Електронна пошта: mail@zolochivska-rda.gov.ua, zolochivska@rda.kh.gov.ua

 

 

Золочівська

                      райдержадміністрація Харківської області        

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та
історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
Люстрація
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
ЦНАП
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Державні закупівлі
Проекти
Регуляторна діяльність
Спостережна комісія
Вибори
Цивільний захист
Децентралізація
Містобудування, архітектура та ЖКГ
Управління соціального захисту населення
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
Правова допомога
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
Оголошення
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Законодавчі акти та позиційні матеріали Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

Архів повідомлень (01.02.2020 - 29.02.2020)


29.02.2020

У Харкові обговорили зміни до Конституції України

Публічне громадське обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020» відбулося 29 лютого.
У заході, що відбувся в стінах НЮУ ім. Я.Мудрого, взяли участь представники Міністерства розвитку громад і територій України, а також керівництво органів державної влади й місцевого самоврядування та експерти Харківської, Сумської та Полтавської областей.
Заступник голови ХОДА Тарас Пастух зауважив, що місце проведення публічних обговорень було обрано не випадково.
«Харківська правова юридична школа відома всій Україні, й нам приємно, що сьогодні цей базовий захід проходить у Харкові, саме в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого», - сказав Тарас Пастух.
Він відзначив, що протягом дня учасники заходу мають можливість подискутувати та внести свої пропозиції щодо змін до Основного Закону.
«Сьогодні ми можемо подискутувати та прийти до тих певних спільних рішень, які буквально найближчим часом будуть внесені у вигляді законопроєкту щодо змін до нашого Основного Закону, - сказав Тарас Пастух. – Це, відповідно, дозволило б під час виборів перезапустити систему - не просто змінивши людей, а саме перезапустити систему органів місцевого самоврядування та державної влади на базу нових принципів».
Генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України Сергій Шаршов відзначив, що саме з Харкова розпочиналась концепція реформи місцевого самоврядування.
«Символічно, що в Харкові цей процес відбувається, тому що буквально 6 років тому був організований круглий стіл щодо обговорення концепції реформи місцевого самоврядування, й це відбувалося саме в Харкові, - сказав Сергій Шаршов. - Саме тому добре, що в Харкові розпочався процес консультування про внесення змін до Конституції України, адже ми маємо дуже добрий успіх по реалізації реформи місцевого самоврядування та напрацьовані концепції реформування».
Довідка. Проведення циклу інклюзивних публічних консультацій щодо змін до Конституції України в частині децентралізації (проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстр. № 2598 від 13 грудня 2019 року) започатковано Офісом Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.


28.02.2020

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №165/2020-рп

Призначити ГАМБАРАШВІЛІ Тамаза Темуровича головою Золочівської районної державної адміністрації Харківської області.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

28 лютого 2020 року

https://www.president.gov.ua


27.02.2020

На підтримку обласних лікарень цьогоріч спрямують понад 480 млн грн

Кошти були виділені з обласного бюджету - для того, щоб забезпечити стабільну роботу медичних закладів, які з квітня переходять на прямі фінансові відносини з Національною службою здоров’я.
Відповідне рішення ухвалили в ході ХХІІІ сесії Харківської обласної ради VII скликання.
«З квітня заклади охорони здоров’я 2-го та 3-го рівнів переходять на нову систему фінансування: вони отримуватимуть кошти від НСЗУ безпосередньо за надані послуги. Зараз ще не повністю зрозуміло, як працюватиме цей механізм, скільки коштів вдасться залучити лікарням. Тому було прийняте рішення – надати фінансову підтримку закладам обласного підпорядкування для сталого функціонування у цей перехідний період: на забезпечення, в першу чергу, заробітної плати, оплату комунальних платежів тощо», - пояснив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Підтримку отримають усі лікарні та диспансери обласного підпорядкування – загалом понад 60 закладів. Потребу в коштах розраховували, виходячи з фінансових показників минулого року та враховуючи прогнози НСЗУ щодо того, скільки коштів лікарні зможуть отримати в цьому році.
«Ми прорахували цю різницю – і виділили кошти з обласного бюджету. Їх має вистачити до кінця року. Якщо заклади отримають від НСЗУ більше коштів, ніж ми сьогодні очікуємо, то гроші з обласного бюджету підуть на їхній розвиток. Поки керівники закладів повною мірою не опанують механізм отримання коштів від НСЗУ, ми будемо підтримувати наші лікарні», - сказав заступник керівника області.
Щодо підтримки закладів міста Харків та районів області, відповідні рішення про виділення додаткових коштів мають прийняти місцеві ради.
Також з обласного бюджету були виділені кошти на придбання для медзакладів обласного підпорядкування обладнання, необхідного для впровадження другого етапу медичної реформи.
«Це медичне обладнання, яке прописане у вимогах НСЗУ для підписання контрактів із закладами. Те, чого сьогодні у деяких лікарнях не вистачає, ми будемо закупати. Це УЗД-апарати, апарати штучного дихання та інше», - пояснив Михайло Черняк.
Крім того, понад 35 млн грн виділили для забезпечення лікарень комп’ютерним обладнанням, яке також необхідне для укладання договорів з НСЗУ та роботи в умах реформування галузі.
Загалом на фінансування сфери охорони здоров’я області передбачили додатково майже 600 млн грн.


