Золочівська

райдержадміністрація Харківської області

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук
 

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та історична довідка
Єдиний дозвільний Офіс
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Проекти
Регуляторна діяльність
Вибори 2012
Цивільний захист
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
 
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Позиційний матеріал Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

 

 Архів повідомлень (27.06.2013 - 31.07.2013)


31.07.2013

Лікарів-фтизіатрів Харківщини планується забезпечити житлом

На засіданні Харківського регіонального Комітету з економічних реформ голова ХОДА Михайло Добкін підкреслив, що наступного року необхідно розглянути можливість придбання квартир для лікарів-фтизіатрів по будь-якій із існуючих житлових програм, які реалізуються на Харківщині в рамках виконання завдань Президента щодо розвитку будівельної галузі.

«Я переговорю з керівництвом міста Харкова про те, щоб ми і в Харкові, і в області знайшли можливість в бюджеті передбачити ту частину коштів, яку необхідно вносити в якості початкового внеску при придбанні квартири. Люди повинні розуміти, що обрана ними професія дуже важлива для суспільства», – сказав Михайло Добкін.

Голова ХОДА зазначив, що якщо вирішити питання початкового внеску, то чергу на забезпечення житлом можна серйозно скоротити або взагалі ліквідувати.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

Харківська область в числі перших по роботі, спрямованій на реалізацію програм Президента України

Про це повідомив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб під час прес-туру на будівельний майданчик житлового комплексу «Пори року», де якого журналісти ознайомилися з ходом виконання в регіоні завдань Президента України з розвитку будівельної галузі.

«У питанні реалізації програми «30/70» Харківщина посідає друге місце серед регіонів України, а в інших будівельних програмах ми – у першій п'ятірці кращих регіонів України. Ці дані були озвучені на останньому засіданні колегії в Донецьку, де був присутній Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул», – зазначив Валентин Дулуб.

Перший заступник голови ХОДА підкреслив, що в Харківському регіоні високі темпи будівництва доступного житла, будівництва житла за програмою іпотечного кредитування і навіть за програмою будівництва «Мій дім» Харківщина – в числі перших серед регіонів України.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

Умови іпотечного кредитування в Україні краще, ніж у Європі

Сьогодні відбувся прес-тур для представників харківських ЗМІ, в ході якого журналісти відвідали будівельний майданчик житлового комплексу «Пори року» та ознайомилися з ходом виконання в регіоні завдань Президента України з розвитку будівельної галузі.

Цей об'єкт будівництва бере участь у 3-х житлових ініціативах Президента України: у програмі «Доступне житло (30/70), програмі надання молодим сім'ям та одиноким громадянам пільгового довгострокового кредиту на будівництво та придбання житла та програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб підкреслив, що сьогодні в Україні одні з кращих умов іпотечного кредитування в Європі. «Бажаючі можуть отримати кредит під 3% на термін від 0 до 15 років. Подібної програми пільгового кредитування на житлове будівництво ще ніхто не впроваджував, таких умов кредитування немає навіть в Європі», – зазначив Валентин Дулуб.

Перший заступник губернатора нагадав, що, завдяки внесенню змін до чинного законодавства, з'явився механізм зменшення початкового внеску за програмою пільгового кредитування.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

Харківщина найкраща в Україні з реалізації програм «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів»

Про це у програмі Харківського обласного радіо «Ранковий ексклюзив» розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Фурсов.

Він підкреслив, що в Харківському регіоні ведеться активна робота з виконання завдань Президента України щодо розвитку будівельної галузі. Розповідаючи про стан реалізації державних програм «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів» Юрій Фурсов зазначив, що у 2012 році за програмою «Доступне житло» було укладено 72 договори, за програмою «Здешевлення вартості іпотечного кредиту» – 77 договорів.

«Дані говорять, що в 2012 році ми посідали друге місце після Київської області, а в 2013 році ми йдемо на першому місці. Це було відзначено у останній колегії Міністерства, яка проходила в Донецьку під головуванням Віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула. Нас привітали з такими високими досягненнями. Ми не будемо зменшувати темпи, ми дуже серйозно і відповідально ставимося до реалізації даних програм по житлу», – сказав Юрій Фурсов.

Також він додав, що на 2013 рік по Харківській області міжвідомчою комісією визначено 26 житлових будинків, в яких громадяни можуть придбати 1938 квартир. Фондом сприяння молодіжному й житловому будівництву громадянам видано 68 довідок для надання в банки, 188 громадян виявили бажання взяти участь у програмі «Здешевлення вартості іпотечних кредитів», 4,9 млн. грн. перераховано Харківській області для надання часткової компенсації.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

На Харківщині організовано ефективне інформування населення відносно умов житлового кредитування

Про це в ефірі програми Харківського обласного радіо «Ранковий ексклюзив» повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Фурсов. Він відзначив, що в регіоні виконуються завдання Президента України щодо реалізації державних програм «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів». Для цього ведеться активна робота по інформуванню населення про відповідні програми та їхні умови через телебачення і т.д.

«Ми намагаємося максимально інформувати населення. Крім цього, наші служби, а також служби архітекторів міст і районів проводять круглі столи, які присвячені питанням не тільки будівництва, планування території, а й питанням будівництва житла, в тому числі, реалізації програм забезпечення доступним житлом населення», – сказав Юрій Фурсов.

Він нагадав, що для того, щоб придбати житло за допомогою державних програм, мешканцям регіону потрібно звертатися до забудовників, де вони резервують обрану квартиру. Потім вони надають Харківському управлінню державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву заяву про надання часткової компенсації з комплектом документів, необхідних для укладення договору, після чого Харківське управління видає довідку для банку. Згодом, фінансова установа визначає чи буде працювати ця програма з конкретною фізичною особою.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

Державна програма здешевлення вартості іпотечних кредитів найбільш лояльна і доступна для громадян

Про це повідомив в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо заступник директора Департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Фурсов.

У Харківській області успішно реалізовуються завдання Президента України щодо розвитку будівельної галузі. Зокрема, громадяни можуть придбати житло, беручи участь у програмах «Доступне житло» і «Здешевлення вартості іпотечних кредитів». На думку заступника директора Департаменту, основне – участь держави в цих програмах, її ефективність визначається умовами, які надаються громадянам для будівництва та отримання житла.

«Виходячи зі свого досвіду, можу сказати, що державна програма здешевлення вартості іпотечних кредитів найбільш лояльна і доступна для громадян – спробуйте за жорсткої конкуренції та в умовах ринку знайти кредит під 3%. Тим більше, не потрібно забувати, що ми живемо у кризовий час, а це серйозний підхід і серйозна заявка держави. Кредитування прописано в законодавчій базі до 15 років. Більше того, говорячи про гарантії, в даному випадку ми маємо статтю 55 Закону України «Про державний бюджет». Ми говоримо про захищеність громадян, про гарантії держави компенсувати протягом усього періоду роботи ці 13% з 16%», – сказав Юрій Фурсов.

За його словами, в цих програмах чітко визначені і завдання державних службовців, які повинні забезпечувати зниження собівартості житла, що вводиться в експлуатацію. Наприклад, сьогодні середня собівартість 1 кв. м житла по Україні визначена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в сумі 5363 грн. У Харківській області вона становить 5100 грн. і менше, за рахунок безкоштовного оформлення землевідведень, невключення до собівартості 1 кв. м. житла вартості підведення зовнішньо- і внутрішньомайданчикових мереж.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

 

В галереї «Бузок» відкрилася виставка робіт іконописної майстерні Харківської єпархії

Сьогодні в рамках виконання Указу Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі в галереї «Бузок» відкрито виставку ікон іконописної майстерні Харківської єпархії. У заході взяли участь голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій, голова обласної організації Спілки художників України Віктор Ковтун та представники громадськості.

«Харківська іконописна школа відома, хоча не може похвалитися віковими традиціями. Але я абсолютно впевнений в тому, що якщо брати ікону не просто як лик святого, якому можна вклонитися, помолитися, а ще й як твір мистецтва, сучасні харківські майстри роблять все для того, щоб по закінченні багатьох років, десятиліть, століть ці ікони передавалися вже як традиція від сім'ї до сім'ї, і по них відразу було видно, що вони слобожанські», – сказав Михайло Добкін.

Також голова ОДА висловив подяку Владиці Онуфрію і всім, хто вніс лепту в проведення даної виставки. «Наше життя складається з таких подій, як ця виставка. Це все єдина частина великої картини, яка дає уявлення того, що з себе представляє Слобожанщина, які чудові й талановиті люди тут живуть, навчаються і працюють», – підкреслив губернатор Харківщини.

На виставці представлено 50 ікон із творчого доробку майстрів іконописної школи при Харківській духовній семінарії. Всі представлені ікони виконані із збереженням стародавніх традицій і канонів. Після відкриття виставки гостям галереї продемонстрували свою майстерність православні хори церков Харківської єпархії.

Іконописна школа при Харківській духовній семінарії почала своє існування в храмі святих апостолів Петра і Павла як іконописні курси для парафіян храму. Інтерес до іконописної справи привів на курси учнів і випускників мистецьких навчальних закладів Харкова – Харківської дитячої художньої школи ім. І. Ю. Рєпіна, Харківського художнього училища, Державної академії дизайну і мистецтв, Харківського національного університету будівництва та архітектури. Із зростанням кількості слухачів курсів виникла необхідність відкриття іконописної школи. В даний час у школі навчається 30 осіб, які вивчають богословські предмети, підвищують духовний рівень і аналізують роботи древніх майстрів.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


31.07.2013

У серцях і душах харків'ян назавжди залишаться світлі спогади про святкування ювілею Хрещення Київської Русі

Таку думку висловив сьогодні в ході відкриття в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» виставки робіт іконописної майстерні Харківської єпархії голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

«У рік, коли згідно з Указом Президента відзначається ювілей 1025-річчя Хрещення Київської Русі, в нашій країні відбувається низка заходів, і Харків не стоїть осторонь. Вже було багато хороших подій – відкриття пам'ятників Святому апостолові Андрію Первозванному та рівноапостольному князю Володимиру, відкриваються нові храми, відбуваються заходи, які в серцях і душах наших земляків назавжди залишать світлі спогади про цей ювілей. Нещодавно ми були свідками того, як на святій для православ'я київській землі зібралися ієрархи багатьох православних церков, Президенти держав, де православні релігії є головними. Я був дуже гордий за свою країну, за наш народ, за повагу, яку ми відчували до себе. У цьому величезна заслуга, в тому числі, і нашої церкви, адже саме церква допомагає виховувати підростаюче покоління по тим канонам і заповідям, які нам Господь Бог передав для виконання», – заявив губернатор.

Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій зазначив, що Харківщина по праву пишається тим, що тут до 1025-річчя Хрещення Київської Русі відкрито пам'ятники і освячуються нові храми. Він підкреслив, що цей рік особливий для всієї країни і всього слов'янського народу, і в Києві відбулися урочисті заходи до 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

«За всю 1025-річну історію православної Київської Русі такого не було, щоб 4 Президента слов'янських народів, всі патріархи та представники Церков стояли разом на Володимирській гірці і стверджували віру Христову, віру, яку дав великий князь Володимир нашому народу. Ми з вами сьогодні пишемо історію. Це прекрасна історія, якою ми повинні пишатися і радіти, що живемо в прекрасному місті Харкові», – сказав Владика Онуфрій.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


30.07.2013

 

Питанню виконання завдань Президента України з розвитку будівельної галузі належну увагу

30 липня було проведено нараду з будівельними підрядними організаціями. На нараді розглядались питання проведення капітальних та поточних ремонтів вулиць та доріг комунальної власності, виконання Програми капітального будівництва за 1 півріччя 2013 року.

Було наголошено на необхідності завершити всі ремонтні роботи по закладах освіти  до 10 серпня ,по медичним закладам - до 1 жовтня поточного року. Також розглядалось питання виробництва будівельних матеріалів та конструкцій на території району.

 


30.07.2013

Голова райдержадміністрації Ігор Горішній привітав комбайнерів фермерського господарства «Альфа»  з трьохтисячним намолотом

На сьогодні трьохтисячний рубіж подолали Олександр Шматченко, Артур Смицьков та Олександр Подобєдов.

Почесну місію нагородження виконали голова районної державної адміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, заступник голови райдержадміністрації Микола Сміцков, голова райкому профспілки працівників АПК Валентина Іванова, голова фермерського господарства «Альфа» Віктор Бєлінський,  які вручили «жниварям» квіти та грошові винагороди.

 


30.07.2013

В районі продовжується реформування охорони здоров`я

Як зазначив головний лікар комунального підприємства «Золочівська ЦРЛ» Мирослав Сметанюк, в Золочівському районі  з метою реалізації соціальних ініціатив Президента України буде створено Центр первинної медичної допомоги, який якісно та максимально наблизить медичне обслуговування до населення, сприятиме наданню доступної, своєчасної та ефективної первинної медико-санітарної допомоги.

До складу  центру увійдуть дільничні підрозділи поліклінік і лікарень, амбулаторії загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти.

 


30.07.2013

В Золочівському районі забезпечено взаємодію управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та районного центру зайнятості у вирішенні питань працевлаштування осіб з інвалідністю

 Про це на апаратній нараді 30 липня 2013 року повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Лівець.

Протягом шести місяців поточного року до районного центру зайнятості звернулося 9 осіб з інвалідністю, з них працевлаштовано 7 осіб, що на рівні аналогічного періоду 2012 року. 1 особу з обмеженою працездатністю  направлено на навчання до Харківського обліково-економічного технікуму-інтернату імені Ф.Г.Ананченка.

Робота органів соціального захисту і в подальшому буде спрямована на вжиття заходів щодо удосконалення механізму проведення моніторингу, контролю та оцінювання ефективності соціальних гарантій інвалідам, хворим, які перебувають у складних життєвих обставинах, - резюмувала Валентина Володимирівна.

 


30.07.2013

Жоден ветеран не повинен залишитися поза нашою увагою

Таке завдання поставив перед керівниками підприємств, організацій та установ району, селищним та сільськими головами на апаратній нараді 30 липня 2013 року під час обговорення питання відзначення 70-річчя визволення селища та населених пунктів району від німецько-фашистських загарбників голова районної державної адміністрації Ігор Горішній.

 Керівник району вказав на необхідності відпрацювання питання щодо забезпечення громадського порядку,  медичного обслуговування, пожежної безпеки під час проведення районних заходів  та святкового феєрверку.

 


30.07.2013

У нашій країні сьогодні кожен може обрати той шлях до Бога, який вважає для себе вірним. Михайло Добкін

Сьогодні в ефірі програми обласного радіо «Від влади до громади» голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін розповів, що святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, яке широко відзначалося згідно з Указом Президента України Віктора Януковича, можна вважати заходом, який сприяв консолідації як різних релігійних організацій, так і громадськості.

«У той день Україну, як батьківщину православ'я на всьому пострадянському просторі, відвідали головні ієрархи православних церков, тим самим підкресливши значення цієї дати для християнської церкви. У нашій країні сьогодні кожен може обрати той шлях до Бога, який вважає для себе самим правильним», – сказав Михайло Добкін.

Голова ХОДА також підкреслив, що завжди, коли з'являється можливість висловити толерантність, світоглядне терпіння і повагу один одному, це обов'язково необхідно робити.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


30.07.2013

На Харківщині підписано 46 договорів за програмою «Доступне житло» та 188 громадян планують брати участь у програмі здешевлення вартості іпотечних кредитів

У Харківській області ведеться активна робота з виконання завдання Президента України Віктора Януковича щодо розвитку будівельної галузі. Як зазначив перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Валентин Дулуб, станом на 25 липня за програмою «Доступне житло» (30/70) підписано 46 договорів на будівництво 49 квартир. Всього громадянам було нараховано 4,3 млн. грн.

За програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів Міжвідомчою комісією в Харківській області було визначено 26 житлових будинків, де громадяни можуть придбати 1938 квартир. У Програмі виявили бажання взяти участь 188 громадян, а Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву громадянам видано 68 довідок для надання в банк. Харківській області перераховано для надання часткової компенсації 4,9 млн.грн, укладено 46 договорів на часткову компенсацію відсотків і видано кредитів на загальну суму 10,2 млн. грн.

Також Валентин Дулуб додав, що продовжується формування державного Єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Станом на 25 липня Фондом сприяння молодіжному будівництву прийнято 7408 форм для внесення інформації до Реєстру.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


30.07.2013

На сьогоднішній день в Харківській області введено в експлуатацію 350 індивідуальних та 11 багатоповерхових житлових будинків

Про це сьогодні повідомив перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Валентин Дулуб. Він зазначив, що в Харківській області ведеться активна робота з виконання завдання Президента України Віктора Януковича щодо розвитку будівельної галузі.

«Згідно з даними, в експлуатацію введено 350 індивідуальних житлових будинків загальною площею 64,7 тис. кв. м., що становить 70,8% від плану, поставленого Мінрегіоном України перед Харківською областю. Також введено в експлуатацію 11 багатоповерхових житлових будинків загальною площею 19,7 тис. кв. м», – сказав він.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


30.07.2013

На Харківщині будуються нові об’єкти спортивної інфраструктури

У Харківській області активно виконуються завдання Президента України Віктора Януковича щодо розвитку будівельної галузі та підготовки об'єктів фізкультури і спорту. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив заступник директора Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Василь Воробець.

«Зокрема, на 1,5 млн. грн. виконано роботи з реконструкції покрівлі та фасаду будівлі школи вищої спортивної майстерності на вул. Динамівській, 5. Також спортивні майданчики із синтетичним покриттям були побудовані в 6 районах області: це смт. Дворічна, смт. Шевченкове, м. Ізюм, м. Барвенково, с. Мартова Печенізького району, с. Рунівщина Зачепилівського району. Вартість кожного такого об'єкта з синтетичним покриттям 490 тис. грн.», – зазначив Василь Воробець.

За його словами, на сьогоднішній день продовжується будівництво багатофункціональних фізкультурно-оздоровчих комплексів у містах Вовчанськ, Первомайський і Лозова. В цьому році планується оголосити тендер на початок будівництва такого ФОКу в Дергачівському районі.

Також цього року було встановлено 32 дитячі спортивні майданчики в різних районах міста та області.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


30.07.2013

          У 2013 році в будівельну сферу Харківської області планується вкласти 54 млн. грн.

У Харківській області виконуються завдання Президента України Віктора Януковича щодо розвитку будівельної галузі. У 2013 році Департаментом капітального будівництва ХОДА планується освоїти 54 млн. грн. Про це повідомив в ході прес-конференції заступник директора Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Василь Воробець.

«Кошти, які вже розподілені, - 10,346 млн. грн. від Державного фонду регіонального розвитку, в основному, на об'єкти першорядної важливості. Це будівництво водозабірної свердловини в с. Зорянське Шевченківського району, будівництво системи водопостачання в м. Червоний Оскіл Ізюмського району, реконструкція 8-го поверху травматологічного і ревматологічного відділень головного лікувального коридору Обласної клінічної лікарні. На продовження будівництва багатофункціонального фізкультурно-оздоровчого комплексу в м. Вовчанську планується виділити 3400 тис. грн.», - зазначив він.

