Електронна пошта: mail@zolochivska-rda.gov.ua, zolochivska@rda.kh.gov.ua

 

 

Золочівська

                      райдержадміністрація Харківської області        

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та
історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
Люстрація
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
ЦНАП
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Державні закупівлі
Проекти
Регуляторна діяльність
Спостережна комісія
Вибори
Цивільний захист
Децентралізація
Містобудування, архітектура та ЖКГ
Управління соціального захисту населення
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
Правова допомога
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
Оголошення
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Законодавчі акти та позиційні матеріали Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

Архів повідомлень (01.03.2020 - 31.03.2020)


31.03.2020

 

Забороняється припиняти електропостачання громадянам на період дії карантину, – Держенергонагляд
Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину.
Такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу ІI (прикінцеві положення) закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.
В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась. Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій.
Довідково:
Відповідно до абзацу 5 підпункту 2 пункту 4 статті 9 Закону України «Про ринок електричної енергії» Держенергонагляд здійснює державний енергетичний нагляд за дотриманням учасниками ринку (крім споживачів) встановленого нормативними документами з питань електроенергетики порядку застосування оператором системи передачі, оператором системи розподілу та електропостачальником заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам.


31.03.2020

З 1 квітня 2016 року в Україні вперше стала проводитися нова природоохоронна кампанія, що має законодавчу основу — Сезон тиші.
Згідно із Законом України «Про тваринний світ» Сезон тиші тепер діє в Україні щорічно з 1 квітня по 15 червня.
Згідно статті 39 Закону України «Про тваринний світ»: «У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах)».
Особи, які порушили вимоги, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП.
Штраф, який може бути накладений на громадян, становить від 510 до 850 грн., на посадових осіб від 850 до 1190 грн.
Державна екологічна інспекція у Харківській області нагадує, що підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.


30.03.2020

 

Відповідальність за порушення правил карантину

На жаль, кількість людей, які захворіли на коронавірусну хворобу (COVID-19), в Україні з кожним днем зростає.
З метою запобігання розповсюдженню інфекції вжито ряд обмежувальних заходів, що стосуються навчальних закладів, транспорту, сфери обслуговування громадян та інші.
17 березня 2020 було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Даним законодавчим актом держава посилює відповідальність за порушення правил карантину. Так, за порушення Санітарного законодавства передбачено кримінальну та адміністративну відповідальність.
Відповідно до частини першої статті 325 Кримінального кодексу України порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років.
Частина друга статті 325 Кримінального кодексу України передбачає, що ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Тобто, сума штрафу з 1700 гривень зросла до 17000-51000 гривень.
Порушення правил, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим заразним захворюванням і боротьби з ними, полягають:
• у не усуненні від роботи чи іншої діяльності осіб, які є носіями збудників інфекційних захворювань, небезпечних для населення;
• не проведенні в порядку, передбаченому законодавством, профілактичних щеплень, медичних оглядів, дезінфекційних, протиепідемічних, а також карантинних заходів;
• не запровадженні особливих умов і режимів праці, навчання, пересування і перевезення на всій території України або в окремих її місцевостях.
Необхідно зазначити, що відповідальність за недодержання санітарного законодавства передбачена також статтею 137 Кримінального кодексу України.
У цій статті зазначається, що невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого, передбачає покарання у вигляді штрафу від 1700 до 5100 гривень або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Якщо такими діяннями було спричинено смерть неповнолітнього або інші тяжкі наслідки, то передбачається покарання у вигляді обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Адміністративна відповідальність за порушення санітарного законодавства встановлена Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі — КупАП). Зокрема, статтею 42 КУпАП визначено, що порушення санітарних норм тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 204 гривень) і на посадових осіб – від шести до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 425 гривень).
Також слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» КУпАП було доповнено статтею 44-3, відповідно до якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 гривень) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34000 до 170000 гривень).
Отже, в даних умовах необхідно відповідально ставитися до ситуацій, які можуть загрожувати життю та здоров’ю громадян, зокрема, дотримуватися правил карантину, адже відповідальність за порушення встановлених правил і обмежень досить серйозна.

За інформацією відділу «Золочівське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: смт. Золочів, вул. Березня, 3 . Контактний телефон: (05764) 5-00-90.


30.03.2020

Ті, хто відвідував країни/регіони з місцевою передачею COVID-19, підлягатимуть обсервації

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили про посилення карантинних заходів у країні.
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу МОЗ щодо посилення карантинних заходів. Відповідне рішення прийняли на позачерговому засіданні уряду 29 березня.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я, прийнята постанова передбачає, що на осіб, які мали контакт з хворим на COVID-19 або хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації, покладається обов’язок дотримуватись режиму самоізоляції з метою запобігання поширенню хвороби в Україні.
Особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.
Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, котрі їй підлягають, а також медичне спостереження за ними.
Крім того, постанова передбачає, що до 5 квітня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України повинне розробити та впровадити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102865


30.03.2020

 

Президент закликав парламентарів підтримати законопроекти, необхідні для стабілізації української економіки

Президент Володимир Зеленський під час позачергового пленарного засідання Верховної Ради закликав народних депутатів ухвалити законопроекти, необхідні для продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом, що сприятиме підтримці української економіки в умовах пандемії коронавірусної хвороби та світової економічної кризи.
«Для нас сьогодні дуже важлива підтримка економіки України, людей, які працюють на підприємствах. Для нас дуже важливо, щоб відбулося підписання меморандуму з Міжнародним валютним фондом», – сказав Глава держави під час засідання парламенту.
Володимир Зеленський зауважив, що для продовження співпраці з МВФ Верховній Раді необхідно ухвалити законопроекти про обіг земель сільськогосподарського призначення та про банківську систему.
Глава держави зазначив, що у парламентарів можуть бути претензії до тих чи інших законопроектів, але нині неприпустимі будь-які політичні протистояння.
«Ми зараз не повинні ділитися на провладну партію та опозицію. У нас не може бути будь-якої опозиції під час кризової ситуації через коронавірусну хворобу», – наголосив Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що саме від голосування народних депутатів залежить, чи одержить Україна дуже важливу підтримку для економіки.
«Я вас дуже прошу підтримати ці законопроекти. Вони важливі для українського народу», – сказав Глава держави.
Володимир Зеленський також подякував народним депутатам за вжиті ними заходи особистого захисту.
«Я вдячний кожному з вас, що ви в масках. Я справді вдячний за те, що ми в такий складний час для країни – через коронавірусну хворобу та поширення цього вірусу по всьому світу – збираємось, і ви працюєте. Тому я хочу кожному з вас поаплодувати», – сказав Президент.
Він також подякував парламенту за призначення міністра фінансів України Сергія Марченка та міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-zaklikav-parlamentariv-pidtrimati-zakonoproekti-ne-60385


30.03.2020

Заходи щодо недопущення коронавірусу не мають впливати на рівень готовності ЗСУ. Президент

На цьому Володимир Зеленський наголосив на селекторній нараді з Міністром оборони України, Головнокомандувачем ЗСУ та командувачами видів, родів Збройних сил.
Нарада була присвячена питанням запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 та забезпечення обороноздатності України. Глава держави заслухав інформацію про стан справ щодо заходів, яких вживає командування задля нерозповсюдження COVID-19 у військах, а також щодо участі військових у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
«Ми зробимо все можливе, щоб наші військові залишалися здоровими. Це наше першочергове завдання. Однак усі заходи, які вживаються заради безпеки від коронавірусу, не повинні вплинути на бойову готовність наших військовослужбовців. Тут усе просто: вони захищають нас, а ми – їх», – зазначив Президент.
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак запевнив, що ЗСУ готові до відсічі агресору та оборони України. У робочому порядку була заслухана інформація про основні проблеми із забезпеченням та дані всі необхідні доручення. Міністр оборони України Андрій Таран доповів, що ситуація контрольована, оскільки пріоритет для Міністерства оборони – людиноцентричність і піклування про відповідне та повне забезпечення кожного військовослужбовця ЗСУ.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102874


30.03.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання
поширенню COVID-19

Активно заохочуйте працівників з ознаками захворювання залишатися
вдома:
● Працівникам, які мають симптоми гострих респіраторних захворювань (ГРЗ),
потрібно залишатися вдома і не приходити на роботу, доки у них не мине лихоманка
(>37.7°C та вище) та будуть відсутні будь-які інші симптоми ГРЗ (наприклад, кашель,
задишка) щонайменше протягом 24 годин за умови незастосування засобів
симптоматичної терапії (наприклад, засоби від кашлю, жарознижуючі).
● Забезпечте гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції
співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім`ї.
Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих
на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)” визначено,
що у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину, відповідно до Закону
України «Про захист населення від інфекційних хвороб», термін перебування у відпустці
без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений статтею
84 Кодексу законів про працю України та статтею 26 Закону України «Про відпустки».
● За можливості необхідно перевести працівників на виконання роботи дистанційно.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України,
спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-
19)» роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю,
службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду
роботу, визначену трудовим договором вдома, а також надавати працівнику, у тому числі
державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, за його згодою
відпустку. В першу чергу необхідно зменшити ймовірність зараження осіб з підвищеним
ризиком, до яких належать люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями
(захворювання серця, легень, цукровий діабет), що піддаються більшому ризику розвитку
серйозних ускладнень, спричинених COVID-19.
Не допускайте перебування хворих працівників разом з іншим персоналом:
● Співробітники, у яких після прибуття на роботу або протягом дня виявляються
симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла),
повинні бути негайно відправлені додому та повідомити сімейного лікаря, а при розвитку
невідкладних станів (задишка, стійкий біль у грудній клітці) - звернутися за екстреною
медичною допомогою за номером 103.
● Під час транспортування хворий працівник має перебувати у захисній масці.
Необхідно уникати громадського транспорту при переміщенні додому на самоізоляцію.
Транспортувати особу можна на приватному транспортному засобі, при цьому
рекомендується відкрити вікна. соба, яка перевозить хворого, повинна використовувати
засоби індивідуального захисту (респіратор, окуляри, рукавички).
Підкресліть необхідність перебування вдома під час хвороби, дотримання
правил гігієни:
● Розмістіть на видному місці в офісах плакати, які заохочують працівників
залишатися вдома, якщо вони мають ознаки захворювання, дотримуватись респіраторної
гігієни й етикету кашлю та чхання, та дотримуватися правил гігієни. Плакати доступні для
завантаження на веб-сторінках:
https://drive.google.com/drive/folders/1_zhh97mtj2Y7I7238fQim0Uc4p1Kx_KN та
https://covid19.com.ua.
● Забезпечте наявність у санвузлах на робочому місці мила, води, одноразових
рушників та дезінфікуючих засобів для рук, що містять не менше 60 % спирту. Розмістіть
дезінфікуючі засоби в різних місцях та конференц-залах, щоб заохотити дотримання
правил гігієни.
● Забезпечте наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками (наприклад,
смітники з педаллю).
Організуйте регулярне прибирання приміщень:
● Забезпечте протирання поверхонь, до яких часто торкаються (робочі столи, кухонні
стільниці та дверні ручки).
● Забезпечте наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати
працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.
Проконсультуйте працівників перед відрядженням:
● Необхідно максимально обмежити відрядження працівників.
● Порадьте співробітникам перевірити себе на наявність симптомів гострих
респіраторних захворювань перед початком подорожі, а у разі їх виявлення - повідомити
свого керівника та залишитись вдома і за необхідності негайно звернутись за
консультацією до сімейного лікаря.
У разі виявлення особи з COVID-19:
● У разі виявлення COVID-19 у співробітника чи члена його сім'ї, він зобов’язаний
повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та
попередження розповсюдження хвороби.
● Якщо співробітник контактував з особами, у яких було виявлено COVID-19, він
повинен повідомити свого керівника, залишитись у самоізоляції (рекомендації щодо
самоізоляції додаються) та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо
подальших дій.
Планування роботи під час епідемії COVID-19 в Україні
Усі роботодавці повинні вжити заходів для зменшення поширення COVID-19 на
підприємства, установах, організаціях. Вони включають одну або декілька опцій:
зниження рівня передачі COVID-19 серед персоналу, захист людей, які мають більш
високий ризик виникнення важких ускладнень захворювання, мінімізація несприятливих
наслідків для інших суб'єктів господарювання. Зокрема, при прийнятті рішень можна
враховувати такі чинники:
● Вплив хвороби на працівників, що мають підвищений ризик. Поінформуйте таких
працівників, що вони можуть піддаватися більшому ризику важкого перебігу
захворювання.
● Підготуйтеся до можливого збільшення кількості відсутніх працівників на робочих
місцях через їхню хворобу, або хворобу членів їхніх сімей, карантин у дитячих садочках
та школах, введення додаткових карантинних обмежень місцевими органами влади:
✔ Реалізуйте плани продовження функціонування підприємства(організації)у
випадку, коли значна кількість працівників відсутня через непрацездатність.
✔ Навчайте персонал виконувати основні функції таким чином, щоб робота
продовжувалася навіть якщо ключові співробітники відсутні.
✔ Оцініть свої основні функції та наскільки інші люди або суспільство розраховують
на Ваші товари та послуги. Будьте готові змінити свою ділову практику, якщо це потрібно
для підтримання критичних операцій (наприклад, визначте альтернативних
постачальників, визначте пріоритетність постачальників, тимчасово призупиніть деякі
ваші операції, якщо це необхідно).
✔ Роботодавцям, підприємство(організація) яких розташовані у декількох
місцях/місцевостях, рекомендується надати місцевим керівникам повноваження вживати
відповідних заходів, викладених у їхньому плані реагування на інфекційні захворювання,
з урахуванням умов в кожній місцевості.
✔ Для всіх підприємств (організацій) наполегливо рекомендується координація з
представниками державних або місцевих органів влади та службовими особами охорони
здоров’я, щоб отримувати своєчасну та точну інформацію, яка допоможе вжити необхідні
заходи у кожній місцевості, де підприємства (організації) ведуть свою діяльність.
Оскільки інтенсивність спалаху може відрізнятися залежно від географічного положення,
місцеві органи охорони здоров’я видаватимуть рекомендації, характерні для їхньої
місцевості.
Рекомендації роботодавцям:
● Залучайте своїх працівників до розробки та внесення змін до вашого плану
реагування на інфекційні спалахи.
● Проведіть моделювання введення в дію розробленого плану, щоб заздалегідь
з’ясувати, чи є в плані прогалини або проблеми, які потрібно виправити.
● Поділіться своїм планом із працівниками та детально поясніть політику щодо
кадрових ресурсів, робочого місця та забезпечення гнучкості щодо відпусток..
Діліться кращими практиками з іншими підприємствами (організаціями) у своїй
місцевості (особливо тими, що знаходяться у Вашому ланцюгу постачальників),
асоціаціями, щоб покращити зусилля щодо реагування.
Рекомендації щодо плану реагування на спалах інфекційних захворювань:
● Перегляньте політику щодо кадрових ресурсів та переконайтеся, що вона
відповідає рекомендаціям у галузі охорони здоров’я, чинному законодавству про працю та
Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих
на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)”.
● За можливості необхідно запровадити практику дотримання дистанції між
працівниками, а також між працівниками та іншими особами (клієнтами, відвідувачами
тощо). Наприклад, організувати дистанційну роботу або гнучкі робочі години (позмінно).
Для працівників, які здатні працювати через засоби телекомунікацій, керівники повинні
заохочувати дистанційну роботу замість того, щоб приходити на робоче місце.
Переконайтеся, що у вас є інформаційні технології та інфраструктура, необхідні для
підтримки певної кількості працівників, які можуть працювати вдома.
● Мінімізуйте ризики взаємодії між працівниками, а також між працівниками та
іншими людьми. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких
законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення
коронавірусної хвороби (COVID-19)» власником підприємства, установи, організації або
уповноваженим органом може змінюватися режими роботи органів, закладів,
підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та
юридичних осіб. Інформація про такі зміни повинна доводитись до відома населення з
використанням веб-сайтів та інших комунікаційних засобів.
● Зверніться до місцевих органів охорони здоров’я для підтвердження каналів зв'язку
та методів розповсюдження інформації про місцевий спалах.
Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19, які перебувають вдома у
самоізоляції
Залишайтеся вдома, окрім ситуацій, коли потребуєте медичної допомоги
Ви повинні обмежувати діяльність поза своїм будинком/квартирою, за винятком
отримання медичної допомоги. Не ходіть на роботу, до навчальних закладів та в інші
місця громадського користування. Не користуйтесь громадським транспортом або таксі.
Ізолюйте себе від інших людей і тварин у своєму будинку/квартирі
Люди: Наскільки це можливо, ви повинні залишитися в окремій кімнаті і
витримувати дистанцію понад 1,5 метра від інших членів сім’ї/або сусідів у вашому домі.
Також слід використовувати окремий санвузол, якщо він є. Особливо уважно
дотримуйтесь цих рекомендацій, якщо у вашій сім’ї є особи, що належать до групи ризику
(літній вік, хронічні захворювання легень, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет
тощо)
Тварини: Не контактуйте з домашніми чи іншими тваринами.
Заздалегідь зателефонуйте і попередьте сімейного лікаря
Якщо ви потребуєте медичної допомоги, зателефонуйте сімейному лікарю і
повідомте, що у вас підозрюється або підтверджений COVID-19. Це допоможе медичному
персоналу вжити заходів, аби вберегти інших люди від зараження чи впливу. Одягніть
захисну маску перед контактом з медичними працівниками. Ці кроки допоможуть
обмежити поширення інфекції.
Носіть захисну маску
Потрібно носити захисну маску, коли ви знаходитесь поряд з іншими людьми
(наприклад, спільне використання кімнати чи транспортного засобу) або домашніми
тваринами, перед відвідуванням закладу охорони здоров’я, або приїздом бригади
екстреної медичної допомоги. Якщо ви не можете носити захисну маску (наприклад, тому
що це спричиняє проблеми з диханням), люди, які живуть з вами, не повинні залишатися в
одній кімнаті з вами або, якщо це неможливо, мусять носити захисні маски.
Дотримуйтесь правил гігієни під час кашлю чи чхання
Прикривайте рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидайте
використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помийте руки з милом
протягом щонайменше 20 секунд і/або обробіть руки дезінфікуючим засобом, що містить
щонайменше 60% спирт, втираючи достатню кількість у всю поверхню до їх висихання.
Мило обов’язково використовувати у разі помітного забруднення рук.
Часто мийте руки
Часто мийте руки з милом принаймні 20 секунд. Якщо немає можливості помити
руки, їх потрібно обробити дезінфікуючими засобами на основі 60-95% спирту , втираючи
достатню кількість у всю поверхню до їх висихання. У разі помітного забруднення рук
обов’язково мийте руки з милом. Не торкайтеся очей, носа і рота брудними руками.
Використовуйте індивідуальні предмети домашнього вжитку
Не можна користуватися посудом, чашками, рушниками, постільною білизною та
іншими предметами домашнього вжитку спільно з іншими людьми або домашніми
тваринами. Після використання цих предметів їх слід ретельно обробити/помити мийними
засобами.
Дезінфекція предметів/поверхонь
Потрібно щодня періодично дезінфікувати всі предмети/поверхні, до яких часто
торкаються. До них належать: стійки, столи, дверні ручки, вимикачі, змішувачі, раковини,
унітази, телефони, клавіатури, планшети, тумбочки тощо та будь-які поверхні, де можуть
знаходитися біологічні рідини. З метою дезінфекції необхідно використовувати побутові
мийні засоби або серветки. Під час їх застосування потрібно дотримуватись інструкцій
виробника.
Моніторинг стану здоров’я
Якщо ви знаходитеся вдома на карантині (у самоізоляції) потрібно уважно
слідкувати за станом здоров’я. Двічі на день вимірюйте температуру тіла.
Негайно зверніться до свого лікаря або телефонуйте за номером 103, якщо з’явився
один або декілька перелічених симптомів: зросла температура тіла (понад 380 С) або
з’явився озноб чи лихоманка; утруднене дихання, задишка; постійний кашель; стійкий
постійний біль у грудній клітці.
Припинення самоізоляції
Рішення про припинення самоізоляції та запобіжних заходів приймається у
кожному випадку окремо та після консультації з медичними працівниками відповідно до
правил, встановлених місцевими органами охорони здоров’я.