27.02.2020

Голова ХОДА провів координаційну нараду з правоохоронцями щодо подій на ринку «Барабашово»

За інформацією Олексія Кучера, нарада відбулась під час перерви в пленарному засіданні сесії обласної ради.
«Керівників правоохоронних органів уже тут немає. Тому що ми вимушені були їх відпустили, щоб вони працювали в себе на місцях, - повідомив Олексій Кучер. - Ті події, які відбуваються, недопустимі в цивілізованому світі, в цивілізованому місті – місті Харків. Ми знаємо про бенефіціарів цієї історії. Я закликаю, звертаючись до них, закликаю Кернеса Геннадія Адольфовича, Фельдмана Олександра Борисовича припинити ці розбірки на платформі «Барабашово». Я ще раз підкреслюю, що всі ми розуміємо глибину тих стосунків, які склалися, та процеси з’ясування особистих стосунків, що перетягнуті в наше місто. Ми не можемо цього допустити. Ми вже бачимо, що там застосовується зброя і, дай боже, щоб там не було жертв. Нам необхідно працювати виключно в правовому полі. Я завтра терміново відбуваю у відрядження до міста Київ та доповідатиму про цю ситуацію Президентові».


27.02.2020

Як налагодити контакт між аграріями та пасічниками щодо оповіщення бджолярів про застосування пестицидів та агрохімікатів на полях району?
Виявляється, для спрощення даної процедури існує програма автоматичного сповіщення GrandExpert (https://www.grand.expert ).
Про це учасникам зуситрічі повідомили спеціалісти Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області. Фахівці порекомендували аграріям та пасічникам безкоштовно зареєструватися в програмі.
За обсягами виробництва меду Україна сьогодні входить у першу п'ятірку кращих країн світу і вважається лідером в Європі.
Наш мед постачається до 35 країн світу. Неофіційна статистика говорить, що виробничий фонд галузі налічує близько 400 тисяч бджолярів та понад 3,7 мільйона бджолосімей, а валове річне виробництво меду сягає 80 тисяч тонн.
Та нажаль, маємо і сумну статистику, коли від отрутохімікатів, застосованих на полях, гинуть цілі пасіки.
Тому 26 лютого спеціалістами Золочівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області була проведена нарада на тему : «Попередження та ліквідація хвороб та отруєнь бджіл, своєчасне повідомлення пасічників про застосування пестицидів та агрохімікатів» за участі органів державної влади та місцевого самоврядування, сільгоспвиробників, пасічників та їх громадських об’єднань щодо забезпечення виконання норм законодавства України в сфері захисту рослин та дотримання діючого законодавства. стосовно своєчасного повідомлення пасічників про застосування пестицидів і агрохімікатів. Була проведена роз’яснювальна робота стосовно порядку реєстрації пасік, видачі експлуатаційного дозволу для підприємства які переробляють та зберігають мед та проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках, відповідно до рекомендацій.
За допомогою даного ресурсу аграрій здійснює автоматичне оповіщення про планові агрохімічні роботи вказуючи місце, час та агрохімікат який буде використаний для обробки поля, а пасічники в радіусі 10 км від вказаного місця автоматично отримають у вигляді СМС сповіщення про дані роботи. Сподіваємося на взаєморозуміння та плідну співпрацю.


27.02.2020

Дрифт на пл. Конституції - Олексій Кучер звернувся до керівника Нацполіції та прокурора області

Голова ХОДА порушив питання безпеки на дорогах області та міста під час сесії обласної ради 27 лютого.
Він звернувся до начальника ГУ Національної поліції в Харківській області Валерія Сокуренка, який виступав на сесії з доповіддю.
«Сьогодні вранці на своїй сторінці в соцмережах я опублікував відео, яке, мабуть, бачив кожен. Щодо учорашніх подій – дрифту на площі Конституції в Харкові. У нас є певні особи, які дозволяють собі ганебним грубим чином порушувати правила дорожнього руху. Це відбувається дуже нахабно, тому що особи почувають себе безкарно. Це відбулось на знаковому місці для харків’ян, негативно знаковому. Це відбулось на перехресті, де забрали життя у 6 осіб – під час ДТП «Зайцева – Дронов». Я принагідно звертаюсь також до в.о. прокурора області. Я прошу вас разом відреагувати на цю подію. Ми не можемо залишити її без уваги. Нам необхідно негайно встановити цю особу та притягнути до відповідальності. Розуміючи, що ця особа усвідомлювала наслідки таких своїх витівок, я просив би вас навіть встановити всі ознаки притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо ознаки кримінального правопорушення там є, то моя думка, що така особа заслуговує на те, щоб бути притягнутою до кримінальної відповідальності», - сказав Олексій Кучер.
Також голова ХОДА повідомив, що звертатиметься до депутатів обласної ради для того, щоб на наступній сесії вони підтримали внесення змін до бюджету та відповідної обласної програми, щоб виділити кошти та закупівлю камер спостереження для Нацполіції.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102463