Також подані пропозиції до Кабінету Міністрів щодо розподілу коштів по об'єктах. 20 420 тис. грн. державних капітальних вкладень планується спрямувати на завершення будівництва Історичного музею та реконструкцію обласного госпіталю інвалідів по вул. Луначарського, а 23 934 тис. грн. коштів обласного бюджету - на ремонт об'єктів ЖКГ, відновлення вуличного освітлення, реконструкцію систем теплопостачання та капітальний ремонт об'єктів освіти.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


29.07.2013

Проведення Днів православного кіно говорить про високий рівень кінофестивалю «Харьковская сирень»

Таку думку висловив сьогодні в ході відкриття у кінотеатрі «Боммер» Днів православного кіно член журі Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень», кінознавець Володимир Миславський.

«В Україні та Росії існує досить багато кінофестивалів, велика частина з них займається піар-акціями та іншими нефестивальними заходами. Тільки справжній фестиваль, який хоче заявити про себе, як про серйозний фестиваль, може проводити подібні покази. З цієї точки зору фестиваль «Харьковская сирень» повністю підтверджує свій високий рівень», – підкреслив він.

Проведення в рамках проекту «Харьковская сирень. P.S.» Днів православного кіно приурочене до святкування в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі, яке широко відзначається завдяки Указу Президента України Віктора Януковича. Говорячи про православне кіно, Володимир Миславський відзначив, що цей термін з'явився в Україні трохи більше 20 років тому.

«Ті 70 років, протягом яких при владі перебував атеїстичний уряд, дали про себе знати, хоча і в радянський час все одно знаходилися великі майстри, які у своїй творчості дуже підспудно, між рядків намагалися говорити про віру. Сучасне православне кіно – це, в першу чергу, фільми, в основі яких лежить любов, а їх автори – глибоко віруючі люди. Тільки в цьому випадку православний фільм буде нести справжню віру і духовність, вести до бога і популяризувати православну віру», – сказав він.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


29.07.2013

 

У рамках проекту «Харьковская сирень. P.S.» у кінотеатрі «Боммер» стартували Дні православного кіно

 Сьогодні в кінотеатрі «Боммер» у рамках проекту «Харьковская сирень. PS» розпочалися Дні православного кіно, які проходять на виконання Указу Президента України про відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. У церемонії відкриття взяли участь протоієрей Харківської єпархії, клірик Свято-Благовіщенського храму отець Федір (Воскобойников), а також член журі Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень», кінознавець Володимир Миславський.

У перебігу трьох днів харків'яни зможуть побачити 9 різножанрових і різнопланових короткометражних фільмів. Серед них 3 анімаційних фільми, 1 – ігровий та 5 – документальних. Режисери всіх фільмів – учасники різних кінофестивалів, а 3 учасника представляли свої роботи в конкурсному показі Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень». Також весь день 28 липня з 10:00 і до 16:00 відбудеться ретроспективний показ 6 фільмів, присвячених життю і служінню митрополита Харківського і Богодухівського Никодима – нашого видатного земляка та Почесного громадянина Харкова.

«Кіно, яке тут буде показано, – православне або пов'язане з православною тематикою – має дуже велике значення в сучасному культурному просторі. Адже ми бачимо, що сьогодні дуже велике значення люди приділяють принципам споживацтва, розвагам, бездумного марнотратства життя. А православне кіно налаштовує людину на життя відповідальне, продумане і спрямоване до певних цілей. Я б дуже хотів щоб усі, хто подивляться ці фільми, винесли для себе дуже важливий і цінний досвід, який потім могли б використовувати для вірної будови своєї душі, щоб вона створювалася як Храм божий і являла собою зразок людини», – зазначив отець Федір.  

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


29.07.2013

 

У галереї «Бузок» відкриється виставка ікон іконописної майстерні Харківської єпархії

 30 липня о 17:00 в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» (вул. Сумська, 25) відкриється виставка ікон іконописної майстерні Харківської єпархії. Виставка проходитиме в рамках виконання Указу Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

На виставці будуть представлені ікони із творчого доробку майстрів іконописної школи при Харківській духовній семінарії. Особливістю цієї виставки є те, що представлені на ній ікони виконані із збереженням всіх стародавніх традицій і канонів. На сьогодні в багатьох інститутах і семінаріях відкриті відділення та факультети іконопису, що дозволяє художникам професійно писати ікони, яким у православ'ї надається величезне духовне значення.

Іконописна школа при Харківській духовній семінарії почала своє існування в храмі святих апостолів Петра і Павла як іконописні курси для парафіян храму. Інтерес до іконописного справи привів на курси учнів і випускників мистецьких навчальних закладів Харкова – Харківської дитячої художньої школи ім. І. Ю. Рєпіна, Харківського художнього училища, Державної академії дизайну і мистецтв, Харківського національного університету будівництва та архітектури.

Із зростанням кількості слухачів курсів виникла необхідність відкриття іконописної школи. В даний час у школі навчається 30 осіб, вивчаючи богословські предмети, підвищуючи духовний рівень і аналізуючи роботи древніх майстрів.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


29.07.2013

 

Для держави всі церкви і релігійні організації рівні. Віктор Янукович

 Для держави всі церкви і релігійні організації є рівні. Влада поважає вибір громадян України і гарантує кожному конституційне право на свободу віросповідань. Про це сказав сьогодні на Урочистій академії з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі Президент України Віктор Янукович.

Він додав, що сьогодні органам влади слід посилити співпрацю з релігійними організаціями щодо впровадження ефективної політики охорони культурної спадщини і дбати про кожну культову споруду. Також церква і держава в Україні мають більш активно виступати партнерами у справі соціального служіння – посилити увагу до підтримки інституту сім’ї, виховання молоді, опіки сиріт та людей у місцях позбавлення волі.

«Ми маємо разом формувати в українських громадян, представників бізнесу високу відповідальність за вагому тисячолітню спадщину, яку нам залишили попередні покоління. Ми повинні бути свідомі того, що є спадкоємцями видатної традиції, яку започаткував один із європейських цивілізаційних форпостів – Київська Русь. Вона продемонструвала усьому тогочасному світові високі зразки духовності, правового мислення, самоорганізації громад і державної політики. Історія свідчить, що жорстко страждає той, хто не прагне зберігати єдність віри, народу, держави», – підкреслив Віктор Янукович.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


29.07.2013

 

Важливим чинником розвитку громадянського суспільства є стан державно-церковних відносин

 Про це Президент України Віктор Янукович сказав у своєму виступі в Києві на Урочистій академії з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі. Він зазначив, що важливим чинником розвитку громадянського суспільства є стан державно-церковних відносин.

 «В Україні діє близько 37 тисяч релігійних організацій 55 віросповідних напрямків. Безумовно, таке релігійне різнобарв'я обумовлює проведення виваженої державної політики в духовній сфері з метою консолідації всіх релігійних груп, утвердження суспільно-політичної стабільності, забезпечення конституційних прав», – сказав Віктор Янукович.

 Президент також зазначив, що сучасна Україна сьогодні послідовно інтегрується до європейського цивілізаційного простору. На думку Віктора Януковича спільні риси в культурах багатьох європейських народів дають право говорити про європейську ідентичність, яка за своєю суттю є християнською, та стверджувати, що українці – її носії.

 «Без української ікони, української церковно-храмової архітектури, українського хорового співу та українського чернецтва неповним є уявлення про європейську цивілізацію», – підкреслив Президент.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


26.07.2013

Звернення Президента України з нагоди Дня хрещення Київської Русі

Дорогі співвітчизники!

Сердечно вітаю вас із 1025-річчям хрещення Київської Русі.

Україна, багата своєю історією та унікальними культурними надбаннями, є невід'ємною частиною християнської цивілізації, а наша столиця по праву вважається апостольським містом, яке зберегло основи загальноєвропейської культури, політики та вікопомну спадщину.

Ми – спадкоємці Володимирового хрещення – усвідомлюємо силу віри у нелегкі часи випробувань, через які довелося пройти у боротьбі за свою державність і незалежність.

Переконаний, що Український народ і надалі плекатиме глибокі християнські традиції та духовні засади Київської Русі задля розквіту рідної землі.

Прошу для всіх Господнього благословення і Божої благодаті.

Віктор ЯНУКОВИЧ

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


26.07.2013

Віктор Янукович взяв участь у відкритті виставки «Велике і Величне» з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі

 Президент України Віктор Янукович взяв участь у відкритті Всеукраїнської мистецької виставки «Велике і Величне», приуроченої до 1025-річчя хрещення Київської Русі.

 Як наголосив Президент під час церемонії, на виставці у «Мистецькому Арсеналі» тисяча унікальних творів із понад тридцяти музеїв демонструють найяскравіші сторінки українського мистецтва від давнини до сучасності.

 «Україна пишається своїм культурним надбанням, вагомим внеском у скарбницю світової культури», - сказав Віктор Янукович. 

Далі...

За його словами, українці є великим самобутнім народом, і ця виставка – чудова нагода відчути причетність до визначних культурних цінностей України, якими, на переконання Президента, пишатимуться й наступні покоління українців.

 Президент після виступу коротко поспілкувався з Митрополитом Київським і всієї України Володимиром. Після цього Віктор Янукович разом із представниками духовенства й урядовцями оглянув експозицію.

 Президент зустрівся з представниками церков і релігійних організацій і привітав зі святом. Предстоятель Української православної церкви Київського Патріархату Філарет подякував Віктору Януковичу за підтримку в організації виставки. Окремо від імені представників церков Філарет висловив вдячність Главі держави за об’єднання суспільства довкола християнства завдяки відзначенню ювілею хрещення Київської Русі.

 Президент наголосив на важливості розвитку «Мистецького Арсеналу» як визначного культурно-мистецького центру країни. Віктор Янукович підкреслив, що влада повинна максимально сприяти цьому.

 Довідка: Всеукраїнська мистецька виставка «Велике і Величне» має на меті показати вплив християнства на розвиток культури та мистецтва України. Експозиція охоплює історичний період тривалістю понад п’ять тисячоліть – від прадавніх цивілізацій доби палеоліту, трипільської культури, давньоруського, барокового мистецтва до модернізму та постмодернізму.

 Представлено 1000 взірцевих творів із колекцій провідних музеїв України.

 Серед експонатів виставки чільне місце посідають:

 • «Оркестр кам’яного століття» - музичні інструменти, виконані із кістки мамонта та розписані вохрою (пізній палеоліт, 15-12 тис. до н.е.);

 • золоті головний убір (колаф) і накидка знатної скіф’янки (ІІІ ст. до н.е.);

 • унікальна українська літературна пам’ятка ХІІ ст. - «Кристинопільський Апостол».

 Перлинами експозиції є також 19 ікон з іконостаса Козелецького собору Різдва Пресвятої Богородиці (XVIII ст.), унікальні авторські ікони Івана Рутковича, Стефана Медицького та найвизначнішого іконописця України доби Ренесансу - Федуска, а також один із головних символів української нації, на якому присягають на вірність народу України новообрані Президенти України - Пересопницьке Євангеліє.

 На виставці представлено також скульптури Іоганна Георга Пінзеля (ХVIII ст.), образ Архістратига Михаїла художника Володимира Боровиковського (ХVIII ст.) та портрет дівчини Миколи Пимоненка (XIX ст.).

 В експозиції також ілюстрації до «Енеїди» І.Котляревського та Українська абетка видатного художника-графіка Георгія Нарбута (XX ст.), ескіз костюма персонажа в масці до вистави «Ромео і Джульєтта» В.Шекспіра української художниці-футуристки Олександри Екстер (XX ст.).

 Історико-художній музей села Пархомівка Краснокутського району Харківської області надав для експозиції твори видатних митців Казимира Малевича та Василя Кандинського.

 На виставці представлені експонати 33 музеїв та 5 приватних колекцій.

 Організатори заходу - Міністерство культури України і Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал».

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


26.07.2013

28 липня в нашій державі відзначається 1025-річчя хрещення Київської Русі

 Символічно, що свято припадає на день, коли вшановується Святий Володимир – один із засновників і покровителів нашої держави.

Понад десять століть тому князь Володимир у Києві на Дніпрі хрестив киян і свій народ. Важко переоцінити важливість та наслідки тих подій для розвитку Української держави. Саме з хрещенням Русі на наших землях починає утверджуватися істинна духовність, виникає державність, створюються умови для співпраці Русі з іншими християнськими державами.

Сьогоднішнє свято - добра нагода замислитися над вічними християнськими моральними цінностями, можливість докласти зусиль для втілення християнських заповідей в наше життя.

З метою виконання завдання Президента України Віктора Януковича про святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі на території нашого району було проведено  ряд заходів щодо відзначення важливої для всіх християн дати.

На в’їздах у населені пункти встановлювалися і освячувалися обереги. У селах Довжик, Феськи, у районному центрі продовжується будівництво храмів.

В Одноробівці за ініціативи релігійної громади, при підтримці сільської ради розпочато збір коштів на будівництво Христово-Рождественського храму. У кінці червня на місці, де колись стояв храм, освячено пам’ятний знак в честь 1025 – річчя Хрещення Київської Русі.

Настоятелями релігійних громад були організовані поїздки паломників до християнських святинь по області та за її межами.

Ми вітаємо всіх мешканців району із ювілейною датою! Бажаємо, щоб свято хрещення Київської Русі зцілило і об’єднало наші душі, примножувало добробут в кожному домі, дарувало здоров’я на багато мирних і щасливих років!


25.07.2013

Особистий прийом громадян головою райдержадміністрації відбувся у Феськівській сільській раді 

Також із мешканцями громади спілкувався голова районної ради Леонід Канівець.

Ігор Іванович пообіцяв надати сприяння у вирішенні питання демонтажу старих віконних блоків у загальноосвітній школі.

Районному відділу внутрішніх справ за результатами виїзного прийому буде дано доручення з’ясувати законність демонтажу зрошувальної системи.

Питання фінансування житлово-комунальним підприємством ремонтних робіт буде вирішено позитивно за підсумками виконання бюджету сільської ради.

Керівник району розповів про заходи, що вживаються керівництвом держави, обласною державною адміністрацією у рамках підготовки до відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, поцікавився ходом ремонтних робіт у місцевому храмі.


24.07.2013

 

Відбулася нарада по підготовці до відзначення 70-ї річниці визволення селища Золочів від фашистських загарбників

         Нараду провів голова районної державної адміністрації Ігор Горішній. До керівників структурних підрозділів адміністрації, відповідних служб доведено завдання, розроблено порядок проведення святкових заходів.

         5-го серпня о 16.00 відбудеться об’їзд пам’ятних місць селища Золочів з покладанням квітів – до пам’ятника Невідомому Солдату, пам’ятника Танкістам, Кургану Безсмертя. Біля пам’ятника Невідомому солдату відбудеться урочисто-траурний мітинг і панахида.

         6-го серпня у районному центрі проводитимуться такі святкові заходи:

16.00 - відкриття спортивного майданчика на базі дитячої спортивної юнацької школи;

16.45 – відкриття пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам;

17.30– 17.50 - збір та шикування колони на центральній площі селища;

17.50 – 18.00 - урочиста хода колони до Кургану Безсмертя;

18.00 – 18.40 - урочистий мітинг, присвячений 70-ій річниці визволення селища Золочів від фашистських загарбників;

18.45 – 21.00 – урочиста частина, вечірня концертна програма на центральній площі селища за участю зірки української естради. Працюватиме торгівля, атракціони для дітей;

21.00 – 21.15 - феєрверк;

21.15 – 24.00 - святкова дискотека .

 


24.07.2013

З 26 по 28 липня на Харківщині відбудуться Дні православного кіно

 Про це сьогодні в ході брифінгу на тему: «Реалізація в регіоні завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі» повідомила директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА, заступник голови оргкомітету Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» Вікторія Маренич. За її словами, у масштабному вигляді в області Дні православного кіно проводяться вперше.

 «До 1025-річчя святкування Хрещення Київської Русі в рамках проекту «Харьковская сирень. PS» у кінотеатрі «Боммер» відбудуться Дні православного кіно. Вхід на сеанси буде безкоштовним. Фільми на православну тематику транслюватимуться 26, 27, 28 липня. 26 і 27 липня відбудуться покази художніх, документальних та анімаційних фільмів, які брали участь у Міжнародному фестивалі православного кіно. Ці фільми були люб'язно надані Союзом кінематографістів Російської Федерації. А 28 липня ми вирішили повністю присвятити показам фільмів про життя і духовний шлях Митрополита Харківського і Богодухівського Никодима», – сказала Вікторія Маренич.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 

 

 

 


24.07.2013

28 липня у всіх храмах і церквах Харківщини будуть проведені Божественні літургії та збори

 Говорячи про реалізацію в регіоні завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі, начальник відділу у справах релігій ХОДА Ольга Чернявська зазначила, що на Харківщині заходи до цієї дати почали проводитися ще з 2009 року. За цей період проведено тематичні години і конкурси у всіх навчальних закладах області, виставки в краєзнавчих музеях, створені тематичні рубрики в бібліотеках та обласних засобах масової інформації.

 «28 липня в Харкові в усіх храмах, в усіх церквах та молитовних будинках будуть проведені Божественні Літургії та урочисті збори. В Кегичівському районі в той же день буде звершено чин освячення нового Поклонного хреста. Також представники Ізюмської та Харківської єпархій, всіх християнських організацій м. Харкова здійснять паломницький виїзд до Києва, де проходитимуть основні урочистості з відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. У Харкові та області заходи, пов'язані з цією датою будуть тривати і після 28 числа», – сказала Ольга Чернявська.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


24.07.2013

До 1025-річчя Хрещення Київської Русі в Харківській області відбудеться байдаркова хресна хода

 На території Ізюмської єпархії Української Православної Церкви з 29 липня по 13 серпня 2013 року вперше в області відбудеться байдаркова хресна хода. Як повідомила на прес-конференції начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Ольга Чернявська, вона відбудеться в рамках реалізації завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

 «Хресна хода відбудеться з благословення Архієпископа Ізюмського та Куп'янського Єлисея. У ній візьме участь близько 90 осіб. Організатор ходи – молодіжний відділ Ізюмської єпархії. Хресний хід протяжністю в 375 км пройде по річці Сіверський Донець від Вовчанська до Ізюму по території 5-ти благочинь: Вовчанського, Зміївського, Чугуївського, Балаклійського та Ізюмського. Завершиться вона 11 серпня у Свято-Вознесенському кафедральному соборі Ізюма, де буде проведена Божественна літургія», – сказала Ольга Чернявська.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


24.07.2013

Відродження духовності є пріоритетним завданням української влади

 Про це сьогодні в ході прес-конференції на тему: «Реалізація в регіоні завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі» розповіла начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Ольга Чернявська.

 Вона підкреслила, що в Харківській єпархії Української Православної Церкви в цей ювілейний рік було заплановано та здійснено безліч заходів. Так, у Харкові вже відбулося освячення двох пам'ятників – Андрію Первозванному та Рівноапостольному князю Володимиру, заплановано освятити 9 храмів у Харкові та 10 – у Харківській області, встановити 12 поклонних хрестів і освятити 7 місць під будівництво храмів в ознаменування ювілейної дати Хрещення Київської Русі. Також планується відкриття просвітницьких центрів, нових недільних шкіл та багато іншого.

