Бо тільки в ній – наша сила й перемога. Бо тільки в ній – Україна.
І з цієї високої трибуни в цей святковий день я хочу нагадати всім слова ініціатора проголошення Декларації про державний суверенітет, Героя України В’ячеслава Максимовича Чорновола: «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи. Щоб не довелося потім гірко любити її – втративши».
Шановні друзі!
Годі сварок та розбрату. Годі маніпуляцій та політичних ігрищ. Годі ділити українців та ділитися самим. На владу чи опозицію, лівих або правих, червоних або синіх.
Потрібно перестати бути політиками. Час стати державними діячами. Людьми, що мають не великий апетит, а велику мрію. Про єдину, сильну й непереможну Україну.
Це – моя мрія. І моя мета. Впевнений, що й ваша також.
Бережімо себе! Бережімо наш суверенітет! Бережімо Україну!
Слава Україні!

https://kharkivoda.gov.ua/news/104250


16.07.2020

Вітання Президента України працівникам бухгалтерських служб та аудиторам України

Шановні друзі!
Щиро вітаю вас із професійним святом — Днем бухгалтера та аудитора.
Формування прозорої, якісної та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності суб’єктів господарювання, забезпечення належного виконання їх обов’язків перед державою є запорукою фінансової спроможності бізнесу в майбутньому, довіри з боку партнерів, а також необхідною умовою його розвитку й стабільного функціонування економіки в цілому.
Упевнений, що ваш високий професіоналізм, знання та досвід дадуть змогу належним чином реагувати на виклики сьогодення, сприятимуть зростанню інвестиційної привабливості українських підприємств, пришвидшенню економічних і соціальних перетворень в Україні.
Бажаю усім вам міцного здоров’я, миру, благополуччя та нових звершень.

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ

https://www.president.gov.ua/news/vitannya-prezidenta-ukrayini-pracivnikam-buhgalterskih-sluzh-62285


16.07.2020

16 липня – День бухгалтера та аудитора України.
Шановні наші повелителі кошторисів, балансів, фінансових звітностей, із професійним святом вас!!!
Терпіння вам і натхнення, особливо, в кінці місяця, кварталу і року!☝️🙂
Хай гармонійно поєднуються і ведуть до успіху розсудливість і спонтанність, емоційність і врівноваженість, інтуїція і точність!
Здоров'я вам міцного, любові, поваги, щастя, благополуччя!

 


15.07.2020

Розраховуємо залучити додаткові кошти на ремонт доріг. Зробили заявку на 2 млрд грн. Олексій Кучер

Про це голова ХОДА повідомив 15 липня під час брифінгу щодо реалізації в Харківській області програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України.
У 2020 році в області ремонтують 24 дороги місцевого значення. Роботи вже виконані на 80%. При цьому середня вартість ремонту кілометру дороги – 8,9 млн грн, а найнижча – 7,4 млн грн – це найнижчі показники по Україні.
«Я сьогодні гордий повідомити, що Харківська область у будівництві доріг попереду в Україні, - сказав Олексій Кучер. - Також нам вдалося зекономити 12 % від загальної вартості робіт. Вперше Харківська область зекономила 90 млн гривень».
Керівник області повідомив, що на 16 об’єктах з 24-х вже завершено роботи, ще на 6 об’єктах ремонт триває. Відновити всі заплановані ділянки планують до 1 серпня.
Олексій Кучер зазначив, що такі темпи роботи дозволили області претендувати на додаткове фінансування. Відповідну заявку вже подали.
«Ми зробили заявку приблизно на 2 млрд гривень. Якщо ми отримаємо ці кошти, то зможемо цього року зробити ще, як мінімум, 8 об’єктів, а це - 135 км доріг», - розповів Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104222


15.07.2020

На спільній із керівниками Золочівської ОТГ робочій зустрічі радилися щодо впровадження на території району державної Програми "Соціальна громада".
У ході її реалізації зміниться механізм подання і опрацювання документів для отримання громадянами різних видів допомог.
На сьогодні на державному рівні поки що до кінця не відпрацьований механізм передачі цих повноважень до компетенції ОТГ, прийнято не всі необхідні нормативні документи.
Але керівники налаштовані зробити все можливе, щоб під час переходного періоду люди не відчули дискомфорту і продовжували вчасно отримувати всі види державної допомоги.

 


15.07.2020

Цього року на Харківщині відремонтують 244 км доріг державного значення

Понад 177 км уже відновили.
Про це повідомили під час брифінгу щодо реалізації в Харківській області програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України.
«По всій країні триває «Велике будівництво» - це потужна програма Президента України, - зазначив голова ХОДА Олексій Кучер. - Президент звертає особливу увагу на ремонти доріг у країні».
За інформацією начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області Андрія Алексєєва, наразі на дорогах державного значення вже відновлено 177,5 км з 244 км, які заплановані для ремонту цього року.
«На сьогодні із загального обсягу запланованих робіт ми виконали 80%. Якщо виконаємо поставлені цілі, є можливість залучити додаткові кошти на ремонт доріг державного значення в межах області», - сказав Андрій Алексєєв.
За його інформацією, у рамках програми «Велике будівництво» фінансуються ремонтні роботи не лише нових об’єктів, а й доріг, ремонт яких не був завершений у попередні роки. Так, 1 вересня нарешті завершать відновлення дороги Чугуїв - Мілове, яка ремонтується з 2015 року.
«Загальна вартість проєкту - 1 млрд 507 млн гривень, з них у 2020 році на ремонтні роботи виділено 690 млн гривень, - сказав начальник САД. – Ми додатково включили до проєкту додатковий майданчик для габаритно-вагового контролю».
Андрій Алєксєєв уточнив, що в 2020 році дорожники влаштували 68 кілометрів верхнього шару на дорозі Чугуїв-Мілове. Після завершення всіх робіт від підрядника буде отримано гарантію на експлуатацію дороги. Зараз на об’єкті проводять роботи з упорядкування.
«Очікуємо встановлення автобусних зупинок, зупинкових майданчиків, також на пішохідних переходах буде облаштовано автономне освітлення», - додав очільник САД.
Також у рамках «Великого будівництва» у 2020 році планується ремонт 13 штучних споруд (мостів і шляхопроводів).

https://kharkivoda.gov.ua/news/104225


15.07.2020

15 липня – День українських миротворців.
«Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» - так колись сказав Ісус Христос (Євангеліє від Матвія 5:9).
Добре, коли конфлікт можна вирішити, використовуючи здоровий глузд і дипломатичний підхід.
Але іноді цього не достатньо.
Вітаємо українських миротворців різних поколінь, бажаємо перемоги справедливості і торжества добра у всіх життєвих справах! Міцного здоров’я, надійного тилу, мирного неба!


15.07.2020

СУЧАСНІ ПОСЛУГИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
Використовуючи досягнення новітніх технологій, Пенсійний фонд України запроваджує широкий спектр електронних послуг, намагаючись зробити обслуговування пенсіонерів, роботодавців та громадян більш якісним, оперативним та функціональним.
Основою інноваційних змін став модернізований Реєстр застрахованих осіб (далі – РЗО), який адмініструє Пенсійний фонд України. У цьому реєстрі на кожну застраховану особу (працівника, пенсіонера, отримувача соціальних допомог тощо) заведена персональна облікова картка, в якій накопичується інформація про заробітну плату, різні соціальні виплати, з яких сплачено страхові внески, страховий стаж, розмір пенсії тощо.
В Особистому кабінеті на Веб-порталі відображається інформація з облікової картки з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. На перегляд надаються такі дані:
• анкетні дані (ПІБ, дата народження, стать, місце народження);
• адресні дані (адреса реєстрації та адреса фактичного місця проживання);
• паспортні дані (серія; номер; дата видачі; ким видано);
• дані електронного пенсійного посвідчення (номер; дата видачі; ким видано);
• дані з електронної пенсійної справи (вид пенсії, розмір пенсії, складові пенсійної виплати, виплатні реквізити);
• дані про заробітну плату особи – інформація надається за роками в розрізі страхувальників. За кожний рік визначається загальна сума заробітної плати за рік та загальна сума заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії;
• дані про страховий стаж особи – інформація про кількість днів роботи, за які страхувальником сплачені страхові внески за особу; дані надаються за всі роки та місяці роботи.
Таким чином користувач може легко контролювати ситуацію зі сплати роботодавцем єдиного соціального внеску й у разі виявлення порушень звернутися до нього для вирішення питання.
Як показує досвід, портал – дуже зручний та ефективний інструмент отримання корисної інформації. Це особливо актуально з огляду на випадки порушень роботодавцями трудового законодавства з оплати праці та оформлення трудових відносин, коли страхувальники не укладають з працівниками договорів та виплачують їм заробітки «у конвертах». Можливість контролювати роботодавців дає змогу громадянам дбати про свої соціальні гарантії та майбутню пенсію.
Веб-портал має зручне меню та посилання, які надають підказки, роз’яснення, що роблять його простим у користуванні. Пенсіонери можуть щомісячно звіряти дані щодо суми пенсії, яку отримують, здійснювати контроль за зміною призначеної пенсії (із урахуванням надбавок, підвищень, доплат) тощо. За потреби можуть звернутися із запитаннями або скаргами до фахівців Пенсійного фонду свого району або області й отримати відповідь на свою поштову або електронну адресу, замовити необхідні довідки й документи тощо.
В разі виявлення застрахованою особою в Особистому кабінеті некоректних відомостей в своїх анкетних даних (прізвище, ім’я, по батькові на поточний момент; дата народження, місце народження; стать; громадянство; серія та номер паспорта; номер телефону (за згодою); адреса місця проживання) їй потрібно подати до територіального органу Пенсійного фонду України Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб та документи, що підтверджують внесення/зміну/уточнення даних і належність помилкових даних цій особі (паспорт (інший документ, що посвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта).
Розширюючи мережу дистанційних послуг для покращення обслуговування громадян Пенсійний фонд запровадив низку нових сервісів, які мають на меті спростити отримання інформації від органів Фонду. Це функція СМС-інформування та можливість отримати довідку, достовірність якої підтверджується QR-кодом, при реєстрації на порталі з використанням електронно-цифрового підпису (ЕЦП).
СМС-інформування – набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс надається БЕЗКОШТОВНО.
Для підключення сервісу СМС-інформування необхідно звернутися до відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду або активувати послугу в Особистому кабінеті Веб-порталу Пенсійного фонду України.
Зі свого Особистого кабінету громадяни – користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати наступні електронні документи з QR-кодом з облікової картки РЗО:
• довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
• довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій;
• витяг із Реєстру застрахованих осіб;
• індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-7 та ОК-5);
• дані про трудовий та страховий стаж (Додаток 9);
• дані про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення);
• дані про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) в межах максимальної величини, яка враховується для розрахунку всіх соціальних виплат;
• дані про особливі умови праці;
• повідомлення про відкриття персональної електронної облікової картки застрахованої особи.
Перелічені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби тощо.
Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органі Пенсійного фонду України.
Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можливо через Веб-портал Пенсійного фонду України в розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням:
http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm.
Інструкція щодо отримання довідок з QR-кодом розміщена за посиланням: http://www.pfu.gov.ua/instruktsiyi/yak-otrymaty-dovidku-z-qr-kodom-vid-pensijnogo-fondu-ukrayiny
Варто зазначити, що з жовтня 2018 року на порталі функціонує Кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавця доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, про правильність подання звітності тощо.
Увійшовши в Кабінет за допомогою ЕЦП, платник може переглянути інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду.
Крім того, тут також містяться відомості щодо звітності зі сплати єдиного соціального внеску. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до своїх звітів та рекомендації щодо усунення неточностей.
Важливою є можливість формування звернення до органу Пенсійного фонду в електронному вигляді, до якого за необхідності можна додати електронний файл. Відповідь теж надається в електронному вигляді, її можна переглянути у зручний час в Особистому кабінеті.
Для правильного розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності страхувальник має можливість самостійно отримувати електронні «Довідки про трудовий та страховий стаж» своїх працівників (Додаток 9), а також щодо кожної застрахованої особи, яка перебуває з ним у трудових відносинах, є можливість сформувати форму ОК-7.
З огляду на оперативність та зручність Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) є оптимальним способом отримання інформації, дистанційного обслуговування фізичних та юридичних осіб без особистого звернення до територіальних органів Фонду.
Пенсійна служба вкотре закликає – будьте мобільними! Скористайтесь перевагами сучасних послуг Пенсійного Фонду України уже зараз та заздалегідь дбайте про своє майбутнє.
 