26.02.2020

 Враховуючи занепокоєність населення, заступник голови облдержадміністрації, голова Госпітального округу Михайло Черняк вчергове підкреслив, що жоден медичний заклад в області закривати не будуть.
За дорученнм Госпітальної ради Харківщини сьогодні керівники району ознайомилися із станом справ у КНП ЗРР "Золочівська ЦРЛ" в розрізі впровадження медичної реформи.
Саме за заявками з районів Госпітальна рада протягом місяця надасть пропозиції облдержадміністрації щодо розподілу коштів між закладамит охорони здоров'я нашого госпітального округу.
Госпітальна рада - це консультативно-дорадчий орган при облдержадміністрації, який розроблятиме план розвитку всього госпітального округу, що утворений на території області. До складу ради увійшли керівники медичних закладів регіону, представники органів місцевого самоврядування, керівництво профспілок, експерти.


26.02.2020

 До обласної інфекційної лікарні надійшли тест-системи, що здатні виявляти COVID-2019

Голова ХОДА Олексій Кучер разом із представниками ЗМІ перевірив готовність головного інфекційного закладу регіону до прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус.
Керівник області відзначив, що Харківщина розпочала профілактичні та підготовчі заходи ще близько місяця тому. Зараз усі необхідні дії реалізовані на 100%.
«Ми на 100% готові. В інфекційній лікарні є бокси, що мають окремі входи для того, щоб загальними коридорами не проводили людей у разі, якщо, не дай боже, буде завезено особу, яка інфікована коронавірусом. Ми вже повідомляли, що з обласного бюджету було виділено 600 тисяч гривень на підготовчі заходи. Сьогодні відбудеться засідання обласної протиепідемічної комісії. За наслідками цього інспектування та тієї інформації, яка надходить з усіх лікарень області, ми сформуємо порядок денний та продовжимо працювати», - повідомив Олексій Кучер.
Він відзначив, що 24 лютого взяв участь у нараді за участю голів ОДА, яку проводив Президент України. Під час заходу, зокрема, керівники областей, на території яких є аеропорти, отримали завдання щодо заходів, котрі необхідно провести для недопущення занесення в країну COVID-2019. Так, в аеропорту «Харків» зараз посилюють контроль громадян, котрі прибувають до міста міжнародними рейсами. Також Харківщина разом з іншими областями країни надала необхідні медичні засоби прикордонникам.
«Ми зараз передаємо прикордонникам 1000 масок, 1000 рукавичок та 15 електронних термометрів, які дистанційно визначають температуру тіла людини. Якщо буде необхідна додаткова допомога, ми готові її надати», - сказав Олексій Кучер.
Директор КНП «Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня» Павло Нартов відзначив, що зараз заклад забезпечений усім необхідним: засобами захисту, ліками тощо. Він також повідомив, що до лікарні надійшли тест-системи, які дозволяють виявляти COVID-2019.
«Діагностичні системи для визначення РНК нового коронавірусу в досліджуваному матеріалі розраховані на 100 досліджень. Для роботи ми маємо все, що нам потрібно. Щодо засобів індивідуального захисту, в нас є 240 захисних респіраторів для персоналу від інфекції. У лікарні 200 ліжок. Ми можемо взяти 200 хворих одноразово. Маємо боксоване відділення, що призначене для особливо небезпечних інфекцій. Це відділення розраховано на 20 ліжок, у нас 16 боксів», - навів дані Павло Нартов.
Підсумовуючи інформацію про підготовчі заходи, що провели та проводять в області, Олексій Кучер підкреслив: приводів для паніки немає взагалі.
«Паніка нашою країною чомусь шириться серйозніше, аніж коронавірус. Знайте: на сьогодні в нашій Харківській області все спокійно», - запевнив керівник області.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102440


25.02.2020

 

 Харківською місцевою прокуратурою № 4 повідомлено про підозру службовій особі, яка у ході реконструкції музичної школи заволоділа бюджетними коштами та склала завідомо неправдиві офіційні документи, зловживаючи службовим становищем (ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України).