27.03.2020

Звернення Президента щодо продовження боротьби з коронавірусом в Україні

Бажаю здоров’я, дорогі українці!
Наша щоденна боротьба з поширенням коронавірусу в Україні триває.
Ми сповнені рішучості та сили все це обов’язково подолати. Нас надихає ваша підтримка, згуртованість та розуміння ситуації. Ми вкотре доводимо, що є єдиною країною. Що у дуже критичні моменти мобілізуємось та даємо відсіч будь-якому ворогу, навіть невидимому.
Тепер про конкретні кроки. Вчора Кабінет Міністрів на один місяць запровадив режим надзвичайної ситуації. Це важливе рішення для здоров’я українців.
Його не слід плутати з надзвичайним станом. Надзвичайна ситуація – це тимчасовий правовий режим, який консолідує роботу всіх владних органів і водночас не обмежує конституційні права громадян.
Цей режим – не про диктатуру, це – про дисципліну.
Сьогодні ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогодення та виклики майбутнього. Саме тому до кінця п’ятниці, 27 березня, буде закрито державний кордон та припинено всі пасажирські перевезення.
Два тижні тому я закликав громадян терміново повернутись до України.
Більшість зробила це самостійно. Інших – а це понад вісімдесят тисяч українців – ми повернули додому літаками, потягами та автобусами.
Та сьогодні ми вже не маємо часу чекати. Ми опинились перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном, та безпекою сорока мільйонів громадян всередині країни. Наш обов’язок як держави – піклуватися про кожного українця.
Про тих, хто не зможе повернутись у найближчі два дні, подбають наші дипломатичні представництва та українські громади за кордоном.
Про жодного українця, який залишиться за кордоном, ніхто не забуде. Ми поступово повертатимемо вас з-за кордону, але з урахуванням епідемічної ситуації у місці вашого перебування, а також – рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов’язкової ізоляції.
Вчора ми провели розмову з місцевою владою. Ми розуміємо першочергові потреби всіх регіонів і цілодобово працюємо, щоб їх забезпечити. Відповідні завдання опрацьовує Кабінет Міністрів України. Частину рішень вже прийнято на попередніх засіданнях, інша буде сьогодні.
Мова не лише про засоби індивідуального захисту та медичне обладнання. Це й робота критично важливих об’єктів у регіонах, підтримка малого бізнесу на місцях, безперебійність соціальних виплат населенню, забезпечення весняної посівної кампанії. Ми також зробимо все, щоб не допустити зростання цін на продукти й товари першої необхідності в регіонах. Оскільки заклики до совісті деяких продавців не допомогли, буде пакет жорстких заходів, який зіпсує плани всім спекулянтам.
Ми на постійному контакті з областями, ми не знаходимось у вакуумі столичних проблем і подбаємо про кожен регіон нашої великої та єдиної країни.
Також у режимі 24/7 триває забезпечення України всім необхідним.
Вночі із Південної Кореї вилітає літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР.
Завтра чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисних костюмів для лікарів, ста тисяч ПЛР-тестів, апаратів штучної вентиляції легень, великої кількості масок для аптек.
Після повернення, відстою та відпочинку екіпажу літак одразу вилетить у Китай за наступною партією. І подальша доставлення буде здійснюватися саме в такому режимі.
Також запущено виробництво багаторазових захисних костюмів, і вже через три доби буде готова перша партія. Сьогодні в регіони України відправляється десять тисяч захисних респіраторів.
Ми знайшли понад п’ять мільйонів одноразових рукавичок. Уночі їх доставлять в області – разом з необхідними витратними матеріалами для апаратів ШВЛ та іншого медичного обладнання.
У кожну обласну лабораторію розподілені необхідні реагенти – для того щоб здійснювати ПЛР-діагностику на місцях.
Найкращі українські вірусологи консультують колег з обласних лабораторій як у відеорежимі, так і безпосередньо відправляючись у регіони.
Окрім цього, Прем’єр-міністру України поставлено завдання вирішити питання так званих VIP-палат та скасувати всі нормативні акти, які цього вимагають.
У нас не «совок», вибачте, і не буде ніяких люксових палат для «членів ЦК».
У жодного політика чи бізнесмена у державних та комунальних лікарнях не буде кращих умов, ніж у звичайного українця. Ви будете перебувати саме в тих палатах і тих лікарнях, які за 28 років ви побудували в цій країні. Можливо, тоді зрозумієте, як це – не мати можливості лікуватись у Швейцарії або Ізраїлі.
Рівні умови стосуються абсолютно всіх. Винятків не буде і для перших осіб держави: Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради.
А ще я наполегливо рекомендую керівникам медичних закладів не перетворюватися на готельєрів, не займатися торгівлею палатами чи облаштуванням ординаторських під перебування якихось «шишок».
Інакше будуть санкції.
Щодня наші українські лікарі проводять регулярні консультації з китайськими медиками з Уханя та отримують досвід ефективної боротьби з коронавірусом. Ухвалено постанову про збільшення окладу медичних працівників, запроваджено погодинну оплату медикам, які протидіють коронавірусу. Є завдання вивести матеріальні компенсації на рівень з нашими військовими. Сьогодні кожен український лікар є «кіборгом», який стоїть на захисті здоров’я всієї нації. Ми зробимо все, щоб вони були максимально захищені та заохочені.
Мова і про інших українців, які сьогодні мужньо виконують свою роботу.
Це наші прикордонники, військові, посли та дипломати, поліцейські, нацгвардійці та багато інших. Це спільна боротьба, де ми переможемо тільки разом. Особливо це повинні зрозуміти народні депутати України, які сьогодні не мають іншого вибору, ніж працювати. Якщо хтось із них забув, я нагадаю слова депутатської присяги: «Виконувати свої обов'язки в інтересах усіх земляків». І тут ключовою є кожна частина: і «в інтересах усіх земляків», і «виконувати свої обов'язки».
Коли наші українські лікарі працюють майже без відпочинку, коли тисячі військових перебувають в окопах, депутату має бути соромно щось казати про страх.
Страх у вас може бути тільки один – втратити довіру українського народу.
Закликаю народних обранців думати про ухвалення важливих законів, яких потребує економіка України, які наповнять бюджет життєво необхідними коштами. Країна не зупиняється, країна працює. І ви – не виняток.
Окремо я хочу подякувати главам церков, які зараз проводять богослужіння онлайн. Спасибі за вашу свідомість та турботу про здоров’я людей.
Вкотре закликаю інших глав церков перейти на таку практику, усвідомивши небезпеку великого скупчення людей та відповідальність за життя своїх парафіян.
Наостанок, дорогі громадяни, я хочу подякувати тим, хто свідомо залишається вдома й дотримується самоізоляції. Цим ви допомагаєте країні.
Це важливо продовжувати й не виходити на вулицю без потреби і без масок.
Для цього саме час опанувати всі онлайн-можливості та навчити цього своїх батьків, дідусів та бабусь. У цьому допоможе платформа, розроблена нашим Міністерством цифрової трансформації, де кожен може переглянути освітні серіали з цифрової грамотності.
Будьте здорові, дорогі українці!
Бажаю вам всім 36,6! Бережімо себе! Збережемо Україну!

https://kharkivoda.gov.ua/news/102844?fbclid=IwAR2UPyRls2mgnRuMVfLHRZRCEbTnlQGb8SPBUz58gkrrBTcU-YnYfheOYS4


27.03.2020

У боротьбі з коронавірусом краще, коли зусилля спільні!
На період карантину у КНП ЗРР "Золочівська ЦРЛ" хворим на пневмонію і пацієнтам із підвищеною температурою медична допомога надаватиметься в ізольованому приміщенні. Таких хворих лікуватимуть в колишньому
інфекційномуо відділенні.
Цю ініціативу депутатів районної ради підтримали керівники району і громади, сільгоспвиробники району.
Також досягнуто домовленості з аграріями про фінансову підтримку відділення, придбання препаратів для лікування важких та ускладнених пневмоній, захисного одягу.


26.03.2020

Карантин на території Харківської області подовжили до 24 квітня

Відповідне рішення затвердили під час засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області.
«Сьогодні комісія збирається за наслідками засідання уряду. Учора уряд прийняв рішення щодо запровадження режиму надзвичайної ситуації на території усієї держави на 30 днів. Тобто до 24 квітня. У зв'язку з цим нам потрібно прийняти рішення про продовження карантинних заходів на території нашого регіону та в деяких моментах його посилити», - відзначив на початку засідання голова ХОДА Олексій Кучер.
Останні дані щодо ситуації із COVID-19 навела в.о. головного санітарного лікаря Харківської області Любов Махота: «У Харківській області на сьогодні ми маємо 1 підозру. Це ще не офіційний випадок, який іде й обліковується як підтверджений випадок COVID-19».
Заступник голови ХОДА Михайло Черняк повідомив про підготовчі заходи, що проводяться в області, та поповнення запасів медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, тест-систем тощо.
«Інформую, що ми отримали допомогу від держави в кількості 5000 експрес-тестів на COVID-19. Ми отримали 400 одноразових захисних костюмів, близько 4000 захисних масок респіраторного типу. Коштом обласного бюджету були придбані близько 100 захисних костюмів багаторазового використання, що дуже є важливим для захисту наших фахівців, які працюють в інфекційних лікарнях, та передали декілька для забезпечення бригад екстреної медичної допомоги», - повідомив Михайло Черняк.
Він також відзначив, що медична сфера регіону отримує допомогу від бізнесу та волонтерів. Так, регіон отримав тест-системи для ПЦР-лабораторій, у процесі – передача медичного обладнання, в тому числі апаратів ШВЛ, для опорних лікарень регіону та лікарень міста Харків.
«Сподіваюсь, що найближчим часом буде вирішено питання щодо посилення матеріально-технічного забезпечення наших інфекційних лікарень цими апаратами. Знаємо, що сьогодні відгукнулось багато людей, волонтерів, які також надають допомогу. Останній приклад – були відремонтовані за гроші волонтерів ШВЛ в інфекційній лікарні», - відзначив Михайло Черняк.
Також під час засідання Регіональної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили питання розгортання (за необхідності) та організації роботи блок-постів на дорогах області. Свої пропозиції з цього приводу надав начальник ГУ Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко. Він також повідомив про співпрацю поліції з прикордонниками, міграційною службою та санітарними лікарями в питаннях перевірки того, як дотримуються режиму самоізоляції люди, які прибули з-за кордону.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102830


26.03.2020

КАРАНТИН – робота і зарплата
На період карантину багато роботодавців надають працівникам відпустки, запроваджують віддалену роботу, встановлюють режим простою. Чи може роботавець відмовити працівнику у переході на дистанціну роботу? Як оплачується віддалена робота та час простою? Найбільш актуальні питання сьогодення .
- Відправити співробітників працювати вдома можна без їхньої згоди
У зв`язку з карантином багато організацій переходять на дистанційний режим роботи. Чинним законодавством не врегульовано в повній мірі питання віддаленої роботи.
Утім, на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома.
Важлива зміна відповідно до Закону № 3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)" : на період карантину або впровадження заходів боротьби з коронавірусом відправляти співробітників працювати вдома можна без їхньої згоди.
Разом з тим, Закон № 3219 лише рекомендує переведення на дистанційну роботу, але не зобов’язує роботодавця. Тому, якщо підприємство працює, але вас не відпускають працювати з дому, коли така можливість є, одним із варіантів, аби убезпечити себе, є відпустка.
Проте варто колективно звернутися до роботодавця про переведення на дистанційний режим роботи, оскільки забезпечення безпечних умов праці є його безпосереднім обов'язком.
У разі прийняття роботодавцем рішення про роботу у дистанційному режимі раджу отримати офіційний документ про встановлення такого режиму, щоб запобігти звільненню “за прогул” через відсутність на робочому місці.
- Яку зарплату отримаємо під час карантину
Якщо ваша організація визначила період карантину як простій, за працівником зберігається його зарплата. Згідно з ч. 3 ст. 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.
У загальному випадку час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче 2/3 тарифних ставки (окладу). Такий обов’язковий мінімум прописаний у ст. 113 Кодексу законів про працю України.
А от якщо роботодавець не оформив простій, тоді підприємство вважається таким, що працює.
Але в усіх цих випадках заробітна плата повинна виплачуватися. Карантин не є юридичною підставою для звільнення роботодавця від сплати заробітної плати.
Такі норми стосуються і дистанційної роботи. Однак, звертаю увагу, що дистанційна робота регулюється внутрішнім наказами чи розпорядженнями на підприємстві.
У випадку, коли зайнятість на дистанційних умовах праці відповідає встановленому графіку роботи, заробітна плата виплачується повністю.
Є запитання? Отримайте правову допомогу дистанційно:
- зателефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
- поставте запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
- напишіть на електронну пошту місцевого центру або бюро kharkiv3.kharkiv@legalaid.kh.ua
zolochivske@legalaid.kh.ua
- прочитайте правову консультацію на телеграм-каналі "Безоплатна правова допомога" https://t.me/ualegalaid та обговоріть її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat
- поставте запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
- скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua
#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid #ПравоваКонсультація
За інформацією відділу «Золочівське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:


26.03.2020

З 1 квітня в областях України розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

Також до 30 червня включно триває заборона на вилов раків.
Детальну інформацію можна переглянути тут.
Про встановлення строків весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Харківщини можна дізнатись тут.
Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.
Під час нересту також забороняється проведення вибухових та гідротехнічних робіт, видобуток піщано-гравійної суміші, розчищення русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.
Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних біоресурсів у цей період.
«Суворо закликаю дотримуватися встановлених заборон під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Кожен рибалка повинен починати з себе – не порушувати правил рибальства, а також інформувати про виявлені факти незаконного вилову водних біоресурсів», - наголосив т.в.о. Голови Держрибагентства Андрій Яцура.
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно з КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.
Повідомити про порушення правил рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів або отримати додаткову інформацію щодо нерестової заборони можна за телефоном Всеукраїнської безкоштовної «гарячої лінії» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102838


26.03.2020

Сьогодні на сесії районної ради депутати проголосували за виділення 575,8 тис. грн. для протидії поширенню коронавірусу.
Ці кошти будуть використані для поповнення резервних фондів, придбання для КНП ЗРР "Золочівська ЦРЛ" апарату штучної вентиляції легенів, двох моніторів для роботи таких апаратів, двох дозаторів медикаментів у реанімаційне відділення, двох кисневих концентраторів, щіток для обличчя, захисних окулярів, масок, халатів одноразового використання, деззасобів.
З 33 обраних нами депутатів участь у роботі сесії взяли 19. Дякуємо нашим обранцям, які прийшли сьогодні, щоб попрацювати задля безпеки всіх нас!