15.07.2020

Верховна Рада ухвалила закон "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор".
За ухвалення відповідного законопроєкту №2285-д у другому читанні та в цілому проголосували 248 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Закон запроваджує кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії та дозволяє розташовувати зали з гральними автоматами лише у готелях, які мають три, чотири або п’ять зірок.
Засідання Верховної Ради України / Фото: Володимир Тарасов. Укрінформ
Також законом передбачається регулювання "класичних" лотерей. Документ вводить вікові обмеження і дозволяє грати в азартні ігри особам, старшим 21 року.
Крім цього, запроваджуються обмеження щодо реклами гральних закладів, зокрема забороняється рекламувати азартні ігри як спосіб легкого збагачення.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроєкт про легалізацію грального бізнесу 16 січня 2020 року. Його підтримали 260 народних депутатів.
До законопроєкту №2285-д надійшло майже 3,5 тис. правок. За словами заступника голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка (фракція "Голос"), комітет до другого читання врахував половину усіх внесених поправок до законопроєкту.

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3062545-rada-uhvalila-zakon-pro-gralnij-biznes.html


14.07.2020

Президент підписав закон щодо механізмів погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» № 719-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 червня 2020 року.
Метою закону є повне погашення заборгованості, яка утворилася на оптовому ринку електроенергії.
Згідно з документом, погашення заборгованості здійснюється шляхом застосування процедури взаєморозрахунків, переведення боргу та відступлення права вимоги, погашення (списання) заборгованості за рахунок коштів державного бюджету.
Імплементація закону сприятиме завершенню відповідного етапу впровадження нового ринку електричної енергії та розв'язанню проблем фінансового стану підприємств – учасників ринку електроенергії.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-mehanizmiv-pogashennya-zaborg-62273


14.07.2020

Харківщина першою в Україні здасть у строк усі місцеві дороги, що входять до програми «Велике будівництво»

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента України, керівник Координаційної ради з реалізації програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко на нараді з Президентом.
«Що стосується доріг місцевого значення, були певні проблеми з освоєнням виділених коштів. Так, станом на 1 травня обласні державні адміністрації отримали понад 6 млрд грн на місцеві дороги, а використали всього 1,9 млрд грн, тобто 30%, - зазначив заступник керівника Офісу Президента. - Але станом на 1 липня ОДА було отримано 10 млрд і вже використано 5,52 млрд грн – це 55%. Фактично ми прискорилися й будемо прискорюватися далі. Деякі області, які швидко працюють, вже невдовзі здадуть усі свої об’єкти «Великого будівництва». Наприклад, Харківська область здає 1 серпня всі дороги».
Кирило Тимошенко зазначив, що спорудження доріг державного значення в межах національної програми «Велике будівництво» в Україні триває за графіком. У найближчі місяці очікується відкриття багатьох відремонтованих автошляхів.
Він додав, що за місяць роботи координаційної ради був сформований остаточний перелік усіх об’єктів, які зводитимуться в межах національної програми «Велике будівництво», налагоджено звітність та моніторинг робіт з фото- й відеофіксацією. Залучено незалежний технічний нагляд, який здійснює перевірку виконання будівельно-монтажних робіт.
«Щодо доріг державного значення, які будуються Укравтодором, усе йде за графіком. Дороги вже почали здавати в експлуатацію. Цього місяця в нас буде відкриття багатьох доріг, зокрема - в Полтаві, в районі Станиці Луганської, дороги на Бердянськ тощо», – повідомив він.
Також він зазначив, що на проведення будівельних робіт у межах створення приймальних відділень з Фонду боротьби з поширенням COVID-19 виділено 1,680 млрд грн. За їхнє будівництво відповідають місцеві адміністрації разом з Міністерством розвитку громад та територій України. Ще 5,3 млрд грн виділено на придбання необхідного медичного обладнання, яке буде централізовано закуплено Міністерством охорони здоров’я.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов додав, що всього планується капітально відремонтувати або збудувати 210 приймальних відділень.
Загалом у межах програми «Велике будівництво» капітально реконструюється чи будується з нуля близько 600 об’єктів. На сьогодні загальний відсоток будівельної готовності об’єктів – 52%, зокрема, школи – 57%, садки – 54%, спортивні споруди – 41%.
За словами Олексія Чернишова, Мінрегіон ретельно моніторить реалізацію програми «Велике будівництво», для чого був створений спеціальний мобільний підрозділ.
«У робочих поїздках у регіони під час спілкування з людьми відчуваю запит суспільства на зміни та вдячність президентській програмі за те, що десятки необхідних об’єктів у різних куточках країни будуть нарешті збудовані», – зазначив він.
Зі свого боку очільник уряду Денис Шмигаль нагадав, що завдяки програмі «Велике будівництво», дорожньому будівництву та іншим заходам за два останні місяці через центри зайнятості вдалося працевлаштувати 174 тисячі осіб.
Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності підготовки чіткого переліку та плану реалізації об’єктів, які розширять програму «Велике будівництво» у наступному році – зокрема, це театри, музейні комплекси тощо, – щоб уже зараз відповідальні міністерства та облдержадміністрації запланували виділення на це коштів.
«Думаю, до 1 вересня часу для цього буде достатньо», – зазначив Глава держави.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104209


14.07.2020

Підприємцям Харківщини нададуть практичні поради щодо отримання доступних кредитів

Інформаційна зустріч з представниками банків-учасників Державної програми «Доступні кредити: 5-7-9%» відбудеться 16 липня о 15:00 у режимі онлайн на платформі Zoom.
Семінар на тему: «Як отримати позитивне рішення для отримання кредиту. Поради від експертів» організовано Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва за сприянням Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації.
Під час заходу представники-експерти банків-учасників програми проінформують підприємців щодо стану її виконання, умов отримання доступних кредитів, а також нададуть практичні поради щодо критеріїв, яким повинні відповідати претенденти для отримання позитивного рішення від банку.
Для того, щоб приєднатись до конференції Zoom, необхідно перейти за посиланням, ідентифікатор конференції: 955 2537 3230, пароль: 8g09Aa.
Контактний телефон для довідок: (057) 757-42-20.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104212


13.07.2020

 Шановні жителі Золочівського району!
Уривчасте звучання електросирен означає: «УВАГА ВСІМ!».
Почувши звучання електросирен, необхідно включити обласне телебачення (UA. Харків) або радіомовлення (дротове або ефірне на частоті 106,1 МГц) для прослуховування повідомлень, що передаються. В подальшому діяти відповідно до отриманої інформації.
15 липня 2020 року о 14 год. 25 хв. Департаментом цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації буде проводитись планова технічна перевірка засобів оповіщення населення Харківської області з включенням електросирен.
Під час проведення планової технічної перевірки необхідно зберігати спокій та продовжувати свої справи.


13.07.2020

В рамках реалізації Державної програми "Соціальна громада" люди зможуть отримувати 67 видів соціальної допомоги.
Перший етап Програми стартує з 1 вересня і поширюється вона тільки на ті райони, де створено ОТГ.
У старостинських округах буде визначено відповідальних осіб, а держава бере на себе забезпечення фахівців комп'ютерною технікою,
Голова РДА Тамаз Гамбарашвілі повідомив, що днями буде проведено спільну з керівниками ОТГ нараду, у ході якої буде узгоджено дії по впровадженню Програми.


13.07.2020

 В Україні темпи поширення коронавірусу стабілізуються

Про це свідчить зменшення кількості госпіталізацій за минулий тиждень, зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час традиційної селекторної наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив статистику: за останню добу виявлено 612 заражених, 385 осіб одужали. Нині в Україні понад 26 тис. активних хворих. Лідерами серед виявлених інфікованих є Львівська (99 осіб) та Закарпатська (79 осіб) області.
Голова Національної поліції Ігор Клименко доповів щодо штрафування закладів, які не дотримуються карантинних обмежень. Так, за останню добу припинено діяльність 143 розважальних закладів, зокрема - нічних клубів і закладів харчування. На них складено 102 адмінпротоколи.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що на розгляді в парламенті перебуває законопроєкт № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який посилює відповідальність водіїв за вчинення смертельного ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Зокрема, законопроєкт збільшує штрафи за кермування напідпитку, впроваджує штрафи за покидання місця ДТП, а також зменшує поле для маніпуляцій, щоб уникнути відповідальності. Ухвалення цього законопроєкту також сприятиме запобіганню вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, більш стриманій і виваженій поведінці водіїв на дорогах і, як наслідок, приведе до зменшення кількості ДТП, зауважили в МВС.
Терміновість ухвалення цього законопроєкту викликана кількістю порушень і тяжких ДТП, спричинених водіями у стані алкогольного сп'яніння, легкістю уникнення ними відповідальності.
«ДТП на Столичному шосе поблизу Києва – останній страшний приклад недбальства й безвідповідальності деяких водіїв. Загинуло двоє дорослих і двоє дітей. За життя ще одного хлопчика борються наші лікарі. І це – не перша аварія, спричинена цим водієм. Цей законопроєкт надзвичайно важливий. Законодавча відповідальність за такі випадки – це гарантія того, що держава стоїть на захисті безпеки кожної родини й кожного українця», – наголосив Володимир Зеленський.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104202


10.07.2020

 В Золочівському районі продовжується робота щодо надання допомоги по частковому безробіттю за період зупинення (скорочення) діяльності яка зпричинена карантином , як роботодавцям так і фізичним особам-підприємцям які є застрахованими особами.
Станом на 10 липня 2020 року фахівцями Золочівської РФ ХОЦЗ оброблено 112 справ наданих фізичними особами - підприємцями, які є застрахованими особами . Всі вони направлені для прийняття рішення до Харківського обласного центру зайнятості.
На виплату допомоги по частковому безробіттю станом на 10.07.2020 в Харківському обласному центрі замовлено 766158 грн.
4 роботодавці Золочівського району, в яких працює 38 найманих працівника отримали допомогу по частковому безробіттю в сумі 269269,64 грн. включно по травень 2020, за червень 2020року нараховано та замовлено 45113 грн. Робота по наданню цього виду допомоги для роботодавців та ФОП , що є за страхованими особами триває.
Фахівці філії надають роз’яснення, інформують бажаючих про Порядок отримання допомоги по частковому безробіттю. Під час спілкування надають покроковий алгоритм дій, якого необхідно дотримуватися, розповідають про порядок формування пакету документів та процедури його подання до служби зайнятості.
Нагадуємо , що подати пакет документів для отримання допомоги по частковому безробіттю,роботодавці та ФОП можуть протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.
Щоб отримати консультацію, звертайтеся по телефону 05764 50804