Міжрайонна газета «Зоря»

Після наших публікацій про музичну школу!!!
Харківською місцевою прокуратурою № 4 повідомлено про підозру службовій особі, яка заволоділа бюджетними коштами та склала завідомо неправдиві офіційні документи, зловживаючи службовим становищем (ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України). Як повідомив керівник місцевої прокуратури Володимир Купріянов, у ході досудового розслідування встановлено, що між товариством з обмеженою відповідальністю та Сектором культури і туризму районної адміністрації укладено договір по розробці проектної документації та авторського нагляду, які стосуються реконструкції музичної школи. Об’єм реально виконаних робіт не відповідає тому, що заявлений у документах. Тобто директорка ТОВ, будучи службовою особою, привласнила бюджетні кошти, сплачені в рахунок укладених договорів. Крім того, вказана особа внесла завідомо неправдиві відомості до офіційних документів щодо авторського нагляду, вписавши ім’я головного архітектора, який у дійсності цей авторський нагляд не здійснював. Сума збитків, спричинених діями директорки ТОВ, складає близько 300 тис. грн.

https://khar.gp.gov.ua/ua

24.02.2020
Реконструкція музичної школи на папері та збитки в 300 тис. грн: директорці ТОВ повідомлено про підозру
Харківською місцевою прокуратурою № 4 повідомлено про підозру службовій особі, яка заволоділа бюджетними коштами та склала завідомо неправдиві офіційні документи, зловживаючи службовим становищем (ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України).
Як повідомив керівник місцевої прокуратури Володимир Купріянов, у ході досудового розслідування встановлено, що між товариством з обмеженою відповідальністю та Сектором культури і туризму районної адміністрації укладено договір по розробці проектної документації та авторського нагляду, які стосуються реконструкції музичної школи.
Об’єм реально виконаних робіт не відповідає тому, що заявлений у документах. Тобто директорка ТОВ, будучи службовою особою, привласнила бюджетні кошти, сплачені в рахунок укладених договорів. Крім того, вказана особа внесла завідомо неправдиві відомості до офіційних документів щодо авторського нагляду, вписавши ім’я головного архітектора, який у дійсності цей авторський нагляд не здійснював.
Сума збитків, спричинених діями директорки ТОВ, складає близько 300 тис. грн.
Місцевою прокуратурою громадянці повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України, а саме складання особою завідомо неправдивих офіційних документів, заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.
Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Досудове розслідування триває.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба прокуратури Харківської області


25.02.2020

 На дорогах області працює 155 одиниць спецтехніки та 188 робітників

За добу на оброблення доріг протиожеледними матеріалами використали 905 кубометрів піщано-сольової суміші та 122 тони технічної солі.
Про це повідомили в Службі автомобільних доріг у Харківській області. За інформацією дорожників, проїзд шляхами державного значення в області забезпечено.
Найбільше снігу цієї ночі випало в Дергачівському та Золочівському районах - на окремих ділянках тут сніговий покрив досяг 15 сантиметрів.
«Техніка працювала у цілодобовому режимі на всіх напрямках. Температура вночі коливалась від +1°С до -2°С. Робота була спрямована на очищення проїзної частини та ліквідацію ожеледиці», - розповіли в САД.
Зараз розчищення шляхів триває. Дороги обробляють протиожеледними матеріалами на маршрутах з найбільшою інтенсивністю руху та на аварійно небезпечних ділянках (спуски, підйоми).
«Крім того, дорожники прибирають повалені дерева та гілки з проїзної частини державних доріг. Працівниками дорожніх підприємств постійно проводиться моніторинг стану проїзду - як патрульним обстеженням, так і за допомогою камер спостереження», - додали в Службі.
Дорожники попереджають водіїв про те, що коли дорога засніжена або покрита ожеледицею, гальмівний шлях збільшується у рази. З особливою обережністю рекомендують рухатися мостами та естакадами, а також відмовитись від ризикованих маневрувань.
Якщо на дорозі виникне надзвичайна ситуація, можна звертатися в диспетчерську САД за телефоном: (057) 336-77-00.


25.02.2020

Анкета для підготовки програми мобільності молоді: хто такі ментори?
Привіт!

Міністерство культури, молоді та спорту України планує запуск масштабної програми мобільності молоді для осіб 14 - 21 років. Ця програма охоплюватиме всі регіони України та спрямована на залучення молоді до активної участі у суспільному житті. Програма відбуватиметься у форматі 5-денних подорожей (+ 2 дні на доїзд та від'їзд). Протягом обмінів із групами учасників постійно перебуватимуть ментори, які надихатимуть молодь усі 7 днів, а також ділитимуться власним досвідом до та після програми.

Твої відповіді в цій анкеті допоможуть нам краще підібрати менторів для участі у програмі. Ця анкета не є формою для реєстрації на участь, це короткий опитувальник, завдяки якому ми отримаємо відповіді на ключові запитання щодо підбору наставників для груп молоді.