26.03.2020

За порушення правил карантину в області відкрили 4 кримінальні провадження

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.
Він відзначив, що за дотриманням карантинних обмежень і громадським порядком в області слідкують 243 автопатрулі, 187 піших нарядів та 123 рейдові групи.
«Наразі за порушення правил карантину складено 160 адміністративних протоколів, відкрито 4 кримінальних провадження», - повідомив керівник області, підбиваючи підсумки роботи за останній тиждень.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102836


26.03.2020

26 березня — День Національної гвардії України.💙💛

Сучасна Національна гвардія - підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохоронні функції, загальна чисельність Нацгвардії - 60 тисяч військовослужбовців.
За період виконання завдань у ході Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил загинуло 219, поранено та травмовано 812, рахуються зниклими безвісти 14 військовослужбовців Національній гвардії України.
За мужність і героїзм, проявлені у боротьбі за територіальну цілісність та Незалежність України 1364 нацгвардійця нагороджено державними нагородами, з них 188 – посмертно.
Бажаємо нацгвардійцям Божого благословення, , здоров’я і стійкості, мирного неба над головою!


25.03.2020

З резервного фонду районного бюджету Золочівської РДА виділено кошти на придбання засобів індивідуального захисту для медиків НКП р/р "Золочівська ЦРЛ" - масок, пов'язок, рукавичок, замовлено також експрес-тести і безконтактні термометри.
Сьогодні рукавички, 850 пар, вже передали в лікарню.
Тим часом, карантинні заходи в Україні продовжуються на 30 днів. Кабінет Міністрів підтримав введення надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року з можливістю подальшого її продовження.
Нагадаємо, у Харківській області надзвичайну ситуацію оголосили 21 березня — після того, як стало відомо, що на Київщині захворіла харків'янка. Режим надзвичайної ситуації також діє у низці інших областей, де зафіксовали випадки коронавірусу.


24.03.2020

 

 


24.03.2020

На Харківщині для боротьби з COVID-19 об'єдналися органи влади, місцеве самоврядування, нардепи та бізнес

24 березня в ХОДА відбулась спільна нарада за участі голови облдержадміністрації Олексія Кучера, голови облради Сергія Чернова, Харківського міського голови Геннадія Кернеса, президента групи DCH Олександра Ярославського та народних депутатів України.
Відкриваючи захід, керівник області наголосив, що всі присутні об’єдналися заради вирішення питань протидії поширенню COVID-19. Олексій Кучер відзначив, що окрім стану галузі охорони здоров’я, зараз постає велика кількість інших питань. Серед них – питання роботи підприємств та забезпечення сталої ситуації в економіці.
«Найважливіші складові економіки області – це сільське господарство та промисловість. Я хочу, щоб люди знали, що в цих напрямках у нас, не дивлячись ні на що, йде потужна робота. Учора відбулась нарада з керівниками районів, де була поставлена чітка задача контролювати процеси взаємодії з аграріями. Ми також неодноразово зверталися до бізнесу, підприємств та промисловості та говорили, що необхідно переводити якомога більше людей на дистанційну роботу. При цьому ми розуміємо, що дистанційною роботою деякі підприємства не можуть займатися. Тому керівники підприємств критичної інфраструктури, промисловості, соціально відповідального бізнесу взяли на себе відповідальність і зараз забезпечують підвезення працівників на роботу. Ми дякуємо їм за це», - сказав керівник області.
Під час заходу його учасники надали інформацію щодо проведених закупівель для галузі охорони здоров’я. Олексій Кучер відзначив, що 23 березня на Харківщину прибули два вантажі – з тестами на COVID-19, засобами індивідуального захисту тощо. Подробиці щодо вантажу навів Олександр Ярославський.
«Завдання Президента виконано, 2 мільйони сплачено. На них буде придбано 450 тисяч експрес-тестів для Харкова. Спасибі Джеку Ма – вчора в Україну прибуло 50 тисяч тестів. До Харкова потрапила достатня кількість. Тести, які прибули до Харкова - це «золотий стандарт». Таких тестів немає, навіть, у багатьох країн. Ми попросили Джека Ма замовити ще одну партію. Але тих тестів, які прибули до нас, абсолютно достатньо - на 3 місяці вистачить», - відзначив президент групи DCH.
Голова Харківської облради Сергій Чернов додав, що кошти для проведення закупівель необхідного для медичної галузі в обласному бюджеті є.
«Є 48,5 млн грн резервного фонду, є достатнє фінансування галузі охорони здоров’я. На сьогодні в разі необхідності - без проведення пленарних засідань - за погодженням з бюджетною комісією ми таку роботу будемо організовувати в онлайн-режимі: розпорядженням голови ХОДА будуть спрямовуватися відповідні кошти – на зарплату, на підтримку всіх лікарів та медичного персоналу, який буде залучений у боротьбі з COVID-19. Усі депутати обласної ради без виключення - на зв’язку, і ми спільно приймаємо рішення», - сказав Сергій Чернов.
Народний депутат, заступник керівника фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Павло Сушко відзначив: «У боротьбі з пандемією стали єдиною командою Харківська міська рада, ХОДА, обласна рада, бізнес та команда народних депутатів України. Сьогодні кожен на своєму місці повинен самовіддано та відповідально виконувати свою роботу, шукати спільне рішення та допомагати один одному».

https://kharkivoda.gov.ua/news/102801


23.03.2020

29 березня Україна переходить на літній час

Традиційно двічі на рік в Україні, відповідно до постанови Кабміну 1996 року, жителі переводять стрілки годинників. На зимовий час переходять в останню неділю жовтня, а на літній – в останній тиждень березня, пише 032.ua.
Як повідомляє кореспондентка 032.ua, у 2020 році переводити стрілки годинників українці будуть у ніч з 28 на 29 березня о 03:00 на годину вперед, тобто, на 04:00, отож прокидатися у цей день доведеться раніше.
Довідково. У 2018 році на початку вересня повідомлялось про ймовірність скасування в Україні переходу на літній і зимовий час, слідом за ЄС. Єврокомісія, після проведеного онлайн-голосування, рекомендувала скасувати перехід на літній та зимовий час, кожна держава-член ЄС сама мала визначити, жити їх надалі за літнім чи зимовим часом. У березні 2019 року Європарламент проголосував за скасування переведення годинників з 2021 року.

http://coffee7milk.com/bez-katehorii/29-bereznia-ukraina-perekhodyt-na-litniy-chas/?fbclid=IwAR0lFWL7pLXlbvux6IhSwSy7w-j8r_aY1129dT53qS9bUHMQygAirEwix7E


23.03.2020

Система БПД призупиняє прийом громадян
і надає правову допомогу дистанційно
У зв’язку з загостренням ситуації з поширення коронавірусної інфекції з 23 березня 2020 року і до завершення карантину відділ «Золочвське бюро правової допомоги» Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги і повністю переходить на надання правових послуг дистанційно.
Щоб отримати правову консультацію:
 напишіть на нашу електронну пошту центу : kharkiv3.kharkiv@legalaid.kh.ua
zolochivske@legalaid.kh.ua
 зателефонуйте на номер центру: (057) 341-65-71; (057) 341-65-71 або за телефоном бюро 5-00-90
Небхідні документи можна залишити в  скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою бюро: смт. Золочів, вул. 8 Березня, буд. 3
Правову консультацію можна також отримати:
 зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
 поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
 поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat
 скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua
Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави.


21.03.2020

 


21.03.2020

 


21.03.2020

На Харківщині оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку з пандемією COVID-19

Відповідне рішення ухвалили 21 березня під час засідання обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На початку засідання голова ХОДА Олексій Кучер зазначив, що напередодні в харків’янки було підтверджено Covid-19.
«Вона перебуває в Київській області, але зараз ще не встановлено коло осіб, з якими вона спілкувалась, чи були серед них харків’яни. Ми зараз цим займаємось, але не можемо втрачати час. З урахуванням цього і того, що в цілому ситуація ускладнюється, вважаємо за необхідне ввести від сьогодні надзвичайну ситуацію в регіоні», – повідомив Олексій Кучер.
У зв’язку з прийнятим рішенням керівники структурних підрозділів ХОДА, районів та органів місцевого самоврядування отримали завдання забезпечити виконання заходів щодо непоширення Covid-19.
Управляння розвитку транспортної інфраструктури ХОДА отримало доручення проаналізувати питання щодо можливості повного зупинення громадських перевезень в області та розробити порядок дій у такому разі.
Водночас голова ХОДА запевнив, що об’єкти критичної інфраструктури працюватимуть у звичному режимі, питання підвезення працівників цих підприємств буде вирішене.
Керівники районів, які межують з Луганською та Донецькою областями, відповідно до розпорядження, виданого за підсумками засідання КТЕБ, мають підготувати план дій у разі заборони перетину кордону.
Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в області буде створено штаб, який очолить заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
За його інформацією, всі служби, залучені до ліквідації наслідків розповсюдження Covid-19, переходять у режим роботи в надзвичайних ситуаціях. Щодо медичних закладів – наразі вони готові до роботи в умовах розповсюдження хвороби та забезпечені всім необхідним.
Також у ході наради обговорили посилення карантинних заходів у регіоні. Зокрема,йшлося про необхідність дотримання масочного режиму в транспорті та торговельних центрах.
Начальник ГУ НП у Харківській області Валерій Сокуренко доповів про заходи із забезпечення самоізоляції осіб, які повернулися в регіон з країн з небезпечною епідситуацією. Наразі відбуваються порушення режиму певними особами. Для контролю за режимом обсервації будуть залучені студенти та курсанти навчальних закладів системи МВС.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102766?fbclid=IwAR3cKSPwpDbqRq9binFUDo6OJY65JWRWRU4pH_5V7od2yJTZZmX4JWH5y3o


20.03.2020

Шановні золочівці!
Зараз нам потрібна соціальна самоізоляція та уникнення контактів. У зв’язку з цим, звертайтесь до амбулаторій ЗПСМ лише якщо вам призначив лікар. В інших випадках консультуйтесь з лікарем по телефону.

Адміністрація КНП «ЦПМД Золочівської селищної ради» звертається до всіх жителів Золочівської громади із проханням на період карантину з 13.03.2020 по 03.04.2020 р. утриматись від відвідування будь-яких заходів та закладів без нагальної потреби. Це стосується й сімейних лікарів в амбулаторіях (планові огляди немовлят, щеплення, медичний огляд, виписування рецептів та інше).
Карантин - це не канікули у дітей і не вимушена відпустка у батьків.
- Белебеха Лідія Володимирівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0956204273,р. т. 5-18-34;
- Бондаренко Любов Григорівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с- щ. Малі Феськи, м.т.0680766917;
- Вигідний Борис Володимирович, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. В.Рогозянка, м.т.0990133947;
- Ворвуль Лідія Іванівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Довжик, м.т. 0504068990;
- Верховенко Євгенія Миколаївна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Олександрівка,АЗПСМ с. Лютівка, м.т. 0956301022;
- Димшакова Галина Іванівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0991143788, р.т.5-04-48 ;
- Жеглов Ілля Ігорович, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0969009567, р.т.5-04-48 ;
- Журіков Микола Васильович, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0954512614, р.т.5-18-34 ;
- Жуковська Зоя Сергіївна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0630451528, р.т.5-18-36 ;
- Зозуля Оксана Володимирівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0938817448, р.т.5-04-48 ;
- Кривошей Олександр Володимирович, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Одноробівка, АЗПСМ с. Івашки, м.т.0960766143;
- Кудріс Володимир Федорович, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Писарівка, м.т.0971873126;
- Нємцева Катерина Василівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Уди, м.т.0960824353;
- Освятинська Антоніна Сергіївна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0971008924, р.т.5-04-48 ;
- Паладій Вікторія Федорівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с- щ. Малі Феськи, м.т.0970571540;
- Рябко Олена Вікторівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0683425001, р.т.5-05-88 ;
Повідомте Вашого лікаря, якщо ви протягом останніх 14 днів повернулися із країни, в якій зафіксовані випадки захворювань COVID19 або ж спілкувалися із інфікованою людиною. Також якомога менше відвідуйте місця найбільшого скупчення людей (кафе, магазини, аптеки, користуйтесь менше загальним транспортом).
Будьте соціально відповідальними, бережіть себе, один одного, будьте всі здорові.
Додатково повідомляємо, що в період карантину денний стаціонар в амбулаторіях працювати не будуть.
Дякуємо Вам за порозуміння та бажаємо міцного здоров’я!
З повагою
головний лікар КНП «ЦПМД Золочівської селищної ради» Марина Тесленко


20.03.2020

За повідомленням начальника Золочівського відділу Дергачівської місцевої прокуратури Дениса Лещенка, прокуратурою в суді доведено вину 33- річного чоловіка в умисному спричиненні тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілої.
У кінці грудня 2019 року, місцевий мешканець знаходячись в гостях у своєї знайомої.
Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, в ході сварки, умисно, правою рукою наніс, своїй знайомій один удар в область потилиці, в результаті чого останній спричинено тяжкі тілесні ушкодження у вигляді закрито черепно –мозкової травми, а саме крововиливу у м’які покрови голови в лобній ділянці.
В результаті отриманої травми голови, настала смерть 31- однорічної жінки.
Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.2 ст.121 КК України, як умисне тілесне ушкодження, тобто тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, що спричинило смерть потерпілого.
Суд призначив міру покарання злочинцю у виді 7 років та 6 місяців позбавлення волі. На даний час, вирок набуває законної сили.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


20.03.2020

Відбулося засідання спостережної комісії при Золочівській райдержадміністрації.
У своєму звіті про роботу місцевого підрозділу "Центр пробації" за 2019 році його керівник Олександр Кабанник повідомив, що у звітному періоді на облік було взято 78 засуджених, а знято - 84. Він відмітив, що за останні роки намітилася тенденція до зменшення кількості злочинів. Зазначив, що в роботі значна увага приділяється профілактиці правопорушень, взаємодії з іншими службами.
Також розглядалося питання встановлення місця знаходження та взяття на облік звільненого з місць позбавлення волі мешканця району. Комісійно вирішили підготувати і направити відповідні запити в поліцію, у виправну колонію, філію центру зайнятості, у старостинський округ за місцем реєстрації.


20.03.2020

За повідомленням начальника Золочівського відділу Дергачівської місцевої прокуратури Дениса Лещенка, прокуратурою в суді доведено вину 49-річного чоловіка в незаконному придбанні, виготовленні, зберіганні наркотичних засобів у великих розмірах.
У кінці жовтня 2019, місцевий мешканець перебуваючи на території пустиря розташованого в с. Костянтинівка Золочівського району Харківської області, шляхом зривання та зібрання однієї дикорослої наркотиковмісної рослини коноплі, що росла на території вказаного пустиря, придбав особливо небезпечний наркотичний засіб- канабіс, який в подальшому переніс до свого господарчого домоволодіння. Де дану рослинну висушив і отримав в перерахунку на суху речовину 889,4 грам канабісу, що в свою чергу є особливо небезпечним наркотичним засобом, яку зберігав в господарському приміщенні для подальшого особистого вживання, до виявлення в ході проведення санкціонованого обшуку території домоволодіння.
Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч.2 ст.309 КК України, як незаконне придбання, виготовлення, зберігання наркотичних засобів, без мети збуту.
Суд призначив міру покарання злочинцю у виді позбавлення волі строком на 2 роки. На підставі ст.75 КК України обвинуваченого звільнено від відбування покарання з випробуванням на 1 рік. На даний час, вирок набуває законної сили.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