10.07.2020

 В Золочівському районі продовжується робота щодо надання допомоги по частковому безробіттю за період зупинення (скорочення) діяльності яка зпричинена карантином , як роботодавцям так і фізичним особам-підприємцям які є застрахованими особами.
Станом на 10 липня 2020 року фахівцями Золочівської РФ ХОЦЗ оброблено 112 справ наданих фізичними особами - підприємцями, які є застрахованими особами . Всі вони направлені для прийняття рішення до Харківського обласного центру зайнятості.
На виплату допомоги по частковому безробіттю станом на 10.07.2020 в Харківському обласному центрі замовлено 766158 грн.
4 роботодавці Золочівського району, в яких працює 38 найманих працівника отримали допомогу по частковому безробіттю в сумі 269269,64 грн. включно по травень 2020, за червень 2020року нараховано та замовлено 45113 грн. Робота по наданню цього виду допомоги для роботодавців та ФОП , що є за страхованими особами триває.
Фахівці філії надають роз’яснення, інформують бажаючих про Порядок отримання допомоги по частковому безробіттю. Під час спілкування надають покроковий алгоритм дій, якого необхідно дотримуватися, розповідають про порядок формування пакету документів та процедури його подання до служби зайнятості.
Нагадуємо , що подати пакет документів для отримання допомоги по частковому безробіттю,роботодавці та ФОП можуть протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.
Щоб отримати консультацію, звертайтеся по телефону 05764 50804


09.07.2020

Під час зустрічі з колективом КНП "Золочівська ЦРЛ" обговорили багато питань.
З емоційних виступів було видно, що наболілих. Добре, що працівники лікарні висловили свої думки вслух, дивлячись один одному в обличчя. Адже недомовки і перешіптування поза спинами аж ніяк не сприяють налагодженню нормальної атмосфери і злагодженій роботі медиків. А страждають від цього, в першу чергу, пацієнти. Золочівці вже вкрай втомилися від такого стану справ.
Тому радує, що і колектив, і виконуюча обов'язки головного лікаря Ілона Бутова налаштовані на відновлення належної роботи закладу. Це в їх силах і в їх руках.


09.07.2020

У ХОДА підписали меморандум про партнерство з ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній»

Захід відбувся 9 липня за участю очільника Харківщини Олексія Кучера.
Відкриваючи захід, Олексій Кучер повідомив, що питання енергоефективності важливе для регіону.
«Під час призначення я виокремив головні напрямки своєї діяльності, зокрема - це й екологія. Ми знаємо, що, як правило, енергоефективність - це покращення екологічного стану регіону. Для нас цей напрямок є вкрай важливим і ми потужно працюємо в цьому напрямку», - зазначив Олексій Кучер.
За словами радника голови Держенергоефективності Олексія Корчмита, меморандум дасть змогу підвищити енергетичну ефективність будівель бюджетних установ Харківщини. Він зазначив, що вже три міста в Харківській області долучились до заходів з енергоефективності і мають перші результати. Це Первомайський, Харків та Лозова.
«Лозова хоч уклала договір, ще немає результатів. зараз триває тільки впровадження заходів. А ось Первомайський і Харків вже пройшли 4 місяці опалювального сезону, - сказав Олексій Корчмит. - Лише за 4 місяці опалювального періоду 2020 року економія в 3 закладах Харкова склала 700 тисяч гривень, а, відповідно, у Первомайському - 660 тисяч гривень».
За словами Первомайського міського голови Миколи Бакшеєва, для реалізації проєкту не залучено бюджетних коштів. Використані кошти енергосервісної компанії, яка і впроваджувала енергоефективний проєкт у бюджетних будівлях міста.
«Такі заходи дали насправді економію без жодної копійки бюджетних коштів. 600 тисяч на рівному місці - економія, так 90% від економії пішли на адресу ЕСКО-компанії, 10% залишаються в бюджеті міста», - сказав Микола Бакшеєв.
За словами Олексія Корчмита, ЕСКО-договір передбачає термін та відсоток економії, 90% від зекономлених коштів йдуть інвестору, а 10% залишаються в бюджеті. Якщо відсоток економії перевищує запланований, і сума відшкодування збільшується, то договір розривається достроково.
Довідка. Укладення ЕСКО-договорів передбачає здійснення енергосервісною компанією енергоефективних проєктів у будівлях бюджетних установ. Мова йде про оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель за кредитні кошти інвестора. До слова, інвесторами можуть бути міжнародні фінансові інститути. Усі ці заходи дозволять зменшити плату за енергоносії не менш, ніж на 20%, й погасити одержану позику шляхом економії витрат на енергоресурси при обов'язковій умові, що тариф для споживачів залишається незмінним.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104172


08.07.2020

Для придбання житла дітям-сиротам на Харківщині з держбюджету виділено 32 млн грн

Питання порядку використання субвенції для цих цілей обговорили 8 липня під час селектору Міністерства соціальної політики України.
Як зауважив заступник Міністра соціальної політики України Борис Лебедцов, порядок використання коштів для придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передбачений постановою КМУ від 1 червня 2020 року, яка набрала чинності 27 червня. Згідно з документом субвенція склала 795 млн 384 тис. грн.
Під час нарди були обговорені зміни, які заплановані під час використання коштів субвенції у 2020 році.
Від Харківщини у селекторі брав участь заступник голови ХОДА Євгеній Грицьков та керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.
За словами Євгенія Грицькова, минулого року до управлінь соціального захисту населення області відповідні заяви надали 67 осіб. Станом на сьогодні придбали житло 56 осіб, інші 11 також отримали кошти на соціальні рахунки і матимуть можливість придбати житло протягом 12 місяців.
Також було повідомлено, що наразі на квартирному обліку перебуває 199 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, віком від 16 до 18 років та 610 осіб віком від 18 до 23 років.
«За попередньою інформацією, у цьому році є потреба у спрямуванні субсидії на виплату грошової компенсації для отримання дітьми-сиротами житла, а також для придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для ДБСТ – мінімальна потреба в придбанні 4 будинків. Усього ж на 2020 рік на Харківську область з держбюджету виділено понад 32 млн грн», - повідомив заступник голови ХОДА.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104163


08.07.2020

У ХОДА буде підписано меморандум про партнерство з ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній»

Захід відбудеться 9 липня в приміщенні Будинку рад (вул.Сумська, 64) у пресцентрі о 9:00.
За словами майбутніх підписантів, меморандум дасть змогу підвищити енергетичну ефективність будівель бюджетних установ Харківщини.
Зокрема, укладення ЕСКО-договорів передбачає здійснення енергосервісною компанією енергоефективних проєктів у будівлях бюджетних установ. Мова йде про оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель за кредитні кошти інвестора. До слова, інвесторами можуть бути міжнародні фінансові інститути.
Усі ці заходи дозволять зменшити плату за енергоносії не менш, ніж на 20%, й погасити одержану позику шляхом економії витрат на енергоресурси при обов'язковій умові, що тариф для споживачів залишається незмінним.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104162


08.07.2020

 

У керівництва «Укроборонпрому» є два тижні, аби виконати свої обіцянки щодо ХАЗу. Олексій Кучер

Про це голова ХОДА повідомив під час зустрічі з колективом Харківського державного авіаційного виробничого підприємства 8 липня.
Очільник області зазначив, що питання розвитку авіаційної галузі, зокрема, функціонування ХАЗу порушили на першому в історії країни Всеукраїнському з’їзді авіабудівників, що відбувся в Харкові 27 червня. Тоді Олексій Кучер отримав інформацію, що протягом місяця будуть підписані контракти на виготовлення Харківським авіазаводом 13 літаків.
«Виходячи з того, яким чином буде вирішено питання щодо перерахування грошей, укладання контрактів, ми далі реагуватимемо на поведінку «Укроборонпрому», - сказав Олексій Кучер.
Голова ХОДА зазначив, що це питання він обговорював не тільки з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, а й особисто з Президентом України Володимиром Зеленським.
«Потужним кроком після з’їзду авіабудівників стало створення нової посади віцепрем’єра, який буде відповідати за авіацію», - зазначив Олексій Кучер.
За інформацією генерального директора Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Сергія Задорожного, заборгованість по зарплатах підприємства сягає 50% від заборгованості з виплати заробітної плати в області. Працівники Харківського авіаційного заводу отримали заробітну плату за вересень 2019 року.
«По першому півріччю ми виконали фінплан всього на 21%, що нікого не задовольняє. Є цьому і об'єктивні причини, і, перш за все, ці причини пов'язані з карантином, - сказав Сергій Задорожний. - Щодо заробітної плати, то ви знаєте, що на тому тижні ми закрили вересневу, зараз очікуємо надходження коштів з Єгипту».
Керівник підприємства зазначив, що на сьогодні одне з основних завдань підприємства – реалізація двох літаків АН-140, та без підтримки держави це питання вирішити неможливо.
«Це два літаки, які можна реалізувати. Якщо буде замовлення найближчим часом, ми можемо отримати близько пів мільярда гривень. Зрозумійте, що це - одразу погашення всієї заробітної плати, та залишаються кошти для операційних потреб», - зазначив Олексій Кучер.
Також керівник області відзначив, що вчергове відправив листа до Канади в провінцію Квебек, де з 2016 року тривають переговори щодо замовлень для Харківського авіаційного заводу.
«Потужний крок відбувся після того, як Президент поспілкувався з керівництвом Канади - паном Трюдо, - звернувся керівник області до колективу. - Питання цього замовлення теж обговорювалось. У мене саме на це замовлення є більші сподівання, і, повірте: як керівництво області, так і керівництво держави робить все, щоб це замовлення відбулось».
На завершення зустрічі голова ХОДА звернувся до колективу з проханням створити робочу групу з працівників ХАЗу, разом з якими він зустрінеться з керівництвом «Укроборонпрому».
«Нам необхідно почекати ще два тижні. Після цього я хочу, щоб костяк колективу визначився - 10-15 осіб, я готовий очолити цю робочу групу, - сказав Олексій Кучер. – Нам необхідно, щоб «Укроборонпром» закріпив по кожному пункту плану виведення підприємства з кризи відповідальну особу та позначив конкретні строки».

https://kharkivoda.gov.ua/news/104157


08.07.2020

 

«Я, як голова Держгеокадастру, передам земельні повноваження народу». Роман Лещенко

Уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко був призначений на посаду голови Держгеокадастру 10 червня.
Після відкриття ринку землі відомство буде ключовим для подальшої реалізації земельної реформи. Про чинні земельні схеми та плани боротьби з ними, про зміни, які чекають на Держгеокадастр, підготовку до відкриття ринку землі та амбітні плани з передачі земель державної власності у розпорядження місцевим громадам, а також технологічну революцію Державного земельного кадастру – в інтерв’ю з Романом Лещенком.
- Пане Романе, які Ваші перші враження від роботи у відомстві, котре фактично буде ключовим у подальшій реалізації земельної реформи?
- Земельна реформа в Україні не просто триває, а переходить у найскладнішу фазу – втілення в життя ухвалених законів. І, як Уповноважений Президента України із земельних питань, я продовжую відповідати за її реалізацію, вже у статусі голови Держгеокадастру.
Одна справа, коли ти безпосередньо займаєшся законодавчою складовою реформи, і зовсім інша, - коли заходиш у практичну площину центрального органу виконавчої влади. І бачиш, що недостатньо ухвалити хороший закон, важлива правильна його реалізація.
Якщо сформувати мету моєї роботи просто – це наведення ладу в земельних правовідносинах. Для цього я маю чітку програму, команду, а виконання поставлених у рамках земельної реформи завдань, у першу чергу, буде ґрунтуватись на засадах порядності, прозорості, повної нетерпимості до корупції та будь-якого роду зловживань.
- Яке найбільш глобальне завдання в рамках земельної реформи Ви плануєте реалізувати на цій посаді?
- Вже у перші два тижні роботи я чітко усвідомив, що центральний орган виконавчої влади не може розпоряджатися державною землею. Не може чиновник ні в Києві, ні в Харкові, ні в Одесі знати напевно, де кращі сінокоси, а де краще пасовище.
Я залишаюся прихильником і маю глибоке переконання, що земля має належати народу, і народ на місцях має визначати, як нею розпоряджатися. У цьому полягає глобальне завдання земельної реформи. Тому вже є чітке розуміння, що ми повинні якомога швидше передати землю у розпорядження місцевим громадам.
Для цього нам не треба чекати на ухвалення якихось спеціальних законів – потрібно мати лише політичну волю. А вона є і в Президента України Володимира Зеленського, і в мене як в людини, безпосередньо відповідальної за земельну реформу.
Сьогодні в руках голови Держгеокадастру знаходиться розпорядження всіма державними землями в Україні. Ми створимо прецедент, коли посадова особа, або як в народі кажуть – чиновник, вперше в історії незалежності України добровільно відмовиться від таких своїх повноважень.
Я, як голова Держгеокадастру, передам земельні повноваження народу. І, повірте, народ вже свої повноваження назад не захоче віддати. Тому сьогодні активно триває процес утворення громад, щоб люди на своїй землі були господарями.
- Які кроки передуватимуть такій передачі?
- Завдання номер один – провести інвентаризацію земель та виявити зловживання. Вже у найближчі дні я буду звертатися до українського суспільства, аби показати реальний стан речей.
Наші люди мають бути готові психологічно аби дізнатись, що відбувалось із землями впродовж останніх років, як у процесі так званої безоплатної приватизації у нас сформувалася каста «обраних». Бо є люди, які роками не можуть отримати гектара землі для обробітку, таких більшість. А є ті, які на один той самий паспорт у різних областях по п’ять разів отримували землю в різних куточках нашої країни.
Ви не повірите, але і до сьогодні в нашій державі, роздаючи сотні тисяч гектарів землі в рамках безоплатної приватизації, немає офіційного єдиного реєстру громадян, які отримали ці 2 га безоплатно! Для мене відсутність такої бази стала шоком.
- Чи можете Ви вже зараз оцінити масштаби зловживань?
- За роки, поки Держгеокадастр був розпорядником і поки ним залишається, тисячі гектарів кращих земель України були розграбовані.
Ми говоримо про прибережні зони, рекреаційні зони, землі Причорномор’я та Приазов’я, про прекрасний природно-заповідний фонд, починаючи від Карпат і завершуючи Пуща-Водицею під Києвом, які через різні злочинні схеми були виведені в приватну власність.
Ми не просто зробимо аналіз всіє цієї ситуації, а публічно покажемо все це на електронній публічній кадастровій карті України, в режимі реального часу, з прізвищами. Уся інформація про незаконні відведення земель буде передана до правоохоронних органів.
Суспільство буде знати правду: хто, де, скільки і коли отримав, а також які податки платяться з цієї землі. Ми вже підписали відповідну угоду про співпрацю з ДПС, з головою Державної податкової служби Олексієм Любченком.
- Що саме дозволить зробити угода?
- Ми запровадимо обмін інформацією з ДПС, і кожна кадастрова ділянка в Україні буде мати прив’язку до сплати податків.
Я розумію, що для суспільства буде боляче побачити, скільки земельного податку сплачує власник будинку в Конча-Заспі. І скільки сплачує податків селянин, який тяжко працює на землі.
У цьому розумінні Держгеокадастр фактично є обличчям нашої країни. Через призму цього державного органу можна побачити всі вади системи державного управління. Починаючи від роздутого штату та чинних злочинних схем, і закінчуючи кричущими фактами соціальної несправедливості відносно наших громадян.
- Що Ви плануєте робити з виявленими порушеннями?
- Крок за кроком ми будемо повертати землю, яка належить українському народові.
Для цього ми ініціюємо зміни в земельному законодавстві, які дадуть можливість як правоохоронним органам, так і судовим органам за спрощеною процедурою повертати землю, яка була вкрадена.
Більш того, суспільство повинне отримати соціальну сатисфакцію відносно тих злодіїв, які грабували країну десятки років. Але це все буде пізніше, зараз ми проведемо базові заходи і крок за кроком будемо все це реалізовувати.
- Ви говорите про те, що вже є певні домовленості з ДПС. А як щодо взаємодії Держгеокадастру з іншими правоохоронними органами? Невже ті люди, які сумнівно, з точки зору закону, отримали державні землі у свою власність, добровільно їх віддадуть?
-Уже після першого тижня роботи, усвідомлюючи масштаб розграбування нашої держави, я, як Голова Держгеокадастру, ініціював підписання меморандумів про співпрацю з НАБУ, Офісом Генпрокурора, МВС, ДБР, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. З усіма цими органами ми вже налагоджуємо повний взаємний обмін інформацією і максимальну співпрацю.
У перші дні, коли я лише зайшов на посаду, я був шокований тим, що мені як голові Держгеокадастру деякі представники обласних управлінь навіть не підпорядковувались. Ми вже почали повне оновлення кадрового складу Держгеокадастру в регіонах.
А також зробили ще одну дуже важливу річ: повністю зупинили систему реєстрації земельних ділянок. Аби поки ми проводимо кадрові заміни, не стався черговий грабіж на виконання взятих на себе «зобов’язань» продовжувати злочинні схеми.
- Чи відмітили Ви для себе проблемні регіони, де ви плануєте першочергово навести порядок?
- Житомирська область для мене сьогодні – це практично зона бойових дій.
Там процвітає бандитизм, місцеві авторитети сьогодні «дахують» видобуток бурштину, титанової руди, лісу. Є села, де такі суб’єкти тримають все під контролем, і просто зброєю залякують людей, забирають у них землю.
Дивишся по документах – все чудово, люди мають ділянку сільгосппризначення для вирощування сої. А коли дивишся ортофотозйомку – наче Місяць або планета Марс, знаєте, такі кратери. Це одна з найпопулярніших схем, за якою процвітає тіньовий бізнес: оформляється у власність по 2 га як землі сільгосппризначення призначення на підставних осіб. А потім там, де в тебе 2 га землі, все що під цією землею – теж твоє.
Тому найближчим часом я планую зі спецпідрозділами правоохоронних органів, державною охороною, яку мені надали у зв’язку із системними погрозами на мою адресу та на адресу членів моєї родини, відвідати Житомирщину.
Житомирська область у нас є одним з форпостів такого руху. Це лише у 120 км від Києва, і там відбуваються такі нездорові процеси. Тому ми туди рухаємося першочергово.
Запрошую журналістів, аби показати людям, що там насправді відбувається.
- Чи обов’язково залучати силовий блок?
- Я вважаю, що без жорсткої реакції та без силової підтримки ми не зможемо рухатися вперед.
Я не виключаю провокацій, бо часто такі ділки під виглядом громадських організацій шалено «боронять» українську землю. Якщо вони спробують відкривати стрільбу, блокувати або ще щось – будемо діяти в рамках закону. Час наводити лад.
- Поговорімо про технологічний аспект роботи Держгеокадастру. Що зміниться для українців?
- Близько місяця тому був ухвалений закон «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних», який насправді є революційним та дозволить якісно змінити наповнення Державного земельного кадастру.
Уже сьогодні ми його доповнюємо, робимо ортофотозйомку всієї країни, показуємо всі адміністративно-територіальні межі, робимо єдину інформаційну базу, яка в найближчому майбутньому буде в безкоштовному доступі для українського народу.
Ця база міститиме десятки технічних шарів і дозволить побачити все – землю, воду, ліс, містобудівну документацію, надра. Усе, що є в державі! Тобто, ми закладаємо таку основу, яка є незворотною. Яка б інша влада потім не прийшла, як вона пояснить закриття інформаційної бази геопорталу, де є всі багатства українського народу?
У нас логіка така: децентралізація, максимальна діджиталізація і третій дуже важливий аспект – демонополізація.
- Що ви вкладаєте у поняття діджиталізації для геопросторових даних?
- Ми максимально демонополізуємо ринок, аби людина не була прив’язана до конкретного району, посади, чиновника. Ми прибираємо його як посередника між людиною та інформаційною базою. Будь-хто зможе зробити витяг з Єдиного державного земельного кадастру, заплативши 20 гривень.
Не треба буде в чергах стояти, просити чиновника, дзвонити, вмовляти, чекати на його підпис. Це ті речі, які зроблять революцію в системі земельних правовідносин!
Таким чином, ми вирішуємо два стратегічні завдання: наводимо лад у земельній сфері, а також з усіма іншими природними ресурсами. Вся публічна база буде знаходитись у Держгеокадастрі. Ми будемо носіями знань. І ми ці знання відкриємо для суспільства. Це найкращий захист.
Є ще інша революційна річ, яку ми зробимо. Всі дані, які будуть занесені в публічну кадастрову карту, всі супутникові зйомки, які формуються роками, будуть доступними в динаміці.
Кожен громадянин зможе подивитись, до прикладу, як змінились Карпати впродовж останніх 20 років. Для цього достатньо буде обрати часовий період у структурі шарів публічної кадастрової карти України, до прикладу, як змінились ліси Карпат з 2001 року по 2020 рік. Уся ці інформація буде доступною онлайн.
- Чи відчуваєте Ви спротив такій реформі?
- Я вже стикнувся з блокуванням роботи, погрозами, штучними перепонами. Але, коли в тебе є розуміння кінцевої мети, все інше не має значення.
На моє глибоке переконання, наша країна гідна того, аби нарешті реалізувати земельну реформу. Не можна 28 років жити в безладі і хаосі, «темах», схемах, «смотрящих» тощо.
Земельна реформа дасть нашій країні надзвичайний ривок для подальшого розвитку. Ми маємо усвідомлювати, що робимо реформу не для себе, а для наступних поколінь.
- Достатньо амбітний план.
- У мене є перевага – підтримка Президента України щодо питання наведення ладу в земельних правовідносинах. І я знаходжуся в Держгеокадастрі саме за дорученням Прем’єр-міністра України і Президента України. Мені поставлені дуже чіткі завдання, надані всі необхідні повноваження.
Тому що Президент України Володимир Зеленський взяв на себе історичну місію з реалізації земельної реформи, про яку йшлося в його передвиборчій програмі. І чітко обумовив завдання з наведення ладу.
Я скажу щиро, що коли є підтримка першої особи держави, рухатись набагато легше. І ми обов’язково втілимо в життя заплановані зміни.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104160


08.07.2020

 

Завдання_реформи PDF


08.07.2020

 

Основнi_параметри PFD


08.07.2020

Основнi_повноваження+ БКУ PDF


08.07.2020

Наші вітання з Днем родини!!!
Родина дає нам впевненість, з родини ми ступаємо в широкий світ із серцем, наповненим добром і любов’ю, відчуттям краси і віри.
З усього цього складається людське щастя.
Його й бажаємо вам!
Хай любов'ю іскряться очі, мир і спокій поселяться в душах, хай удома вас завжди чекають щирі і люблячі люди!
Давайте любити і цінувати своїх рідних, створювати одне для одного хвилинки щастя і радості!
Тепло, згуртованість, мир хай панують у кожній родині і в Україні!


07.07.2020

Президент особисто проінформував НАЗК про порушення у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані

Президент України Володимир Зеленський особисто проінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.
У 2019 році родина Глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП в сумі 5,2 млн грн. Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів. Згідно із законодавством, Володимир Зеленський мав подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів з часу купівлі та продажу ОВДП. Проте до реєстру не надходили такі повідомлення.
Володимир Зеленський наголошує, що всі громадяни України рівні перед законом, і готовий нести відповідальність за порушення відповідно до чинного законодавства.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-osobisto-proinformuvav-nazk-pro-porushennya-u-zvya-62097


07.07.2020

7 липня — свято Івана Купала. Вітаємо!
У календарі слов'ян - це одне з найголовніших свят.
Цей день пов'язаний із багатьма традиціями.
Напередодні дівчата збирають трави і квіти, плетуть вінки, прикрашають зеленню будинки, а ввечері молодь парами перестрибує через багаття і обливає одне одного водою. Вважалося, хто скупається у водоймі на Івана Купала, той позбудеться всіх хвороб.
У старовину 6 липня відзначалося свято Сонця — Купайла.
В цьому році ми не обділені його увагою.Тож нехай сонечко заряджкє енергією, хай під його цілющими променями тануть всі печалі, а чарівний цвіт папороті дарує віру в дива і чудеса!