Форма доступна для заповнення до 23:59 27 лютого.

https://docs.google.com/forms/d/17r2wdqNK7L0QCRnUklHeRaPXKOSl53IRM8GqnGaq9y4/viewform?edit_requested=true


20.02.2020

 Ми приймаємо своїх громадян. На їх місці міг бути кожний. Кучер - про пасажирів літаку з Уханя

Літак, який евакуював українців з Китаю, приземлився в аеропорту «Харків». З нашого регіону людей перевозитимуть до Нових Санжарів Полтавської області.
За інформацією голови ХОДА Олексія Кучера, одразу після приземлення на борту розпочалась перевірка пасажирів медиками, а також заходи прикордонного та митного контролю.
«Через термінал аеропорту ці пасажири не проходитимуть. Їх автобусами доправлять до Нових Санжарів Полтавської області, де люди будуть знаходитися у закритому медичному закладі Національної гвардії України», - повідомив голова ХОДА.
Олексій Кучер також висловив слова вдячності жителям Харківської області, які з розумінням поставились до прийому в нашому регіоні громадян України.
«Певні моменти, що відбуваються зараз у різних регіонах, мені не подобаються. Так реагувати на своїх людей ми не можемо. Ми приймаємо наших громадян. Якщо ми всі говоримо про патріотизм, то це власне зараз і є прояв патріотизму – те, як ми ставимося до наших громадян, до наших людей. На місці цих людей міг би бути кожен з нас», - наголосив керівник області.
За остаточною інформацією, на борту літака знаходяться 72 людини, з них 19 – це члени екіпажу.
«Усі медики, митники, прикордонники – всі, від водіїв до супровідних - знаходяться в захисних костюмах та знаходитимуться в них весь час. Літак перебуватиме в нашому аеропорту 2-3 години, протягом яких буде проходити дезінфекцію. Так само дезінфекцію проходить і багаж», - повідомив Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102329


20.02.2020

 На Харківщині вперше в Україні презентують Державну програму «Доступні кредити 5-7-9%»

У заході, що відбувається в Харківській торгово-промисловій палаті, взяли участь голова ХОДА Олексій Кучер та заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.
Захід зібрав повну залу учасників. «Я дуже задоволений, що цією програмою зацікавилось так багато людей, - відзначив голова ХОДА. - Харківська область – перший регіон, який приймає презентацію цієї програми. Програма «Доступні кредити 5-7-9» спрямована на розвиток бізнесу. Поштовх їй надав Президент України Володимир Зеленський, а уряд зараз її розвиває. Я впевнений, що ця програма вплине на розвиток бізнесу в нашому регіоні та на розвиток Харківщини в цілому. За програмою малий бізнес зможе отримати кредити до 1,5 млн грн на строк до 5 років. Отримання кредитів буде спрощене. Буде чітко визначений пакет документів, який не зможе змінити просто якийсь чиновник. Якщо ви надаєте всі документи, які зазначені в переліку, ви отримаєте цей кредит».
Усі нюанси щодо роботи програми пояснив Дмитро Романович. Він відзначив, що доступність фінансування входить у першу трійку проблем, які є в мікро- та малого бізнесу в Україні. Ця проблема має дві складові: надвисокі ставки кредитів та наявність застави.
«Програма «Доступні кредити 5-7-9» дає можливість підприємцям взяти інвестиційний кредит до 1,5 млн грн за достатньо привабливими ставками. Ставка залежить від розміру підприємства. Цей кредит буде доступний для підприємців до 50 млн грн обороту. І залежно від створення робочих місць ставка може понижуватися до 5%. За кожне створене робоче місце – це мінус 0,5% ставки», - розповів заступник міністра.
За його інформацією, з державного бюджету на реалізацію програми цього року виділили 2 млрд грн. 1,5 млрд грн з них спрямують на компенсацію різниці між ринковою вартістю запозичень і «пільговою», залишок - на кредитні гарантії (це гарантія з боку держави для банку в разі відсутності чи недостатності застави від підприємця).
«За нашими підрахунками, оці 2 млрд грн дозволять вивільнити приблизно 30 млрд коштів, які зараз є в банках, тобто видати приблизно 30 млрд грн кредитів. Залежно від того, який буде реальний попит, до 50 тис. підприємців зможуть отримати кредити. У результаті програми ми очікуємо, що прямо чи опосередковано буде створено 90 тис. робочих місць в Україні», - сказав Дмитро Романович.
Зараз дія програми розрахована на 5 років і кошти на її продовження вже враховують при плануванні бюджету наступного року. За інформацією Дмитра Романовича, на початку програми до неї були долучені тільки 4 державні банки, проте зараз свою участь підтвердили ще 3 приватні. У найближчій перспективі долучаться ще до 10 приватних банків.
«Програма буде розширюватися. Ми запрошуємо всі банки доєднатися до неї», - сказав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102327


20.02.2020

 20 лютого — День Героїв Небесної Сотні.

Відзначається щорічно на знак поваги до сили духу і відваги громадян, які загинули, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.
Більшість із них - сильні, свідомі, освічені люди, представники різних професій, справжні патріоти своєї держави.
Вийшовши на Майдан, вони прагнули справедливості, чесності та гідного життя.