 «Відродження духовності – це пріоритетне завдання української влади, і допомога церкві у даному питанні дуже важлива. Тільки плідна співпраця може відродити і посіяти ідеї добра, любові та поваги до ближнього, допомоги потребуючому і всеперемагаючої віри», – підкреслила Ольга Чернявська.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Представникам різних конфесій сьогодні найважливіше шукати те,

що їх єднає

 Одним з основних напрямків заходів, присвячених святкуванню 1025-річчя Хрещення Київської Русі, що проводяться за дорученням Президента України Віктора Януковича, є встановлення діалогу, партнерських взаємовідносин між державою та представниками різних релігійних конфесій.

 Толерантність відносин між органами державної влади та релігійними громадами Харківщини підкреслив сьогодні представник Харківсько-Запорізької Дієцезії Римсько-католицької Церкви отець Мар'ян Сковира в ході зустрічі голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна з керівниками релігійних організацій Харківської області.

 «Я працював на Заході України і можу сказати, що Харківщина, Слобожанщина відрізняється величезною толерантністю. Католики жили у Харкові від 18 століття, і від самого початку до сьогоднішнього дня можна побачити наскільки різноманітні конфесії у Харкові взаємопроникали і спільно працювали. Те, що сьогодні вважається найважливішим, – це будування єдності. Треба шукати те, що нас єднає, а не те, що розділяє, задля духовності людини кожному дати можливість дійти до Бога. Якщо вони дійдуть, то ми побачимо наскільки наше суспільство буде іншим, наскільки воно буде простішим. І міліція не буде мати що робити у Харкові», – сказав отец Марьян Сковира.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

У Харківській області будь-яка людина може звернутися до господа через ту церкву, якій вона віддає перевагу. Михайло Добкін

 У 2013 році Україна відзначає 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Для виконання Указу Президента України, у Харківській області розроблено план підготовки і святкування цієї знаменної події.

 Як повідомив у ході зустрічі з керівниками різних релігійних організацій Харківської області голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, станом на 1 липня 2013 року в області діє 781 релігійна організація. До їх складу входять 11 духовних управлінь, 741 релігійна громада, 9 монастирів, 9 місій, 2 братства і 8 духовних навчальних закладів.

 За його словами, в регіоні з 1992 по 2012 рр.. збудовано та введено в експлуатацію 136 культових та церковних споруд, в тому числі храми Української Православної Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви, Римсько-католицької Церкви, євангельських християн-баптистів, Української Греко-католицької Церкви, Адвентистів сьомого дня, Свідків Єгови, Церкви Ісуса Христа Святих Останніх днів (мормонів), мусульман, буддистів, Вірменської Апостольської Церкви та релігійної громади «Євангельське життя». Також у 1991-2012 роках релігійним організаціям області передано 74 культових та церковних будівлі.

 «Ми можемо говорити про світоглядну терпимість в нашому регіоні. Я думаю, що сьогодні в Харківській області будь-яка людина може звернутися до господа через ту церкву, якій вона віддає перевагу. Значення бога для кожного з нас своє. Для мене це абсолютно толерантне і шанобливе ставлення до будь-якої іншої релігії, до сприйняття людини, яка не поділяє зі мною православні християнські погляди», – підкреслив Михайло Добкін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Зустріч представників різних конфесій – можливість обговорити загальні для всіх духовні цінності

 Сьогодні на зустрічі керівників релігійних організацій Харківської області та голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна пастор релігійної громади «Харківська християнська церква» Петро Коваленко подякував губернатору за можливість зустрітися і поговорити про духовні цінності. 

«Спасибі, що зібрали нас за цим круглим столом, що є час говорити про духовні речі, про божі цінності, які важливі всім нам. Ми будемо молитися, щоб ви були прикладом для багатьох політиків у нашому суспільстві, щоб Бог давав вам мудрість, силу і розуміння ситуації, в якій ви знаходитеся. Спасибі вам велике за допомогу і підтримку, спасибі за те, що ми знаємо – на Харківщині є люди, які істинно вірують в Ісуса Христа», – сказав Петро Коваленко. 

Петро Коваленко також подякував губернатору за заходи, приурочені до 1025-річчя хрещення Київської Русі, які проводяться на Харківщині за завданням Президента України Віктора Януковича.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

До 1025-річчя Хрещення Київської Русі будується храм біля джерела Чудотворної Піщанської ікони Божої Матері

 У Харківській області, як і інших регіонах країни, відбуваються заходи на виконання Указу Президента України Віктора Януковича «Питання організації та проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя Хрещення Київської Русі».

 На відзначення цієї дати в серпні-вересні 2013 року низка урочистих заходів відбудеться в Ізюмській єпархії Харківської області. Основний з них – будівництво храму біля джерела Чудотворної Піщанської ікони Божої Матері. Про це сказав в ході зустрічі голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна з керівниками релігійних організацій Харківської області Архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей.

 «Ізюмська єпархія існує лише рік, але я з перших днів відчуваю допомогу і тісну співпрацю і з органами державної влади, і з Архієпископом Харківським і Богодухівським Онуфрієм. У нас немає розбіжностей, і об'єднує нас одне прагнення – служити Богові, служити нашому народу. Для Ізюмської єпархії будівництво нового храму – це історичний момент, адже до джерела Чудотворної Піщанської ікони Божої Матері в м. Ізюм їдуть паломники з усього світу. Але найголовніше для нас – це робота з молоддю, бо це наше майбутнє, це основа і міць нашої держави. Я хочу подякувати Михайлу Марковичу за підтримку, яку він нам надає в цій справі», – сказав Архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Завдяки релігійному вихованню у дітей формуються чіткі життєві принципи

 Про це сьогодні на зустрічі з керівниками релігійних організацій Харківської області розповів голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Він підкреслив, що в рік 1025-річчя Хрещення Київської Русі, яке відзначається в Україні за завданням Президента Віктора Януковича, на Харківщині приділяється серйозна увага духовному розвитку дітей.

 «Сьогодні ми говоримо про величезне значення релігії в житті нашого суспільства для виховання духовності. І сьогодні, коли йде становлення України політичної, ми повинні правильно ростити і виховувати наших дітей. Відповідальність за духовне виховання і за моральний стан нашого суспільства багато в чому лежить на релігії. Саме завдяки релігійному вихованню наші діти ростуть, пам'ятаючи про свою віру, у них формуються чіткі життєві принципи», – зазначив Михайло Добкін.

 Голова ХОДА також закликав релігійні організації Харківщини до співпраці в цьому питанні. Він підкреслив, що, об'єднавши зусилля влади та церкви, можна досягти дуже значущих успіхів.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Харківщина – місце толерантності та поваги до будь-якої релігії

 Про це сьогодні під час зустрічі керівників релігійних організацій Харківської області з головою ХОДА Михайлом Добкіним заявив головний рабин м. Харкова та Харківської області, голова Об'єднання хасидів ХаБад Любавич іудейських релігійних громад та організацій Харківського регіону Мойше Москович.

 «Я вважаю, що ми повинні говорити про те, щоб була толерантність і повага до будь-якої іншої релігії. Такими зустрічами ми показуємо живий приклад того, що незважаючи на те, що у кожного є своя релігія, свій погляд, своя віра, ми збираємося разом і обговорюємо загальні питання. Тому можна стверджувати, що Харківщина – місце толерантності та поваги», – сказав Мойше Москович.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

У рік святкування 1025-річчя Київської Русі на Харківщині буде освячено 19 храмів УПЦ

 На Харківщині триває робота з виконання завдання Президента України Віктора Януковича про святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Сьогодні в ході зустрічі керівників релігійних організацій Харківської області з головою Харківської облдержадміністрації Михайлом Добкіним Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій розповів про відзначення на Харківщині цієї знаменної події та подякував губернатору за підтримку, надану Харківській єпархії УПЦ.

 «Висловлюю вам особливу подяку за те, що ви сьогодні нас зібрали напередодні святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. За 22 роки відтоді, як Україна стала незалежною, засновано безліч нових церков, нових духовних приміщень, де народу відкрилися двері до храму. Нашою харківською єпархією в цей ювілейний рік освячено 4 храми в місті Харкові, 5 ще буде освячуватися, а також 10 храмів буде освячуватися в Харківській області. 18 липня ми освятили пам'ятник Святому апостолові Андрію Первозванному, відкриття якого також було приурочено до свята 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Михайло Маркович, ви підтримуєте Харківську єпархію, облаштовуєте не тільки місто, а й область, щиро вболіваєте за віруючих людей. Спасибі вам за любов до нашого народу, до нашої Слобожанщини і нашої України», – сказав Владика Онуфрій.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі – дуже важлива подія для всього християнського світу

 Таку думку сьогодні в ході зустрічі керівників релігійних організацій Харківської області з головою ОДА Михайлом Добкіним висловив старший пресвітер об'єднання церков християн віри євангельської п'ятидесятників Харківської області Сергій Циганков. За його словами, святкування річниці такої визначної події, яке організоване на виконання доручення Президента України Віктора Януковича, дуже необхідне.

 «Зараз гарний час для роботи, служінь, праці для Божої слави і для Божого діла. Я хочу висловити надію на розуміння з боку поважного священства того, що ми робимо одну справу. Оскільки ми сьогодні говоримо про святкування ювілею 1025-річчя Хрещення Київської Русі, я вважаю, що це дуже важлива подія для всього християнського світу. Ми всі повинні сприяти розвитку моралі християнства в нашій державі», – сказав Сергій Циганков.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Парафіяни Вірменської Апостольської Церкви з радістю візьмуть участь у заходах, присвячених 1025-річчю Хрещення Київської Русі 

Про це сьогодні в ході зустрічі керівників релігійних організацій Харківської області з головою Харківської обласної державної адміністрації Михайлом Добкіним заявив настоятель храму Сурб-Арутюн Вірменської Апостольської Церкви Тер-Мкртич.

 «Вірмени люблять Україну, і будь-який захід, пов'язаний з великими датами, як, наприклад, день Хрещення Київської Русі, для нас справжнє свято, в якому ми завжди з радістю і гордістю будемо брати участь», – сказав Тер-Мкртич.

 Також настоятель храму Сурб-Арутюн Вірменської Апостольської Церкви висловив подяку Михайлу Добкіну за допомогу та підтримку вірменської діаспори. Заходи до 1025-річчя Хрещення Київської Русі проводяться за дорученням Президента України Віктора Януковича.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Необхідно викорінити релігійну неграмотність. Михайло Добкін 

Сьогодні, напередодні святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі, голова Харківської ОДА Михайло Добкін зустрівся з керівниками релігійних організацій Харківщини. Під час зустрічі були обговорені такі питання, як значення цієї події для всієї країни і необхідність відзначення її річниці, яке організоване на виконання доручення Президента України Віктора Януковича. Також керівники релігійних організацій разом з головою ОДА обговорили завдання на майбутнє.

 «Я думаю, що одним з наших з вами головних завдань, які ми повинні перед собою поставити, має бути викорінення релігійної неграмотності. Потрібно, щоб молодих людей виховували не вулиця і телебачення, які сьогодні не відрізняються ні терпимістю, ні толерантністю, ні духовністю, щоб не вони були головними піднощиками снарядів для розуму, який зароджується, а слова людей, які вміють витлумачити ті чи інші події та пояснити причину їх походження. Я зі свого боку хочу сказати, що обласна влада завжди буде стояти поруч, завжди готова допомогти в будь-яких ваших починаннях, які будуть спрямовані на благо виховання духовності в нашому суспільстві», – звернувся Михайло Добкін до присутніх на зустрічі.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


23.07.2013

Сьогодні на одній території мають можливість мирно і комфортно проживати люди різної національності та віросповідання. Михайло Добкін 

Сьогодні відбулася зустріч голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна з керівниками релігійних організацій Харківської області. За одним столом напередодні святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, організованого за дорученням Президента України Віктора Януковича, обговорити важливі релігійні питання зібралися керуючий Харківською єпархією УПЦ Архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій, керуючий Ізюмською єпархією УПЦ Архієпископ Ізюмський і Куп'янський Єлисей, голова релігійної громади мусульман сунітського толку Харківської області Рашид Брагін, пастор релігійної громади «Харківська християнська церква» Петро Коваленко, секретар єпископа Харківсько-Запорізької Дієцезії Римсько-католицької Церкви отець Мар'ян Сковира, головний рабин м. Харкова і Харківської області, голова Об'єднання хасидів ХаБаД Любавич іудейських релігійних громад та організацій Харківського регіону Мойше Москович, парох парафії св.Миколая Чудотворця Української Греко-католицької Церкви Микола Семенович, голова обласного об'єднання церков євангельських християн-баптистів Харківської області Геннадій Пилипенко, настоятель храму Сурб-Арутюн Вірменської Апостольської Церкви Тер-Мкртич, старший пресвітер об'єднання церков християн віри євангельської п'ятидесятників Харківської області Сергій Циганков.

 «Значення релігії для розвитку нашої країни неможливо переоцінити. Можна чітко сказати, що, незважаючи на всі складнощі, які переживала наша земля, незважаючи на роки нетерпимості на релігійному грунті один до одного, сьогодні ми прийшли до того, що у нас є можливість комфортно і зручно проживати на одній території незалежно від національності, кольору шкіри і віросповідання. Безсумнівно, це є величезною заслугою всього нашого суспільства. До цього наше суспільство йшло через величезні страждання, позбавлення і горе окремих сімей і цілих народів», – сказав Михайло Добкін.

 Також голова Харківської ОДА подякував керівникам релігійних організацій Харківської області за їх внесок у розвиток релігійної громади. Ті, у свою чергу, висловили вдячність за надану можливість зібратися разом і обговорити питання, що стосуються релігії.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

       


23.07.2013

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації»

          У другому кварталі на адресу райдержадміністрації надійшло дванадцять інформаційних запитів. Їх надіслали 4 юридичні та 8 фізичних осіб. Тематика стосувалася використання бюджетних коштів, сільськогосподарського виробництва, статистичних даних.

 На всі запити відповіді надано у встановлені терміни.

           Відповідно до Закону запит на інформацію можна подати до районної державної адміністрації через загальний відділ:

- особисто або поштою на адресу: пл. Леніна,5, селище Золочів, Харківська область, 62203;

- електронною поштою, на e-mail - zolochev_rda@ukrpost.ua;

- факсом за номером (057) 64 5.15.64;

- по телефону (057) 64.5.03.89.


23.07.2013

Відбулося підписання територіальної угоди між Золочівською районною державною адміністрацією, радою сільськогосподарських виробників району та галузевими профспілковими організаціями освіти, охорони здоров’я, культури, сільського господарства.

Проект угоди попередньо розглядався і узгоджувався, до його остаточного варіанту включено поправи і корективи, що надійшли від сторін.

Дана угода складається з дев’яти розділів і направлена на активізацію соціального діалогу сторін.

У її основі основні положення районних програм соціально-економічного розвитку, соціального захисту населення, зайнятості на 2013-2015 роки.

Пріоритетні напрямки розвитку економіки району, створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати, задоволення культурних та духовних потреб, охорона навколишнього середовища – основні напрямки, по яких здійснюватиметься співробітництво.

Голова райдержадміністрації Ігор Горішній привітав сторони. підписанти. Зазначив, що наступний етап – розробка практичних заходів і перехід до їх реалізації.


23.07.2013

 Підведено попередні підсумки збирання ранніх зернових у господарствах району 

Станом на 22 липня обмолочено 15,5 тисяч гектарів ранніх зернових, це становить 76% від всієї площі збирання. Намолочено 65,9 тисяч тонн зерна при середній урожайності 42,6 центнери з гектару, що є одним з кращих показників в області.

Після розгляду питання на апаратній нараді голова райдержадміністрації Ігор Горішній відзначив, що цьогорічна збиральна кампанія розпочалася дещо раніше і проходить у заплановані терміни. Всі господарники добре попрацювали під час підготовки, і збирання сільськогосподарських культур проводиться на високому рівні.

Ігор Іванович дав доручення керівникам сільгосппідприємств відпрацювати питання надання допомоги одноосібникам, щоб закінчити збирання зернових вчасно і без втрат.


23.07.2013

 Рівень заробітної плати – до середньообласного показника 

Про стан виплати заробітної плати на підприємствах району всіх форм власності на апаратній нараді райдержадміністрації проінформувала начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Лівець.

         Згідно статистичних даних, на підприємствах району заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника станом на 1липня поточного року складає 2253 тисячі гривень, що на 96% більше від прожиткового мінімуму для працездатної особи і на 18% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року

В межах віднесених до компетенції управління, протягом січня-червня 2013 року проведено вивчення дотримання трудового законодавства щодо оплати праці на сімнадцяти підприємствах району. За підсумками вивчень внесено 46 пропозицій і рекомендацій щодо усунення порушень, з них 31 виконано.

«Аналіз заробітної плати по підприємствах свідчить, що є всі можливості для її перегляду і збільшення» - відзначив голова районної державної адміністрації Ігор Горішній. Губернатор поставив завдання перед районами області до кінця року довести рівень заробітної плати до трьох тисяч гривень. «Це наше спільне завдання, над яким ми будемо працювати» - зазначив керівник району.


23.07.2013

 Ліквідувати заборгованість до Пенсійного Фонду до 1 вересня

Таке завдання поставив голова райдержадміністрації Ігор Горішній на апаратній нараді райдержадміністрації.

За січень-червень поточного року план надходжень до відділення Пенсійного Фонду виконано на 104%.

У рамках виконання соціальних ініціатив Президента України проводиться перерахунок і підвищення пенсійних виплат. Середній розмір пенсій, призначених у районі, на 1 липня становить 1239 гривень.

Поряд з цим, існує заборгованість зі сплати страхових внесків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка збільшується з початку року.

До недобросовісних платників застосовуються всі можливі методи впливу у рамках чинного законодавства і встановлено кінцевий термін погашення ними боргів.


22.07.2013

 Золочівські рибалки стали бронзовими призерами ХХІІ обласної Спартакіади з масових видів спорту на Кубок голови обласної державної адміністрації серед районів та міст Харківської області 

Змагання проходили 19-20 липня на водоймі біля села Прудянка Дергачівського району. При підведенні підсумків враховувалась кількість виловленої риби та її вага.

Наша команда у складі Віталія Овчаренка та Вадима Клименка показала добрі результати. За третє загальнокомандне місце їх нагороджено медалями, грамотами і Кубком  департаменту у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації та обласного центру фізичного здоров’я  населення «Спорт для всіх». 


22.07.2013

На території району триває обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

У рамках роз’яснення та обговорення основних положень

відбулася зустріч голови райдержадміністрації Ігоря Горішнього із працівниками СВК імені «Фрунзе».

Ігор Іванович наголосив, що Концепція обговорюється у трудових колективах та територіальних громадах з метою ознайомлення населення із результатами запропонованих керівництвом держави реформ.