19.03.2020

Інформація від ДПСУ для осіб, в яких є нагальні потреби їхати за кордон

Задля недопущення поширення коронавірусу Україна та держави, що межують з нашою країною, впровадили низку обмежувальних заходів.
Державна прикордонна служба України на своїй сторінці у фейсбук неодноразово інформувала про наявну інформацію про обмеження, які діють в суміжних країнах. Однак вони у будь-який момент можуть змінюватись.
„Саме тому для осіб, у яких є нагальні потреби (хоча ми радимо дотримуватися рекомендацій щодо обмеження переміщень на період карантину) все ж потрапити в ту чи іншу країну – надаємо інформацію, яка може бути корисною, - говорять у службі. - Можливо, зібрані з відкритих джерел контакти допоможуть отримати необхідну інформацію про перетин кордону, в тому числі не лише на ділянках кордону з нашою державою”.
Польща
Інформаційна довідка Прикордонної варти щодо перетину кордону - тел. + 48 22 500 41 49 (у робочі години). Інша контактна інформація: https://www.strazgraniczna.pl/pl/kontakt/1946,Komenda-Glowna-Strazy-Granicznej.html
„Гаряча лінія” МЗС Польщі з питань перетинання кордону: +48 22 523 8880 https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8303,Infolinia-MSZ-ws-przekraczania-granic.html
Словаччина
Цілодобова „гаряча лінія” МЗС Словаччини: +421 2 5978 5978. Актуальна ситуація в пунктах пропуску через державний кордон на сайті МВС Словаччини: http://www.minv.sk/.
„Гаряча лінія” МВС Словаччини: 0800 222 222. Урядова „гаряча лінія” Словаччини з протидії захворюванню на коронавірус: 0800221234. Інша інформація: https://www.korona.gov.sk/
Управління Прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словацької Республіки: +421-9610-50701; https://www.minv.sk/?bureau-of-border-and-foreign-police-of-the-presidium-of-the-police-force
Угорщина
Інформація з кордону та правила перетину - на сайті http://www.police.hu/en
МЗС Угорщини („гаряча лінія” Консульської служби) 06-80-36-80-36.
Румунія
Прикордонна поліція Румунія: +40 21 9590; https://www.politiadefrontiera.ro/
Контакти МЗС Румунії: +40 21 431 11 00; сайт: http://www.mae.ro/
Молдова
Прикордонна поліція Республіки Молдова http://www.border.gov.md/; +373-22-259-717 („гаряча лінія”).
Росія
Прикордонна служба ФСБ Російської Федерації: +7(495)626-77-40 (довідкова інформація з 09.00 – 18.00); http://ps.fsb.ru/contact
Білорусь
Державний прикордонний комітет Республіки Білорусь: +37517-216-26-12 („гаряча лінія”) https://www.gpk.gov.by/contacts/
Актуальна інформація у пунктах пропуску: https://www.gpk.gov.by/situation-at-the-border/charts/ або на головній сторінці сайту ДПКРБ: https://www.gpk.gov.by/
У Державній прикордонній службі України звертають увагу, що у випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію за кордоном РНБО та МЗС радять звертатися до найближчої дипломатичної установи України (довідкова інформація – на сайті МЗС України) або на цілодобову „гарячу лінію” МЗС України: +38 (044) 238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua або реєструватися в системі ДРУГ.
Додаткові роз’яснення, поради та корисні посилання є на сайті уряду.
„Принагідно нагадуємо, що у будь-який час Держприкордонслужба України також на зв’язку! Якщо вам необхідно отримати консультацію в межах компетенції прикордонного відомства України, будь ласка, звертайтеся за телефонами: 0 800 218 808 (багатоканальний номер для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого та мобільного зв’язку на території України); +38 (044) 527-63-63 (міський номер для дзвінків з України та із-за кордону, згідно з тарифами відповідного оператора зв’язку), а також за номером 15-98 – це багатоканальний номер для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого зв’язку та абонентів операторів мобільного зв’язку тільки на території України”, - акцентують у ДПС.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102736


19.03.2020

Звернення Глави держави щодо протидії коронавірусу

Здоровенькі були, дорогі українці!
Були й обов’язково будемо!
Традиційно розповідаю про ситуацію щодо протидії коронавірусу.
Станом на ранок 18 березня в Україні зафіксовано 14 випадків захворювання на коронавірус. 10 – у Чернівецькій області, три - в Київській та один – у Житомирській. Два з випадків, на жаль, летальні.
Сьогодні виконується 57 авіарейсів, які повертають додому 11,5 тис. українців. Серед них – наші громадяни, які застрягли в Австрії та на Шрі-Ланці. Рейс із Відня о 13:30 уже повернув наших людей на рідну землю. Частина українців зі Шрі-Ланки також уже повернулася. Решта – будуть в Україні до кінця сьогоднішнього дня.
Також сьогодні з Австрії до України спеціальним президентським бортом ми забираємо 33 громадянина, серед яких – 18 жінок, п’ятеро дітей та люди літнього віку.
Окрім цього, спільно з польською залізницею ми працюємо над запуском спецпотягів для евакуації українців з Польщі.
Забезпечено спеціальний транспорт, який безперебійно доставляє на роботу працівників стратегічних підприємств та об’єктів критичної інфраструктури України. Тих, завдяки яким в країні є електроенергія, вода, тепло, продукти, ліки та багато іншого.
Органи державної влади, заклади охорони здоров’я, продуктові магазини, аптеки, АЗС працюють і будуть працювати. Те саме стосується банків.
Щодо них – окрема розмова. Сьогодні я підписав закон, який забороняє банкам нараховувати будь-які пені, штрафи, підвищені відсотки за кредитами на споживчі потреби. Протягом двох днів Національний банк розробить пільговий режим для всіх позичальників на час карантину.
Також хочу нагадати всім українцям про важливі заходи профілактики та гігієни. Обов’язково мийте руки з милом не менше 30 секунд та обробляйте засобами на основі спирту. Особливо після контакту з тваринами та використання паперових грошей. Регулярно обробляйте антисептиком екран мобільного телефону, клавіатуру комп’ютера та ноутбука, ручки вхідних дверей. Регулярно робіть вологе прибирання та провітрюйте оселю.
Утримуйтеся від дотиків руками до обличчя – особливо до очей, носа та рота. Термічно обробляйте продукти. Не вживайте сире м'ясо, рибу та яйця. Рукостискання, обійми та поцілунки при зустрічі прибережімо на потім. І найважливіше. Будь ласка, не займайтеся самолікуванням так званими перевіреними бабусиними методами. Якщо у вас є хоч найменші симптоми ГРВІ чи застуди – залишайтеся вдома та звертайтеся до сімейного лікаря.
Набагато швидше від вірусу поширюються фейки щодо нього.
Страшилки про 400 тисяч хворих на коронавірус в Україні – брехня.
Вкотре закликаю всіх українців довіряти тільки офіційним джерелам інформації – офіційним сторінкам МОЗу, уряду, Верховної Ради, Офісу Президента України.
Також у нас є інформація, що на багатьох підприємствах керівники змушують працівників писати заяву на звільнення за власним бажанням. Це незаконно. Люди, ніхто не може змушувати вас піти за власним бажанням, якщо такого бажання у вас немає. Не бійтесь і не падайте духом. Якщо керівник чинить на вас тиск – одразу повідомляйте в поліцію.
Що стосується державних і комунальних підприємств. Була проведена розмова з керівниками, їх попередили про відповідальність за тиск на працівників. Якщо ситуація продовжиться – вони будуть покарані.
Щодо приватних компаній. Я закликаю керівників не тільки не порушувати закон, а й перш за все залишатися людьми. Коронавірус мине. Криза також. Прибутки повернуться. А честь та повагу повернути не вдасться.
Про новини соціальної політики. З 1 квітня 2020 року уряд буде готовий виплатити додаткову тисячу гривень тим, хто має пенсію менш ніж п’ять тисяч гривень.
А з 1 травня 2020 року буде проведено індексацію пенсій.
Окрім цього, не можу не сказати стосовно народного депутата України Шахова. На жаль, його тест на коронавірус показав позитивний результат. Пана Шахова ізольовано. Вчора в системі «Рада» була зареєстрована його персональна картка для голосувань. Його колеги «кнопкодавили». На жаль.
Та, на щастя, депутата Шахова не було в залі засідань Верховної Ради України. Встановлено повний список осіб, з якими він контактував останнім часом. Усі вони пройдуть швидкий тест на коронавірус.
Розповім і про ситуацію у сфері освіти. Перше – ніхто не виселятиме студентів з гуртожитку. Це питання на особистому контролі Прем’єр-міністра. Всім керівникам закладів професійно-технічної та вищої освіти вказано на неприпустимість примусового виселення студентів. Дорогі студенти! Якщо хтось каже вам виселятися – показуйте це відео та відповідний документ на сайті Міністерства освіти і науки.
Окремо хочу звернутися до працівників сфери освіти. Всім вам рекомендовано максимально перейти на дистанційну форму роботи.
Середня заробітна плата за час карантину буде збережена й виплачена вам.
Від учора для підготовки учнів до ЗНО запущено щоденні трансляції онлайн-уроків. З восьмої до дев’ятої ранку, а також з 18-ї до 21-ї їх можна переглянути на телеканалі «Рада», а також знайти на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України.
Крім цього, наступного тижня буде запущено централізовану систему онлайн-уроків дистанційного навчання для учнів з п’ятого по одинадцятий клас.
Вкотре хочу закликати всіх українців, особливо людей похилого віку, без зайвої потреби не виходити на вулицю та залишатися вдома.
Вчора я радив вам, що подивитися та почитати.
Сьогодні моя рекомендація така. За цим посиланням ви знайдете віртуальні тури українськими музеями просто неба: museums.authenticukraine.com.ua.
За цим: inlviv.in.ua – 25 музеїв Львівщини, які можна відвідати онлайн.
А ось тут: incognita.day.kyiv.ua – віртуальні екскурсії у більш ніж 20 музеїв з усієї України.
Бажаю вам 36,6.
Бережімо себе. Збережемо Україну!

https://kharkivoda.gov.ua/news/102731


19.03.2020

Національна поліція УкраїниВподобати сторінку

Кіберполіція отримала 20 звернень про розповсюдження фейкової інформації про карантин
Найчастіше громадяни інформували про розповсюдження неправдивої інформації про заборону виходу дітей на вулицю та чуток про продовження карантину до літа.
Наразі на електронну адресу сервісної служби кіберполіції надійшло два десятки звернень щодо розповсюдження фейкової інформації у зв’язку з введенням на території держави карантинних обмежень.
Кіберполіція звертається до громадян із проханням повідомляти про всі випадки поширення неправдивої інформації:
на електронну адресу: callcenter@cyberpolice.gov.ua
 ✍за формою зворотного зв’язку: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/
 ☎ на спецлінію «102».
❗Нагадаємо: відповідно до статті 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.
Тримайте від нас пам'ятку, аби розпізнати фейки
Інформаційна гігієна також важлива


19.03.2020

Багатьох з нас поєднують теплі спогади дитинства про відпочинок у таборі "Берізка", тому досі звучить багато питань щодо відновлення роботи оздоровчого закладу.
Для того, щоб табір міг зустрічати дітей потрібно сотні тисяч гривень. Всі корпуси та приміщення збудовані ще в радянські часи і потребують реконструкції, оновлення чи перепланування, потрібні нові комунікації по водопостачанню, водовідведенню, електропостачанню.
Їдальня, душова, ізолятор мають тріщини, сповзають по схилу і знаходяться в аварійному стані. Радикальних мір по очищенню потребує водойма, серйозні заходи з благоустрою треба провести по всій території табору.
Який бюджет витримає такі навантаження? І чи будуть вони виправдані, враховуючи з якими зусиллями в останні роки роботи наповнювали табір?


18.03.2020

Про обмеження доступу до адміністративної будівлі районної державної адміністрації та районної ради

Відповідно до п.2.2. Протоколу № 6 позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 17 березня 2020 року «Про посилення карантинних заходів пов’язаних з запобіганням поширення коронавірусу COVID – 19 в Україні на території Харківської області» на період карантину обмежено доступ до адміністративної будівлі районної державної адміністрації та районної ради.

Громадянам, які мають бажання звернутися до Золочівської районної державної адміністрації чи її структурних підрозділів, прохання надсилати листи за поштовою адресою:
площа Слобожанська, 5 смт Золочів,
або на офіційну електронну адресу :
mail@zolochivska-rda.gov.ua
Телефон для довідок (05764) 5 – 15 - 64 - приймальня райдержадміністрації;
(05764) 5 - 15 - 93 приймальня районної ради.


18.03.2020

Мінцифри закликає скоротити візити до державних органів для отримання послуг на період карантину

З 12 березня в Україні запроваджено тритижневий карантин та низка інших обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу.
Похід у державний орган, який щоденно обслуговує тисячі громадян, створює зайвий ризик поширення коронавірусної інфекції Covid-19. Міністерство цифрової трансформації закликає громадян України утриматися від відвідування ЦНАП та інших надавачів послуг без нагальної потреби у період карантинних заходів.
Якщо є гостра необхідність отримати певну адміністративну послугу, рекомендуємо проконсультуватися з ЦНАП або іншим державним органом за телефоном або онлайн про те, чи можна отримати цю послугу дистанційно.
Крім цього, низка державних послуг доступна онлайн. Зокрема працюють електронні кабінети платника податків, забудовника, водія, перевізника. А за допомогою електронного підпису можна підписувати документи онлайн на сайті Центрального засвідчувального органу, подавати звітність до Податкової інспекції, Пенсійного фонду або до інших держорганів в електронному вигляді.
Раніше Мінцифри надала детальні рекомендації ЦНАП та іншим надавачам послуг щодо оптимізації їх роботи на період карантину: http://bit.ly/2wgKPN8
Нагадуємо, що 17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про запобігання коронавірусу в Україні. Він встановлює, що перебіг строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання зупиняється на час карантину.
Закликаємо українців свідомо та відповідально поставитися до ситуації. Бережіть себе та близьких!


18.03.2020

Органи влади і районні служби співпрацюють та координують свої дії

Сьогодні Золочіський підрозділ поліції здійснює об'їзд об'єктів, робота яких припинена у зв'язку із введенням карантину. Про це голову райдержадміністрації проінформував очільник відділення Ігор Зіненко.
З 19 березня проти тих, хто не дотримується обмежень поліціянти почнуть застосовуватися штрафні санкції.
Прикордонники проінформували, що несуть службу в посиленому режимі з метою упередження порушень державного кордону після закриття пунктів пропуску.
Державні установи працюють і виконують свої основні функції, про корективи в їх роботі розміщено оголошення, в тому числі, у соцмережах.


18.03.2020

Шановні мешканці Золочівського району!
Адміністрація КНП «ЦПМД Золочівської селищної ради» звертається до вас із проханням на період карантину з 13.03.2020 р. по 02.04.2020 р. утриматись від відвідування сімейних лікарів в амбулаторіях (планові огляди немовлят, щеплення, медичний огляд, виписування рецептів та інше).
Карантин це не канікули у дітей і не вимушена відпустка у батьків. Це соціальна самоізоляція та уникнення контактів. У зв’язку з цим звертайтесь до амбулаторій ЗПСМ лише якщо вам призначив лікар. В інших випадках консультуйтесь з лікарем по телефону:
- Белебеха Лідія Володимирівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0956204273,
р. т. 5-18-34;
- Бондаренко Любов Григорівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с- щ. Малі Феськи, м.т.0680766917;
- Вигідний Борис Володимирович, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. В.Рогозянка, м.т.0990133947;
- Ворвуль Лідія Іванівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Довжик, м.т. 0504068990;
- Верховенко Євгенія Миколаївна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Олександрівка,
АЗПСМ с. Лютівка, м.т. 0956301022;
- Димшакова Галина Іванівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0991143788,
р.т.5-04-48 ;
- Жеглов Ілля Ігорович, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0969009567,
р.т.5-04-48 ;
- Журіков Микола Васильович, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0954512614,
р.т.5-18-34 ;
- Жуковська Зоя Сергіївна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0630451528, р.т.5-18-36 ;
- Зозуля Оксана Володимирівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0938817448,
р.т.5-04-48 ;
- Кривошей Олександр Володимирович, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Одноробівка,
АЗПСМ с. Івашки, м.т.0960766143;
- Кудріс Володимир Федорович, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Писарівка, м.т.0971873126;
- Нємцева Катерина Василівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с. Уди, м.т.0960824353;
- Освятинська Антоніна Сергіївна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0971008924,
р.т.5-04-48 ;
- Паладій Вікторія Федорівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ с- щ. Малі Феськи, м.т.0970571540;
- Рябко Олена Вікторівна, лікар ЗПСМ АЗПСМ смт. Золочів, м.т.0683425001,
р.т.5-05-88 ;
Повідомте Вашого лікаря, якщо ви протягом останніх 14 днів повернулися із країни, в якій зафіксовані випадки захворювань COVID19 або ж спілкувалися із інфікованою людиною. Також якомога менше відвідуйте місця найбільшого скупчення людей (кафе, магазини, аптеки, користуйтесь менше загальним транспортом).
Будьте соціально відповідальними, бережіть себе, один одного, будьте всі здорові. На період карантину денний стаціонар в амбулаторіях працювати не буде.
Дякуємо Вам за порозуміння!


З повагою
головний лікар
КНП «ЦПМД Золочівської селищної ради» Марина Тесленко


18.03.2020

Карантин? Як не зупинятися в пошуку нової роботи або підборі працівників? Чим займатися, коли звичний ритм життя поки що недоступний?
У будь-якій незрозумілій ситуації використовуй онлайн-ресурси з користю для себе!
Найбільша База Можливостей до ваших послуг!
Команда ДСЗ радить:
Шукайте роботу онлайн на нашому офіційному сайті https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, де база вакансій оновлюється щодня. У пошуку зазначте регіон та професію. Якщо вас зацікавила пропозиція роботи, зателефонуйте в центр зайнятості та дізнайтесь про неї більше. Для цього потрібно назвати номер вакансії. Окрім того, наші кар’єрні радники порадять, як написати ідеальне резюме, як підготуватися до співбесіди та чи обов’язково писати супровідний лист.
Ви шукаєте персонал? Електронний кабінет роботодавця дозволяє зберегти ваш час та надає можливість переглядати актуальні резюме шукачів роботи, подавати звітність, і головне – бачити результат роботи щодо поданих вами вакансій.
Команда ДСЗ продовжує працювати. Засобами телефонної і електронної комунікації ви можете бути з нами на постійному зв’язку! Спеціалісти телефонної “гарячої лінії” за номером 0 800 50 99 66 допоможуть вам отримати необхідну інформацію або ж дізнатися контакти необхідного вам фахівця.
Ще один онлайн-ресурс, який ми рекомендуємо відвідати всім, особливо майбутнім абітурієнтам – платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри: http://profi.dcz.gov.ua/
Саме тут можна безкоштовно пройти тестування, яке за допомогою 10 тестів покаже рівень розвитку soft skills, а також отримати розгорнуту інформацію про власні психологічні особливості.
Словосполучення, soft skills чув кожен, хто шукає роботу. З англійської – «м’які навички». Це вміння, які, зазвичай, не студіюють в університетах, але без яких неможливо уявити успішну кар’єру! Комунікабельність, лідерські навички, уміння працювати в команді, критичне мислення, стресостійкість – погодьтесь, речі не менш важливі речі, ніж академічні знання. Який рівень ваших soft skills? Тестуйте, дізнавайтесь… і неодмінно розвивайте їх. Це знадобиться в будь-якому разі.
Найновіший наш онлайн-ресурс - Освітній портал Державної служби зайнятості http://skills.dcz.gov.ua
Команда ДСЗ зичить здоров’я усім нашим клієнтам і бажає, щоб сучасні виклики оминули вас. Життя продовжується, тому зберігайте спокій та думайте про майбутнє. На щастя, інформаційні технології дозволяють нам розвиватися щодня.