18.02.2020

 Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди

Свято Масниці «Вся надія на Колодія» відбуватиметься на мальовничій території ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди» з 24 лютого по 1 березня 2020 року
Інтерактивна програма «Вся надія на Колодія» включає в себе виготовлення традиційних колодок, обряд пов’язування колодок неодруженим хлопцям, народні забави у супроводі автентичних пісень, а також частування головними стравами Сиропусного тижня від сковородинівських господинь.
У програмі :
• Екскурсія та відвідування музею
• Інтерактивна програма «Вся надія на Колодія»
• Майстер-клас із випікання млинців
• Частування кулішем
• Духмяний трав’яний чай
• Народні співи, танці
• Козацькі розваги та забави
• Водіння «шума» (Кроковеє колесо)
• Cпалювання опудала
Інтерактивна програма «Вся надія на Колодія», тривалістю 2 години, проходитиме тільки по індивідуальному замовленню.
Початок програми за узгодженим часом.
Контактна інформація:
0507028639 – Давиденко Людмила, екскурсовод
0505819987 — Баско Надія, заступник директора
e-mail: museum.skovoroda@gmail.com
skovorodamuseum.com.ua
Цінова політика:
інтерактивна програма — 50 грн. з особи;
вхідні квитки до музею — 20 грн. для школярів,
30 грн. для дорослих;
екскурсійний супровід — 60 грн. з групи (15 осіб).
Частування кулішем:
порція — 30 грн.
Майстер-клас з випікання млинців — 10 грн.


18.02.2020

Під головуванням першого заступника голови РДА Юрія Реви пройшло засідання штабу тероборони Золочівського району з питань виконання завдань за призначенням.
У ході роботи опрацьовано керівні документи, уточнено особовий склад, готовність загонів тероборони до виконання визначених завдань.


18.02.2020

 У ХОДА відбулось перше засідання Ради розвитку громад і територій Харківської області

Під час заходу, що пройшов під головуванням Олексія Кучера, обговорили хід виконання в регіоні доручень Президента України.
«Рада була створена після того, як відбулось засідання Ради розвитку громад і територій під головуванням Президента України 24 грудня 2019 року», - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер.
Він наголосив, що Президент України надав низку доручень регіонам. Серед них – реалізація проєкту щодо спорудження в Україні протягом 2020 року 100 шкіл, 100 дитячих садків та 100 стадіонів.
«Хочу звернутися до представників органів місцевого самоврядування, на території яких будуть будуватися об’єкти, та до відповідних РДА. Я хочу, щоб ви чітко зрозуміли важливість цього проєкту. З 1 березня нам потрібно розпочати ці роботи. Ми повинні в цьому році всі їх завершити», - підкреслив Олексій Кучер.
Про підготовку до реалізації цієї програми та проведення ремонтних робіт на дорогах області доповів перший заступник голови ХОДА Віталій Погосян. Він нагадав, що в області в 2020 році планують завершити реконструкцію та будівництво 5 шкіл, 5 дитсадків та 5 спортивних об’єктів.
«27 лютого призначена сесія обласної ради, на якій ми затвердимо фінансування. Хочу особливу увагу звернути на ті проєкти, які будуть фінансуватися з ДФРР, особливо суми, які там зазначені. Я вчора спілкувався з двома РДА щодо того, щоб вчасно були проведені відповідні сесії та ми не зірвали терміни подачі документів на Кабінет міністрів. Дуже важливим є той факт, що згідно з дорученням ми маємо завершити будівництво шкіл та дитячих садочків до 1 вересня 2020 року», - сказав Віталій Погосян.
Він також повідомив, що об’єкти дорожнього будівництва вже також визначені та погоджені з Укравтодором – ідеться про відновлення 76 км доріг та 6 мостових споруд.
Під час наради також підсумували виконання доручень щодо зниження вартості опалення, запровадження енергоефективних технологій та забезпечення житлом учасників АТО.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102304


17.02.2020


14.02.2020

 Олексій Кучер ініціює створення робочої групи для протидії незаконному вирубуванню лісів у області