Так, у наслідок оптимізації структури органів влади, скоротяться штати, а зекономлені кошти можна буде спрямувати на вирішення нагальних потреб громади. Будуть створені виконавчі органи влади на місцях, бюджет формуватиметься знизу вгору, буде переглянуто функції районних адміністрацій.

«Ми своє завдання бачимо у тому, щоб зібрати пропозиції і передати їх науковцям для систематизації і врахування», - підводячи підсумки зустрічі відзначив Ігор Іванович.

Також керівник району ознайомився з ходом збиральних робіт, привітав кращих комбайнерів.


22.07.2013

Завдяки Указу Президента люди будуть знати свою історію і свою культуру 

У недільній школі при Храмі в ім'я святого князя Олександра Невського відбувся урок, присвячений 1025-річчю хрещення Русі. Протоієрей Петро Козачков, настоятель храму, впевнений, що історія та релігія дуже тісно пов'язані, і, говорячи про історію державотворення, необхідно розповідати і про історію релігії, історію церкви. І тому навчання в недільній школі – процес не стільки релігійний, скільки, в першу чергу, виховний. Діти, які відвідують недільні школи, стають добрішими, підвищується рівень культури, змінюється в кращу сторону поведінка, ставлення до батьків і друзів.

 9-річна Настя Мігуро відвідує недільну школу з шести років, їй дуже подобається. Каже, що перший раз прийшла просто подивитися, побачила як діти займаються, стало цікаво і вона захотіла залишитися.

 «Тут вчителі дуже хороші, нам тут розповідають про закони божі, ми вчимо пісні і молитви, нас вчать як робити вітражі, наприклад, я зробила вітраж з ангелом-охоронцем та містом красивим. Я сюди ходжу щонеділі», – сказала дівчинка.

 Отець Петро підкреслив, що День хрещення Київської Русі святкують щороку, але 1025-та річниця, безумовно, день особливий. На думку отця Петра, підписаний Президентом України Віктором Януковичем Указ «Питання організації та проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі», підкреслює значимість історичної події.

 «Є гарний вислів із Святого писання: "пам'ять праведника перебуває з роду в рід з похвалами". Ми будемо пам'ятати князя Володимира як людину, яка привела Русь до православ'я. Зробимо все від нас залежне для того, щоб наші діти пам'ятали і шанували віру своїх дідів і прадідів. І, завдяки Указу Президента, люди будуть знати свою історію і свою культуру. Він підкреслює для нас значимість дня Хрещення Русі», – сказав отець Петро.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


22.07.2013

Харківщина працює над поліпшенням інвестиційної привабливості

Харківська область активно працює над поліпшенням своєї інвестиційної привабливості та залученням інвестицій. Про це голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін повідомив Президенту України Віктору Януковичу під час зустрічі у Криму.

Михайло Добкін поінформував Главу держави про проведення у Харкові круглого столу за участю Міністра доходів і зборів Олександра Клименка та найбільших інвесторів області. Він зазначив, що під час зустрічі обговорювалися відносини між владою та бізнесом.

«Підприємці, які представляють і український бізнес, і компанії з іноземним капіталом, говорять, що новації щодо електронного документообігу, електронної звітності набагато полегшили їх роботу – вони дозволяють заощаджувати час, кошти, а отже, дають можливість говорити про те, що таке державно-приватне партнерство приносить плоди», – наголосив голова ХОДА.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


22.07.2013

Сільгосппідприємства мають докласти максимум зусиль для збору та збереження цьогорічного врожаю. Віктор Янукович

Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі в Криму з головою Харківської обласної державної адміністрації Михайлом Добкіним.

«Президент акцентував увагу на тому, що необхідно докласти максимум зусиль для збереження врожаю. Це дасть нам можливість цього року поставити більше зерна, ніж у попередні роки, на міжнародний ринок і ще більше піднести авторитет України у цьому питанні», - сказав Михайло Добкін.

За його словами, мова йде про допомогу великих агропідприємств з новітньою технікою невеликим господарствам, які не до кінця укомплектовані. Президент наголосив на тому, щоб штаби, які створені у кожному районі, оперативно допомагали тією технікою, яка вже відпрацювала в одних господарствах, зібрати врожай у інших, - сказав Михайло Добкін.

Говорячи про хід збору зернових у Харківській області, він зазначив, що регіон цього року має рекордний врожай озимих. «Це дає нам можливість сподіватися, що Харківська область зробить гідний внесок у сховища України за результатами збиральної кампанії 2013 року», - наголосив Михайло Добкін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


18.07.2013

У Золочівському районі заборонена торгівля свининою і іншими продуктами свинарства

Саме таке рішення було прийнято 18 липня 2013 року на розширеному засіданні районної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням голови райдержадміністрації Ігоря Горішнього.

У нараді взяли участь селищний, сільські голови, керівники підприємств, організацій та установ району, керівники сільськосподарських підприємств усіх форм власності, власники торговельних закладів та закладів громадського харчування.

Підводячи підсумок наради, керівник району дав доручення головному державному інспектору ветеринарної медицини в Золочівському районі вжити заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Золочівського району та провести позапланові перевірки суб`єктів господарювання, які займаються утриманням та вирощуванням свиней, на предмет дотримання керівниками свиногосподарств «Ветеринарно-санітарних правил для спеціалізованих свинарських підприємств».

 


18.07.2013

Перспективи розвитку територіальних громад

Саме ці питання обговорювалися під час засідання «круглого столу», яке пройшло 16 липня 2013 року в малій залі районної ради.

Голова районної державної адміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, селищний, сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств району радилися з найбільш важливих питань, що хвилюють мешканців територіальних громад, особливо в сільській місцевості. Ремонт комунальних доріг, утримання в належному стані об`єктів соціальної сфери, благоустрій територій населених пунктів, створення належних умов для роботи та відпочинку мешканців сіл, - це тільки частина питань, які були підняті на нараді.

 За результатами обговорення прийнято низку домовленостей.


17.07.2013

Ухвалення декларації про державний суверенітет України – історична подія, яка стала точкою відліку для становлення сучасної української державності

Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Зокрема, він зауважив, що значення ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України важко переоцінити.

«По суті, Декларація мала стати програмним документом розбудови України як незалежної держави, яким, в тому числі, проголошувалося те, що держава має своє громадянство. Згідно з декларацією, народ України становили громадяни всіх національностей, «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Разом з тим проголошувалась економічна самостійність держави, право розвивати відносини з іншими державами при задекларованому намірі постійно підтримувати нейтральний статус», - сказав Сергій Чернов.

Також голова Харківської обласної ради додав, що ухвалення декларації про державний суверенітет України стало додатковим імпульсом для розгортання процесу самовизначення національних держав на території СРСР.

«Тому ухвалення Декларації про державний суверенітет України, безумовно, історична подія, яка заклала підвалини для Конституційного і законотворчого процесу незалежної України, стала віхою в політичному розвитку країни і точкою відліку для становлення сучасної української державності», - підкреслив Сергій Чернов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


17.07.2013

В результаті реформи місцевого самоврядування повинна з’явитись зовсім інша якість надання адміністративних послуг населенню

Як зазначив сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, з ініціативою проведення реформи місцевого самоврядування виступив Президент України Віктор Янукович ще наприкінці 2011 року. За його словами, тоді Глава держави підкреслив, що реформа повинна бути проведена з метою розширення прав територіальних громад, децентралізації влади, в результаті чого має з’явитися зовсім нова якість надання адміністративних послуг населенню.

«Саме тоді було поставлене завдання розробити проект Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади. Така робота тривала з 2012 року. В ній активно брали участь Асоціації органів місцевого самоврядування, зокрема, Асоціація районних і обласних рад. До неї долучилися представники всіх органів місцевого самоврядування, Науково-дослідний інститут державного будівництва та місцевого самоврядування НАПрН України. Вже відбулась велика кількість круглих столів, погоджень, обговорень з громадськістю та експертами. Потім це питання було розглянуто на засіданні Ради регіонів, де Президент України поставив чітке завдання – провести широке обговорення на місцях, проговорити концептуальні питання змін і реформ, які викладені в цьому документі, з усіма громадами. Ця робота зараз триває», - зазначив Сергій Чернов.

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


17.07.2013

Жодну реформу неможливо реалізувати без підтримки людей. Сергій Чернов

Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо заявив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Він зазначив, що перед тим, як піти на крок реформування місцевого самоврядування треба якомога більше провести роботи з обговорення та узгодження основних позицій проведення реформ. Саме таке завдання поставив Президент України.

«Якщо на місцях не розуміють навіщо реформа, в який термін вона повинна реалізовуватись, що отримає кожна родина та громада від реалізації тих чи інших заходів, ухвалення тих чи інших законів, то це завжди сприймається негативно. А найголовніше, що реалізувати це неможливо без підтримки людей. Тому є необхідність ще раз обговорювати, слухати пропозиції, ще раз узагальнювати цю інформацію з тим, щоб у разі ухвалення і затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні як основного документу, він дав би старт реформам місцевого самоврядування, в органах виконавчої влади, адміністративно-територіальної реформи. Це дуже важливі питання для життєдіяльності кожної громади і кожної сім’ї. Треба, щоб було розуміння всього цього», - сказав Сергій Чернов

Він додав, що за цей час, за інформацією профільного міністерства, проведено понад 4 тис. зібрань, сесій, зібрань громадян, які підтримують цей закон. «Люди чітко орієнтуються у необхідності таких реформ і дають свої пропозиції з тим, щоб вони були враховані під час розробки і законодавчих, і нормативних актів Урядом, і, безумовно, щоб вони знайшли потім відображення в заходах, які будуть затверджуватись на виконання цієї Концепції», - зазначив Сергій Чернов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


17.07.2013

У цьому році планується зібрати один із найкращих врожаїв у районі

Про це повідомив на нараді керівників підприємств, організацій та установ району голова районної державної адміністрації Ігор Горішній. 

Згідно з робочим планом в сільськогосподарських підприємства району проводиться комплекс робіт по збиранню ранніх зернових культур. На полях працюють 86 комбайнів вітчизняного та іноземного виробництва. 

Станом на 17 липня 2013 року в сільськогосподарських підприємствах району обмолочено 12183 га (60%), намолочено 50 000 тонн зерна, в тому числі гороху - 706 тонн, пшениці - 48145 тонн, середня врожайність по району становить 42,2 ц/га. СТОВ «Золочівське» розпочало збирання ячменю на площі 69 га. 

Серед сільськогосподарських підприємств лідирують фермерське господарство «Альфа», СТОВ «Перше Травня», ПрАТ АФ «імені Г.С. Сковороди», СТОВ «Золочівське».


17.07.2013

В Золочівському районі діє комплексна Програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки

 За інформацією завідувача сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно – секретної роботи апарату райдержадміністрації Миколи Лантушенка на засіданні колегії райдержадміністрації 16 липня 2013 року Програма спрямована на підвищення ефективності системи заходів боротьби і профілактики злочинності, удосконалення виховної роботи з різними категоріями населення, сприяння участі громадян та їх об’єднань у боротьбі зі злочинністю, організацію роботи щодо створення та функціонування громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

Підводячи підсумок розгляду даного питання голова райдержадміністрації Ігор Горішній сказав, що на даний час є взаємодія представників правоохоронних органів та селищної, сільських рад в даному напрямку, подякував за співпрацю під час проведення в районі різного роду заходів, звернув увагу на активізації роботи адміністративних комісій при виконкомах селищної, сільських рад, посилення контролю за роботою торгівельних точок, які реалізують спиртні напої, підвищення ефективності роботи громадських формувань для охорони громадського порядку.

 


17.07.2013

Зміни в системі управління через реформу органів місцевого самоврядування - це побажання людей, бо стара система неефективна. Михайло Добкін

Про це сьогодні під час брифінгу за підсумками підписання Договору про співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківською обласною радою, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області заявив голова ХОДА Михайло Добкін.

«Сьогодні, на третьому десятку існування незалежної української держави, ми можемо говорити, що Україна дуже швидко створила всі необхідні інститути державної влади, створила систему противаги різних гілок влади. Зараз наша Конституція потребує змін. Але до 1996 року була взагалі інша ситуація. Тому що Конституція 1996 року в свій час була дуже прогресивним документом. Минуло 17 років, і нам треба її міняти. Тобто все, що в нашому житті відбувається зі зміною законодавства, починаючи з основного закону, все продиктовано духом часу. Безперечно, в тому вигляді, в якому сьогодні існує місцеве самоврядування, воно залишатися вже не може. Адміністративна реформа назріла давно, оскільки система управління територіями неефективна. Ми сьогодні багато говоримо про реформу органів місцевого самоврядування, вже є концепція, є думка Президента України, є обов'язкова умова, яку поставив Президент - щоб ця реформа відбувалася не зверху вниз, а знизу вгору: від побажання територіальних громад, щоб люди на місцях мали більше прав, економічно, фінансово і юридично закріплених. Тому зміни в системі управління через реформу органів місцевого самоврядування це не побажання влади, це побажання людей, бо стара неефективна», - сказав голова Харківської ОДА.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


17.07.2013

Ухвалення декларації про державний суверенітет України було продиктоване волею народу

«Ухвалення декларації про державний суверенітет України депутатами Верховної Ради УРСР у 1990 році було продиктовано, в першу чергу, волею народу. Цей акт увібрав в себе найголовніше - визначення всіх атрибутів держави. Не було міжнародного визнання, і за цим був ще один акт у 1991 році, ухвалений на основі результатів проведеного в країні референдуму. З того часу ми відзначаємо Незалежність нашої країни і будуємо її протягом останніх 22-х років такою, якою хочемо бачити. Це складно, але найголовніше, що країна, незважаючи на всі проблеми, динамічно розвивається. Упевнений, що потенціал людей, географічне положення, сьогоднішня державна політика обов'язково дадуть можливість реалізувати стратегічну ідею і побудувати країну, якою ми будемо завжди пишатися», - зазначив сьогодні в ході брифінгу голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


17.07.2013

Залучення ВНЗ дозволить вийти на новий рівень співпраці з міжнародними організаціями та донорами

Сьогодні відбулася церемонія підписання Договору про співробітництво між Харківською облдержадміністрацією, обласною радою, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, Харківським національним університетом міського господарства імені О. Бекетова та Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Договір регулює створення регіональних центрів з питань реалізації міжнародних програм та регіонального розвитку. Підписання договору відбулося в рамках роботи, спрямованої на реалізацію в регіонах завдання Президента України про реформування місцевого самоврядування.

Голова ХОДА Михайло Добкін нагадав усім присутнім про те, що нещодавно на засіданні колегії ХОДА було ухвалено рішення про створення регіонального організаційного органу з питань взаємодії з міжнародними організаціями щодо реалізації проектів і програм міжнародної технічної допомоги.

«Міжнародно-технічна допомога це ресурси та послуги, які відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі. За цим визначенням ховається величезний комплекс заходів, які здійснють іноземні партнери на території нашої країни. Це впровадження передових технологій у сфері енергозбереження, реформа охорони здоров'я, підвищення конкурентоспроможності бізнесу, розвиток місцевого самоврядування та багато іншого», - зазначив Михайло Добкін.

Голова ХОДА розповів, що для того, щоб відчути результати даної діяльності в регіоні, необхідно об'єднати зусилля органів державної влади, місцевого самоврядування, третього сектору та залучити ресурси ВНЗ. На думку Михайла Добкіна, саме такі провідні університети як ХНУ ім. В.Н. Каразіна та ХНУГХ ім. О.М. Бекетова володіють необхідним кадровим, організаційним та науковим потенціалом, який дозволить вийти на новий рівень співпраці з міжнародними організаціями та донорами.

Голова обласної ради Сергій Чернов розповів, що подібна робота сприяє реформуванню органів місцевого самоврядування, самодостатності територіальних громад та активності громадських організацій на місцях

«Ми виконуємо завдання, які ставить Президент України, адже саме реалізація подібних проектів сприяє побудові сучасного, самодостатнього, громадянського суспільства», - зазначив Сергій Чернов.

Довідка. Підписання договору про співпрацю покликане об'єднати зусилля органів державної влади та місцевого самоврядування, третього сектора, а також застосувати науково-інтелектуальний потенціал провідних ВНЗ нашого регіону для систематизації роботи із залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги, як важливого інструменту розвитку територій та реалізації пріоритетних соціально-економічних питань громад нашого регіону.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


16.07.2013

Реформування системи місцевого самоврядування дасть можливість надавати населенню максимальну кількість послуг за місцем проживання

У населених пунктах Харківської області триває обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка була ініційована Президентом України Віктором Януковичем. Сьогодні таке обговорення відбулося в Новопокровській селищній раді Чугуївського району. Під час зустрічі голова Новопокровської селищної ради Володимир Подколзін розповів представникам громади і депутатському корпусу селища про причини, завдання, цілі та очікувані результати реформи.

«З часу ухвалення Конституції України і базових для місцевого самоврядування нормативно-правових актів розвиток місцевого самоврядування фактично зупинився на рівні територіальних громад міст обласного значення, оскільки більшість територіальних громад через надмірну розрізненість і надзвичайно слабку матеріальну базу виявилися не здатними виконувати всі повноваження місцевого самоврядування. Вони визначені законодавством, де чітко прописані власні та делеговані повноваження територіальних громад. Вся проблематика в тому, що держава, делегувавши повноваження, не підкріпило їх фінансово. Це призводить до багатьох проблем. Суть реформи в тому, щоб надати населенню максимальну кількість послуг на місцях. Тобто там, де виникає проблема, там цю проблему і треба вирішувати. Тому метою реформи є максимальне забезпечення фінансами будь-якої громади, щоб на місцях надавати послуги, яких потребує населення», - сказав Володимир Подколзін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


16.07.2013

На Харківщині триває обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування

Сьогодні в Новопокровській селищній раді Чугуївського району Харківської області відбулося обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яка була ініційована Президентом України Віктором Януковичем. У заході взяли участь мешканці селища, голова Новопокровської селищної ради Володимир Подколзін та представники депутатського корпусу селищної ради.

У ході обговорення голова Новопокровської селищної ради розповів про Концепцію реформування, з якою метою вона проводиться, про її завдання та очікувані результати.

«Перше, що включено в цю Концепцію - це проблеми, які потрібно вирішувати. Тобто ті проблеми, які підвели керівництво країни до необхідності проведення цієї реформи. Друге - визначено мету проведення реформи, запропоновані шляхи і способи досягнення цих цілей. Також Концепція передбачає два етапи реформи. Найголовніше і найважлиіше питання в реформі - це фінансування заходів щодо реалізації даної Концепції», - сказав Володимир Подколзін.

Також він додав, що за підсумками зустрічі будуть сформовані пропозиції щодо внесення змін до Концепції реформування місцевого самоврядування та передані до органів державної влади.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


16.07.2013

Планове завдання по надходженню коштів до бюджетів усіх рівнів виконане на 106,7 %.

 Про це довів до відому присутніх на засіданні колегії райдержадміністрації 16 липня 2013 року голова райдержадміністрації Ігор Горішній.

Фактичні надходження склали 14,1 млн. гривень, що на 0,9 млн. гривень більше, ніж було передбачено завданням, і  на 1,2 млн. грн. або на 16,7 % більше, ніж надійшло у І півріччі 2012 року.