07.07.2020

Рекомендації МЗС для тих, хто виїжджатиме за кордон

У зв'язку із ситуацією, що склалася з нашими земляками в Греції, міністерство звертається до громадян України, які мають намір здійснити подорож за кордон.
Перш за все, переконайтесь, що ви насправді зможете здійснити подорож, зокрема:
- зв'яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, та уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може змінюватись, тож перебувайте з оператором на постійному зв‘язку.
- Паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також з представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень.
- Максимально подбайте про власну безпеку. Ретельно вивчіть умови вашого страхового поліса. Переконайтесь, що він покриває втрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі інфікування коронавірусом.
- Подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів та необхідність придбати нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланований термін тощо). Візьміть із собою різні платіжні засоби - платіжні картки, готівку тощо.
- Потурбуйтесь про власне здоров’я. Візьміть із собою необхідні особисто вам медичні препарати «із запасом» - на випадок вимушеної затримки за кордоном.
- Перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.
Ретельно перевірте інформацію про можливість в’їзду чи транзитного проїзду через наявні офіційні джерела, зокрема - з використанням інтерактивної мапи МЗС. Вона дозволяє у зручному форматі отримати найбільш важливу інформацію по будь-якій країні світу. Мапа працює в тестовому режимі. Дані, що наводяться в інтерактивній мапі, оновлюються на постійній основі закордонними дипломатичними установами України.
«МЗС України звернулось листом до Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби України з рекомендаціями провести відповідну роз’яснювальну роботу з авіакомпаніями, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення з України. Наша мета - унеможливлення продажу квитків громадянам України до країн, що не дозволяють в’їзд українським туристам, та/або які не мають підтверджувальних документів, необхідних для безперешкодного в’їзду до країни призначення (дозволів на проживання, документів навчальних закладів, підтвердження компетентних органів країни в’їзду тощо), - розповідають у міністерстві. - Зміни у порядку в’їзду до іноземних країн залежать не в останню чергу від розвитку епідемічної ситуації в Україні. Відповідальність за дотримання правил в’їзду до інших країн несуть безпосередньо самі подорожні».
Пам’ятайте! Безвізовий режим з Європейським Союзом передбачає не лише права на вільне пересування українців в ЄС, а й зобов’язання, зокрема, щодо поваги і дотримання законів і правил країн ЄС.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104145


07.07.2020

Фонд держмайна оголосив про продаж 11 об’єктів на Харківщині

Усі об’єкти виставлені на електронному аукціоні ProZorro.
Про це повідомили у регіональному відділенні Фонду Державного майна України по Харківській, Донецькій та Луганській областях.
Повний список об’єктів - тут.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104146


07.07.2020

Громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на строкову службу лише за власним бажанням

На цьому наголошують на Урядовому порталі.
У зв'язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. Відповідне розпорядження уряд прийняв ще 26 лютого 2020 року.
«Важливо, що у пункті 5 цього документа зазначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою, - зазначають урядовці. - До МОН надходять численні звернення вступників до закладів вищої освіти (як на ступінь бакалавра, так і магістра) та їхніх батьків щодо отримання повісток від військкоматів. Дійсно, цього року початок вступної кампанії перенесено на серпень, а весняний призов продовжено до кінця липня».
Для того, щоб забезпечити можливість для осіб призовного віку стати студентами вишів, МОН звернулось з листом до Міноборони з проханням врегулювати питання надання випускникам відстрочки від весняного призову.
Важливо зазначити, що військкомати знаходяться у сфері управління Генерального штабу Збройних сил України, а рішення про призов приймається призовними комісіями, головами яких є заступники голів обласних державних адміністрацій.
Т.в.о. міністра Сергій Шкарлет тримає це питання на контролі.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104148


06.07.2020

Якщо ви втратили роботу і хочете отримувати допомогу від держави

Мінекономіки разом з Державною службою зайнятості інформує щодо ключових питань, які стосуються втрати роботи, отримання фінансової допомоги або допомоги у пошуку нової роботи.
Чи відновили особистий прийом клієнтів центри зайнятості?
Переважна більшість центрів зайнятості продовжують працювати дистанційно, окрім центрів у Херсонській та Сумській областях, частково – у Луганській та Полтавській. Відкритий для клієнтів також Одеський міський ЦЗ.
Можливість ведення особистого прийому громадян у центрах зайнятості залежить, насамперед, від епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.
«Нагадуємо, що так, як і раніше, ви можете зареєструватися в службі зайнятості як безробітний онлайн або залишити заяви безпосередньо в центрі зайнятості у скриньці для кореспонденції. Більш детально - тут», - розповідають на Урядовому порталі.
Власники електронного цифрового ключа можуть подати заяви через додаток «Дія».
Усі актуальні вакансії є на офіційному сайті Державної служби зайнятості, база пропозицій роботи оновлюється щодня.
Чим загрожує зловживання статусом безробітного?
Державна служба зайнятості звертає увагу громадян України на необхідність добросовісного використання прав і обов’язків, пов’язаних з набуттям статусу безробітного. Непоодинокими є випадки, коли особи реєструються в службі зайнятості як безробітні, проте паралельно отримують дохід. Такі дії обертаються негативними наслідками, передусім, для самих безробітних.
Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:
- працевлаштування;
- укладання цивільної угоди про виконання роботи/надання послуг;
- започаткування власної справи.
Можливі наслідки зловживання статусом безробітного:
- скорочення тривалості виплат;
- стягнення неправомірно виплачених коштів;
- кримінальна відповідальність.
Більш детально - тут.
На який розмір допомоги по безробіттю люди можуть розраховувати?
Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожної особи індивідуально.
Він визначається залежно від страхового стажу людини та її заробітної плати. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру.
Максимальний розмір допомоги по безробіттю наразі становить 8408 грн (4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб).
Розмір мінімальної виплати допомоги по безробіттю, що виплачується застрахованим особам в залежності від страхового стажу та заробітної плати, становить 1800 грн, а особам, виплати яким призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – 1000 грн (на період дії карантину + 30 календарних днів після його закінчення).
Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку – 720 календарних днів.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104140


06.07.2020

У червні значно зросла кількість відвідувачів Центру надання адміністративних послуг Золочівської РДА.
Якщо у квітні фахівчинями центру було надано 129 послуг, то в минулому місяці - 309. Пов'язано це із пом'якшенням карантинних обмежень.
Всього ж з початку року, за інформацією начальника Центру Яни Михайленко, відвідувачі отримали 1798 послуг.


06.07.2020

На комісії органу опіки і піклування з питань захисту прав дітей розглядалося ряд питань. В тому числі, право на користування житлом, виконання опікунських обов'язків, проведення медичних оглядів.

 


06.07.2020

До збирання врожаю на Харківщині залучать близько 3000 одиниць техніки

Загалом у регіоні розраховують зібрати 2,9 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Жнива вже розпочалися в південних районах.
«Середня урожайність цього року очікується близько 40,7 центнера з гектара – це на 1,6 ц/га більше, ніж торік. Це поки що дані попередньої оцінки, - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер. - До збирання ранніх зернових культур планується залучити близько 2864 одиниць зернозбиральних комбайнів. Зберігання зерна здійснюватимуть 56 хлібоприймальних підприємств загальною місткістю 2 млн 661 тисяча тонн».
До жнивної кампанії вже долучилися Балаклійський, Зміївський, Красноградський, Первомайський та інші райони області. Масове збирання розпочнеться 7 – 10 липня.
Олексій Кучер наголосив на необхідності суворо дотримуватися правил протипожежної безпеки під час збирання врожаю, адже в області вже мала місце пожежа на одному з полів, під час якої було знищено 22 га пшениці.
«Пожежа точно відбулась через підпал, тому що вогонь почався із середини поля. Зрозуміло, що це не просто хтось їхав повз. Для ліквідації можливих пожеж на полях та в місцях перероблення врожаю в районах області створено 100 добровільних пожежних формувань, понад 450 осіб», - повідомив керівник області.
Довідка. Посівна площа ранніх зернових та зернобобових культур в Харківській області - 703 тис. га. У тому числі по культурах:
- озима пшениця – 524,4 тис. га;
- озимий ячмінь – 13,8 тис. га;
- озиме жито – 3,4 тис. га;
- яра пшениця – 5,9 тис. га;
- ярий ячмінь – 128,9 тис. га;
- овес – 6,2 тис. га;
- горох – 20,4 тис. га.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104136


06.07.2020

Протягом двох місяців на Харківщині ліквідували майже пів тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ

Такі дані навів голова ХОДА Олексій Кучер під час пресконференції 6 липня.
«Ще в травні під час спільної наради з головами районних державних адміністрацій я поставив завдання ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища на території районів, - повідомив Олексій Кучер. - Тривалий час проводилась робота, і станом на сьогодні ми маємо 493 ліквідованих сміттєзвалища. Найбільша кількість - у Балаклійському (145), Вовчанському (118) та Барвінківському (99) районах».
Олексій Кучер зазначив, що також надав доручення Державній екологічній інспекції щодо перевірки санітарно-екологічного стану територій районів Харківської області. За цей час проведено 10 перевірок, і за порушення вимог поводження з відходами притягнуто до адміністративної відповідальності (оштрафовано) 23 посадові особи органів місцевого самоврядування. За забруднення та псування сільськогосподарських земель до відповідальності притягнуто 11 посадових осіб органів місцевого самоврядування та 31 громадянина.
Також голова області зупинився на питанні незаконного вирубування лісів. За його інформацією, з початку 2020 року на території Харківської області 31-й особі повідомлено про підозру в незаконному вирубуванні деревини. Найбільш критичною залишається ситуація в Ізюмському районі.
«Сьогодні відбулась нарада з керівниками правоохоронних органів, де я досить жорстко поставив це питання. На мій погляд, деяких місцевих керівників необхідно звільнити, - відзначив Олексій Кучер. – Нещодавно призначено нового начальника обласного лісництва, і йому поставлено завдання відстежувати ситуацію, я рекомендував звернути особливу увагу на керівника Ізюмського лісгоспу, і цей лісник одразу захворів».
Теги: кучер сміттєзвалища екологія вирубка лісів

https://kharkivoda.gov.ua/news/104132


06.07.2020

Для послаблення карантину нам необхідна стала динаміка. Олексій Кучер

Харківщина знов увійшла до переліку регіонів, які відповідають параметрам, визначеним МОЗ для послаблення карантину.
Про це голова ХОДА повідомив 6 липня під час пресконференції. Він нагадав, що під час останнього засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки вирішили дозволити визначатися щодо зняття чи посилення карантинних обмежень КТЕБам на місцях (у районах та містах обласного значення).
«Це адекватне рішення, адже один район не може залежати від іншого», - сказав Олексій Кучер.
Голова ХОДА зазначив, що на даний час Харківщина входить до переліку областей, де можливе пом’якшення карантину - згідно з параметрами, які визначило МОЗ, але водночас область поки не послаблюватиме обмежування.
«Позиція сьогодні така: станом на понеділок поки послаблення не відбудеться. Нам необхідна стала динаміка і закріплення тих критеріїв, які є важливими, - відзначив Олексій Кучер. - Після стабілізації ситуації будемо приймати рішення щодо можливості послаблення по всій області».
За інформацією голови ХОДА, ситуація у медичних закладах області контрольована.
«Зараз за медицину відповідає Тарас Пастух, я підписав відповідне розпорядження, і вже в суботу він разом з в.о. директора Департаменту охорони здоров’я відвідав обласну інфекційну лікарню. Вони в захисних костюмах пройшли всі палати, - зазначив голова ХОДА. - Як мені було повідомлено, ситуація повністю контрольована, напруження знято. Напруження відбувалось через переповненість реанімаційного відділення».
Станом на сьогодні, за словами Олексія Кучера, кількість місць у реанімації обласної інфекційної лікарні збільшена з 12 до 18.
«Зараз також розглядається можливість відкриття понад 100 ліжок у дитячій інфекційній лікарні, - повідомив голова ХОДА. – Після оформлення документів її буде максимально залучено до лікування пацієнтів з коронавірусом».
Довідка. Станом на 6 липня 2020 року в Харківській області зареєстровано 3734 випадки підозр на COVID-19, з них 2371 підтверджений випадок коронавірусної хвороби COVID-19, 1156 випадків спростовано, залишаються під підозрою 207 осіб (з них 168 госпіталізовані, інші – на самоізоляції), 1225 осіб одужали, 94 померли.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104127