За пропозицією керівника області до групи мають увійти керівники правоохоронних органів, зокрема, Нацполіції та обласного управління лісового та мисливського господарства.
Це питання голова ХОДА порушив під час наради з керівниками територіальних органів влади в Харківській області. Відкриваючи захід, Олексій Кучер нагадав, що в день свого призначення визначив 3 ключові пріоритети в роботі – це боротьба з корупцією, залучення інвестицій та поліпшення екологічного стану в регіоні. Саме питання екології стало центральним в обговоренні.
«Ми ведемо боротьбу з вирубуванням лісів. Уже зараз можна констатувати, що того системного незаконного вирубування, яке було в області раніше, вже немає. Є певні епізодичні стихійні приклади. Водночас я публічно брав на себе відповідальність, що ми на 100% припинимо це ганебне явище. І зараз його теж підтверджую, - сказав Олексій Кучер. - Були звільнені відповідні чиновники, і дуже багато повідомлень про підозру на сьогодні вже вручені. Дехто вже перебуває під судом у статусі обвинуваченого. І я хочу, щоб чітко всі почули, що так буде з кожним, хто займається подібною незаконною діяльністю».
Голова ХОДА закликав керівників всіх територіальних органів працювати разом для вирішення важливих питань регіону.
Під час наради з доповідями виступили директор Департаменту екології ХОДА Андрій Тимчук та заступник начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Тимочко. Андрій Тимчук повідомив про низку проблемних питань, які є в екологічній сфері області та потребують втручання правоохоронців і територіальних органів влади. Окрім несанкціонованого вирубування лісів, він приділив увагу використанню земель природно-заповідного фонду, поводженню з побутовими та промисловими відходами, контролю за викидами в атмосферне повітря тощо.
Ігор Тимочко, у свою чергу, навів дані щодо порушень, які були виявлені в лісовому господарстві області за останній рік.
«Було виявлено 497 випадків незаконної заготівлі деревини. Загальна сума збитків склала 351 млн грн. З цих 497 випадків 355 передані в правоохоронні органи, відкрито 45 кримінальних справ», - навів статистику заступник начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Він повідомив, що більшість порушень виявлена на території Куп’янського, Вовчанського та Гутянського лісгоспів, а також відзначив, що після проведених ревізій були звільнені 4 керівники державних підприємств – Куп'янського, Чугуївського, Вовчанського та Красноградського. Також нещодавно звільнили директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису. Під час доповіді Ігор Тимочко також порушив питання якісної взаємодії між управлінням лісового господарства та правоохоронними органами в питаннях протидії вирубуванням.
«Необхідно створити робочу групу, куди будуть залучені й працівники поліції, і лісового господарства. Бажано, щоб вона була створена на рівні керівництва відомств», - сказав голова ХОДА Олексій Кучер.
Під час наради також повідомили про те, що Харківська область планує долучитися до загальнонаціональної акції «Озеленення України». У рамках акції в країні планують висадити 1 мільйон дерев, 250 тисяч з них – на території нашого регіону.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102258


14.02.2020

 Вітаємо зразковий художній колектив фольклорного ансамблю "Джерело Слобожанщини" Золочівського БДЮТ із успішним творчим звітом!

 Дякуємо, що ви по часточках збираєте і зберігаєте традиції наших прадідів, несете історію і культуру Слобожанщини в наш сьогоднішній день!

 

 

 


13.02.2020

 Голова ХОДА обговорив з керівником Фонду держмайна перспективи роботи заводів «Електроважмаш» та «Турбоатом»

Під час робочої зустрічі Олексій Кучер та Дмитро Сенниченко узгодили спільні дії щодо підтримки державних підприємств.

 «Харків – це важливий регіон. Харківська область у нас за кількістю об’єктів малої приватизації – номер 3 в Україні.»

Окрім питань передачі об’єктів державного майна до фонду та приватизації, голова ХОДА та керівник ФДМ обговорили питання якісного управління державними активами. Зокрема, ефективної роботи промислових підприємств.

В управлінні фонду перебувають два великі харківські підприємства - «Турбоатом» і «Електроважмаш». «Ці підприємства є основою для створення доданої вартості, вони будуть надалі працювати, розвиватися. Спільними зусиллями місцевої влади та центральних органів влади ми зробимо все, щоб завантажити їх роботою, щоб виплачувалася заробітна плата», - підтримав керівника області Дмитро Сенниченко.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102219


13.02.2020

 

В Офісі Президента обговорили пропозиції щодо вирішення економічних проблем Донбасу

В Офісі Президента України під головуванням радника Глави держави Олега Устенка відбулася чергова зустріч експертної групи щодо вирішення економічних проблем Донбасу.

«З огляду на завдання Президента України Володимира Зеленського, які було поставлено перед робочою групою, експертами проведені аналітичні дослідження й розроблено рекомендації, які потребують невідкладного обговорення й ухвалення рішень щодо їхньої реалізації», – сказав Олег Устенко.

Експерт з регіонального розвитку Олексій Стародубов наголосив на доцільності створення на Донбасі економічного хабу.

 

https://www.president.gov.ua/news/v-ofisi-prezidenta-obgovorili-propoziciyi-shodo-virishennya-59749


12.02.2020

 Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Його створили спільно із ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика» та УкрДГРІ. Наразі до Атласу увійшли 85 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках – за видами корисних копалин.
Інвестиційний атлас надрокористувача – один із елементів загальної урядової політики відкритих дверей, яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави.
Атлас знаходиться у вільному доступі на офіціальному сайті Державної служба геології та надр України (www.geo.gov.ua/snvesticijnij-atlas-nadrokoristuvacha/ ). Типовий про файл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку.
Інвестиційний атлас надрокористувача – лише один із елементів загальної урядової політики відкритих дверей у сфері надрокористування. Інші важливі елементи – лібералізація доступу до загальної геологічної інформації та якісна промоція об’єктів для інвестування.