План  власних надходжень до загального фонду бюджету району виконано на 109,1 %, надходження склали 9,68 млн. гривень,  порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1,08 млн. гривень, або на 12,5 %.

Перевиконання місцевих бюджетів дало можливість забезпечити стабільну діяльність закладів соціальної сфери, збільшити обсяги коштів на їх фінансування.


16.07.2013

Аналіз стану соціально-економічного розвитку господарства району за І  півріччя 2013 року свідчить про утримання та нарощування позитивних тенденцій  в  економіці та соціальній сфері району

Про це йшла мова 16 липня 2013 року на засіданні колегії районної державної адміністрації. Як доповів перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Асєєв, пріоритети в діяльності районної державної адміністрації не змінились і основна увага, як і раніше, приділятиметься виконанню бюджету, розвитку виробничої сфери і житлово-комунального господарства, підтримці малого підприємництва, залученню капітальних інвестицій у економічний та соціальний розвиток району забезпеченню соціальних стандартів і відповідного життєвого рівня населення, діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення.

Підводячи підсумок розгляду даного питання, голова райдержадміністрації Ігор Горішній наголосив, що проблеми, які існують в економіці і соціальній сфері, відомі, вони постійно знаходяться в центрі уваги діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, для їх вирішення вживаються відповідні заходи.

 


16.07.2013

Одним із важливих напрямків роботи районної державної адміністрації є організація роботи з кадрами

Як зазначила на засіданні колегії райдержадміністрації 16 липня 2013 року керівник апарату райдержадміністрації Валентина Дмитренкова, керівництво райдержадміністрації приділяє багато уваги кадровому менеджменту – пошуку державно мислячих, інноваційно налаштованих керівників і спеціалістів, здатних ефективно працювати в умовах соціально-економічних перетворень.

Сьогодні є певні здобутки у формуванні кадрового корпусу, його професійному навчанні: у райдержадміністрації працює 3 магістра державного управління, 6 магістрів державної служби, 4 особи навчаються в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 3 – в Харківському національному економічному університеті за магістерською підготовкою.

    


16.07.2013

Звернення Президента до Українського народу з нагоди 23-ї річниці від дня прийняття Декларації про державний суверенітет України

Дорогі співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо 23-ю річницю від дня прийняття Декларації про державний суверенітет України.

Цей документ започаткував сучасний етап українського державотворення, став переломною віхою в історії нашого народу.

Ухвалення Декларації є яскравим проявом волі українців до свободи, рішучим кроком на шляху здобуття нашою державою незалежності.

Базуючись на принципах, проголошених у Декларації, ми будуємо модернізовану демократичну правову країну, в якій буде забезпечено гідне майбутнє кожному громадянинові.

Вітаю вас зі святом. Бажаю всім здоров'я, благополуччя, миру та злагоди.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


16.07.2013

Громадськість підтримує необхідність проведення реформ в органах місцевого самоврядування

У Харківській області продовжується робота, спрямована на реалізацію в регіонах завдання Президента України про реформування місцевого самоврядування.

На відеоконференції «Оnline події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі» голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, говорячи про проект концепції змін до Конституції, підкреслив, що відбулося вже більше 4 тисяч конференцій, сесій, зустрічей з представниками громадських організацій, які одноголосно підтримали необхідність проведення реформ в органах місцевого самоврядування та реформ регіональної політики.

Сергій Чернов розповів, що розділ, який стосується внесення змін в роботу органів місцевого самоврядування, виписаний відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування. Документ підготовлений. Він відповідає вимогам часу, тим висновкам, які зробили наші вітчизняні та зарубіжні експерти і, в тому числі, Венеціанська комісія.

Голова Харківської обласної ради зазначив, що основне завдання - у відповідності з ухваленим Конституційною асамблеєю рішенням доопрацювати цей документ до кінця жовтня поточного року.

«Найголовніше - щоб на цьому етапі ми об'єднали зусилля - представницька влада, виконавча влада, громадські організації. Я закликаю всіх вивчити цей документ і висловити свою точку зору. Сьогодні від усіх нас залежить майбутнє нашої країни. Коли мова йде про документи, які будуть жити не один день, будуть регулювати життя наших дітей і наших онуків, дуже важливо почути і врахувати точку зору кожного», - сказав Сергій Чернов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


16.07.2013

Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області та громадська організація «ІСА - Україна» підписали Меморандум про довгострокову співпрацю

Мета Меморандуму - сприяння забезпеченню соціально-економічного та гуманітарного розвитку громад України і США. Його підписання відбулося 15 липня в ході відеоконференції "Оnline події в органах місцевого самоврядування та третьому секторі", яка є одним із заходів в області, спрямованих на реалізацію в регіонах завдань Президента України про реформування місцевого самоврядування.

Також всі учасники відеоконференції отримали інформацію про новий конкурс, оголошений Європейським союзом спільно з Державним фондом регіонального розвитку.

Органи місцевого самоврядування - переможці конкурсу отримають фінансову допомогу для вирішення завдань з розвитку своїх територій. У тому числі систем водопостачання та водовідведення, збору та утилізації ТПВ, благоустрою територій, проектів у соціальній, житловій та інших сферах.

Умовами фінансування даної інвестиційної програми є: наявність затвердженої проектно-кошторисної документації на будівництво та реконструкцію об'єктів; середньостроковий період їх фінансування. Мінімальна кошторисна вартість програм регіонального значення, що реалізується в містах обласного значення, повинна становити не менше 1 млн. грн. Для інвестиційних програм проектів районного значення, спрямованих на вирішення проблем однієї або декількох територіальних громад міст районного значення, сіл, селищ, не менше 200 тисяч грн.

Співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел повинно бути в розмірах: для інвестиційних програм, що реалізуються в обласних центрах, не менше 10% від загальної вартості проекту; в містах обласного та районного значення, а також для об'єктів власності територіальної громади сіл, селищ, міст, що знаходяться в управлінні обласних рад - не менше 5%. Для сіл і селищ проект може здійснюватися без співфінансування з місцевих бюджетів.

Аплікаційну форму, критерії оцінки та відбору інвестиційних проектів можна знайти на сайті Державного фонду регіонального розвитку.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.07.2013

Створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів – одне із завдань Соціальних ініціатив Президента України

 В рамках реалізації Соціальних ініціатив Президента України в Золочівському районі продовжується обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування.

 Про основні положення даного законопроекту та наближення надання адміністративних послуг до споживача говорив на сході громадян села Басово Одноробівської Першої сільської ради перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Асєєв.

 Селяни  в цілому схвалили даний документ, але висловили стурбованість подальшою долею малих сіл України, зокрема таких, як їхнє село Басово.


15.07.2013

Для подолання проблеми соціального сирітства потрібно об’єднання зусиль влади, громадських організацій, бізнесу та благодійників

Заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма зустрівся з представниками громадських та благодійних організацій, які займаються рішенням проблем соціального сирітства, допомогою жінкам та дітям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.

«Проблема сирітства, на жаль, продовжує бути гострою в Україні. Її вирішення отримало новий поштовх. Завдяки активності Президента України, його соціальним ініціативам, обласні, районні адміністрації отримали стимул у своїй діяльності, оскільки Президент ставить завдання викорінення цього явища. Кожен з нас на своєму рівні повинен мінімізувати ризики, які б ускладнювали цю проблему», – зазначив Ігор Шурма.

За його інформацією, у Харківській області налічується 4695 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обласна влада, громадські організації, соціально відповідальний бізнес роблять свій посильний внесок для того, щоб створити для цієї категорії дітей максимально наближені до сімейного виховання умови життя.

«У кожного з вас є свої напрацювання. Сьогодні ми обмінялися думками та досвідом. Я закликаю вас завжди виходити зі своїми ініціативами, вони всі будуть почуті. Облдержадміністрація багато робить для подолання проблеми сирітства, але без активності громадських організацій, благодійних фондів, меценатів, системної, стійкої позиції Президента України, було би дуже важко боротися з цією проблемою», - підкреслив Ігор Шурма.

Також він додав, що у подоланні проблеми соціального сирітства важливу роль відіграє формування моральних цінностей сім’ї. «Якщо сім’я має свої цінності, про соціальне сирітство мови бути не може. Це означає, що партнером держави та соціально відповідального бізнесу у подоланні проблеми соціального сирітства повинно стати духовенство і церква. Ми не можемо відкидати саме цей сегмент, оскільки у цивілізованому світі він має вагомий вплив на формування міцності сім’ї», - підкреслив Ігор Шурма.

Також він розповів, що в області на базі пологових будинків, жіночих консультацій та будинків дитини працює 51 консультаційний пункт, де психологи працюють з жінками, які мають намір залишити свою дитину. В першому півріччі 2013 року на території області було зафіксовано 35 фактів, коли жінка мала намір залишити дитину, але це здійснилося у відношенні лише 12 дітей. Таким чином, 23 дитини все ж виховуються у сім’ї. Також на збереження для дитини родини спрямована робота Обласного центру матері та дитини. В ньому тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Центр розрахований на проживання 25 осіб одночасно (10 матерів з дітьми). В середньому там одночасно перебувають 7-9 матерів.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.07.2013

Голова райдержадміністрації Ігор Горішній привітав комбайнерів СТОВ «Перше травня» та СТОВ «Золочівське» з тисячним намолотом

 На сьогодні тисячний рубіж подолали Юрій Шевченко, Олексій Бабич, Сергій Тетерук (представники СТОВ «Перше Травня», які намолотили 1310, 1336 та 1251 тонн відповідно) та Анатолій Калініч (представник СТОВ «Золочівське», який намолотив 1385 тонн).

Вітаючи «іменинників жнив» голова райдержадміністрації Ігор Горішній побажав їм гарного врожаю та сприятливої погоди.


15.07.2013

«Берізка» знову рада бачити гостей 

12 липня 2013 року в оздоровчому таборі «Берізка» відбулося відкриття 2 табірної зміни.

 На 135 дітлахів чекає купання в озері, запланована робота гуртків, проведення конкурсів, розваг, спортивних змагань, екскурсія до Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди,  показ вистави Харківським Державним академічним театром ляльок імені Афанасьєва.

 На святі були присутні заступник голови райдержадміністрації Наталія Зашаловська, начальник та головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Наталія Оберемок та Світлана Шевченко, настоятель Свято-Вознесенського храму отець Богдан.

 Гості побажали дітям чудового відпочинку, гарного настрою, нових знайомств, незабутніх вражень.   

 У кінці свята діти подарували гостям та батькам чудесний концерт.

 

 


15.07.2013

Дитина має зростати та виховуватися в родині

Як зазначила в ефірі програми «Харків online. День» на ХОД ТРК директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Олена Захуцька, основна мета діяльності Обласного центру матері та дитини, який функціонує з 2008 року, зберегти сім’ю, зберегти разом матір та дитину.

«Звертаюся до всіх жінок, які потрапили у скрутну життєву ситуацію. Найбільша цінність в житті – це діти. Сьогодні держава робить все необхідне для того, щоб ви не зробили той останній крок та відмовились від дитини. Дитина має зростати та виховуватися в родині. Саме на це спрямовані нові соціальні ініціативи Президента України «Діти – майбутнє України» («Сімейний затишок - кожній дитині»). Якщо у вас сталася якась кризова ситуація, потрібно знати, що в державі є велика кількість установ, в тому числі центри матері та дитини, де нададуть всіляку допомогу, потрібно лише бажання зберегти дитину», - підкреслила Олена Захуцька.

За її словами, молодим матерям, які опинилися у складних життєвих обставинах, та їх новонародженим дітям, що перебувають в Обласному центрі матері та дитини, надається соціальна допомога у вирішенні проблем життєдіяльності, у створенні комфортних умов для тимчасового проживання, соціальної реабілітації матерів, допомога у вихованні дітей, захист їх прав та інтересів.

«Близько 80% жінок, які перебували у центрі, раніше виховувалися в інтернатних закладах. Вони не бачили родинного затишку, на знали родинного тепла. Іноді доводиться привчати їх вести домашнє господарство, вести облік коштів, навчати готувати їжу», - зазначила Олена Захуцька.

Також вона повідомила, що Центр матері та дитини фінансується за рахунок коштів обласного бюджету, і з року в рік обсяг фінансування збільшується. Цього року виділено 675 тис. грн. Також залучаються кошти благодійників.

Довідка. В Обласному центрі матері та дитини тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Центр розрахований на проживання 25 осіб одночасно (10 матерів з дітьми). В середньому там одночасно перебувають 7-9 матерів.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


12.07.2013

Кампанія по збиранню ранніх зернових у розпалі 

У Золочівському районі станом на 12 липня скошено і обмолочено 40 % посівних площ ранніх зернових культур.

 Найвищу урожайність серед сільськогосподарських підприємств має фермерське господарство «Альфа». Середній показник на його ланах складає 55,6 центнерів з гектара, в той час як середньорайонний - 40,3 центнери.

 П`ять комбайнерів в районі вже подолали тисячний рубіж. Це Олександр Шматченко, Василь Завадський, Володимир Постольний, Артур Сміцков, Олександр Подобєдов (представники ФГ «Альфа») та Віталій Зірка (представник Прат АФ «імені Г.С.Сковороди»).

 Їх всіх привітали, вручили квіти і пам’ятні подарунки голова районної державної адміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, заступник голови райдержадміністрації Микола Сміцков, голова райкому профспілки працівників АПК Валентина Іванова.     

 

 

 

 


12.07.2013

Продовжується обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні 

Саме про це йшла мова 11 липня 2013 року під час зустрічі голови районної державної адміністрації Ігоря Горішнього з активом Довжицької сільської ради.

Учасники заходу схвалили запропонований законопроект. Головним в ньому вони бачать можливість місцевих громад самим визначати, які повноваження залишати за собою та повною мірою розпоряджатися ресурсами, які знаходяться на території відповідної громади.


11.07.2013

Центр матері та дитини забезпечує тимчасовим житлом та супроводжує жінок, що опинилися у скрутному становищі

            Департамент у справах сім`ї, молоді та спорту ХОДА тісно співпрацює з низкою соціальних установ, зокрема – із обласним Центром матері і дитини. Про це повідомив у ході «прямої лінії» газети «Слобідський край заступник начальника управління – начальник відділу з питань соціальної підтримки молоді та забезпечення рівних прав і можливостей управління у справах сім`ї та молоді Департаменту Євген Шаньшин.

            «Роботою Центру матері та дитини займається Департамент соціальної політики Харківської облдержадміністрації. Але через те, що наш Департамент пов'язаний з молоддю, ми з проблемами молодих матусь теж стикаємось. Тобто, із обов'язку служби ми цією інформацією володіємо. Сьогодні, Центр матері та дитини дуже добре функціонує,  до нього потрапляють через центри соціальних служб за місцем проживання. А далі механізм вже відпрацьований: з жінкою починають працювати спеціалісти центру соціальних служб у питанні соціального супроводу, забезпечення її житлом. Тобто, якщо звертаються до нас, ми перенаправлюємо до Центру соціальних служб», – зазначив він.

             Внаслідок того, що сьогодні в Україні близько 700 дітей щорічно залишають у пологових будинках, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України для соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні, планується розширити у 2013-2014 роках мережу центрів матері та дитини. На Харківщині матір з дитиною забезпечує тимчасовим житлом та супроводжує Обласний центр матері та дитини. Сьогодні він заповнений на 90% і його можливостей вистачає для потреб регіону.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


11.07.2013

Збиральні роботи плануються провести протягом 15 календарних днів 

Про це на черговому засідання оперативного Штабу з організації проведення в районі робіт по збиранню ранніх зернових культур врожаю 2013 року повідомив заступник голови райдержадміністрації Микола Сміцков.

Станом на 11 липня 2013 року усі господарства району 100% включилися до проведення збиральної кампанії.

Із запланованої площі збирання по району  20436 га - обмолочено 5088 га, намолочено 19,7 тонн  зерна при середній врожайності 38,8 ц/га.

Озима пшениця обмолочена на 4578 га, намолочено – 18,8 тонн, середня врожайність 41 ц/га.

Горох: обмолочено – 687 га, намолочено 1370 тонн, середня врожайність – 19,9 ц/га.

Підводячи підсумки засідання Штабу голова районної державної адміністрації Ігор Горішній звернув увагу керівників сільськогосподарських підприємств району на прискоренні темпів збирання врожаю, наданні допомоги фермерським господарства, в яких відсутня техніка, та одноосібникам, порушив питання протипожежної безпеки, провів аналіз по врожайності по кожному господарству району.

             


11.07.2013

Питання, які турбують жителів Довжицької сільської ради,

будуть вирішені 

Про це повідомив під час виїзного прийому громадян голова районної державної адміністрації Ігор Горішній.   

Мешканцями села були порушені питання ремонту дороги Миронівна-Довжик, приватизації земельної ділянки, газифікації окремих вулиць села, ремонту радіоточки, роботи виїзного флюорографу, сплати податку за нерухоме майно.

Керівник району доручив Довжицькому сільському голові Валентині Коник, головному лікарю комунального підприємства «Золочівська ЦРЛ» Мирославу Сметанюку, начальнику цеху електрозв`язку Сергію Жорову, начальнику комунального підприємства «Земельно-кадастрове бюро Золочівського району» Т.Гамбарашвілі розібратися з проблемами, що турбують мешканців села, та доповісти особисто про їх вирішення.

У ході поїздки керівник району відвідав сільський будинок культури та фельдшерсько-акушерський пункт, поцікавився ходом ремонтних робіт спортивної зали та ходом збирання ранніх зернових культур в ТОВ «Довжик».

             


11.07.2013

У 2013 році є можливість надоїти 8,5 тонн молока  

Поро це під час робочої поїздки директора Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Віталія Панова до Золочівського району повідомив голова фермерського господарства «Альфа» Віктор Бєлінський.

Віталій Володимирович залишився задоволеним організацією збиральних робіт та ходом проведення реконструкції молочно-товарної ферми фермерського господарства «Альфа».

Під час поїздки Віталій Панов ознайомився з ходом збиральної кампанії 2013 року в СТОВ «Довжик», СТОВ «Золочівське» та СТОВ «Сінтал Агро Трейд.

             


11.07.2013

Протягом останніх півтора року у Харківській області винесено 30 судових вироків стосовно правоохоронців 

За дорученням голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна щодо оприлюднення даних про кримінальні провадження стосовно працівників правоохоронних органів Департамент масових комунікацій отримав відповідь на свій запит від прес-служби прокуратури області.

 Органами прокуратури Харківської області спільно з управлінням внутрішньої безпеки Департаменту внутрішньої безпеки МВС України, підрозділами ГУ МВСУ в області та головного відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в області ведеться системна та виважена робота з попередження та розкриття злочинів, скоєних працівниками правоохоронних органів.

 Зокрема, у 2012 році завершили розслідування та направили до суду 46 кримінальних справ відносно працівників правоохоронних органів. З них 32 – стосовно співробітників органів МВС. Цього року суди розпочали розгляд ще 33 кримінальних проваджень стосовно співробітників правоохоронної системи. З них 20 – відносно працівників МВС. За наслідками судових розглядів протягом останніх півтора року винесено 30 вироків стосовно правоохоронців (з них – 19 міліціонерів).