06.07.2020

Харківські футболістки потрапили до десятки кращих у світі

Гравчиня жіночої ФК «Житлобуд-1» Дар’я Апанащенко, а також ексгравчиня клубу Ольга Овдійчук визнані одними з найкращих за результатами опитування порталу «Futebol Feminino Alternativo».
У червні засновник порталу Віктор Х’юго, який спеціалізується на жіночому футболі, запустив голосування серед вболівальників, журналістів та експертів, щоб визначити 50 найкращих чинних футболісток світу, які за останні 5 років грали у збірній своєї країни. За результатами опитування в рейтинг потрапили дві гравчині збірної України.
Нападниця «Житлобуд-1» Дар’я Апанащенко посіла восьме місце, а ексгравчиня харківського клубу Ольга Овдійчук, яка зараз захищає кольори іспанського «Атлетико Мадрид», посіла сьоме місце.
Лідеркою рейтингу стала футболістка збірної Замбії та китайського клубу «Шанхай» Барбара Банда. Про це повідомляють в Управлінні у справах молоді та спорту ХОДА.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104124


06.07.2020

 


04.07.2020

З Днем Національної поліції України!
Щирі вітання нашим охоронцям правопорядку, ветеранам служби!
Успіхів на професійній ниві, професіоналізму і мудрості, неупередженості і справедливості!
Миру, здоров'я, родинного щастя!
Хай цінують керівники і поважають земляки! Зі святом, шановні правоохоронці!


04.07.2020

Олексій Кучер привітав молодих офіцерів університету внутрішніх справ із завершенням навчання

Випуск курсантів ХНУВС відбувся 4 липня - в День національної поліції України.
Керівник області відзначив відповідальність, яка лежить на молодих правоохоронцях.
«Дорогі друзі, я щиро радий сьогодні вітати вас з подвійним святом, ви пройшли певний етап життя, сьогодні ваш випуск. Я бачу, як ви хвилюєтесь у момент отримання дипломів, але це лише початок вашої професійної діяльності. Яким він буде в подальшому, залежить від вашої сумлінної праці, - звернувся до випускників Олексій Кучер. - Ви великі молодці, ви прийняли на себе серйозну відповідальність, і тепер від вашої роботи, відданості залежать як життя окремих людей, так і розвиток нашої країни. Я дуже дякую за ваш вибір».
Із отриманням дипломів та офіцерських звань випускників привітав ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, полковник поліції Дмитро Швець.
«Я впевнений, що ті знання, уміння та навики, які ви здобули в університеті, допоможуть упевнено почуватися в обраній професії. Шановні випускники, будьте чесними, гуманними, завжди пам’ятайте девіз університету: «Знання. Закон. Честь». Дотримуйтесь його у повсякденному житті та професійній діяльності. Пам’ятайте, що довіра українського народу до поліції - це найвищій показник вашої діяльності».
Від колег із Міністерства Внутрішніх справ офіцерів привітав Начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко. Він також схвально висловився про результати освітньої програми: «2 роки курсант – 1 рік слухач».
«Я сьогодні вручав дипломи курсантам, які рік прослужив у Національній поліції. За цей рік ви зрозуміли, що ви потрібні поліції і що поліція потрібна вам», - підкреслив Валерій Сокуренко.
Від імені випускників подяку учителям висловив лейтенант поліції Ігор Сопейко.
«Хочу подякувати керівництву держави, Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, ХОДА, Харківській обласній раді та університету за створенні гідні умови для навчання та служби. За курсантські роки ми зросли та змужніли, і сьогодні ми, нове молоде покоління працівників поліції, з честю та гордістю приєднуємося до старших товаришів, які стоять на варті правопорядку», - сказав випускник.

http://kharkivoda.gov.ua/ru/news/104119


03.07.2020

Державне підприємство "Івашківський спиртовий завод" не працює з 2016 року, але виробничі потужності збереглися в робочому стані. Сьогодні пересвідчилися в цьому особисто. Згідно з чинним законодавством України, як і інші державні підприємства, воно підлягає приватизації.
Із виконуючим обовязки директора підприємства Нвеном Папахчяном обговорили перспективи погашення заборгованості заводу перед працівниками та бюджетом.
Зараз там зберігається 180 тонн спирту етилового, але, нажаль, з його реалізацією існують проблеми. Сподіватимемося, що після завершення карантину ситуація зміниться на краще.


03.07.2020

На Харківщині стартував збір урожаю ранніх зернових

3 липня голова ХОДА Олексій Кучер ознайомився з початком робіт на полях Балаклійського району, а також побував на місцевих сільгосппідприємствах, задіяних у зборі врожаю.
«З сьогоднішнього дня ми оголошуємо про старт збору урожаю ранніх зернових культур. Для нас це дуже важливо, тому що економіка Харківської області базується зокрема і на сільгоспвиробництві. Балаклійський район відрізняється тим, що дає велику кількість сільгосппродукції. Ми хочемо, щоб у 2020 році тут було зібрано більше 150 тис. тон. Це більше, ніж у минулому році, і я звертаюсь до усіх сільгоспвиробників з проханням активуватися в цьому напрямку. До нас можна звертатися за допомогою, ми всі налаштовані на спільну роботу і хочемо, щоб Харківська область залишилася в лідерах по кількості зібраного врожаю», - зазначив Олексій Кучер.
У ході робочої поїздки він ознайомився з роботою новозбудованого елеватору підприємства «Добробуд – Сервіс». Потужність прийому-відвантаження елеватору становить до 20 тис. тон на місяць, одночасно зберігати тут можуть 8 тис. тон.
«Ми проектували елеватор з урахуванням того, щоб тут був повний цикл – від прийомки до відвантаження. Проектування розпочали у 2019 році, за рік повністю побудували об’єкт. Готові забезпечити прийом, лабораторні дослідження, відвантаження на вагони та контейнери», - розповів директор підприємства Сергій Нещенко.
Крім того, елеватор задумувався як хаб-платформа, на базі якої трейдери та фермери могли б без посередників спілкуватися один з одним.
«Я вражений. Ми бачимо, як ставляться виробники до своєї роботи. Вони роблять величезний вклад в розвиток області своїми інвестиціями – а це 42 млн грн. Також це 20 нових робочих місць», - відзначив Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104114


03.07.2020

Посилювати чи послаблювати карантинні заходи в області - вирішуватимуть районні та міські комісії

Таку ухвалу прийняла регіональна комісія з питань техногенної та екологічної безпеки 3 липня.
Засідання пройшло під керівництвом голови ХОДА Олексія Кучера.
Він зазначив, що протягом тижня епідеміологічна ситуація в області погіршується. На даний час регіон не може послаблювати карантин через невідповідність одному з 4-х критеріїв, визначених головним санітарним лікарем країни.
Так, за даними обласного лабораторного центру, в регіоні існує негативна тенденція за показником динаміки захворюваності протягом останніх 5 днів. Якщо нормативний критерій складає 10%, то фактично маємо від 17,73 до 32%.
«Інший показник – питома вага осіб, які інфіковані вірусом Сарс, серед кількості обстежених людей. Протягом чотирьох днів вона складала майже 12% при нормативі 11%, - зазначила в.о. директорки центру Неля Новіцька. - За останній тиждень в регіоні підтверджено 272 випадки захворювання на Ковід-19, що складає 10,11 на 100 тис. населення, проти 9,29 за попередній тиждень. Серед хворих 83% - мешканці міста Харкова. По Харкову показник захворюваності складав від 15 до майже 17 на 100 тис населення».
Також останнім часом серед мешканців Харкова відмічається збільшення кількості тяжких випадків захворювання, які потребують госпіталізації.
Так, у лікарнях в районах області на даний час загалом перебувають 33 хворих з ковід. Натомість в обласній інфекційній клінічній лікарні знаходяться сьогодні 219 осіб, з яких мешканці області – 20 осіб, решта - хворі з міста Харкова.
«При цьому в області хворі здебільшого поступають в лікарню на ранніх стадіях захворювання. Їм вчасно встигаємо надавати допомогу, і люди за 10 -1 4 днів повертаються додому. Ситуація в обласній лікарні інша. Серед 30 хворих , яких госпіталізують у заклад, 5-7 хворих з діагнозом. Всі інші фактично поступають з підозрою. Це говорить про те, що ці хворі не були виявлені в ранніх стадіях - як контактні особи до інших хворих. Тоді б вони були взяті на облік і відповідно отримали б вчасно медична допомогу», - пояснив керівник робіт з ліквідації наслідків епідемії в області, заступник голови ХОДА Тарас Пастух.
Враховуючи те, що епідситуація в області та в місті Харкові докорінно різниться, комісією було ухвалено рішення: надати змогу на місцях вирішувати, посилювати чи послаблювати карантин.
«Ми надаємо можливість кожній територіальні одиниці визначитися. Керівництво на місцях має провести відповідні комісії і прийняти рішення, враховуючі дані, які будуть надані головним санітарним лікарем області щодо всіх 4 критеріїв, необхідних для послаблення карантину. Необхідно зрозуміти: якщо, наприклад, в Балаклійському районі все добре - чому вони повинні вводити певні обмеження. Якщо керівництво району відпрацьовує на 100%, вчасно виявляє хворих, якщо показники повністю відповідають можливості послаблення карантину, район не має страждати», - пояснив Олексій Кучер.
Він також звернувся до представників міста Харкова з проханням посилити роботу зі своєчасного діагностування хворих на Ковід.
«Ми вимушені звернути увагу на те, що в нас високий показник смертності. На жаль, в місті Харкові хворі виявляються вже на запущених стадіях. Тому я вкотре звертаюсь до первинної ланки, до медичних працівників – необхідно жорстко приділяти увагу цьому і все робити, для цього щоб виявлялися захворілі на ранніх стадіях», - підкреслив голова ХОДА.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104095


03.07.2020

На сесії районної ради депутати перерозподілили бюджет і проголосували за розірвання контракту і звільнення головного лікаря КНП "Золочівська ЦРЛ" .
Всього у роботі сесії взяв участь 21 обранець, 19 з них проголосували за звільнення, два утрималися.
Своє рішення депутати мотивували тим, що керівник не надала у встановлені терміни переліку затребуваних документів, не погодила призначення свого заступника, не повідомила про свій лікарняний, не надала його роботодавцю.
Документи, необхідні для розгляду на комісії та заслуховування звіту головного лікаря на сесії, зокрема, звітність про фінансово-господарську діяльність, кошторис, штатний розпис були затребувані депутатами у відповідності із положеннями укладеного контракту.