18.03.2020

Президент підписав закони щодо протидії поширенню коронавірусу

Документи ухвалено Верховною Радою України на позачерговому засіданні 17 березня 2020 року.
Зокрема, Глава держави підписав Закон № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цей документ спрощує процедуру закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для боротьби з COVID-19. Лікарські засоби, призначені для боротьби з COVID-19, ввозитимуться без мита й ПДВ. Медикам, які зайняті на роботах з ліквідації захворювання, встановлено надбавку у розмірі до 200% заробітної плати. Працівники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти неоплачувану відпустку протягом усієї тривалості карантину.
Крім того, на період карантину не нараховуються штрафи й пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їхньої неоплати або оплати не в повному обсязі, заборонене примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг. На час карантину забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Згідно із законом, юридичний факт запровадження карантину належить до форс-мажорних обставин. Граничний термін подання електронних декларацій публічних осіб у цьому році продовжується до 1 червня. За порушення правил карантину запроваджується адміністративна відповідальність.
Також Президент підписав Закон № 531-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я». Цей документ передбачає діяльність нової незалежної державної юридичної особи, що створюється МОЗ для закупівель ліків за кошти державного бюджету. Закупівельна організація зможе напряму закуповувати ліки у вітчизняних та іноземних постачальників, що усуне посередників і накручування цін.
Крім того, Володимир Зеленський підписав Закон № 532-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету». Згідно із законом, до 31 грудня 2022 року звільняються від сплати ПДВ лікарські засоби, які закуповуються закупівельною організацією. Якщо такі лікарські засоби були використані не за їхнім цільовим призначенням, то посадові особи притягаються до відповідальності, а ПДВ має бути сплачено у повному обсязі.
Президент підписав Закон № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Відповідно до закону, передбачається виплата допомоги з тимчасової непрацездатності у розмірі 50% середньої зарплати під час протидії COVID-19 за період перебування у спеціалізованих закладах охорони здоров'я та на самоізоляції під медичним наглядом. З 1 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит. Також у вказаний період не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, несплату чи несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ. Крім того, запроваджується мораторій на проведення податкових перевірок з 18 березня до 31 травня 2020 року. З 1 березня до 30 квітня фізичні особи – підприємці звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе. При цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102724


17.03.2020

Золочівський військовий комісаріат працює в штатному режимі.
Проводиться прийом кандидатів на службу за контрактом, здійснюються заходи по підготовці до весняного призову-2020, що проходитиме з 01 квітня по 30 червня.
Військовий комісар Володимир Приходько повідомив, що кожен призовник має право висловити своє побажання щодо місця проходження служби та бажаного роду військ. Вони будуть враховані.
 


17.03.2020

В облдержадміністрації відбулося позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпекита та надзвичайних ситуацій.
ВІдзначається, що в нашому регіоні жодного випадку захворювання на коронавірус не зареєстровано. Але в області узгодили план формування та розгортання спеціалізованої госпітальної бази, в закладах охорони здоров'я розгорнули 740 інфекційних ліжок.
Після обласного пройшло засідання місцевої комісії, у ході якого голова райдержадміністрації Тамаз Гамбарашвілі наголосив на безумовному виконанні положень постанови Кабінету Міністрів України № 211.


17.03.2020

Шановні мешканці Золочівського району!

У зв’язку із запобіганням поширенню коронавірусної інфекції в державі, області, районі вводяться жорсткі заходи безпеки.
Зокрема, з 18 березня по 3 квітня скасовуються приміські, міжміські пасажирські перевезення автотранспортом. Тобто, вже завтра автобусне сполучення з Харковом, із сільськими населеними пунктами призупиняється.
З 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів Харківським метрополітеном
З 18 березня скасовуються перевезення пасажирів залізничним транспортом за маршрутом Золочів-Харків.
З 17 березня заборонено проведення всіх масових заходів за участю більше ніж десятьох осіб.
З 17 березня заклади громадського харчування, заклади культури припиняють свою роботу.
У період карантину ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, ліками та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, здійснюватиметься банківська та страхова діяльність.
Вживаються термінові заходи по забезпеченню медперсоналу, співробітників національної поліції, прикордонників та інших служб засобами індивідуального захисту.
З 17 березня припиняється прийом громадян та видача довідок структурними підрозділами Золочівської селищної ради, в тому числі, відділом реєстрації громадян та старостинськими округами. Прийом здійснюватиметься дистанційно, по телефону чи через електронний зв'язок.
Прохання, зберігати спокій, без нагальної потреби не виходити з помешкання, підтримувати і бути уважними один до одного, особливо, до людей старшого віку.
Будемо сподіватися, що така ситуація не триватиме довго і скоро ми повернемося до звичного ритму життя. Здоров’я, витримки і оптимізму нам всім!

З повагою

Голова Золочівської районної
державної адміністрації Тамаз Гамбарашвілі


17.03.2020

Про скасування особистих прийомів громадян

Відповідно до п. 12.8 Протоколу № 5 позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 12 березня 2020 року «Про ситуацію щодо поширення коронавірусу COVID – 19 в Україні та про невідкладні заходи протидії розповсюдження коронавірусу COVID – 19 в Харківській області» скасовується до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян головою районної державної адміністрації, його заступником та керівниками самостійних структурних підрозділів.
Громадянам, які мають бажання звернутися до Золочівської районної державної адміністрації чи її структурних підрозділів, прохання надсилати листи за поштовою адресою:
площа Слобожанська, 5 смт Золочів, Харківська область, 62203
або на офіційну електронну адресу : mail@zolochivska-rda.gov.ua

Телефон для довідок 0 264 5 15 64 приймальня райдержадміністрації;
0 264 5 10 56 управління соціального захисту населення;
0 264 5 14-89 фінансовий відділ;
0 264 5 01-31 відділ містобудування, архітектури, ЖКГ та ЦЗ населення;
0 264 5 03-45 служба у справах дітей;
0 264 5 10-74 архівний відділ;
0 264 5 02-57 відділ надання адмінпослуг та державної реєстрації.


17.03.2020

Уряд прийняв рішення про заборону пасажирських перевезень

На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.
Постановою введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів.
Документом, зокрема, заборонено з 18 березня по 3 квітня:
на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;
перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.
Крім того, з 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.
З 18 березня 2020 до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).
При цьому АТ «Укрзалізниця» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Мінінфраструктури та МОЗ, або ж міжнародному залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою.
Також з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.
Міністерству охорони здоров'я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.
Контроль за виконанням даної постанови Уряду покладено на МВС та Національну поліцію.
Органам влади, підприємствам та організаціям рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі онлайн.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102689

 


17.03.2020

Просимо роботодавців перевести у дистанційний режим роботи тих, хто може працювати вдома. Олексій Кучер

Голова ХОДА повідомив про карантинні заходи, які будуть введені в Харківській області 17 та 18 березня.
Олексій Кучер відзначив, що під час засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області була затверджена низка заходів на виконання рішень центральних органів влади.
«Ми збиралися за наслідками засідання Всеукраїнської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Також вчора після звернення Президента України, в якому він надав відповідні вказівки, відбулося засідання уряду. Урядом були прийняті зміни до постанови від 11 березня 2020 року, які істотним чином впливають на життєдіяльність як в Україні, так і, відповідно, в Харківському регіоні. Ми врахували всі положення, які були прийняті Кабінетом Міністрів України», - повідомив голова ХОДА.
Зокрема, з 00:01 17 березня до 3 квітня в області заборонено проведення всіх масових, культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Також забороняється робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів. А саме: закладів громадського харчування, ресторанів, кафе тощо, торговельно-розважальних центрів та інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного та побутового обслуговування населення. Виключенням є торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами зв’язку, а також провадження банківської та страхової діяльності. Закладам громадського харчування дозволили готувати їжу та доставляти її за замовленнями – за умови, що персонал буде забезпечений засобами індивідуального захисту.
З 12:00 18 березня припиняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні. Виключенням є перевезення людей легковими авто, автобусами та електричним громадським транспортом (до 10 пасажирів у салоні). З цього ж часу зупиняються пасажирські перевезення (як у межах країни, так і приміські). Робота Харківського метрополітену має бути зупинена з 17 березня до 3 квітня.
«Окремо хочу звернутися до роботодавців. Ми просимо перевести в дистанційний режим усіх тих, хто може працювати вдома, щоб якомога менше людей переміщалось, - звернувся Олексій Кучер. - Ми маємо нетипову ситуацію. Тому ми повинні розуміти, що певні дії та певна відповідальність лежить на кожному з нас, на кожному громадянині, який відповідає як за себе, так і за своїх дітей і членів своєї родини».
Під час брифінгу також повідомили про призупинення всіх вильотів з Міжнародного аеропорту «Харків».
«Від сьогодні зупинені всі регулярні міжнародні рейси в усіх аеропортах України, - повідомив комерційний директор аеропорту «Харків» Владислав Ільїн. - Винятком є рейси, які продовжують виконувати авіакомпанії з метою доставлення наших громадян з-за кордону. Основна маса рейсів, які здійснюються в нашому аеропорту, - це рейси з Єгипту. Від завтра з 12 години так само забороняються всі внутрішні рейси».

https://kharkivoda.gov.ua/news/102706


17.03.2020

Область придбає 24 апарати ШВЛ високого класу та 6 мобільних апаратів для вентиляції легенів

Техніку розраховують закупити протягом 7-10 днів за скороченою процедурою. Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер під час брифінгу 17 березня.
Керівник облдержадміністрації відзначив, що наразі в регіоні (за виключенням міста Харків) є 130 апаратів для штучної вентиляції легенів.
«Ми очікуємо придбання протягом 7 – 10 днів ще 24 апаратів – це апарати високого класу, які рекомендовані Міністерством охорони здоров’я. Та ще 6 мобільних апаратів, які використовуватимуть бригади «швидкої допомоги», - повідомив Олексій Кучер.
Він визнав, що такої кількості ШВЛ буде недостатньо в разі виникнення масштабної епідемії COVID-19. Саме тому надважливими є превентивні карантинні заходи.
«Ми максимально мобілізувались. Максимально мобілізували нашу медицину – як у регіоні, так і по всій країні. Водночас нам потрібно визнати, що наша країна відстає від тих країн, де вже вирує цей вірус, де в коридорах просто лежать люди – і обладнання недостатньо. Тому нам усім необхідно бути відповідальними. Якщо сказано - 10 осіб у маршрутці, то 10 осіб. Якщо сказано – потрібно тримати дистанцію, то я вас прошу: давайте це все виконувати. Поки, слава Богу, в нас немає такої ситуації, як у інших країнах, тож давайте ми її й не допустимо. Будьте всі відповідальними», - сказав голова ХОДА.
Він також повідомив, що за останній час в області провели 100 тестів на COVID-19, жоден з них не підтвердив наявність цього вірусу в пацієнта. Окрім пацієнтів, також перевіряли лікарів, які знаходилися з ними в контакті.
«На сьогодні в нас є ще 100 тестів. Уже замовлено та за декілька днів буде ще 300 одиниць. Також країна замовила, і завтра має надійти 10 млн тестів, які будуть роздані по областях. Ще одна партія – 10 млн – має поступити в Україну до кінця цього тижня або на початку наступного», - повідомив Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102704


17.03.2020

На Харківщині створено штаб, який об’єднає бізнес у боротьбі з коронавірусом

Першочергові дії обговорили під час спільної зустрічі голова ХОДА Олексій Кучер, бізнесмен, президент групи DCH Олександр Ярославський та Харківський міський голова Геннадій Кернес.
«Олександр Ярославський фактично керує штабом, який є антикризовим. І основна його місія спрямована на те, щоб наповнити умовний бюджет цього штабу - на купівлю необхідних засобів для боротьби з коронавірусом. Це маски, тести, апарати для штучного дихання. Це дуже важливо, і це приклад для інших бізнесменів, - пояснив голова ХОДА Олексій Кучер. - Я принагідно звертаюсь до всіх бізнесменів – не тільки до великого, але й до середнього бізнесу. Нам необхідно наповнити бюджет цього штабу, щоб закупити найнеобхідніше».
Керівник області відзначив, що ще одним напрямком роботи штабу буде забезпечення необхідними продуктами соціальних верств населення.
«Харківщина завжди відрізнялася певним об'єднанням. Це не перший виклик. У нас колись був виклик – Євро-2012. Ми зібралися, згуртувалися та провели його на вищому рівні. Зараз дещо складніше ситуація, але вона особливо не відрізняється. Потрібно просто якось згадати про те, що ти - харків'янин, слобожанин, і не пошкодувати залізти в кишеню глибше та витягнути звідти побільше», - підкреслив Олександр Ярославський.
Він повідомив, що друг нашого регіону, засновник та керівник ради директорів кампанії Alibaba Group Джек Ма виділив 80 млн доларів та закупив для України експрес-тести на COVID-19.
«Вони повинні прибути в суботу. Президент дав президентський літак, і цей борт полетить до Китаю, щоб забрати ці тести - тести на 1 млн осіб. Ми з містом та областю плануємо, що 5000 тестів - на 200 тисяч осіб – з цієї партії прибудуть до Харкова. Плюс на цю програму, яку вчора озвучив Президент, була поставлена ​​задача забезпечити відсутніми медичними матеріалами Харківщину - і місто, і область, плюс подбати про пенсіонерів. Я дав вчора 2 млн доларів на цю програму. Плюс сьогодні я в цю загальну скарбничку, яку ми збираємо для Харківщини, виділяю ще 1 млн доларів. Буде потрібно - буду ще давати. Це час, коли потрібно думати не тільки про себе. Тому я закликаю також своїх колег-бізнесменів згадати не лише на словах, що вони люблять Харківщину. Прізвища всі відомі. Ми обов'язково опублікуємо, хто дав і хто не дав, і все буде зрозуміло і видно».
Олександр Ярославський запевнив, що за результатами закупівель буде надано повний звіт про використання коштів. Зараз керівництво області та міста Харків, виходячи із запитів медичних закладів та даних соціальних служб, формують першочерговий перелік того, що необхідно придбати. У четвер штаб збереться ще раз – як розраховують його організатори, вже за участю представників бізнесу, що відгукнуться на ініціативу.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102713


17.03.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про запобігання поширенню коронавірусу

Так, передбачається, що медпрацівникам, які залучені на роботах з ліквідації коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати.
Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.
Законом також встановлюється відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, для осіб, які можуть бути інфіковані COVID-19, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачена адміністративна відповідальність. А за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням буде підвищено кримінальну відповідальність.
Крім того, буде спрощено процедуру державних закупівель товарів для боротьби з коронавірусом. Зокрема, буде звільнено від сплати ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, медичні вироби та медичне обладнання, призначені для запобігання виникненню і поширенню COVID-19. Ціни на товари медичного призначення та соціально значущі товари контролюватиме Кабінет Міністрів України.
Буде також запроваджено комплекс правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19), а саме:
- можливість роботи вдома для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;
- надання права власникам змінювати режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через вебсайти та інші комунікаційні засоби;
- заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його скасування);
- заборона на притягнення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України, у зв’язку з введенням карантинних заходів;
- віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;
- продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг;
- низка заходів, спрямована на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних тощо;
- заборона на проведення органами державного нагляду планових заходів зі здійснення державного контролю у сфері господарської діяльності.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102697


17.03.2020

 

Оголосили карантин, і ви не знаєте, хто буде сидіти з малолітньою дитиною? Тим часом, трудове законодавство передбачає право працівника піти у відпустку за свій рахунок на стільки часу, скільки триває карантин. Нехай це не надто вигідно, оскільки не нараховується заробітна плата, але зате у законному порядку є можливість перебувати зі своєю дитиною вдома під час карантину. Про це читайте в нашій інфографіці:


17.03.2020

Шановні громадяни!!!
Центр надання адміністративних послуг Золочівської районної державної адміністрації Харківської області працює у звичайному режимі, але у зв’язку із встановленням урядом по всій території України з 12 березня по 3 квітня 2020 року карантину задля запобіганню поширенню коронавірусу COVID-19, з метою убезпечення від масового поширення вірусної інфекції рекомендуємо Вам відкласти (перенести) звернення до ЦНАП у разі не терміновості (не нагальності) отримання адміністративної послуги. Також громадяни можуть отримати консультаційні та інші інформаційні послуги дистанційно по тел. 5 02 57 або надіславши запит за електронною поштою tsnap_zol@ukr.net.