 Так, у червні набув чинності вирок Київського районного суду Харкова, яким трьох працівників міліції визнано винними за ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) та ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством) КК України. 

У березні 2011 року оперуповноважений одного з райвідділів Харкова та його помічник затримали двох чоловіків, доправили до облуправління МВС та побили. Після чого, щоб приховати злочин, міліціонери вивели побитого чоловіка за межі будівлі облуправління та залишили у парку на лавці. Потерпілий помер у лікарні від внутрішньо-черепного крововиливу. Справа набула чималого суспільного резонансу. Суд призначив двом з них покарання у вигляді 4 років ув’язнення, ще одному – 8 років. Всіх їх позбавили права обіймати посади в органах внутрішніх справ.

 Крім того, слідчого одного з районних відділів міліції засуджено до 6 років позбавлення волі за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України. Зазначений співробітник міліції отримав від жінки 5,5 тис. грн. неправомірної вигоди за непритягнення її синів до кримінальної відповідальності. 

Окрім того, його позбавлено права обіймати посади у правоохоронних органах терміном на 3 роки та спеціального звання. Отримав законне покарання і нетверезий працівник міліції, який, перебуваючи за кермом автівки, в’їхав у дерево. Внаслідок дорожньої пригоди один з його пасажирів загинув, ще два – отримали тілесні ушкодження. Крапку у справі поставив апеляційний суд області, призначивши покарання у вигляді 5 років позбавлення волі за порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого (ч. 2 ст. 286 КК України).

 Розслідування 20 кримінальних проваджень стосовно правоохоронців закінчено вже за вимогами нового КПК, що набрав чинності 19 листопада 2012 року. Зараз усі вони розглядаються судами. Слід зазначити, що окремі справи розслідувались не більше місяця.

 Так, відділом з розслідування корупційних кримінальних правопорушень прокуратури області протягом 3 місяців зібрані усі необхідні для судового розгляду докази та матеріали за підозрою 3 осіб у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.364, ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 15, п.п.3, 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 187 КК України.

 Старший оперуповноважений сектору карного розшуку одного з районних відділів міліції в Харківській області у лютому 2013 року організував озброєну банду. До злочинної діяльності він залучив двох місцевих мешканців. Злочинці планували викрасти підприємця з метою заволодіння його грошовими коштами, майном та вбивства.

 При цьому працівник міліції взяв на себе обов’язок з використанням свого службового становища перешкоджати розслідуванню та розкриттю вчинюваних бандою злочинів, надавати інформацію про хід досудового слідства. Наразі всім учасникам озброєної банди обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

 Обвинувальний акт у справі направлено до суду. На даний час у провадженні слідчих органів прокуратури Харківської області перебуває 12 кримінальних проваджень стосовно працівників органів внутрішніх справ, у яких 10 особам оголошено про підозру у скоєнні злочину.

 Департамент масових комунікацій ХОДА і надалі буде оприлюднювати інформацію про кримінальні провадження стосовно працівників правохоронних органів.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


11.07.2013

Відбувся прямий телефонний зв’язок із першим заступником голови районної державної адміністрації Андрієм Асєєвим 

За результатами звернення було вирішено питання забезпечення мешканців села Морозова Долина Писарівської сільської ради скрапленим газом. (На даний момент заявка знаходиться в Богодухівській дільниці ТОВ «Харківрегіонгаз» і до кінця тижня газ буде завезено споживачам).

Відновлений телефонний зв`язок одинокому жителю села Головашівки Феськівської сільської ради (Направлено ремонтну бригаду цеху електрозв`язку № 16 для вирішення  даного питання). 

Взято під опіку соціальної служби мешканку смт Золочів (Питання знаходиться на контролі у начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентини Лівець). 

Надано роз`яснення жительці села Довжик щодо сплати штрафу за податок за нерухоме майно від`ємного від земельної ділянки фізичної особи (Інформація надана завідувачем сектору оподаткування фізичних осіб Золочівського відділення Дергачівської МДПІ Вікторією Давиденко).


10.07.2013

В області створюються умови для попередження соціального сирітства 

Як зазначила в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських, занепокоєння викликають такі умови виховання дитини в сім’ї, які можуть провокувати соціальне сирітство. Сім’ям, де батьки втрачають роботу, хворіють, ведуть недостатньо добрий спосіб життя або коли дитина народилася з певними особливими потребами, потрібна допомога з першого кроку, ще до народження дитини.

 «Необхідно з’ясовувати, які проблеми є в цій сім’ї. Можливо, вони матеріальні, і достатньо невеликої суми коштів для того, щоб поліпшити ситуацію. Можливо, необхідно вжити заходів щодо працевлаштування або лікування батьків. Необхідно створити умови щоб сім’я не залишалася на самоті із своїми бідами. Поруч із нею завжди є відповідні фахівці, зокрема, ті соціальні працівники, що з’явилися у минулому році завдяки соціальним ініціативам Президента України, працівники освіти, охорони здоров’я та Служби у справах дітей. Потрібно лише знати, у які двері треба постукати щоб отримати певну допомогу. Єдине що – ніхто із працівників соціальної сфери не зможе підмінити собою сім’ю та її рівень відповідальності за виховання дитини», – зазначила вона.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


10.07.2013

Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області зменшилася цього року на 61 особу 

На 1 липня 2013 року на обліку Служби у справах дітей перебуває 4695 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом цього року загальна кількість цих дітей зменшилася на 61 особу. Повідомила сьогодні у програмі «Ранковий ексклюзив» обласного державного радіо начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських.

 За її словами, в області також зменшується і загальна кількість дітей - соціальних сиріт, які стали такими в наслідок позбавлення батьків батьківських прав. На сьогодні 3030 дітей або 64,5% перебувають під опікою та піклуванням родичів дитини. 1014 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, трохи більше 21%, виховуються у 317 прийомних сім’ях і 73 дитячих будинках сімейного типу.

 «Можна відмітити ще одну позитивну динаміку. Протягом цього року у нас в області збільшилась кількість дитячих будинків сімейного типу на 12, і прийомних сімей на 13 одиниць. Практично всі дитячі будинки сімейного типу утворені на базі прийомних сімей, що говорить про сталу політику щодо сімейних форм виховання, яка стала можливою завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України. Коли подружжя вже пройшло етап прийомної сім’ї,  то і дитячий будинок сімейного типу буде працювати більш стабільно і впевнено. Добре, коли сім’я починає з невеликої кількості дітей. Бажано, щоб вони були однакові за віком, бажано, щоб це були брати і сестри, оскільки і батькам, і дітям дуже важко пройти перші місяці адаптації», - сказала Тетяна Печерських.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


10.07.2013

В 2013 році в Харківській області до інтернату була направлена лише одна дитина 

Про це повідомила в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських. Зменшення кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатних закладах – завдання, поставлене перед органами опіки і піклування Президентом України Віктором Януковичем. 

За словами Тетяни Печерських, якщо в позаминулому році на території області кожна 5-6 дитина влаштовувалася до системи інтернатів, в минулому році – кожна 8-9, то в цьому році до інтернатного закладу була направлена лише одна дитина. «Це говорить про рівень відповідальності місцевих органів влади за долю дітей-сиріт. Крім того, змінилась сама система влаштування дітей до державних закладів: якщо раніше достатньо було путівки органу освіти, то зараз потрібно ще і направлення Служби у справах дітей. Але оскільки Служба у справах дітей відповідає за кінцевий результат, такі направлення отримати дуже і дуже важко», – зазначила вона.

 Потрібно бачити шляхи зменшення кількості дітей у інтернатних закладах, підкреслила Тетяна Печерських. Вона зазначила, що такими діями, як просто переведення дитини з однієї форми виховання до іншої мало чого можна досягти. Необхідна профілактична робота, а також постійний супровід з боку органів опіки.

 «Добрим підґрунтям є, перш за все, робота із недопущення дітей до системи інтернатних закладів. Як прописано в українському законодавстві, відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», дитина-сирота може бути влаштована до інтернатного закладу тільки коли органом опіки і піклування вичерпані всі можливості щодо влаштування її до сімейних форм. Тільки за умов, коли такого не сталося, дитина може бути влаштована до інтернатного закладу», – заявила начальник Служби у справах дітей.

 В той же час, навіть якщо дитина влаштована до системи інтернатів, це не позбавляє органи опіки і піклування права працювати над тим, щоб повернути дитину до сім’ї. Також Служба у справах дітей має враховувати індивідуальні потреби дитини. Якщо у дитини вже склався характер і вона, обираючи між різними формами виховання, свідомо іде до державного закладу, то потребу дитини саме в такій формі виховання треба задовольняти.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


10.07.2013

Існують всі можливості для того, щоб залишити дитину у сім’ї 

Таку думку висловила в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських.

«Один з напрямків роботи щодо попередження соціального сирітства – це робота в пологових будинках з тією мамою, що народила дитину, але не має житлових або соціальних умов для виховання цієї дитини. В області на базі пологових будинків, жіночих консультацій, будинків дитини працює 51 консультаційний пункт, де психологи працюють з жінкою, яка має намір залишити свою дитину», – повідомила вона.

В цьому півріччі на території області було зафіксовано 35 фактів коли жінка мала намір залишити дитину, але це здійснилося у відношенні лише 12 дітей. Таким чином 23 дитини все ж виховуються у сім’ї.

«По-друге, кожній жінці, яка народила дитину, але не має змоги її виховувати, треба поясняти, що існує тимчасова форма, коли дитину можна влаштувати на 6 місяців до будинку дитини за заявою матері, і ця дитина буде доглянута, буде виховуватись за державний кошт, а після 6 місяців все ж повернеться до сім’ї. Термін перебування може бути продовжено, припустимо, в умовах, коли дитину народила студентка або жінка, яка не має постійного заробітку», – розповіла Тетяна Печерських.

Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України планується розширити у 2013-2014 роках мережу центрів матері та дитини. На Харківщині матір з дитиною забезпечує тимчасовим житлом та соціальним супроводом Обласний центр матері та дитини. Сьогодні він заповнений на 90%, і цих місць вистачає для потреб регіону.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


10.07.2013

 

Реалізація в Золочівському районі соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на захист дітей 

З метою виконання  нових соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на захист дітей, збільшення державної підтримки дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та сімей, які виховують таких дітей, фахівцями із соціальної роботи центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проводяться заходи щодо надання індивідуальних консультацій одиноким матерям щодо мережі  центрів матері та дитини.

Станом на 10.07.2013 року фахівцями  було охоплено 40 одиноких матерів, яким було надано 138 послуг, з них: соціально-педагогічних – 41, соціально-медичних – 10, соціально-побутових – 40, психологічних – 5, інформаційних – 42.

За статистикою останніх років, по Харківській області кількість жінок, що залишають після народження дітей, стрімко скорочується. Так, якщо у 2006 році таких горе-матерів нараховувалось близько 250, то сьогодні цей показник складає 120 жінок Завдяки злагодженій співпраці всіх суб’єктів соціальної роботи щодо забезпечення належних умов для проживання та виховання дітей у сім’ях одиноких матерів, на території Золочівського району немає потреби у влаштуванні осіб до обласного центру матері та дитини, – повідомила директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Жанна Вакуленко.  

Довідково: 02 червня 2008 року  в місті Люботині було відкрито Харківський обласний центр матері та дитини. Обласний  центр матері та дитини - є закладом тимчасового перебування жінок  на сьомому – дев’ятому  місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих  обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Метою діяльності Центру є запровадження нових форм соціальної підтримки жінок та запобігання відмові батьків від новонароджених дітей.

Харківський обласний центр матері та дитини розрахований на 25 осіб.   Як правило, у 90% випадках, це дівчата з сирітських будинків, які завагітніли та їм нікуди йти. Їх направляє  районний центр за поданням Харківського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Проживання жінок у центрі передбачає також роботу зі спеціалістами.

У штаті працівників обласного Центру матері та дитини є соціальний педагог, психолог та реабілітолог. 
    У Центрі намагаються сприяти розшуку рідних та підтримувати зв'язок із сільськими, селищними та районними радами, звідки потрапляють жінки.
 


10.07.2013

Робоча поїздка до фермерського господарства «Альфа» 

Відбулася робоча поїдка голови районної державної адміністрації Ігоря Горішнього до фермерського господарства «Альфа».

Голова господарства Віктор Бєлінський доповів керівнику району про хід збирання ранніх зернових культур, заготівлю кормів, сіна та сінажу для тваринницької галузі, про реконструкцію тваринницьких приміщень для утримання маточного поголів`я та молодняку.

Ігор Іванович відмітив високий рівень підготовки до збиральної кампанії, побажав успішного проведення жнив, високих урожаїв та перевищення показників минулого року.

Під час поїдки голова райдержадміністрації оглянув стан посівів зернових, технічних кормових культур.


09.07.2013

Жінкам, які перебували в Обласному центрі для матері та дитини, надається постійний соціальний супровід

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України на Харківщині пильна увага приділяється жінкам, які перебували в Обласному центрі матері та дитини. Як зазначив в.о. директора Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександр Полянський, доля кожної жінки з дитиною, яка виходить з цього центру, в подальшому моніториться центрами соціальних служб, які надають їм соціальний супровід.

«Їм надаються різні види соціальної допомоги. Жінки не виходять з центру, поки не вирішується питання їх подальшого проживання. За весь період роботи центру лише у двох випадках питання житла не було вирішене. В одному випадку, у квартиру жінки вселилися інші люди, і зараз вирішується питання законного виселення цих людей з будинку. Нині жінка перебуває в іншому центрі матері і дитини, що належить благодійній організації», - розповів Олександр Полянський.

За його словами, обласний центр матері і дитини сьогодні заповнений на 90% (розрахований на проживання 10 матерів з дітьми). І цих місць вистачає для потреб регіону. «Є ініціативи Президента щодо розширення мережі таких закладів по Україні. Зараз їх всього 17. В Харківській області будувати новий центр поки немає потреби. Якщо вона виникне, то, безперечно, будуть вжиті відповідні заходи», - зазначив Олександр Полянський.

 

 

 

 

 

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


09.07.2013

Обласний центр матері та дитини допомагає зберегти для дитини родину

На сьогодні в Україні близько 700 дітей щорічно залишають у пологових будинках. Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України планується розширити у 2013-2014 роках мережу центрів матері та дитини.

На Харківщині матір з дитиною забезпечує тимчасовим житлом та соціальним супроводом Обласний центр матері та дитини.

Як розповів в ході прес-туру директор центру Микола Тимошенко, заклад працює з 2 червня 2008 року. У ньому тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку.

«Основною метою діяльністю центру є запобігання відмов матерів від новонароджених дітей. Молодим матерям та їх дітям надається соціальна допомога у вирішенні проблем життєдіяльності, у створенні комфортних умов для тимчасового проживання, соціальна реабілітація, допомога у вихованні дітей, захист їх прав та інтересів, психологічна допомога. Під час перебування жінок в Центрі міськими та районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вирішуються питання щодо подальшого їх місця проживання та взяття під соціальний супровід», - зазначив Микола Тимошенко.

За його словами, близько 80% жінок, які перебували у центрі, раніше виховувалися в інтернатних закладах. Протягом усього часу існування закладу, тут мешкало 67 сімей — 137 матерів та дітей.

«Жодна жінка після перебування у центрі не відмовилася від власної дитини. Був тільки один випадок, коли жінку через деякий час позбавили батьківських прав», - підкреслив Микола Тимошенко.

Довідка. Центр розрахований на проживання 25 осіб одночасно (10 матерів з дітьми), які мають право проживати до досягнення дитиною 1,5 року. Протягом 2009-2013 років в центрі матері та дитини, перебувало 67 сімей (137 осіб). Вони отримали різні соціальні послуги, такі як: оформлення особистих документів; оформлення документів на отримання державної соціальної допомоги; навчання навичкам по догляду за дитиною та практичним навичкам самообслуговування; допомогу у відновленні житла, влаштуванні на роботу, налагодженні стосунків з родиною та соціальним оточенням, тощо. Також для усіх дітей організовано медичне обстеження.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


09.07.2013

За останні роки по Золочівському району відмов матерів від новонароджених дітей не було 

Про це на апаратній нараді 09 липня 2013 року повідомила директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Жанна Вакуленко.

Станом на 08.07.2013 року на обліку Золочівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 67  одиноких матерів, з них 46 перебуває під соціальним супроводом спеціалістів центру. Всім одиноким матерям було надано 3690 послуг, з них: соціально-педагогічних – 1547, соціально-медичних – 117, соціально-побутових – 688, психологічних – 43, інформаційних – 1295.

З метою реалізації в Золочівському районі соціальних ініціатив Президента України, спрямовані на захист дітей, в період з 08  по 12 липня 2013 року фахівцями із соціальної роботи центру надаються індивідуальні консультації одиноким матерям щодо мережі  центрів матері та дитини

Підводячи підсумок наради, голова райдержадміністрації Ігор Горішній зазначив, що завдяки своєчасно наданій допомозі одиноким матерям спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи центру спільно з головами селищної та сільських рад, було створено умови для належного проживання та виховання дітей на території Золочівського району, тому потреба у влаштуванні осіб до обласного центру матері та дитини не виникала.


09.07.2013

Робота із зверненнями громадян є пріоритетним напрямком діяльності районної державної адміністрації     

За даними начальника загального відділу апарату районної державної адміністрації Лариси Іванової, за I півріччя 2013 року до районної державної адміністрації надійшло 266 звернень, що майже у 2 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільше письмових звернень до районної державної адміністрації надійшло від жителів Золочівської селищної ради – 35, що складає 29 % від загальної їх кількості. Найменше звернень надійшло від жителів  Писарівської – 1 (1 %), Одноробівської Першої та Гур`євокозачанської по 2 (2 %). Варто зазначити, що від жителів Світличненської сільської ради жодного звернення не отримано, що відзначає її ефективну роботу у вирішенні проблем громади.

У I півріччі 2013 року не допущено жодного порушення терміну розгляду звернень.

По зверненнях, що надійшли до районної державної адміністрації протягом звітного періоду, вжито необхідних заходів, надано вичерпні відповіді і пояснення, так 44 % звернень вирішено позитивно, на 47,8 % - надані роз‘яснення щодо шляхів вирішення піднятих питань, 4,5 % - залишені на контролі до остаточного вирішення питання, 3,7 % - знаходяться у стадії розгляду.


09.07.2013

Покращення виконавської дисципліни – запорука успіху виконання поставлених завдань 

Робота управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районної державної адміністрації спрямована на організацію належного та своєчасного виконання законів України, актів і доручень Президента України, розпорядчих документів голів обласної та районної державних адміністрацій, - про це 09 липня 2013 року на апаратній нараді зазначила завідувач сектору контролю апарату райдержадміністрації Світлана Жижко.

За звітний період сектор контролю районної державної адміністрації здійснював контроль за 597 документами. Протягом 6 місяців 2013 року сектором контролю апарату районної державної адміністрації було взято на контроль 344 документів, що на 27 % менше, ніж у звітному періоді минулого року.