02.07.2020

Голова ХОДА доручив провести аудит у Центрі екстреної медичної допомоги
Відповідне розпорядження Олексій Кучер підписав 2 липня.
Згідно з документом, аудит буде проводитися за темами: «Обласні та державні програми економічного і соціального розвитку», «Фінансові процеси і операції установ, пов'язані з управліннями бюджетними коштами», «Функції щодо планування, організації та здійснення процедур закупівлі», «Функції та процеси , пов'язані з реалізацією державної бюджетної політики», « Функції та процеси, пов'язані з реалізацією завдань, передбачених актами законодавства в сфері охорони здоров'я».
Перевірятиметься діяльність Центру за період з 1 січня 2019 року по 1 липня 2020 року.
Аудит проводитиметься з 6 липня по 1 вересня цього року.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104092


02.07.2020

УВАГА! Державна служба зайнятості нагадує про можливість отримання допомоги по частковому безробіттю.
6 червня набрав чинності новий порядок надання допомоги по частковому безробіттю на час карантину. Завдяки йому така допомога тепер може виплачуватися ФОП, в тому числі які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами (тобто сплачували ЄСВ)
Можливість отримання допомоги по частковому безробіттю на час карантину передбачена ст. 47-1 Закону про зайнятість. Практичні ж нюанси її отримання затверджені Порядком №306.
Проте багато роботодавців не змогли оформити цю допомогу через досить короткий термін подання документів. І ось 29.05.2020 р. набрав чинності Закон №591, який вніс до цієї процедури зміни.
Тепер роботодавець і ФОП (про яких далі) можуть звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва. Отже, всі ті, хто не встиг оформити допомогу, можуть скористатися своїм правом і звернутися до центрів зайнятості.
Крім того, Законом №591 до переліку осіб, які можуть звернутися по допомогу, додали ФОП. І тут вони можуть виступати і як роботодавці (тобто оформити таку допомогу для виплати її своїм працівникам), і як застраховані особи (тобто оформити таку допомогу на себе).
Щодо ФОП, який бажає отримати таку допомогу на себе – це новація. Відповідно цю процедуру слід було прописати окремо. Що й було зроблено Кабміном постановою №435, виклавши Порядок по частковому безробіттю у новій редакції.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину, зокрема, надається:
ФОП, який є застрахованою особою - із розрахунку двох третин бази нарахування ЄСВ. База нарахування розраховується виходячи із середнього розміру місячної бази нарахування єдиного соцвнеску за рік, що передує року звернення, відповідно до звіту з ЄСВ (додаток 5);
ФОП, які є застрахованими особами, та звільнені від сплати ЄСВ - з розрахунку двох третин розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Розмір зазначеної допомоги не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.
Сума допомоги надається роботодавцям, у тому числі ФОП, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину в разі сплати роботодавцем або ФОП, який є застрахованою особою, ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.
Виплата допомоги по частковому безробіттю на період карантину ФОП, які є застрахованими особами, здійснюється центром зайнятості.
Роботодавець або ФОП, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.
Для отримання допомоги роботодавець або ФОП , який є застрахованою особою, має звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подати такі документи:
1. Заяву у довільній формі. У заяві роботодавця зазначається, зокрема, інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до ГКУ, разом із засвідченими роботодавцем копіями підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів.
2. Засвідчену роботодавцем/ФОП, який є застрахованою особою, копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності.
3. Відомості щодо себе для ФОП згідно з додатком 2. А для роботодавців — відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантинуза формою згідно з додатком 1. У разі подання відомостей щодо себе та щодо найманих працівників ФОП, який є застрахованою особою, подає відомості за формами згідно з додатками 1 і 2.
4. Довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, подану роботодавцем на підставі звітних відомостей, що надаються до ПФУ, крім ФОП, які є застрахованими особами та звільнені від сплати ЄСВ.
У разі прийняття рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину фізичній особі — підприємцю, який є застрахованою особою, договір з такою особою не укладається.
У разі прийняття рішення про відмову в наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення письмово повідомляє про нього роботодавцю/ФОП, який є застрахованою особою, з обґрунтуванням причин відмови.
Перерахування коштів ФОП, який є застрахованою особою, або роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється центром зайнятості щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості на підставі відомостей про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті - 47-1 Закону "Про зайнятість населення", наданих роботодавцем за формою згідно з додатком 1, а ФОП, який є застрахованою особою, — за формою згідно з додатком 2.


02.07.2020

 


02.07.2020

На виконання завдання Президента уряд визначив графік підвищення мінімальної заробітної плати в Україні

Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету Міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.
«Українці заслуговують на гідну зарплату. Знаю, це нелегко – взяти й підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади», – зазначив Глава держави, даючи завдання.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко опрацювали це питання, зробивши відповідні розрахунки. Сьогодні очільник уряду доповів про попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату. Так, з 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тис. грн, з 1 січня наступного року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021-го – до 6,5 тис. грн.
«Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можливо реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності», – наголосив Президент.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104079


02.07.2020

Врожай ранніх зернових на Харківщині збиратимуть з площі 703 тис. га

Важливі питання підготовки до жнив обговорили 2 липня під час наради голови ХОДА з керівниками районних державних адміністрацій області.
На початку заходу глава області Олексій Кучер наголосив на персональній відповідальності керівників районів за організацію роботи зі збирання зернових.
«Важливо, щоб голови РДА, відповідні структури адміністрацій були готові контролювати та координувати ці процеси, грамотно взаємодіяти із сільгоспвиробниками», - наголосив він.
За словами директора Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Сергія Прокопченка, не дивлячись на складні погодні умови, які мали місце взимку та навесні, в цьому році Харківщина має непоганий потенціал для гарного врожаю зернових.
«Для нашої області проведення жнив та зберігання врожаю – стратегічне завдання. Так цьогоріч маємо зібрати врожай ранніх зернових із площі 703 тис. гектарів», - сказав Сергій Прокопченко.
Загалом у регіоні зерновими та зернобобовими засіяно 1 млн. га.
Сергій Прокопченко також наголосив, що керівники районів вже почали взаємодію із агровиробниками. Зокрема, директор Департаменту наголосив на необхідності дотримання селянськими господарствами заходів протипожежної безпеки.
У свою чергу заступник голови ХОДА Тарас Пастух відзначив, що запорукою вдалого проведення компанії зі збирання ранніх зернових є своєчасне проведення інформаційної та аналітичної роботи фахівців РДА та сільгоспвиробників. Він відзначив необхідність проведення аналізу цінової політики трейдерів та інших учасників ринку продажу зернових з метою не допущення формування несправедливих цін на продукцію сільгоспвиробника.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104087


01.07.2020

Перелік місцевих доріг, які відремонтують у 2020 році, може бути розширений. Олексій Кучер

Про це голова ХОДА повідомив під час робочої поїздки в Печенізький район, де він ознайомився з ходом ремонтних робіт на місцевій мережі доріг.
Він зазначив, що в рамках програми «Велике будівництво» в цьому році в області капітально ремонтується безпрецедентна кількість доріг.
«На території нашого регіону будується 24 ділянки дороги. Я з гордістю хочу повідомити, що Харківська область знаходиться в лідерах. Вже на сьогоднішній день з 24 об’єктів побудовано 16. Залишається 8, які ми обов’язково здамо до 1 серпня. Ступінь готовності чотирьох з них складає вже 90-95%», - повідомив Олексій Кучер.
Він наголосив на тому, що дороги ремонтують з дотриманням усіх технологічних вимог, але при цьому максимально швидко.
«Якщо до 1 серпня будуть завершені всі об’єкти, є ймовірність, що ми отримаємо додаткові грошові кошти і зможемо побудувати ще 8 об’єктів», - розповів очільник області.
За інформацією директора ДП «Дороги Харківщини» Ігоря Турченка, в цьому році завдяки системі Прозоро область зекономила на ремонті місцевих доріг понад 90 млн грн.
«За дорученням голови ХОДА ДП «Дороги Харківщини» вже погодило в «Укравтодорі» новий перелік доріг, які ремонтуватимуть за програмою «Велике будівництво». Вже сьогодні розпочаті нові тендерні процедури. Якщо ми отримаємо кошти, то по новому переліку також вже до кінця вересня виконаємо роботи», - розповів Ігор

https://kharkivoda.gov.ua/news/104075


01.07.2020

За кілька днів мешканці Світличного мчатимуть до районного центру і в зворотному напрямку з вітерцем.
А зараз проводиться поточний ремонт ділянки дороги загального користування Харків - Козача Лопань.
На ремонт ділянки довжиною 2.6 км. кошти виділила обласна рада.


01.07.2020

Набирає чинності закон, який дасть змогу системно розв'язати питання підтримки сімей з низькими доходами – Юлія Соколовська

Сьогодні набирає чинності підписаний Президентом України Володимиром Зеленським Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» № 646-ІХ, який дасть змогу системно, а не фрагментарно вирішити питання підтримки сімей з низькими доходами. Про це заявила заступник керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська.
Вона зазначила, що в період пандемії критично важлива підтримка соціально вразливих верств населення. За розрахунками ЮНІСЕФ, у цілому негативний соціально-економічний вплив COVID-19 відчують ті сім'ї, які не в змозі диверсифікувати свої доходи. Найбільше можуть постраждати сім’ї з дітьми та самотні пенсіонери.
«Цим законом розширюється велика програма боротьби з бідністю за рахунок додаткових можливостей для малозабезпечених сімей для виходу з кризи та самостійного заробітку», – сказала Юлія Соколовська.
За словами заступниці керівника Офісу Президента, закладені в законі підходи дадуть змогу системно, а не фрагментарно підходити до питання підтримки родин, котрі отримують допомогу як малозабезпечені сім’ї.
Юлія Соколовська зауважила, що в Україні понад 218 тис. малозабезпечених сімей, у яких виховується майже 512 тис. дітей, зокрема понад 60% таких сімей – неповні.
Уже з 1 липня цього року відбувається підвищення рівня забезпечення прожиткового мінімуму в програмі для дітей – з 85% до 130%. Тобто розмір допомоги буде збільшено, що вже передбачено в державному бюджеті на поточний рік.
Також закон сприяє економічній самостійності малозабезпеченої сім’ї та виходу її з кризи.
Так, запроваджується безвідсоткова поворотна допомога для організації власної справи. Тобто члени малозабезпеченої сім’ї можуть отримати в Державній службі зайнятості фінансову допомогу, яка надається одноразово працездатній особі, що не працює, з числа членів малозабезпеченої родини для організації підприємницької діяльності та сприяння її економічній самостійності. Порядок надання такої допомоги має бути визначений Кабінетом Міністрів України.
«Це важливо, оскільки аналіз показує, що лише 15% працездатних членів сімей, які одержують допомогу малозабезпеченим, працюють», – наголосила Юлія Соколовська.
Також, за її словами, закон посилює фінансові гарантії для сімей, які взяли дітей під опіку, оскільки прийомні родини забезпечують можливість дітей, позбавлених батьківського піклування, зростати в повноцінних сім’ях з любов’ю та турботою.
Тому збільшено розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Розмір допомоги підвищиться для дітей з інвалідністю до 6 років на 2788,5 грн (з 3718 грн до 6506,50 грн), від 6 до 18 років – на 3477 грн (з 4636 грн до 8113 грн); для дітей до 6 років – на 929,5 грн (з 3718 грн до 4647,5 грн), від 6 до 18 років – на 1159 грн (з 4636 грн до 5795 грн). Таке підвищення, відповідно до закону, здійснюватиметься з 1 січня 2020 року.
Ще один крок для реалізації ініціатив Президента України щодо підвищення рівня життя 80-річних пенсіонерів – це збільшення допомоги.
Одинокі пенсіонери, що досягли 80-річного віку, мають можливість отримувати державну соціальну допомогу на догляд у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Наразі це 655 грн. Таке збільшення розраховується, починаючи з 1 січня цього року. Тому ті пенсіонери, які отримували надбавку на догляд, мають право на її збільшення з початку року.
«Це ще одне системне збільшення допомоги на додаток до раніше впровадженої програми доплат пенсіонерам, які досягли 80-річного віку, в розмірі 500 гривень щомісячно. Нині в Україні близько 100 тис. одиноких пенсіонерів», – зауважила заступник керівника Офісу Президента України.