17.03.2020

Звернення Президента України у зв’язку із запровадженням карантину

Усім привіт!
Почну не з офіційного «Доброго вечора, дорогі українці», а із забутого, проте дуже актуального сьогодні – «Здоровенькі були!»
Найперше, я дякую всім, хто дослухався поради й сьогодні залишився вдома.
Це справді дуже важливо для вашого життя та вашого здоров’я. Є й інший позитив у карантині: вперше за довгий час у Києві різко зменшився рівень забруднення повітря. І це не може не тішити.
Продуктові магазини, аптеки, АЗС, банки, страхові компанії та всі державні органи працюють. Окрема подяка Верховній Раді, яка не пішла на карантин.
Депутати працюють у комітетах, а в разі необхідності ухвалення термінових законів зможуть швидко зібратись у залі засідань.
Країна не зупинилася, країна працює.
Тепер щодо українців, які поки що, на жаль, не вдома. Йдеться про тих, хто перебуває за кордоном і не встиг повернутися до 17 березня.
Найголовніше. Ми всіх вас повернемо. Когось швидше, когось – трішки пізніше, але ви обов’язково будете на батьківщині.
Щодо тих, хто полетів чартерами у відпустку на відпочинок.
Сьогодні держава надає максимальне сприяння туроператорам та перевізникам, щоб вони забрали українських туристів з віддалених куточків світу. Налагоджено планове повернення українців з Єгипту, Об’єднаних Арабських Еміратів, Домініканської Республіки, курортних островів Азійсько-Тихоокеанського регіону, з Північної та Південної Америки.
Щодо інших громадян за кордоном. Вам необхідно зробити декілька кроків.
Перше. Зареєструйтесь у системі ДРУГ за ось цим посиланням. https://friend.mfa.gov.ua/
Там повідомте МЗС про країну, де ви перебуваєте, й надайте якомога більше інформації про суть проблеми у розділі «Коментар до подорожі».
Це дуже допоможе нашим дипломатам та спростить формування списків громадян, які мають терміново повернутися додому.
Якщо вам не вдалося зареєструватися, зверніться до українського посольства чи консульства на території країни, де ви перебуваєте. Це можна зробити електронною поштою або за телефоном гарячої лінії. Всі контакти ви знайдете на офіційних сторінках відповідних установ або на сайті МЗС.
Розділ: Посольства та консульства. Підрозділ: Дипломатичні установи.
Також ви можете написати на сторінках посольств і консульств у соцмережах.
Після – чекайте на подальші інструкції.
У місця найбільшого скупчення наших громадян будуть відправлені спеціальні рейси, які повернуть вас додому.
Також важливо. Нами сформовано так звані хабові точки. Потрапивши туди, ви зможете дістатися до України безкоштовно або за пільговими цінами.
Це такі міста: Стамбул, Дубай, Абу-Дабі, Прага, Берлін, Варшава, Перемишль, Відень, Братислава, Рига та Вільнюс.
Уся детальна інформація буде на офіційному сайті МЗС.
Дорогі українці! Розумію, що вам непросто. Хтось не встиг повернутися, тому що авіакомпанія скасувала рейси, хтось застряг на кордоні, хтось потрапив на карантин у готелі. Але знайте – ми обов’язково вас витягнемо. Наші посли та консули працюють цілодобово. Для вирішення ваших проблем МЗС та Міністерство інфраструктури максимально мобілізовані.
Вчора 125 рейсів повернули додому 23 тисячі українців. Сьогодні – 50 рейсів і 10 тисяч українців. На завтра попередньо заплановано ще 40 рейсів.
Українців приймають аеропорти Києва, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Харкова та Львова. Вже повернулися літаки з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Єгипту, Ізраїлю, Іспанії, Катару, Молдови, Об’єднаних Арабських Еміратів, Таїланду, Туреччини.
Українці, які планують повернутися в Україну на власному авто чи автобусі.
Будь ласка, уважно ознайомтеся з обмеженнями в країнах, через які пролягатиме ваш маршрут. Інформацію щодо цього можна знайти в розділі новин на сайті МЗС. Також ознайомтеся з режимом роботи пропускних пунктів на державному кордоні України.
Відповідна інтерактивна карта доступна на сайті Нової митниці за ось цим посиланням. http://www.customs.gov.ua/?p=533
Окрім цього, дорогі українці, пам’ятайте, будь ласка, що важливо дотримуватися правил не тільки особистої, а й інформаційної гігієни.
Довіряйте інформації тільки з офіційних джерел. Тоді байки про розпилення хімікатів над Києвом будуть вас не лякати, а смішити.
Дізнатись усю актуальну інформацію щодо протидії коронавірусу можна: на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я, сторінках у фейсбуці та твіттері.
А також на офіційних телеграм-каналах МОЗ України та Коронавірус_інфо.
Відповіді на основні запитання про COVID-19 є тут: http://covid19.com.ua
І наостанок знову хочу закликати всіх без зайвої потреби не виходити на вулицю й залишатися вдома. Давайте використаємо цей час із максимальною користю та проведемо його з рідними та близькими. Будемо дивитися гарні фільми та читати хороші книжки.
Зараз у соцмережах усі питають один одного порад – що подивитись і що почитати. Моя сьогоднішня рекомендація така: роман «Вцілілий» Чака Поланіка та «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко. І дуже рекомендую чудовий французький фільм «Один плюс один».
Бажаю нам усім 36,6.
Бережімо себе. Збережемо Україну!

https://www.president.gov.ua/news/zvernennya-prezidenta-ukrayini-u-zvyazku-iz-zaprovadzhennyam-60205


17.03.2020

Оперативна інформація по COVID-19

Станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу.
У Чернівецькій області – 4, м. Києві - 2 та в Житомирській області – 1 (летальний).
Усього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 140 повідомлень про підозру на COVID-19 (7 випадків підтверджені лабораторно, 89 – негативні, коронавірусу немає, 44 досліджуються). З початку року вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ протестувала близько 500 зразків на нову коронавірусну інфекцію COVID-19.
У світі було зареєстровано 182406 випадків інфікування COVID-19, з них 79433 осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 101356 випадків у 150 країнах/територіях/регіонах.
На території Європейського регіону зареєстровано 63268 випадків COVID-19 (Італія - 27980, Іспанія - 9191, Франція - 6633, Німеччина - 6012, Швейцарія - 2200, Великобританія - 1547, Нідерланди - 1413, Норвегія - 1169, Швеція - 1059, Бельгія - 1058, Австрія - 1016, Данія - 914, Греція - 352, Чехія - 298, Фінляндія - 272, Ізраїль - 250, Португалія - 245, Ісландія - 180, Ірландія - 169, Румунія - 158, Польща - 156, Сан-Марино - 102, Російська Федерація - 93, Естонія - 79, Словаччина - 72, Словенія - 57, Албанія - 51, Хорватія - 49, Сербія - 46, Болгарія - 43, Угорщина - 39, Білорусь - 36, Латвія - 34, Грузія - 33, Кіпр - 33, Вірменія - 30, Республіка Молдова - 23, Мальта - 21, Азербайджан - 19, Боснія і Герцеговина - 19, Люксембург - 19, Північна Македонія - 19, Литва - 17, Андорра - 14, Ліхтенштейн - 7, Казахстан - 6, Туреччина - 5, Україна - 3, Монако - 2, Святий Престол - 1) та 2755 летальних випадків (у світі - 7154).
17 березня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної інфекції (COVID-19).
ВООЗ опублікувала оновлене керівництво «Клінічне ведення тяжкої гострої респіраторної інфекції (SARI) при підозрі на захворювання COVID-19». Цей документ надає клініцистам оновлене тимчасове керівництво своєчасного, ефективного ведення пацієнтів з підозрою і підтвердженням COVID-19 Clinical management of severe acute respiratory infection when novel coronavirus (nCoV) infection is suspected
13 березня Генеральний директор ВООЗ на брифінгу для ЗМІ по COVID-19 оголосив, що на даний час Європа стала епіцентром пандемії, де реєструється більше випадків і смертей, ніж у решті світу, за винятком Китаю. На даний час щоденно реєструється більше випадків, ніж в Китаї в розпал епідемії.
ВООЗ продовжує підтримувати країни в готовності та реагуванні. Відправлено постачання засобів індивідуального захисту в 56 країн, готується до відправлення у ще 28 країн і відправлено майже 1,5 мільйона діагностичних тестів у 120 країн.
Досвід Китаю, Республіки Корея, Сінгапуру та інших країн ясно показує, що активне тестування і відстеження контактів в поєднанні із заходами соціального дистанціювання і мобілізацією громади можуть запобігти зараженню і врятувати життя людей.
Спільно з Фондом Організації Об'єднаних Націй та Швейцарським фондом благодійності ВООЗ сьогодні запускає Фонд солідарного реагування на COVID-19, щоб дати можливість окремим особам і організаціям внести свій вклад.
Зібрані кошти будуть використані для координації дій у відповідь, для закупівлі масок, рукавичок, халатів і захисних окулярів для працівників охорони здоров'я, для закупівлі діагностичних тестів, для поліпшення епіднагляду і для інвестицій у дослідження і розробки.
Оскільки спалах COVID-19 продовжує розвиватися, ВООЗ проводить його порівняння з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності. Це має важливе значення для вжиття заходів охорони здоров'я громадськості для реагування на кожен вірус.
Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?
По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.
По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. У результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель у лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які все можуть запобігти інфекції.
Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу?
Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, водночас як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19.
Крім того, передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача - передача вірусу до появи симптомів - є основною причиною передачі грипу. Хоча ми маємо дані про поширення вірусу SARS-CoV-2 за 24-48 годин до появи симптомів, у даний час це не є основною причиною передачі.
Передбачається, що репродуктивне число Ro - число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина - для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні і специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.
Діти є важливими факторами передачі вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти страждають менше, ніж дорослі, і що частота випадків у віковій групі 0-19 років низька.
Додаткові попередні дані, отримані в домашніх господарствах у Китаї, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.
У той час як спектр симптомів для цих двох вірусів однаковий, частина з важким захворюванням, схоже, відрізняється.
Для COVID-19 дані на сьогодні припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% є тяжкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії, і 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легенів. Ці важкі і критичні випадки інфекції серйозніші, ніж спостерігається для при грипі.
Найбільш схильні до ризику важкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Для COVID-19 поточні дослідження показують, що старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.
Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу. Хоча для повної розуміння справжньої смертності від COVID-19 буде потрібно якийсь час, наявні у нас дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, поділене на кількість інфекцій) буде нижче. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча 0,1%. Однак летальність значною мірою визначається від доступності та рівня надання медичної допомоги.
Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
- часто мийте руки або обробляйте дезінфекційнии засобами;
- під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
- якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102703


16.03.2020

Увага! Важлива інформація!

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю, з 00 годин 16.03.2020 року припиняється ПІШОХІДНЕ та АВТОМОБІЛЬНЕ сполучення у пункті пропуску Олександрівка через державний кордон.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 13 березня 2020 р. № 288-р
Київ
Кабінету міністрів Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю
і припинення в них пішохідного сполучення

1. Тимчасово закрити пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю за переліком згідно з додатком 1.
2. Тимчасово припинити пішохідне сполучення у пунктах пропуску через державний кордон за переліком згідно з додатком 2.
3. Міністерству закордонних справ довести до відома іноземних дипломатичних представництв в Україні, а також закордонних дипломатичних установ України інформацію про тимчасове закриття та припинення пішохідного сполучення через пункти пропуску та пункти контролю, зазначені у додатках 1 і 2.
4. Міністерству охорони здоров’я разом з Адміністрацією Державної прикордонної служби після усунення обставин, що призвели до тимчасового закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю, внести на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо відновлення діяльності в таких пунктах пропуску та пунктах контролю.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ


16.03.2020

З метою запобігання воширенню на території Золочівського району коронавірусу підписано розпорядження голови райдержадміністрації про введення карантину з 12 березня по 3 квітня. Карантин запроваджено у всіх закладах освіти, скасовано всі заплановані масові заходи.
Начальник управління соціального захисту населення Валентина Лівець повідомила, що підрозділ повністю виконуватиме свої функції, але прийом громадян буде проводитися у спеціально відведені дні - ВІВТОРОК та П'ЯТНИЦЮ.
Також прийом і консультації проводитимуться дистанційно за телефонами:
5-02-03 - відділ субсидій;
5-12-89 - соціальні допомоги;
5-16-78 - пільговен забезпечення.


15.03.2020

Звернення Міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця

Моє покликання як лікаря-хірурга – рятувати людські життя, як управлінця – керувати успішною медичною установою, як державного діяча – керувати охороною здоров’я багатомільйонної країни.
Зараз я говорю і як лікар, як управлінець, і як Міністр охорони здоров’я України.
Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуації, бо це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду.
При Чорнобильській трагедії радянська влада нам казала, що все в порядку. Я ж не мовчатиму, бо життя та здоров’я українців для мене – пріоритет.
З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу – це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус.
Світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози. На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання. Кожна година може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів.
Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків.
Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.
Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією. Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія.
Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких.
За всю історію жоден ворог не здолав український народ.
Виконуючи інструкції, правила та рекомендації, діючи злагоджено, як єдиний механізм, ми гарантовано переможемо! Іншого шляху немає.
Стежте за оновленнями офіційних джерел інформації МОЗ України та будьте здорові!

https://moz.gov.ua/article/news/terminovo-zvernennja-ministra-ohoroni-zdorov’ja-ukraini-illi-emcja?fbclid=IwAR14UqUrzGO5MB86FuaQ7W2oWnIGjoBznCw45QuZtLSnVop_DqCzJhba3BM


14.03.2020

Роз’яснення РНБО щодо порядку перетину державного кордону України

В умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 з 00 годин 00 хвилин 17 березня 2020 року протягом наступних двох тижнів будуть закриті пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення.
Для громадян України, які подорожують власним транспортом, пункти пропуску відкриті. РНБО звертається до всіх громадян України з проханням повернутися до 17 березня 2020 року. У разі виникнення обставин надзвичайного характеру буде організовано доправлення українських громадян спецрейсами.
16 березня 2020 року з 00 годин 00 хвилин протягом наступних двох тижнів припиняється в’їзд на територію України іноземців та осіб без громадянства (за винятком осіб, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, а також - за окремими рішеннями Міністерства закордонних справ України – акредитованих працівників дипломатичних представництв, консульських установ, представництв міжнародних організацій тощо).
У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю та здоров’ю рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до найближчої дипломатичної установи України (довідкова інформація – на сайті МЗС України) або на цілодобову гарячу лінію МЗС України: +38 (044) 238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102671?fbclid=IwAR1FLVNbGcMh7x7BtZfv3Wb-mdfcyNcMX8TFFur8SskiiiLgdwR7oy0WK0o


13.03.2020

Звернення Президента Володимира Зеленського щодо заходів з протидії поширенню коронавірусу в Україні