Незважаючи на позитивні зрушення в роботі з контрольними документами, залишається актуальним питання якісного і ефективного виконання завдань та інформування про хід виконання розпорядчих документів.

Підводячи підсумки наради, голова райдержадміністрації Ігор Горішній зазначив, керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації та сільським, селищним головам необхідно більше уваги приділяти як організаційній складовій на початкових етапах виконання завдань, так і посиленню контролю за якісною їх реалізацією.

За результатами розгляду даного питання буде підготовлено доручення голови райдержадміністрації.


09.07.2013

Михайло Добкін привітав хліборобів Харківщини з намолотом 1 мільйону тонн добірного зерна

 Шановні хлібороби! 

Перший мільйон тонн зерна до загального Слобожанського короваю – результат вашої невтомної праці, високої майстерності та відповідальності на усіх етапах вирощування та збирання врожаю. 

Таких показників вдалося досягти завдяки умілому управлінню і посиленій увазі держави до проблем розвитку аграрного сектору, своєчасній допомозі та підтримці, які керівництво держави надає сільським трудівникам для вирішення нагальних потреб сьогодення.

 Впевнений, що разом ми досягнемо не менших результатів, ніж минулого року!

 Голова Харківської обласної державної адміністрації М. М. Добкін

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


09.07.2013

Президент привітав хліборобів Харківщини з намолотом першого мільйона тонн зерна

 Президент України Віктор Янукович привітав хліборобів Харківської області з намолотом першого мільйона тонн зерна.

 «Вирощений і зібраний урожай – це результат невтомної трудової звитяги, умілого господарювання та високої відповідальності хліборобів. Нехай ваша віддана праця й надалі служить на благо Харківської області і всієї України», – йдеться у привітанні Глави держави.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


08.07.2013

Забезпечення створення нових робочих місць, працевлаштування молоді та незахищених верств населення, - нововведення Закону  України «Про зайнятість населення» 

Одним із пріоритетних напрямів соціальних ініціатив Президента В.Ф. Януковича є соціальний захист населення, який, зокрема, передбачає забезпечення громадян робочими місцями й достойною заробітною платою.

Закон України «Про зайнятість населення», який набрав чинності з 1 січня 2013 року, має на меті сприяти поліпшенню ситуації на вітчизняному ринку праці,  передбачає низку нововведень і пільг, які повинні забезпечити створення нових робочих місць,  працевлаштування молоді та незахищених верств населення.

Як зазначив директором Золочівського районного центру       зайнятості Юрій Заболотний, у законі окреслено ряд державних гарантій щодо надання першого робочого місця молодим громадянам, які закінчили навчальний заклад або припинили навчання в ньому, завершили професійну підготовку чи перепідготовку, звільнилися зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби.

«Молодь – категорія особлива, адже від успіху перших самостійних кроків у житті – виборі професії, навчального закладу, першого робочого місця – залежить формування особистості, соціальної позиції. Двері служби зайнятості завжди відкриті для учнів, студентів, випускників, адже наші фахівці працюють для того, щоб допомогти вам стати у майбутньому успішними професіоналами і мати гідне майбутнє», - резюмував він.


08.07.2013

З метою створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу в ХОДА започаткували нову форму спілкування з підприємцями

З метою аналізу стану реалізації в області завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу 5 липня відбулася перша виїзна нарада за участю представників Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА на виробничому підприємстві ТОВ ВКГ «Лісова казка».

За словами заступника директора Департаменту економіки і міжнародних відносин – начальника управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин ХОДА Дениса Ткачова, у 2011 році 4 підприємства малого та середнього бізнесу отримали кредитні кошти через Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва.

Це підприємство «Медтехніка», що займається розробкою та виробництвом спеціального медичного обладнання для людей з обмеженими можливостями; ФОП Радюков - виготовлення паливних брикетів; ФОП Болібок - надання поліграфічних послуг для бізнесу за нижчою ціною з метою зменшення собівартості продукції. ФОП Гуляєва, що входить до Виробничо-кондитерської групи «Лісова казка», було надано з бюджету області 190 тисяч грн.

Як зазначив комерційний директор ТОВ ВКГ «Лісова казка» Дмитро Веркуш, за ці кошти на підприємстві було проведено модернізацію та реконструкцію обладнання. Завдяки чому було збільшено більш ніж на 10% обсяги продажу на внутрішньому ринку та вдвічі розширено ринок експорту.

«Такий діалог з підприємцями повинен бути в постійному режимі. Це була перша зустріч у такому форматі, проте вона дала набагато більше, ніж кілька засідань Ради підприємців разом узятих. Тому що, перебуваючи на своєму підприємстві, керівник відчуває себе більш захищено та може відкрито говорити про всі проблеми, з якими він стикається.

Ми змогли краще їх побачити і зрозуміти. Ми обов'язково продовжимо практику таких виїзних нарад, можливо трохи розширимо коло представників середнього бізнесу, щоб вони могли нам розповісти, чим конкретно обласна адміністрація може бути їм корисна. Де ми можемо підставити своє плече, в яких питаннях необхідне втручання голови ХОДА, а де буде достатньо лише зістикувати відповідні дозвільні органи, подолати їх відомчі розбіжності», - сказав Денис Ткачов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


08.07.2013

У роботі реєстраційної служби області буде наведений порядок

Голова ХОДА Михайло Добкін, говорячи в ході традиційної зустрічі з представниками ЗМІ у форматі «Чай з губернатором» про реалізацію завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для малого та середнього бізнесу, зазначив, що головне завдання сьогодні - знизити будь-який неофіційний тиск на бізнес.

«Наше завдання - допомогти бізнесу зберегтися. Якісь галузі продовжують отримувати гарний прибуток, але якщо взяти в цілому, то бізнесу сьогодні дуже важко, і люди намагаються працювати в нуль, щоб зберегти колективи, зберегти фірми і чекають на кращі часи», - підкреслив Михайло Добкін.

Він також повідомив, що в області постійно вживаються заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку бізнесі.

«Спільно з містом Харковом ми робимо все для того, щоб прибрати будь-яку корупційну складову між бізнесом та представниками влади. Є єдиний спосіб це зробити - уникнути контакту між чиновником і представниками бізнесу. Для цього у Харкові та області створюються дозвільні центри.

Також наводиться порядок в роботі реєстраційної системи. Колегія ХОДА рекомендувала, і я направив відповідний лист з пропозицією Міністру юстиції звільнити регіонального керівника реєстраційної служби, щоб посилити кадрову складову. Найближчим часом наведемо різкість і відкоригуємо роботу служби. Наше завдання до 1 жовтня створити через Центри надання адміністративних послуг по всій області таку систему, яка була б зручна для людей. У нас є для цього всі умови», - зазначив голова ХОДА.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


08.07.2013

Українське суспільство має очиститися від перевертнів у погонах, які тримають у страху громади українських сіл, селищ і міст. Михайло Добкін 

Сьогодні голова ХОДА Михайло Добкін зустрівся з харків'янами, які зібралися ввечері на площі Свободи, протестуючи проти свавілля правоохоронців на Миколаївщині. 

 «Я повністю підтримую ваше ставлення до нелюдів, які, прикриваючись чинами і погонами, кривдили, знущалися і гвалтували. Винні мають бути покарані, той, хто вчинив злочин, має відповідати за всі свої вчинки за буквою Закону. Українське суспільство має очиститися від перевертнів у погонах, які тримають у страху громади українських сіл, селищ і міст», - сказав голова області. 

Харків'яни звернулися до Михайла Добкіна з проханням оприлюднити дані про покарання, які понесли в результаті вчинення злочинів харківські міліціонери протягом останніх кількох років. Глава області пообіцяв, що наступного тижня такі дані будуть оприлюднені на офіційному сайті ХОДА.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


08.07.2013

Золочівщина відзначила традиційне народне свято – день Івана Купали

             05 липня 2013 року на території Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди відбувся щорічний регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана». Це свято стало проводиться 10 раз і стало традиційним як для  Золочівщині, так і для Харківської області .

            Фестиваль зібрав близько 25 фольклорних колективів із 13 районів області.

            Під час проведення фестивалю гості та мешканці Золочівського району змогли покататися на човнах (Сковородинівський ставок) та конях по алеям парку, послухати виступи колективів на сценічних майданчиках: «Сонячна галявина», «Алея майстрів», «Співи під дубом», «Співоча Діброва», взяти участь у конкурсах купальської атрибутики «Купальська традиція», послухати концертну програму на «Музейних сходах».  

            Головним дійством фестивалю стали купальські хороводи біля ставка при світлі святкових багать, стрибки через вогнище і опускання вінків у воду, без яких не може обійтися ніч Івана Купали, а також феєрверк «Купальська квітка». 

 

 

 

 

 

 

 

 


05.07.2013

Рішення глави держави заснувати премію імені Богдана Ступки - це визнання його як безперечного лідера в театральному співтоваристві. Михайло Добкін

Заснування національної премії імені Богдана Ступки дозволить не тільки вшанувати ім'я цього видатного актора, а й створити орієнтир для всіх, хто прагне посісти гідне місце в театральному співтоваристві, - заявив сьогодні в ході традиційної зустрічі з представниками ЗМІ  «Чай з губернатором» голова ХОДА Михайло Добкін.

«Вже під кінець свого життя, будучи видатним майстром, найвідомішим актором не тільки на території України, а й далеко за межами нашої держави, ця людина отримала найвище визнання і була удостоєна найвищої державної нагороди, ставши Героєм України. Рішення глави держави заснувати національну премію імені Богдана Ступки - це, з одного боку, і визнання його як безперечного лідера серед артистичного світу, а з іншого боку, це можливість поставити певну планку для акторської спільноти, прагнучи до якої люди ставали б більш професійними, цікавими і затребуваними. Я думаю, що цієї премії будуть удостоєні тільки неординарні особистості й улюбленці публіки», - підкреслив голова області.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


05.07.2013

Хід зернозбиральної кампанії в Золочівському районі 

            За оперативним даними управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації станом на 05 липня 2013 року в жнивну кампанію включилися 4 господарства Золочівського району: фермерське господарство «Альфа»,  ТОВ «Довжик», ТОВ «Козачанське», ТОВ «Золочівське ХПП». 

            Із запланованої площі збирання по району  20436 га - обмолочено 726 га, намолочено 2584 тонн  зерна при середній врожайності 35,6 ц/га. 

Озима пшениця обмолочена на 566 га, намолочено – 2264 тонн, середня врожайність 40 ц/га. 

Горох: обмолочено – 160 га, намолочено 320 тонн, середня врожайність – 20 ц/га.


05.07.2013

Центри надання адміністративних послуг надаватимуть міграційні та реєстраційні послуги 

Про це сьогодні під час брифінгу за підсумками відвідування Єдиного дозвільного центру повідомив голова ХОДА Михайло Добкін. За його словами, розширення переліку послуг, що надаються в центрах, дозволить людям всі необхідні питання вирішувати в одному місці.

  «З 1 жовтня в Харкові і області будуть створені центри надання адміністративних послуг, де крім тих послуг, які вже надаються, працюватиме реєстраційна система, міграційна служба та реєстрація підприємців - фізичних осіб. Буде створено великий центр у Харкові, на Салтівському житловому масиві, продовжить працювати цей центр, і через районні та міські центри ми будемо надавати такі послуги. Тобто, людина, неважливо які у неї є проблеми - зареєструвати землю, гараж, квартиру, що-небудь приватизувати, відкрити бізнес - вона буде приходити в одну будівлю», - сказав голова області.

 За його словами, відповідно до завдань Президента України центри надання адміністративних послуг будуть відкриті у всіх районах області та міста. Крім того, у всьому регіоні буде використовуватися схема роботи з Укрпоштою, яка зараз діє в Зміївському районі.

 «Всі поштові відділення, які знаходяться в сільській місцевості, будуть приймати документи у людей на надання адміністративних послуг, своїми силами передавати їх до районних або міських центрів надання адміністративних послуг, там їх оброблятимуть, а потім повертатимуть людям відповіді, дозволи або необхідні довідки. Ми такий центр вже відкрили у Змієві, ряд поштових відділень Зміївського району вибудовують роботу з цим центром. До 1 жовтня в кожному районі області та кожному районі міста буде відкрита повна мережа завдяки пошті - це понад 680 відділень зв'язку, які будуть працювати разом з місцевою владою для надання адміністративних послуг», - підкреслив Михайло Добкін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


05.07.2013

У Єдиному дозвільному центрі міста Харкова зведена до нуля

корупційна складова 

Як заявив сьогодні голова ХОДА Михайло Добкін після відвідування Єдиного дозвільного центру міста Харкова, завдяки ретельно налагодженій роботі Центру практично зведена до нуля корупційна складова при відкритті бізнесу. Таким чином на Харківщині успішно реалізуються завдання щодо оптимізації умов ведення бізнесу в Україні, поставлені Президентом України Віктором Януковичем.

  «На сьогоднішній момент людина, яка відкриває бізнес, не потрапляє в ситуацію, коли на неї дивляться очима хижака - якщо людина відкриває бізнес, значить, у неї є гроші і з неї можна щось отримати. У цьому центрі працюють люди, які жодного відношення до ухвалення рішення щодо того чи іншого документу не мають. Вони виконують технічну роботу. А значить, повністю зведена до нуля корупційна складова, людина відстежує процес проходження документів і стежить за тим, щоб вчасно була дана відповідь. Якою вона буде - адміністратор або державний реєстратор на це не впливають», - підкреслив голова області.

 За його словами, жорсткий контроль якості і термінів надання відповідей дозволив досягти виключення будь-яких зловживань з роботи Центру. Про це говорить кількість людей, які щодня звертаються туди.

  «Виходячи з того, що є система контролю за якістю відповідей, за термінами, коли надано відповіді, виходячи з того, що сьогодні практично немає скарг на роботу держреєстраторів, які приймають і видають документи, що, незважаючи на не зовсім сприятливі економічні умови в країні і в Європі, кількість звернень до цього центру збільшується навіть у порівнянні з минулим рекордним роком, я вважаю, що ця система працює», - сказав Михайло Добкін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


05.07.2013

Розвиток малого та середнього бізнесу сприяє забезпеченню зайнятості населення в області

Створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу – одне із завдань Президента України. Як повідомив в ході Інтернет-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Юрій Сапронов, Харківська область знаходиться на другому місці в Україні за середнім показником фізичних осіб-підприємців, кількості малих підприємств на 10 тисяч населення.

«Забезпеченню зайнятості населення в області сприяє, перш за все, розвиток малого та середнього бізнесу, який, як всім відомо, є основою економіки будь-якої країни. На сьогодні в Україні з дня її незалежності катастрофічно мало часу і коштів витрачається на такого роду програми. Тому що, на мій погляд, це доводить світова практика, малий бізнес, середній бізнес – це основа основ будь-якої економіки. Якщо мені не зраджує пам'ять, у провідних розвинених економіках світу, таких, як США, Німеччина, Франція, країни південно-східної Азії, малий бізнес становить до 40% ВВП. У нас в Україні кількість малих підприємств, принаймні в Харківській області, незважаючи на велику критику нового податкового кодексу, зростає», – зазначив він.

Заступник губернатора навів у приклад позитивний досвід Польщі початку 1990-х років, яка в умовах світової кризи вистояла за рахунок правильної структури економіки, і зараз також демонструє стабільне зростання заробітних плат і ВВП. Більше 50% економіки Польщі становить малий і середній бізнес.

Юрій Сапронов заявив, що в Україні підприємець – це людина, яка створює навколо себе як мінімум три робочих місця. Тому ведеться робота з надання низки значних податкових пільг малому бізнесу.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


05.07.2013

За підсумками засідання штабу Валентин Дулуб визнав роботу з підготовки до осінньо-зимового сезону в Золочівському районі задовільною  

Як зазначив перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Валентин Дулуб,  більшість показників по підготовці об’єктів соціальної сфери та житлово-комунального господарства в Золочівському районі вищі за середньо-обласні показники.

У нараді взяли участь голова Золочівської районної ради Леонід Канівець, члени обласного штабу, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та облдержадміністрації, керівники підприємств, організацій та установ району, сільські голови.

 

 

 

 


05.07.2013

Триває підготовка об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери Золочівського району до зими         

Рівень підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери у Золочівському районі до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013/2014 років в складає: теплове господарство – 100%, водопровідно-каналізаційне господарство – 52%, житлове господарство – 41%, заклади соціальної сфери – 62,9% (заклади освіти), 38% (лікарні)

Про це повідомив 04 липня 2013 року на виїзному засіданні обласного штабу з організації підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013 – 2014 років голова Золочівської районної державної адміністрації Ігор Горішній.

 


04.07.2013

Глава держави наголошує на необхідності притягнення до відповідальності усіх винних у скоєнні злочину в Миколаївській області

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності притягнення до відповідальності усіх винних у скоєнні злочину в Миколаївській області і недопущення подібних випадків у майбутньому.

«Забезпечити притягнення до відповідальності винних у випадку в Миколаєві та розібрати всі подібні інциденти, на які є нарікання людей. Не тільки в Миколаєві, а й в інших регіонах. Дати кожному з них справедливу правову оцінку», - сказав Глава держави під час урочистої церемонії складення присяги суддями, вперше призначеними на посаду.

Президент нагадав, що ця справа перебуває на його особистому контролі. «Винним у цьому злочині не місце в правоохоронних органах, вони мають бути показово покарані з усією суворістю закону», - зазначив Віктор Янукович.

Водночас, на його переконання, покарання тих, хто «випадково опинилися в лавах міліції», не повинно стати виправданням для їхніх керівників.

«І тут є питання і до прокуратури, і до обласної міліції: де були ці керівники на різних рівнях – району, області? Що робила влада регіону? Хто намагався приховати цей злочин? Ці питання не повинні залишитися без відповіді. По кожному з них має настати персональна відповідальність! Якщо якійсь чиновник чи міліціонер вважає, що може робити що завгодно і усе зійде йому з рук, то я хочу, щоб він почув мене. Я цього ніколи нікому не дозволю! В Україні панує закон!» - зазначив Президент.

Віктор Янукович  вимагає від правоохоронців прозорого розслідування цієї справи, а також принципових кадрових рішень щодо справи на Миколаївщині.

Крім того, Глава держави повідомив, що найближчим часом заслухає звіт Генерального прокурора, на підставі якого будуть ухвалені відповідні рішення.

«Головне, чого від нас очікують люди – вони хочуть бути впевнені, що правоохоронці здатні їх захистити, а в суді - завжди можна відстояти правду. Лише так ми зможемо збудувати правову державу, в якій пануватиме закон і справедливість», - сказав Президент.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


04.07.2013

У Харківській області активно розвивається система підтримки підприємництва

Як наголосив в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Сергій Авершин, на Харківщині докладаються максимальні зусилля для створення комфортних умов роботи підприємців, що є частиною реалізації завдань Президента України.

«Є дозвільні центри, фонд підтримки підприємництва та спілки підприємців - все це одна з найрозвиненіших інфраструктур в Харківській області для того, щоб ми могли допомагати бізнесменам. Головне - не соромитися цієї допомоги, питати, записуватися на курси підприємницької грамотності, на курси, що робити в разі перевірки», - підкреслив він.