https://www.president.gov.ua/news/nabiraye-chinnosti-zakon-yakij-dast-zmogu-sistemno-rozvyazat-61985


01.07.2020

Володимир Зеленський підписав закон щодо недопущення нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)» № 691-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 червня 2020 року.
Закон захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.
З цією метою документ вносить зміни до «Прикінцевих положень» Господарського кодексу України та «Прикінцевих та перехідних положень» Цивільного кодексу України, згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів на всій території України, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.
Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-shodo-nedopushennya-narah-61981


01.07.2020

Близько 16 тисяч підприємців Харківщини отримають фінансову допомогу на період карантину

Про це заявив директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.
Так? за його даними? наш регіон знаходиться в трійці лідерів із надання допомоги підприємцям, зокрема, вже підготовлено пакети документів для виплати 47 мільйонів гривень.
Згідно дії програми допомоги по частковому безробіттю малі та середні підприємства (юридичні особи та ФОП), які через карантин зупинили або скоротили діяльність, можуть отримати допомогу по частковому безробіттю у центрах зайнятості.
Цей вид державної підтримки дозволяє бізнесу компенсувати витрати і обчислюється:
- для найманих працівників - за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу працівника, але у розмірі не більшому, ніж мінімальна зарплата 4723 гривні;
- для фізичних осіб-підприємців, які беруть допомогу для себе особисто – 2/3 бази нарахування Єдиного соціального внеску за минулий рік, але не більше 4723 гривень в місяць.
Зацікавлений бізнес має звернутись до центру зайнятості за місцем сплати ЄСВ протягом 90 днів з моменту зупинки (скорочення) діяльності.
Підприємство має сплачувати ЄСВ протягом останніх 6 місяців та подати пакет документів, основні з яких:
- заява на отримання допомоги у довільній формі,
- копія наказу про зупинку (скорочення) діяльності,
- довідка про сплату ЄСВ за 6 місяців на підставі даних з Пенсійного Фонду.
Подавати документи потрібно дистанційно: через скриньку, розташовану на вході до центру зайнятості; поштовим відправленням; надіславши скан-копії на електронну пошту відповідного центру зайнятості.
«Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості або філія Харківського обласного центру зайнятості перевіряє документи. Якщо є помилки чи неточності, фахівець повідомить про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів. Нагадуємо, що допомога по частковому безробіттю не оподатковується», - наголошують в центрі зайнятості.
Детальніше про необхідні документи, процедуру надання допомоги можна дізнатись на сайті Державного центру зайнятості.
Контакти базових центрів зайнятості та філій Харківського обласного центру зайнятості тут.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104069


01.07.2020

Мешканці вулиці Нансена, що в селищі Золочів, колективно звернулися до голови райдержадміністрації зі скаргою на сусіда, що організував у своєму домоволодінні свиноферму.
За словами людей, чоловік тримає більше шести десятків свиней, а навоз і дохлих тварин вивозе на луки, в заплаву річки Уди. Із талими і дощовими водами все це потрапляє в русло у кількох десятках метрів від зони відпочинку, а навкруги стоїть жахливий сморід. І така ситуація триває роками.
Журналістське розслідування по факту вже провела р/г "Зоря".
Сьогодні звернення мешканців вулиці Нансена розглянули на засіданні місцевої комісії ТЕБ та НС. Прийнято рішення про перевірку вказаних фактів виїзною комісією, до складу якої ввійдуть фахівці відповідних служб.


01.07.2020

З шести закладів громадського харчування, перевірених щодо дотримання норм карантину, в чотирьох випадках на їх власників складено протоколи.
Про це у ході місцевої комісії ТЕБ та НС повідомив заступник начальника Золочівського відділення поліції Сергій Мірошник.
Запрошеним на засідання комісії власникам кафе було наголошено на необхідності беззастережного дотримання карантинних обмежень, на застосуванні до порушників штрафних санкцій.
Також за результатами роботи комісії прийнято рішення про відновлення проведення медичних оглядів комунальним некомерційним підприємством "Золочівська ЦРЛ".


01.07.2020

У Харкові відкрили перший в Україні центр підтримки підприємців Дія.Бізнес

В офіційному відкритті центру 1 липня взяв участь голова ХОДА Олексій Кучер.
Національний проєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес ініційований Міністерством цифрової трансформації України. Проєкт має дві складові – це онлайн-платформа та офлайн-центри, які мають відкритися в усіх регіонах країни.
«Мені дуже приємно, шо перший офіс такої потужної платформи відкрито в Харкові, - сказав Олексій Кучер під час відкриття закладу. - Мені дуже приємно, що саме наші бізнесмени відчують першими цифрову трансформацію. Я щиро вдячний за те, що Міністерство обрало Харківську область. Впевнений, що це не просто так. Ми всі знаємо, що Харківська область - в лідерах в IT-сфері, ми знаходимось на другому місці, та сподіваюсь, що з допомогою центру вийдемо на перше. Окрім цього, Харківська область лідирує за розвитком малого та середнього підприємництва».
Голова ХОДА запросив усіх підприємців звертатися за допомогою до центру та використовувати всі його можливості для розвитку.
«Люди, які вклали сюди душу, допоможуть і вам. Особливо це необхідно в умовах карантинних обмежень», - зазначив Олексій Кучер.
Також він повідомив, що наразі розглядається можливість відкриття подібних центрів у районах області.
«Такі офіси потрібні на території області. Ми вже розглядаємо два райони – Харківський та Дергачівський. Ми підшукали відповідні приміщення, я думаю, вже найближчим часом ми їх відремонтуємо, і запустимо проєкти вже по області», - розповів Олексій Кучер.
В онлайн режимі у відкритті центру взяв участь Віцепрем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Він зазначив, що в міністерстві ставлять завдання - відкрити центри Дія.Бізнес по всі країні.
Харківський центр розпочне роботу вже завтра. Тут працюватиме консалтингова зона для представників мікро-, малого та середнього бізнесу. Кожен підприємець зможе отримати в Центрі підтримки підприємців фахові консультації в напрямках пошуку та валідації бізнес-ідеї, створення бізнес-плану, систематизації бізнес-процесів, фінансового менеджменту, доступу до фінансів, HR, маркетингу, продажів, юридичної підтримки, фандрейзингу тощо.
Також підприємці зможуть навчатись на системних освітніх програмах і відвідувати воркшопи, майстер-класи, використовувати поп-ап локацію для тестування власного продукту.
«Все, що ми робимо, ми робимо задля того, щоб в Україні збільшувалась кількість бізнесу. Щоб цей бізнес зростав, виходив на більші об’єми, експортував, знаходив нових партнерів», - сказала під час відкриття заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Після презентації центру Дія.Бізнес 1 липня протягом дня у ньому проходять лекції: « Diia City — спеціальний правовий режим для ІТ-компаній», «Державна фінансова підтримка підприємців. Особливості надання та альтернативи», «Місцевий економічний розвиток. Навіщо потрібні програми сприяння розвитку підприємництва», «Старт бізнесу в діджиталі в сучасних умовах», «COVID-19 VS бізнес: безповоротні кошти балансу та розвитку. Донори і ефективна робота з ними» та інші.
Усі охочі можуть переглядати лекції в режимі онлайн-трансляції на Facebook-сторінці Дія.Бізнес.

https://kharkivoda.gov.ua/news/104070


01.07.2020

Ми стали краще захищати наших медиків – Президент
Показник захворюваності на COVID-19 в Україні зріс і нині становить 58 осіб на 100 тисяч населення. Однак задіяння апаратів ШВЛ досить низьке – всього 6,5%. Про це повідомили Президенту України Володимиру Зеленському на традиційній селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусу, яка відбулася під його головуванням.
Глава держави позитивно оцінив рівень догляду за хворими та захисту медиків.
«У нас доволі непоганий догляд за хворими. Адже й рівень задіяння ШВЛів, і рівень смертності досить низький. Ми також стали краще захищати медичних працівників. Якщо в середині квітня серед захворілих медики становили п’яту частину, то зараз їх 9,5%. Будь-який хворий має отримати всю необхідну допомогу, але медиків треба захищати найбільше, адже вони – на передовій», – сказав Володимир Зеленський.
Водночас уряд готується до другої хвилі епідемії.
Національна поліція доповіла, що за останню добу вручила 484 протоколи громадським закладам, таким як ресторани, нічні клуби та інші, де зафіксовано порушення карантину.

https://www.president.gov.ua/news/mi-stali-krashe-zahishati-nashih-medikiv-prezident-61973


01.07.2020

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ 2020 РОКУ
Золочівський сектор обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області інформує:
З 1 липня 2020 року збільшено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Відповідно розмір прожиткового мінімуму для цих осіб зріс від 1638 гривень до 1712, або на 74 гривні.
Зокрема проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій непрацюючим пенсіонерам та доплат за понаднормативний стаж. Зокрема, доплата за кожен рік понаднормового стажу обмежується розміром 17,12 гривні.
Перерахунку підлягатимуть, незалежно від факту, також інші надбавки, підвищення, доплати, що встановлюють до власних пенсій, розмір яких розраховують на підставі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (входять до складу пенсії).
Отже, мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника на одного утриманця становитиме 1 712 грн; на двох утриманців (120 %) — 2 054,4 грн; на трьох і більше утриманців (150 %) — 2 568 гривень.
Мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника з числа військовослужбовців (2 прожиткових мінімуми для непрацездатних) — 3 424 гривні.
Мінімальні пенсійні виплати для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій: 1-ї групи (650 %) — 11 128 грн; 2-ї групи (525 %) — 8 988 грн; 3-ї групи (360 %) — 6 163,2 грн; учасників бойових дій (165 %) — 2 824,8 гривні.
Підвищення для осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій: 1-ї групи (50 %) — 856 грн; 2-ї групи (40 %) — 684,8 грн; 3-ї групи (30 %) — 513,6 грн; учасників бойових дій (25 %) — 428 гривень.
Підвищення учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Другої світової війни — 15 % (256,8 грн), іншим учасникам війни — 10 % (171,2 грн).
Мінімальна пенсійна виплата шахтарям становитиме не менше ніж 1 712 х 3 = 5 136 гривень.
Передбачена Законом України “Про донорство крові та її компонентів” надбавка визначається в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та становитиме 219,7 гривні.
Не підвищаться надбавка дітям війни, додаткові пенсії чорнобильцям та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців, оскільки розмір підвищень та додаткової пенсії цим категорій осіб встановлено Кабінетом Міністрів України у твердих розмірах.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Отже, максимальний розмір пенсії становитиме 17 210 гривень.
Усі зазначені перерахунки проведено за матеріалами пенсійних справ, без особистих звернень громадян. Розмір підвищення розраховуватиметься індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться у справі.


01.07.2020

 


 

Архів повідомлень >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

62203 пл.Слобожанська 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2016 Золочівська районна державна адміністрація

e-mail - mail@zolochivska-rda.gov.ua,

zolochivska@rda.kh.gov.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64