Дорогі українці!
Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо протидії поширенню коронавірусу. Станом на 13 березня в Україні лише три підтверджених випадки захворювання. І, на жаль, одна літня жінка померла.
Було вирішено запровадити низку заходів задля безпеки життя та здоров’я українців. Багато з цих заходів аналогічні діям країн, де статистика в десять і навіть сто разів гірша від України.
Але ми не будемо чекати офіційної сотні або тисячі хворих.
У питанні життя і здоров’я українців не може бути «передчасно». Може бути запізно. Саме тому ми діємо рішуче й на випередження.
Сьогодні вирішено наступне:
Перше. Ми закриваємо кордон для іноземців. Будуть закриті прикордонні пункти пропуску для пасажирського сполучення.
Два тижні, починаючи з 00 годин 01 хвилини 16 березня 2020 року іноземні громадяни не зможуть потрапити на територію України. Ні літаком, ні поїздом, ні автомобілем, ні будь-якими іншими засобами.
Виняток становлять іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема – представники офіційних міжнародних організацій та дипломатичних місій.
Через два тижні це питання буде розглянуто повторно.
Вантажні пункти пропуску – авіа-, залізничні, морські та автомобільні – продовжать працювати. Екіпажі суден, літаків, вантажних автомобілів можуть заїжджати в Україну та піддаються медичній перевірці експрес-тестами.
Друге. Щодо українців, які зараз перебувають за кордоном. Ті, хто вилетів з України чартерними рейсами у туристичну подорож, точно повернуться додому згідно з розкладом.
Щодо інших громадян України. Через три доби ми закриваємо регулярне авіасполучення. За цей час ви повинні повернутися додому. Ті, хто з об’єктивних причин не встигне цього зробити, мають звернутися в українське консульство. У спільній взаємодії з українськими авіакомпаніями вони будуть повернуті додому окремими нерегулярними рейсами.
Ми вже успішно евакуювали громадян з Китаю. І вже цими вихідними спеціальний борт поверне додому українців, які застрягли на кордоні Італії та Словенії.
Але я закликаю всіх українців встигнути повернутись у наступні три доби.
Всі, хто повернуться, будуть піддані медичній перевірці. У разі виявлення ознак захворювання – направлені в обсервацію.
Далі. Усім громадянам ми наполегливо рекомендуємо утриматися від поїздок за кордон без крайньої необхідності, особливо це стосується туристичних мандрівок.
Найближчим часом інфекційні медичні заклади у кожному регіоні України будуть повністю забезпечені експрес-тестами для виявлення ознак коронавірусу.
Постановою Кабінету Міністрів уже виділено 100 мільйонів гривень на засоби індивідуального захисту. У разі потреби буде негайно виділено 500 мільйонів на закупівлю медичного обладнання для інтенсивної терапії за прискореною процедурою.
Невідкладно Інститутом молекулярної біології НАН України буде виготовлено 200 тисяч експрес-тестів.
З державного резерву до закладів охорони здоров’я передано 10 мільйонів масок.
Також для проведення тестування у регіонах України будуть використовуватися пересувні лабораторії.
Ми провели бесіду з виробниками, постачальниками та аптекарями. Є речі, на яких не можна заробляти. Це – війна і здоров’я людей. Тому маски, дезінфектори, тести та інші необхідні засоби будуть на полицях аптек у достатній кількості та за доступною ціною.
Держава економічно простимулює запуск виробництва засобів індивідуального захисту.
Я також прошу постачальників і роздрібні мережі не спекулювати цінами на продукти й не наживатися на людях.
Окрім цього, Кабінет Міністрів заборонив експорт з України засобів індивідуального противірусного захисту. Для прийому складних випадків підготовлені понад 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах, є близько двох тисяч лікарів-інфекціоністів та більше п’яти тисяч середнього медичного персоналу. Вживаються заходи, щоб максимально підвищити спроможність лікарень приймати необхідну кількість пацієнтів для інтенсивної терапії.
Проводяться переговори з міжнародними партнерами щодо надання гуманітарної допомоги, серед іншого - медичного обладнання. Митниці України доручено здійснювати оформлення таких вантажів швидко, не більше ніж за один день.
Державною службою контролю за якістю харчових продуктів буде посилено контроль за системою водопостачання та водовідведення.
Національний банк України погодився підтримати мою ініціативу та розробити програму заходів щодо кредитної підтримки бізнесу та населення України.
Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, я дуже-дуже прошу залишатися вдома. Як показує світовий досвід, а особливо досвід Китаю, де вірус уже істотно пішов на спад, найефективніший спосіб боротьби – бути вдома.
Окрема увага приділена здоров’ю наших військових. Вони будуть максимально забезпечені та захищені. Вони захищають нашу країну від вірусу посягання на наші території. Ми захистимо їх від усіх інших вірусів.
Я також хочу подякувати кожному українському лікарю за щоденну самовіддану роботу. Так само, як наші військові на передовій, ви захищаєте життя мільйонів українців.
Ми доручили органам місцевого самоврядування та місцевої влади запровадити додаткове матеріальне заохочення медичних працівників, які залучені до протиепідемічних та лікувальних заходів.
Також хочу відповісти окремим політикам. Якби ми боялися думки суспільства, боялися мітингів – ми б не відкривали вулицю Банкову. Тимчасова заборона масових заходів – це не посягання на конституційне право на протест, це турбота про здоров’я українців. Нехай ситуація стабілізується, захворювань буде менше, захворюваність в цілому піде на спад – і тоді будемо мітингувати собі на здоров’я.
Особисто від мене прохання до керівників підприємств – по можливості дозвольте своїм працівникам працювати вдома, дистанційно. Особливо мова про тих, у кого є діти й немає з ким їх залишити через карантин у школах та дитячих садочках.
Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якої проявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватися протягом як мінімум семи днів та обов’язково звернутися до сімейного лікаря.
Допомагають прості речі: мити руки з милом. Ретельно і більше 30 секунд. Користуватися дезінфектором, вітатися, не тиснучи руки та не цілуючи у щоки один одного, тримати дистанцію в один метр.
Слід пам’ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова та заходи гігієни. Серед іншого потрібна й інформаційна гігієна.
Не ведіться, будь ласка, на провокації інтернет-аферистів, які за гроші хочуть посіяти паніку серед нас, серед українців. Вірус паніки гірший від коронавірусу. Ми з вами пережили багато чого. Нас з вами не здолали пташиний, свинячий та іспанський грип.
Ми сильні, і в нас все буде добре.
Бажаю вам 36,6!

https://www.president.gov.ua/news/zvernennya-prezidenta-volodimira-zelenskogo-shodo-zahodiv-z-60161


13.03.2020

В двох підрозділах поліції Харківщини відбулися кадрові зміни

Ротація керівників відділу та відділення поліції міста та області проведена за наказом начальника ГУНП в Харківській області генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка.
6 березня заступник начальника ГУНП в Харківській області – начальник слідчого управління полковник поліції Сергій Чиж представив особовому складу Основ'янського відділу поліції тимчасово виконуючого обов’язки начальника підрозділу полковника поліції Юрія Юрченка. До цього він обіймав посаду начальника Новобаварського відділу поліції. У заходах також взяли участь прокурор Харківської місцевої прокуратури № 5 Олексій Лесенко та його заступник Іван Невідомий. Сергій Чиж привітав новопризначеного керівника та наголосив на необхідності посилити роботу підрозділу на пріоритетних напрямках діяльності поліції.
«Впевнений, що кадрове оновлення позитивне сприятиме на результати роботи відділу, - зазначив Сергій Чиж. – Головна оцінка діяльності поліції - це довіра населення. Захист законних інтересів громадян є першочерговим завданням для усіх підрозділів поліції».
Нового очільника Золочівського відділення поліції особовому складу представив керівник Дергачівського відділу ГУНП в Харківській області полковник поліції Ігор Колінко. Т.в.о. начальника Золочівського відділення поліції Дергачівського відділу поліції ГУНП в Харківській області став підполковник поліції Ігор Зіненко, який до призначення працював начальником Основ’янського відділу поліції у Харкові. Новопризначений керівник запевнив, що докладе максимум зусиль, аби місцеві мешканці почували себе у безпеці, а підпорядкований йому підрозділ ефективно протидіяв злочинності, забезпечував правопорядок та захищав інтереси громадян.
 

https://hk.npu.gov.ua/news/oficzijno/


12.03.2020

Усі навчальні заклади області закриваються на карантин

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер – за результатами засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області.
«Під час засідання комісії було прийнято низку рішень. Вони збігаються з рішеннями, які були прийняті урядом. Як і постановив уряд, усі навчальні заклади – незалежно від форми власності – закриваються на карантин. До 3 квітня навчання не повинно проводитись. Це рішення підлягає обов’язковому виконанню всіма органами на місцях», - наголосив голова ХОДА.
Олексій Кучер також повідомив, що уже сьогодні рішення про введення карантинних заходів приймають виші області – у частині з них заняття скасували з 12 березня, частина – ще в процесі затвердження таких рішень. Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України в області вводяться обмеження масових та спортивних заходів. А саме – не проводяться масові заходи, в яких бере участь понад 200 осіб.
«Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів та вболівальників», - додав голова ХОДА.
Він відзначив, що зараз вирішується питання щодо проведення в Харкові футбольного матчу за участі ФК «Шахтар». Якщо подія відбудеться, то пройде без уболівальників. Також в області скасовано низку заходів, які планувалися облдержадміністрацією – у тому числі виїзні прийоми громадян у районах області. Відтерміновано й проведення на Харківщині акції «Озеленення України».
«В Україні на сьогодні зафіксовано лише один підтверджений випадок COVID-19. Тож виникають питання, чому ми реагуємо саме таким чином. Влада працює на випередження. Ми бачимо, що в тих країнах, де не були вчасно прийняті подібні рішення, на жаль, зараз ситуація досить серйозна в негативному сенсі», - пояснив керівник області.
Він повідомив, що під час засідання комісії звернувся до представників Харківської міської ради та наполегливо рекомендував виконати постанову Кабінету міністрів та ввести карантинні заходи в навчальних закладах міста Харків.
«Від керівників департаментів освіти та охорони здоров’я Харківської міської ради я отримав відповідь, що це питання буде переглянуто, оскільки їх рішення приймалося до того, як постанова Кабінету міністрів була оприлюднена. Тому ми сподіваємося, що на мої зауваження Харківська міська рада зважить та прийме рішення, яке відповідатиме цій постанові», - сказав Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102640?fbclid=IwAR3rHrx8I_izyKU_dAlAHbTQnGwT1Ca9lYly6lHRZF6yL06MW3Ksrx-G64M


12.03.2020

Шановні друзі, шановні представники ЗМІ!

Напередодні ввечері ми отримали Постанову Кабінету Міністрів "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19".
Харківською облдержадміністрацією відповідно до цього також розроблено свій план дій.
Сьогодні об 11.00 в прес-центрі ХОДА відбудеться брифінг за участю моїх заступників та профільних спеціалістів щодо цієї ситуації.
Запрошую журналістів та представників ЗМІ!
Також хочу повідомити, що з причин карантину всі виїзні прийоми громадян у районах області в період з 12 березня по 3 квітня проводитися не будуть! Вони переносяться орієнтовно на квітень, нові дати ми вам повідомимо пізніше.
Всеукраїнський проєкт «Озеленення України», який ми так чекали 21 березня, також переноситься на квітень.
Наголошую, що згідно з ПКМУ у зв’язку з карантином відвідування закладів освіти на всій території України забороняється! А заклади освіти всіх рівнів та форм власності мають бути закриті на карантин.
Окремо хочу звернутися до представників харківської міської влади з вимогою відповідально поставитися до здоров’я харків’ян! Візьміть до уваги Постанову Кабміну та виконайте розпорядження МОН!
Друзі, не панікуйте та будьте здорові!


12.03.2020

Золочівщина теж долучиться до акції «1 000 000 дерев за 24 години», що пройде у рамках Всеукраїнського екологічного проєкту «Озеленення України». У населених пунктах та за їх межами планується висадити більше трьохсот саджанців дуба, липи, горобини і більше ста кущів.
Разом і селищною радою буде розподілено ділянки роботи і закріплено за ними учасників.
Але акцію, раніше заплановану на 20 березня, буде перенесено на квітень. Це зроблено з метою запобігання поширенню в Україні коронавірусної інфекції COVID-19 та на виконання відповідної постанови уряду від 11 березня 2020 року.
Про дату і час повідомимо додатково.


12.03.2020

Голова райдержадміністрації Тамаз Гамбарашвілі ознайомився з роботою ДЮСШ і Будинку дитячої та юнацької творчості, поспілкувався з учасниками змагань із волейболу.
Діти і тренери задоволені умовами, що створені у новому фізкультурно-оздоровчому комплексі. Гра проходить одночасно на двох майданчиках, повітря вентилюється, вболівальники теж почуваються комфортно, в будівлі зручні роздягальні і туалетні кімнати.
Також очільник району обговорив із керівником спортивного клубу СОФІМС Віктором Нагайчуком питання погашення заборгованості за оренду приміщення і комунальні послуги.


11.03.2020

Уряд прийняв низку рішень, що мають убезпечити українців від COVID-19

11 березня відбулось засідання Кабінету Міністрів України.
Так, прийнято рішення виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. Одночасно задля виконання цього рішення до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.
Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.
Крім того, прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

https://kharkivoda.gov.ua/news/102623


11.03.2020

Земельна та медична реформи будуть завершені. Президент

Це Володимир Зеленський наголосив у розмові з журналістом видання Bloomberg.
«Земельна реформа – це реформа і Президента, і уряду – ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроєкту (про ринок земель сільськогосподарського призначення, – ред.) у комітетах. Ми закінчимо цю реформу», – сказав Глава держави.
Володимир Зеленський зазначив, що голосування за законопроєкт про ринок землі у другому читанні – це лише перший етап земельної реформи. Надалі необхідно ухвалити закон про референдум і впорядкувати земельні кадастри.
Також Президент вважає за доцільне відновити Міністерство аграрної політики. «Адже коли така складна річ, як земельна реформа, – потрібні окремі люди в Україні, окрема інституція. Це має говорити й робити профільний міністр», – зазначив Глава держави.
Водночас Президент переконаний, що, попри опір опозиції та блокування «спамом» правок, закон про ринок земель сільськогосподарського призначення буде ухвалений Верховною Радою.
«Це справді найскладніший законопроєкт. У нас там тисячі правок. Ми можемо лише вимагати й працювати», – наголосив Володимир Зеленський.
Що стосується медичної реформи, на думку Глави держави, спротив її реалізації пов’язаний з нерозумінням особливостей змін, що відбудуться. Так, Президент висловив задоволення першим етапом медичної реформи, який дав змогу підвищити заробітні плати сімейних лікарів, покращити матеріально-технічний стан медустанов та збільшити прозорість фінансування системи охорони здоров’я.
Водночас Глава держави акцентував увагу на необхідності поліпшення комунікації між урядом і суспільством, роз’яснення деталей земельної та медичної реформ.
Він зазначив, що для уряду неприпустимо провалювати комунікацію у той момент, коли в країні відбуваються докорінні зміни.
«Це не про ваші особисті рейтинги, не про те, що вас «знесуть», а про те, що просто, можливо, в країни більше не буде шансу», – наголосив Президент.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102623


11.03.2020

Сьогодні керівник ТОВ " Спецпроектмонтаж, підрядної організації, що працює на реконструкції музичної школи, повідомила, що роботи на об'єкті відновлюються з 13 березня.
Зокрема, будівельники завершать оздоблення фасаду, встановлять огорожу, проведуть благоустрій території. Також на черзі роботи по підключенню окремих приміщень до електропостачання.


11.03.2020

Які повноваження Золочівського районного сектору
філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Міністерства юстиції України?

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:
1. Забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом
запобігання вчинення правопорушень;
2. Надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
3. Організація виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі;
4. Пробаційнийнагляд – контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві ( консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
5. Допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавленні волі, в адаптації до життя в суспільстві.
Загальні положення Закону України «Про пробацію» розповсюджуються на усіх правопорушників, до яких застосовується пробація, незалежно від віку. З огляду на це метою пробації щодо неповнолітніх є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених неповнолітніх, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує неповнолітніх обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
Доречно наголосити, що пробація спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків, та здійснюється органом пробації спільно з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх.
До них, зокрема, належать: уповноважені підрозділи національної поліції; приймальники-розподільники для дітей національної поліції; школи соціальної реабілітації та професійні училища соціальної реабілітації органів освіти; центри медико-соціальної реабілітації дітей закладів охорони здоров’я; спеціальні виховні установи Державної кримінально-виконавчої служби України; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціальнореабілітаційні центри (дитячі містечка).
Водночас, у здійсненні соціального захисту і профілактики правопорушень серед дітей беруть участь у межах своєї компетенції інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, окремі громадяни.
Отже, основними завданнями органу пробації щодо неповнолітніх є:
 підготовка досудових доповідей щодо неповнолітніх обвинувачених;
 здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
 виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських та виправних робіт;
 реалізація пробаційних програм стосовно неповнолітніх осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 проведення соціально-виховної роботи із неповнолітніми засудженими;
 здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
 сприяння у залученні засуджених неповнолітніх до навчання та здобуття ними повної загальної середньої освіти.
Окрім іншого, завданням пробації щодо неповнолітніх є й реалізація інших заходів, направлених на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень (ст. 6 Закону).
На підставі вищевикладеного зазначаємо, що пробація щодо неповнолітніх може бути застосована на підставі:
письмового запиту суду до органу пробації про надання досудової доповіді щодо неповнолітнього обвинуваченого;
обвинувального вироку суду, яким особу засуджено до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, позбавлення волі на певний строк; обвинувального вироку суду, яким особу звільнено від відбування покарання з випробуванням;
ухвали суду про звільнення від відбування покарання вагітної жінки або жінки, яка має дитину віком до трьох років;
акту про помилування, яким засудженому замінено покарання або невідбуту частину покарання покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;
закону України «Про амністію»
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ яка вчинила правопорушення:
1. Можливість змінитися без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
2. Збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
3. Збереження роботи та житла;
4. Позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
1. Убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
2. Справедливе здійснення правосуддя : баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
1. Зниження злочинності;
2. Зниження кількості ув’язнених осіб в місцях позбавлення волі;
3. Позитивний економічний ефект;
4. Дотримання міжнародних стандартів.

Контактні дані: поштова адреса: смт. Золочів,
Золочівський р-н., Харківська обл.,
вул.. 8-го Березня, б.3, кімната 5
62203, тел.. 5-29-04
Ел.скринька: kha25_probation@ukr.net


11.03.2020

Золочівським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області спільно із Золочівською районною філією Харківського обласного центру зайнятості проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед старшокласників.
Фахівець органу пробації Наталія Євтушенко ознайомила учнів з криміногенною ситуацією в Україні, акцентуючи увагу на проблемі зростання правопорушень серед молоді, на причинах, що приводять до конфлікту з законом, на правових аспектах дотримання законослухняної поведінки, відповідальності громади за реінтеграцію неповнолітніх осіб-правопорушників звільненних від відбування покарання з випробуванням. Також наголошувалось на необхідності подолання негативного ставлення до засуджених, зокрема неповнолітніх, недопущення їх дискримінації.
Для кращого засвоєння матеріалу підліткам продемонстрували документальний фільм «Діти за ґратами». По закінченню зустрічі, учні поділилися своїми враженнями від перегляду кінострічки.
Сьогодні надто актуально виступає проблема зростання правопорушень серед неповнолітніх. Тому в цій справі особливе місце має зайняти рання профілактика в період коли у підлітків закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих та поведінка в побуті. І дотримання правил правової поведінки повинно починатися як в родинах, так і в стінах навчальних закладів за участі та підтримки відповідних державних організацій.