За словами Сергія Авершина, також підприємцям слід бути більш відповідальними при спілкуванні з чиновниками. Тільки взаємна відповідальність може стати основою для економічного розвитку держави.

«Успішна держава - це успішні підприємці, успішний середній клас. Без міцного платника податку у вигляді середнього класу успішної і економічно потужної держави ми ніколи не отримаємо. Але потрібно розуміти, що які б нами заходи не проводилися, дуже довго накопичувалися проблеми, дуже довго в ментальності людей насаджувалося бажання заробити, використовуючи своє службове становище. Тут частково провина лежить і на самих підприємцях, які охоче розлучаються з цими грошима, пропонують хабарі чиновникам, тому що їм це теж в чомусь вигідно. Скажімо так, - це злочин, який йде з двох сторін і підриває економічний розвиток держави», - сказав він.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


03.07.2013

Шановні Золочівці! 

            Запрошуємо Вас взяти участь у Регіональному фестивалі пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Івана, завтра Купала», який відбудеться 05 липня 2013 року в селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області на території Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди 

Програма фестивалю

15-00 – 16-00    

16-00

16-00 – 18-00

 

Заїзд та реєстрація колективів-учасників  фестивалю, народних майстрів (головна алея)

Катання на човнах, прогулянки на конях по парку

Алея майстрів ( виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва на Філософській алеї)

Концертні виступи фольклорних колективів на майданчиках парку:

16-00 – 17-45

 

 

 

 

16-30 – 17-45

 

18-00 – 20-45

21-00 – 21-30

21-30

22-00

Майданчик «Співоча діброва» (початок головної алеї)

Майданчик «Алея майстрів» (філософська алея)

«Танцювальний майданчик» (кінець головної алеї)

Майданчик «Співи під дубом» (дуб Сковороди)

Майданчик «Ігри під клунею» (клуня)

Конкурс купальської атрибутики «Купальська традиція» (центральна частина головної алеї»

Урочисте відкриття фестивалю. Концертна програма «Сьогодні Купала, а завтра Івана» (майданчик «Музейні сходи», вхід до музею).

Закриття фестивалю. Майданчик «Купальські хороводи» (галявина біля ставка)

 Святковий феєрверк «Купальська квітка»

  Від`їзд колективів-учасників

Від`їзд бажаючих взяти участь у святі о 16-00 з площі Леніна. 

                                                                       Організаційний комітет


03.07.2013

На Харківщині налагоджено діалог бізнесу і влади

Як наголосив сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Сергій Авершин, у Харківській області на виконання завдань Президента України щодо створення комфортних умов для розвитку бізнесу налагоджено конструктивний діалог між підприємцями та владою. Зокрема, проводяться круглі столи та зустрічі, на яких представники бізнесу можуть розповісти про свої проблеми, а керівники відповідних структур запускають механізм їх вирішення.

«Буквально місяць тому відбувся великий круглий стіл, який був ініційований губернатором Харківської області та прокурором Харківської області, де вдалося зібрати підприємницький актив регіону, керівників великих підприємств і громадських організацій, профспілок. У відкритій обстановці ми обговорили проблеми. Я залишився дуже задоволений цим заходом, тому що відбулася відкрита розмова, коли підприємці, не боячись нічого, стали відверто говорити про ті проблеми, які існують. Ми почули конкретні приклади, вдалося зрозуміти системність помилок», - підкреслив Сергій Авершин.

У той же час на Харківщині реалізується ряд заходів, завдяки яким скорочується вплив органів влади на бізнес. Зокрема, йдеться про створення центрів адміністративних послуг.

«Зараз у нашому Єдиному центрі з надання адмінпослуг ви можете крім дозвільної документації отримати і адміністративні послуги, які надаються міською радою та обласною адміністрацією. Перелік зараз складає вже близько 150 послуг. Цей процес ми намагаємося розвивати, нещодавно відкрили в Зміївському районі такий же центр, де будуть одночасно і видавати дозволи, і надавати адміністративні послуги. Зараз у результаті взаємодії з Укрпоштою у нас з'явилася можливість формувати комплекти на отримання адміністративної послуги в будь-якому відділенні Укрпошти на території Зміївського району, це 26 відділень. Людині не потрібно вже відправлятися до райцентру, щоб отримати якусь довідку по субсидіях або вирубуванню дерев на своїй ділянці, вона на пошті заповнює всі документи, разом з листоношею оформляє рекомендованим листом і відправляє все це до Зміївського центру адміністративних послуг, де все це обробляється і поштою висилається відповідь», - розповів директор Департаменту.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


03.07.2013

Зміни в законодавстві поступово наближають Україну до європейської якості життя та ведення бізнесу. Михайло Добкін 

Днями до Верховної Ради був поданий законопроект, мета якого – зруйнувати систему регуляції окремих видів бізнесу з боку держави. Це зазначив у ході робочої поїздки до Чугуївського району голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Він додав, що в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо створення умов для малого та середнього бізнесу, кожен регіон по-своєму намагається допомагати підприємцям позбавлятися від чиновницьких перепон і бар'єрів.

 «Держава зі свого боку намагається гармонізувати національне законодавство за прикладом провідних європейських країн. Ми прагнемо до підписання асоціації з Європейським Союзом. Крім того, стандарти якості життя, а значить, і ведення бізнесу, в Європі набагато вище, ніж у нас. Приводячи наше законодавство у відповідність з європейським, ми на крок наближаємося до їх якості життя та їх якості ведення бізнесу. Нам ще до них далеко, це нелегкий шлях, бо кожне Міністерство і кожне відомство за 21 рік незалежності зуміли створити пастки для бізнесу і підприємців, які дозволяли їм заробляти гроші на наданні послуг, видачі довідок, а іноді і створювати серйозні корупційні схеми. Ламати це дуже непросто. Пручається сама система, яку сьогодні реформують, але у Президента вистачає волі і витримки довести справу до кінця», – заявив губернатор.

 Він підкреслив, що є багато таких серйозних складових, які заважають малому і середньому бізнесу: це і корупційна складова, і тиск силового блоку, і часті позапланові перевірки. На своєму рівні обласна влада, об'єднуючи зусилля з керівниками силових структур, перевіряючих і контролюючих органів, намагається прибрати всі бар'єри в ручному режимі. Про ефективність цієї роботи можна судити за кількістю створених підприємцями робочих місць – за цим показником Харківщина знаходиться на 2 місці по Україні з великим відривом від 3-го.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


02.07.2013

Президент вимагає від правоохоронних органів термінового розслідування справи в Миколаївській області

 Президент України Віктор Янукович взяв під особистий контроль розслідування Генеральною прокуратурою справи у зґвалтуванні 29-річної І.Крашкової у смт Врадіївка Миколаївської області.

 Глава держави доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці провести нараду з керівництвом СБУ та МВС для вивчення всіх фактів участі співробітників правоохоронних структур у протиправних діях для надання належної оцінки, визначення подальшого реагування та розробки запобіжних заходів на майбутнє.

 Керівники СБУ та МВС, за дорученням Президента, повинні найближчим часом провести колегії щодо виявлення фактів і запобігання правопорушенням. Результатом проведених колегій має стати чіткий план щодо приведення дій персонального складу правоохоронних служб до вимог чинного законодавства.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


02.07.2013

Проведено семінар «Як розпочати свій бізнес 

В рамках реалізації завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу 02 липня 2013 року в Золочівському районному центрі зайнятості відбувся семінар «Як розпочати свій бізнес?».

На груповому заході учасники розглянули психологічні аспекти підприємницької діяльності, вимоги, які висуває цей вид діяльності до звичайної людини, переваги та недоліки володіння бізнесом. Клієнти ознайомилися з найважливішим етапом у започаткуванні власної справи – вибором бізнес-ідеї та складанням бізнес-плану.

Головною метою семінарів є підвищення поінформованості безробітних про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, про можливість відкриття власного бізнесу за сприяння державної служби зайнятості.

Завдяки профінформаційним груповим та індивідуальним заходам за січень-червень 2013 року відкрили власну справу 8 безробітних. Сьогодні  планує 3 клієнти служби зайнятості отримати одноразову матеріальну виплату на відкриття підприємницької діяльності.

Залучення осіб до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, що здійснюється державною службою зайнятості.

 


02.07.2013

 

Нарада з підприємцями району

       01 липня 2013 року в Золочівській районній державній адміністрації  відбулась робоча  нарада з підприємцями  району,  в якій взяли  участь перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Асєєв,   в.о. начальника та головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Ірина Богдан та Ярослав Тімченко відповідно, на якій були обговорені проблеми розвитку малого та середнього бізнесу: оподаткування суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівельну діяльність на території Золочівського району, дотримання суб’єктами господарювання основних вимог законодавства в сфері торгівлі, зміни в законодавстві щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску; розглядалось питання підготовки до регіонального фестивалю пісенно-обрядового фольклору  «Сьогодні – Івана, завтра – Купала».

За підсумками проведеної наради було  прийняте відповідне рішення.


02.07.2013

Хід  виконання розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 08.12.2009 №712 «Про затвердження плану заходів щодо створення безпечного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки» 

"На виконання розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 08.12.2009 №712 в районі розроблені та виконуються заходи щодо забезпечення безбар'єрного доступу для людей з обмеженими фізичними можливостями та забезпечення безперешкодного доступу до їх житла, приміщень закладів охорони здоров`я, освіти, аптек, інших об`єктів соціальної інфраструктури та користування транспортними послугами", - про це на апаратній нараді 02 липня 2013 року повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Лівець.

Облаштовано відповідно до державних будівельних норм  засобами безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями управління праці та соціального захисту населення, Золочівський районний центр зайнятості.

Для подальшої реалізації державної політики із забезпечення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями проводиться робота з керівниками  закладів торгівлі, побутового обслуговування та громадського харчування щодо забезпечення доступності інвалідів до даних об'єктів.

ВАТ «Восток» здійснює перевезення інвалідів-візочників двома спеціальними автомобілями, пристосованим для перевезення інвалідів на візках. В автостанції є оголошення про надання цих послуг.

Підводячи підсумок розгляду даного питання, голова районної державної адміністрації Ігор Горішній вказав на необхідності досконалого його вивчення, винайдення шляхів щодо його вирішення, щоб забезпечити інвалідам рівні з усіма іншими громадянами можливості, закладення в місцевих бюджетах необхідних коштів для облаштування пандусів відповідно до державних будівельних норм.


02.07.2013

Інвентаризація житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 

Про результати  проведення в районі перевірки  стану збереження  та проведення інвентаризації  житлових приміщень, які належать на праві власності або на праві користування  дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, на апаратній нараді 02 липня 2013 року доповіла виконуюча обов`язки начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Аліна Назаренко.        

Інвентаризація показала, що житло, закріплене за дітьми – сиротами,  дітьми, що позбавлені батьківського піклування та особами з їх числа, знаходиться у доброму стані, забезпечене необхідними у побуті  речами в Удянській, Світличненській, Малогогозянській, Одноробівській Першій сільських радах.

Потребує удосконалення робота з даного питання Писарівською, Гуркозачанською, Феськівською, Олександрівською сільськими та Золочівською селищною радами.

Підводячи підсумок наради, голова районної державної адміністрації Ігор Горішній наголосив, що робота в даному напрямку проведена велика, і хоча на даний час житло, закріплене за дітьми – сиротами,  дітьми, що позбавлені батьківського піклування та осіб з їх числа, у більшості випадків знаходиться у доброму стані, але наше завдання зберегти його до повернення дітей на постійне місце проживання. Треба зробити все можливе, щоб діти, які були позбавлені материнської ласки в дитинстві, мали підтримку влади в майбутньому.

За результатами розгляду даного питання буде підготовлене окреме доручення голови райдержадміністрації.


02.07.2013

Освячення пам’ятного знаку в честь 1025 – річчя Хрещення Київської Русі. 

28 червня 2013 року в рамках реалізації завдань і доручень Президента України щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі в селі Одноробівка відбулася велика історична подія – освячення пам’ятного знаку в честь 1025 – річчя Хрещення Київської Русі.

Цей Хрест був встановлений на місці Христорождественського Храму села Одноробівка, збудованого в 1799 році та зруйнованого в 1934 році. Унікальність цієї церкви була в тому, що куполи на ній були збудовані по проекту архітектора Бекетова.

Свято було відкрито Одноробівським сільським головою Людмилою Гой та головою фермерського господарства «Альфа», депутатом Харківської обласної ради  Віктором Белінським, який повністю фінансував цей захід і був одним з його ініціаторів.

У заході взяли участь  народний депутат України Олександр Біловол, депутат Харківської обласної ради, президент благодійного фонду «З добром до людей» Тетяна Біловол, які подарували для майбутньої церви Почаївську ікону Різдва Хрестового.

З теплим привітанням до місцевих жителів та гостей з інших сіл звернувся голова Золочівської районної ради  Леонід Канівець.

На цьому святі були присутні вісім священнослужителів 12 Золочівського округу на чолі з протиереєм Отцем Богданом, селищний та сільські голови, прокурор Золочівського району Олександр Цимбалюк, начальник Золочівського РВ ГМВСУ в Харківській області Олександр Нємцев.

Після освячення пам’ятного знаку була проведена літія біля могили загиблих воїнів, які звільняли село Одноробівку  в 1943 році, покладені квіти до пам’ятника.

 

 

 


01.07.2013

 

 

В медичних закладах Харківської області 273 вакантні посади медичних сестер та фельдшерів

Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма.

«Реалізуючи соціальні ініціативи Президента України щодо надання першого робочого місця випускникам навчальних закладів, Харківська обласна державна адміністрація оприлюднює перелік вакантних посад медичних сестер та фельдшерів. Студенти та випускники медичних коледжів та училищ можуть на них працевлаштуватися як під час навчання – за сумісництвом, так і після його завершення», - підкреслив Ігор Шурма.

Перелік вакантних посад молодших спеціалістів з медичною освітою в закладах охорони здоров’я Харківської області розміщено в розділі «Поточна діяльність» на сторінці Департаменту охорони здоров’я на офіційному сайті ХОДА.

 

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


01.07.2013

 

 

Проведення семінару  «Протидія  торгівлі людьми: ідентифікація постраждалих і робота з ними»

         В рамках регіонального проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні»  

         26 червня 2013 року на базі Золочівської районної державної адміністрації відбувся семінар-тренінг. Основною метою тренінгу було підвищення обізнаності представників районного центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, відділу освіти, відділу у справах молоді та спорту, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, молоді та дітей, районної лікарні, кримінальної міліції у справах дітей стосовно виявлення фактів над особами, постраждалими від торгівлі  та подальшого реагування.

         Семінар пройшов при підтримці Департаменту у справах молоді та спорту Харківської облдержадміністрації, Харківської Міжнародної організації «Жіноча громада» та Золочівської районної державної адміністрації.


01.07.2013

Випускники професійно-технічних навчальних закладів Харківщини практично стовідсотково забезпечуються першим робочим місцем 

Як зазначив після привітання випускників Лозівського професійного ліцею директор Департаменту науки і освіти ХОДА Роман Шаповал, сьогодні справжнє свято професійно-технічної освіти, бо в області випускаються 7400 молодих фахівців, які отримають перше робоче місце та першу робочу спеціальність.

 «411 випускників професійно-технічних навчальних закладів Харківщини мають соціальні пільги. Вони всі отримали перше робоче місце. Станом на 26 червня по іншим категоріям випускників вже забезпечені робочими місцями 89%. Проте, я думаю, що цей показник буде вищим. У минулому році було працевлаштовано 99% випускників ПТНЗ. Не були працевлаштовані випускники, яких призвали на службу до Збройних Сил України, особи, яких засудили до позбавлення волі, а також вагітні», - підкреслив Роман Шаповал.

 Також він зазначив, що відповідно до соціальних ініціатив Президента України, які цілком підтримані як навчальними закладами, так і обласною та районними державними адміністраціями, проводиться робота з надання можливості проходження учнями ПТНЗ практики безпосередньо на майбутньому робочому місці/

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


01.07.2013

 

 

Роман Шаповал привітав випускників Лозівського професійного ліцею

 У Лозівському професійному ліцеї відбулися урочистості з нагоди випуску спеціалістів. У заході взяв участь директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Роман Шаповал, Лозівський міський голова Сергій Степанов.

 Роман Шаповал привітав випускників з цією значною подією від імені голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна і побажав всім професійних успіхів і гідно нести прапор випускника цього навчального закладу. 

«На Лозівщині є 2 професійно-технічні заклади, якими пишається не тільки район, а і вся Слобожанщина. Цей ювілейний випуск, який відбувся напередодні святкування 40-річниці з дня заснування навчального закладу, на 100% забезпечений першим робочим місцем, що є свідченням успішної реалізації в Харківській області соціальних ініціатив Президента України», - сказав Роман Шаповал.

 Як зазначив директор з персоналу та соціальному розвитку ЗАО «Лозівський ковальсько -механічний завод» Ашот Керопов, підприємство протягом багатьох років співпрацює з Лозівським професійним ліцеєм з набору працівників. Цього року завод взяв на роботу 20 випускників. «Ми будемо і надалі співпрацювати з ліцеєм, оскільки завод постійно потребує молодих кадрів», - підкреслив Ашот Керопов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


01.07.2013

 

 

У НТУ «Харківський політехнічний інститут» відсвяткували випуск магістрів 

В Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбулося свято випуску магістрів 2013 року. У заході брали участь заступник голови ХОДА Євген Савін, народний депутат України Валерій Писаренко, ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Леонід Товажнянський, магістри, випускники та студенти інших факультетів.

 Євген Савін привітав магістрів з урочистим випуском від імені голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна і побажав всім кар'єрного росту та професійних успіхів.

 «У вас сьогодні дуже важливий, дуже серйозний, по-справжньому відповідальний крок - крок у доросле життя. Ви отримали одні з найкращих знань не тільки в країні, але і в Європі. Фахівці цього ВНЗ працюють у всіх галузях народного господарства і всі зарекомендували себе висококваліфікованими професіоналами. Успіхів вам у житті, і пам'ятайте - за вами майбутнє нашої країни!» - сказав заступник голови ХОДА.

 Також Євген Савін підкреслив, що освіта, отримана в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», є однією з кращих в світі, і він дуже радий, що молоді фахівці відповідно до реалізації соціальних ініціатив Президента України отримали перші робочі місця.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


Архів повідомлень(07.05.2012 - 27.06.2013) >>>

Архів повідомлень(05.03.2012 - 30.04.2013) >>>

Архів повідомлень(28.12.2012 - 26.02.2013) >>>

Архів повідомлень(02.10.2012 - 28.12.2012) >>>

Архів повідомлень(01.08.2012 - 27.09.2012) >>>

Архів повідомлень(26.04.2012 - 31.07.2012) >>>

Архів повідомлень(01.02.2012 - 26.04.2012) >>>

Архів повідомлень(04.01.2011 - 31.01.2012) >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

  62203 пл.Леніна 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2013 Золочівська районна державна адміністрація

email - zolochev_rda@ukrpost.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64