10.03.2020

21 березня на Харківщині за 24 години висадять 250 тисяч дерев

Наша область долучилася до акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка відбуватиметься в рамках проєкту «Озеленення України». Відповідний меморандум підписав 10 березня голова ХОДА Олексій Кучер.
«Ця акція є дуже цікавою, позитивною та вкрай важливою для нашого регіону, - відзначив керівник області. – Ми знаємо, що до цього часу робили з нашими лісами. Сьогодні ми хочемо показати, що держава, по-перше, контролює ситуацію: ми зупинили незаконне вирубування, а, по-друге, ми ще й забезпечуємо висадження лісів. Ми закликаємо якомога більше людей приєднатися до акції, що відбудеться 21 березня. Адже наша область є лідером у цьому русі. Ми висаджуємо найбільшу кількість дерев по Україні – 250 тисяч з 1 мільйону».
За інформацією в.о. начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігоря Тимочка, у висадженні дерев у Харківській області вже зголосилися взяти участь близько 3000 волонтерів. Реєстрація волонтерів триває (всі подробиці є на сайті проєкту «Озеленення України»).
«У межах Харківської області плануємо висадити 250 тисяч дерев. Це будуть і сіянці, і саджанці. У нас уже визначені локації, де будемо висаджувати. Сіянці – у межах лісового фонду, а саджанці – у межах населених пунктів: селища, села, міста, парки, сквери, території біля будинків, шкіл, лікарень», - розповів Ігор Тимочко.
Він відзначив, що за всіма деревами, які висадять під час акції, доглядатимуть і надалі.
«Восени ми зробимо інвентаризацію - перевіримо всі дерева, які були висаджені: чи вони всі прийнялися», - додав в.о. начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Організатори проєкту «Озеленення України» відзначають, що висадження дерев є дуже важливим процесом, але мета – глобальніша.
«Наша акція має три цілі, - пояснив президент CEO Club Ukraine, організатор проєкту «Озеленення України» Сергій Гайдайчук. - Перша – це створити колективну історію успіху українців, коли в один день усі регіони країни, десятки тисяч волонтерів, бізнес, влада, університети, молодь – усі разом роблять таку колективну історію успіху. Інша історія – це все-таки формування нової екосвідомості. Коли ми залучаємо багато людей до висадження дерев – це найкращий спосіб зміни свідомості, тому що та людина, яка посадила дерево, потім буде й захищати. Тому друга ціль – зробити цю ідею трендовою, модною та залучити мільйони людей до цієї акції. І третя мета – створити позитивний імідж для країни. Показати всьому світу, що Україна може не лише просити та генерувати негативні новини, але й робити позитивний вклад у боротьбу зі змінами клімату. Тому ми плануємо восени об’єднати 100 країн та висадити 100 млн дерев, залучивши всіх українців по всьому світу, й продемонструвати планеті, як українці вміють об’єднуватися».

https://kharkivoda.gov.ua/news/102610


10.03.2020

На засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розроблено алгоритм взаємодії медзакладів та оперативних служб у випадку виявлення осіб з підозрою на зараження коронавірусом.
Виділено і перераховано кошти для забезпечення закладів охорони здоров'я тест-системами по діагностуванню коронавірусу Covid-19, медпрацівники, що контактуватимуть з хворими забезпечуватимуться засобами захисту.


10.03.2020

Держава виконує свої фінансові зобов'язання. Про це
на нараді у голови РДА проінформувала начальник управління соціального захисту населення Валентина Лівець. Золочівцям своєчасно призначено і виплачено всі види соціальної допомоги, в тому числі, субсидії і пільги на ЖКП.
Тільки на виконання законів України про держдопомогу сім'ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, соцзахист малозабезпечених сімей в нашому районі виплачено 3,5 мільйонів гривень.


08.03.2020

Зі святом, наші НАЙГАРНІШІ і НАЙЧАРІВНІШІ! Хай дорога кожної з вас біжить назустріч прекрасним почуттям, ніжності, весні, квітам і натхненню! Надійних і турботливих вам попутчиків, що супроводжуватимуть і окрилятимуть на шляху до щастя, злетів і перемог!
З найщирішими побажанями і повагою до вас, прекрасна половина людства, голова районної державної адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.


06.03.2020

Свято 8-го Березня наближається!💫💫💫😇🤩 Сьогодні в Будинку культури панувала особлива, романтична атмосфера, бо жінок Золочівщини вітали керівники, малі й дорослі артисти.
Приєднуємось і бажаємо, щоб на ваших чарівних личках розквітали посмішки, звідусіль для вас звучали компліменти, любов'ю і щастям сяяли очі!


05.03.2020

Жителям Харкова і області пропонують оцінити роботу правоохоронців

Для цього потрібно взяти участь в анонімному соціологічному опитуванні «Публічна безпека та довіра до правоохоронних органів».
Це дослідження проводиться з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки у Харкові та районах області.
За результатами опитування будуть встановлені пріоритетні напрями забезпечення публічної безпеки і порядку на поточний рік та оцінено ефективність роботи правоохоронних органів у минулому році.
Пройти опитування можна на комп’ютері, планшеті або смартфоні за посиланням.
Ви можете також пройти опитування, натиснувши на відповідний банер на сайті ХОДА. Також можливо зайти через наведений QR-код з будь-якого мобільного пристрою.
Відповіді на запитання займуть 10-15 хвилин. За необхідності ви можете перервати заповнення анкети та продовжити її заповнювати у вільний час - для цього натисніть «Продовжити пізніше» у правому верхньому куті екрана, а для повернення натисніть «Завантажити незавершене опитування» у тому ж місці.
Опитування абсолютно анонімне. Результати обчислюватимуться в узагальненому вигляді з групуванням по районах міста та області.
Це щорічне моніторингове дослідження проводиться з 2013 року Харківським національним університетом внутрішніх справ (науково-дослідною лабораторією з проблем протидії злочинності) спільно з Головним управлінням Національної поліції в Харківській області за підтримки Соціологічної асоціації України, Консультативної місії Європейського Союзу та Харківської обласної державної адміністрації в рамках регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області.

Якщо у вас виникнуть запитання, ви можете звернутись до виконавців за адресою: ndl@univd.edu.ua.

http://survey.univd.edu.ua/index.php/448549

https://kharkivoda.gov.ua/news/102567?fbclid=IwAR12hGh4UxQiVHHwlC0pk173O41JsOKNw-Nl7Tf8xOfkQ4gpX2r_ZMcmyVs


05.03.2020

За результатами робочої наради, яку провів голова райдержадміністрації Тамаз Гамбарашвілі, досягнуто домовленості про відновлення робіт по реконструкції музичної школи.
Для підготовки об'єкта до здачі в експлуатацію, за словами керівника підрядної організації Наталії Гишко, будівельникам знадобиться близько двох місяців.
 


05.03.2020

Державним службовцям розповіли про новації електронного декларування

У ХОДА відбувся тренінг-семінар «Актуальні питання електронного декларування».
На захід запросили уповноважених осіб з питань запобігання корупції зі структурних підрозділів облдержадміністрацій та РДА. За словами завідувача сектору з питань запобігання та протидії корупції апарату ХОДА Костянтина Ісаєва, саме ці 90 фахівців зможуть передавати навички та вміння, набуті під час семінару, своїм колегам - державним службовцям.
Особливу увагу на семінарі приділили змінам, які відбулися з 1 січня 2020 року в Законі України «Про запобігання корупції», а саме - в розділі, що присвячений електронній формі декларування.
«Це актуальна для держслужбовців інформація: з одного боку, зміни розширюють коло декларантів, з іншого – більш деталізують дані, які декларант має подати. Саме тому важливо було вказати на ці зміни, щоб кожен державний службовець правильно заповнив свою декларацію та зміг донести інформацію до колег», - зауважив Костянтин Ісаєв.
Серед основних змін відзначили необхідність внесення уточнювальних даних декларанта.
«Тепер ми також вносимо в декларацію номер паспорта громадянина України - як декларанта, так і членів його сім’ї, а також номер з Державного міграційного реєстру. З цікавих нововведень - розділ 12.1 декларації: тепер ми вказуємо номера банківських рахунків у міжнародній системі IBAN - як самого декларанта, так і членів родини», - підкреслив фахівець із запобігання корупції.
Нагадаємо, що до 1 квітня поточного року державними службовцями подається щорічна декларація за попередній рік.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102545?fbclid=IwAR2N649bH59uUVcgwqSc1Gi7_TqF4zY6hPJ-klATfDVxa4uyZpwHYmmRI2g


04.03.2020

Голова районної державної адміністрації Тамаз Гамбарашвілі провів робочу нараду із керівниками силових структур району.
У ході вони обговорили нагальні і проблемні питання кожної із служб. Зокрема, план дій щодо організованого проведення весняного призову, запобігання несанкціонованій вирубці лісів і лісосмуг, ходу кримінального провадження по реконструкції музичної школи. Прикордонники ознайомили зі станом боротьби із контрабандою і незаконною міграцією громадян.


04.03.2020

Напередодні 8-го Березня жінки-активістки ветеранських організацій поїхали на екскурсію до Харківського планетарію.
З фото видно, що настрій у них сонячний, як і погода цього дня. Щоб на обличчях засяяли усмішки потурбувалися наші чоловіки.
Перед поїздкою з наступачим святом їх привітали керівники району й ОТГ, для них заспівали місцеві артисти, селищна рада подбала про солодкі сюрпризи. А депутати облради долучилися до організації екскурсії.адянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування та наразі перебуває в одному з місцевих готелів.


03.02.2020

Сьогодні заступник голови обласної державної адміністрації Євгеній Грицьков представив голову Золочівської районної державної адміністрації Тамаза Гамбарашвілі.
Керівник зазначив, що новопризначений очільник району добре знає, чим живе Золочівщина, бо тут народився і виріс. Він висловив сподівання на взаємодію всіх гілок влади, наголосив на необхідності налагодження діалогу із золочівцями, роз'яснення змісту і переваг реформ, що відбуваються в нашій державі. Зі свого боку Євгеній Грицьков пообіцяв всебічну підтримку і допомогу.


03.03.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Бережись від захворювання на коронавірусну інфекцію!

У світі і далі поширюється новий коронавірус, який Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошений надзвичайною ситуацією у всьому світі.
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. У світі реєструють COVID-19. На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.
Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.
Важливе вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.
Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.
Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).
На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей тощо.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.
Як убезпечити себе від зараження?
1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом:
- тривалість процедури — 20–40 с;
- вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
- обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
- спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук»),
- антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
- тривалість обробки — близько 30 с;
- особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
- обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
- у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування шкіри;
- контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
2. Уникайте скупчення людей.
3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
4. Використовуйте захисну маску:
- обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
- якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
- вона має покривати ніс і рот;
- вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
- не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
- заміняйте маску кожні чотири години, або якщо вона щойно стала вологою
- не використовуйте маску повторно.
Варто дотримуватись тимчасових рекомендацій керівниками підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
- Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
- Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
- Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
- Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.»


03.03.2020

 


02.03.2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.
28 лютого до Центру громадського здоров'я МОЗ України надійшли 2 повідомлення про підозру на COVID-19 з Івано-Франківської та Кіровоградської областей. В обох випадках особи повернулися з Італії та мають прояви гострого респіраторного захворювання. Попередні результати дослідження матеріалу, відібраного від захворілих осіб, проведені у вірусологічних лабораторіях обласних лабораторних центрів методом ПЛР, дали негативний результат на віруси грипу. Зразки для подальшого дослідження були надіслані до вірусологічної референс-лабораторії.
У МОЗ повідомляють, що медична система України повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.
28 лютого по всій Україні у визначених медичних закладах почались навчання на випадок фіксації коронавірусу за участі медиків, рятувальників, представників поліції та органів місцевої влади.
Центр Громадського здоров’я МОЗ України за підтримки ВООЗ організував та проводить тренінг для епідеміологів та вірусологів щодо підготовки та реагування на можливий спалах COVID-19. У тренінгу беруть участь понад 70 фахівців - епідеміологів та вірусологів з Києва та регіонів України.
Щодо ситуації у світі: станом на 2 березня у світі зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 3 048 - летальні. Одужало вже 45 074 особи.
За повідомленням МЗС України, станом на 28 лютого інформація про наявність громадян України серед інфікованих коронавірусом на території КНР до посольства не надходила. Посольство продовжує перебувати на постійному зв’язку з українцями, які відмовились від евакуації. Дипустанові відомо про 39 громадян України, які залишаються в провінції Хубей.
COVID-19 був діагностований у громадянки України в Італії. Наразі вона знаходиться у лікарні «Cotugno» (м. Неаполь), а її життю, за даними лікарів, нічого не загрожує. Ситуація перебуває на особливому контролі Генерального консульства України в Неаполі та Посольства України в Італії.
Італійська сторона відзначає, що на сьогодні уряд повністю контролює епідеміологічну ситуацію в державі, де є два осередки хвороби - у Ломбардії та Венето, водночас, як в інших регіонах фіксуються поодинокі випадки, що не становлять масової загрози для жителів.
27 лютого розпочався процес висадки пасажирів з круїзного лайнеру «Diamond Princess», де знаходилося 25 громадян України-членів екіпажу лайнеру. Після висадки на берег всі пройдуть двотижневий карантин, після чого, за умови отримання повторних негативних результатів відповідних тестів, вони отримають можливість виїзду за межі Японії. Станом на 28 лютого три громадянина України, в яких діагностовано наявність вірусу COVID-19, продовжують перебувати в медичних закладів Токіо. Наразі стан наших співвітчизників задовільний. 27 лютого була виписана з лікарні громадянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування та наразі перебуває в одному з місцевих готелів.


02.03.2020

До кінця року на Харківщині відновлять понад 70 км доріг місцевого значення

До переліку об’єктів поточного ремонту увійшли понад 20 доріг у 19 районах області.
Фінансування робіт з Дорожнього фонду Харківської області було затверджене 27 лютого у ході ХХІІІ сесії Харківської обласної ради.
Перелік місцевих доріг, які ремонтуватимуть у цьому році, Харківська область однією з перших затвердила в «Укравтодорі». Саме тому область вже має відповідне фінансування, і тендери щодо визначення виконавців робіт оголошені вже на 70%. Така оперативна робота дозволить розпочати ремонти вже у березні – квітні.
Як зауважили в ДП «Дороги Харківщини», у порівнянні з минулим роком обсяг фінансування ремонтних робіт у 2020-му збільшився, але об’єктів стало менше.
«Це зумовлене тим, що в цьому році ми змінюємо підхід до ремонту: відходимо від ліквідації ям та повністю відновлюємо великі ділянки дорожнього покриття. У нас немає ділянок протяжністю менш ніж 1 км, у середньому, це ділянки 3-4 км. Є невеликі дороги, наприклад, під’їзди до Високого та Благодатного, які відновлюємо повністю», - пояснив перший заступник директора ДП «Дороги Харківщини» Сергій Литвинець.
Відповідаючи на запитання депутатів, директор ДП «Дороги Харківщини» Ігор Турченко пояснив, що кошти на ремонт доріг розподіляються по районах відповідно до кілометражу.
«У нас є Програма розвитку дорожнього комплексу області, перелік об’єктів ремонту ми визначаємо відповідно до програми та погоджуємо з комісіями обласної ради - транспортною і бюджетною. Будь-хто може долучитися до обговорення переліку на етапі розгляду комісіями», - уточнив Ігор Турченко.
Зокрема, до переліку об’єктів ремонту увійшли такі напрямки:
Андріївка - Курган – Мілова
Богодухів - Валки - Нова Водолага
Борова - Дружелюбівка на Червоний Лиман
Валки – Пархомівка
Старий Салтів – Приколотне
Вовчанськ – Землянки
Дергачівський район - під’їзд до села Безруки
Зміїв – Таранівка
Золочів - Козача Лопань
Ізюм – Оскіл
Нова Водолага - Медведівка - Соснівка - Наталине
Куп’янськ – Кругляківка
Садове – Катеринівка
Печеніги - Мартове – Борщова
Сахновщина - Великі Бучки
Харків - Липці – Борисівка
Під’їзд до смт Березівка
Під’їзд до смт Високий
Під’їзд до села Благодатне
Під’їзд до села Черкаські Тишки
Кам’яна Яруга - Введенка – Тернова.
Крім того, в цьому році в області продовжать відновлювати мостові споруди. Зокрема, планується продовжити капітальний ремонт мосту в Балаклійському районі та розпочати роботи на чотирьох нових спорудах - у Лозівському, Ізюмському, Великобурлуцькому та Барвінківському районах.
Також частина коштів обласного дорожнього фонду (близько 150 тис. грн) буде спрямована на ремонт вулиць і доріг комунальної власності.
Загалом на утримання та розвиток місцевої мережі автомобільних доріг області в цьому році передбачено майже 1 млрд грн.
Голова ХОДА Олексій Кучер закликав депутатів обласної ради контролювати використання коштів на ремонт доріг.
«Ви в праві контролювати витрати - і я прошу вас робити це. Це важливо. Я в сесійній залі даю доручення профільному заступнику і начальнику підприємства надавати відповіді на всі запити, з якими звертаються депутати, в першу чергу», - сказав Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102447


 

Архів повідомлень >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

62203 пл.Слобожанська 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2016 Золочівська районна державна адміністрація

e-mail - mail@zolochivska-rda.gov.ua,

zolochivska@rda.kh.gov.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64