11.02.2020

 

Президент України Володимир Зеленський закликав відмовитися від ямкового ремонту, посилити габаритно-ваговий контроль на автомобільних дорогах, забезпечити відповідальність підрядників за якість ремонту автошляхів, а також активізувати боротьбу з «тендерними тролями».

«Довгі роки у нашій країні існував так званий успішний стартап, завдяки якому деякі чиновники побудували собі не один маєток. Цей стартап називається ямковий ремонт. Він повинен піти в минуле. Ми говоримо про будівництво та капітальний ремонт доріг. У загальному обсязі робіт вони мають становити не менше 80%», – зазначив Президент під час участі у заході «Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування» у Державному агентстві автомобільних доріг.

 

https://https://www.president.gov.ua/news/prezident-ukrayini-nazvav-nizku-pershochergovih-zavdan-u-gal-59713


05.02.2020

Володимир Зеленський першим в Україні скористався безкоштовною послугою з внесення електронного підпису на чип ID-картки

В Оболонському відділі міграційної служби Володимир Зеленський пройшов процедуру отримання паспорта громадянина України у формі ID-картки. Також працівники міграційної служби внесли в документ кваліфікований електронний підпис.

 

 

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pershim-v-ukrayini-skoristavsya-bezkosht-59609


04.02.2020

5-6 лютого на Харківщині прогнозують снігопад та сильний вітер

Про різке погіршення погодних умов попередили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулось під головуванням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
«5-6 лютого в центральних та східних областях - опади у вигляді дощу з переходами в мокрий сніг та сніг і поривами вітру в 15-20 м/с, хуртовини. 5 лютого та вночі 6 лютого – сильний сніг, налипання мокрого снігу», - навів дані прогнозу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
Синоптики прогнозують, що в середньому сніговий покрив у області становитиме 10-20 см, а на півдні Харківщини може сягнути 50 см. Крім того, з 7 лютого почнеться різке пониження температури – до 16 градусів морозу.
Голова ХОДА Олексій Кучер попередив всі служби, що відповідають за життєзабезпечення області, про необхідність перейти в посилений режим роботи. Він доручив керівникам ще раз перевірити готовність їх відомств.
«Дуже прошу, щоб ми готові були реально, а не на папері», - підкреслив керівник області.
Під час наради про підготовку до ймовірного погіршення погодних умов доповіли дорожники, служби ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу області тощо.
Так, для оброблення автомобільних доріг в області зараз у наявності 43,3 тис. тонн фрикційних матеріалів та майже 10 тис. тонн солі. Дорожники підготували понад 300 одиниць спецтехніки та створили мобільний загін на базі 10 комбінованих дорожніх машин із солерозкидальним обладнанням. У «Харківобленерго» повідомили, що в цілодобовому режимі зараз працюють 35 аварійних бригад підприємства (175 осіб), резервні бригади вже перевели на посилений режим роботи. При погіршенні погодних умов підприємство може залучити додаткові сили: 1925 працівників та 470 одиниць техніки.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102108


04.02.2020

У лютому субсидію та пільгу за нову послугу з розподілу газу перерахують автоматично

Немає потреби додаткового звернення громадян, інформують в Міністерстві соціальної політики України.
«Через те, що НКРЕКП затвердила окремий тариф на послугу розподілу природного газу в кінці грудня - отримувачам пільг та субсидій надійшли нові платіжки із зазначенням повної вартості до сплати за послугу з розподілу природного газу, адже відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» це є складовою оплати комунальних послуг. Через те, що відповідні рішення НКРЕКП набрали чинності лише з початку року, ми в лютому проведемо донарахування розміру пільг та субсидій з урахуванням нової послуги з розподілу природного газу автоматично за два місяці 2020 року. Звертаємо увагу, що відповідне донарахування буде здійснено без додаткової необхідності звернення громадян», - сказав заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

https://kharkivoda.gov.ua/news/102084


04.02.2020

Президент: Буде справедливо прив’язати оплату праці урядовців до середньої заробітної плати в країні

Президент України Володимир Зеленський підтримав рішення уряду щодо обмеження заробітної платні та премій керівникам органів виконавчої влади.
Під час наради в Офісі Президента за участю представників Кабінету Міністрів і Верховної Ради Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив Главі держави, що на виконання завдання Президента уряд ухвалив рішення впорядкувати питання виплати зарплат керівникам міністерств.
«Ми домовилися про те, що зарплата міністра, заступника міністра, інших високопосадовців буде прив’язана до середньої зарплати по країні. Зарплата міністрів та їхніх заступників буде в діапазоні від трьох до п’яти середніх заробітних плат. І потрібно припиняти виплати по 200-400% премій – максимальна премія буде не більше ніж один оклад», – сказав очільник уряду.
Також, за його словами, вся інформація про зарплати керівництва Кабінету Міністрів буде публічною та оприлюднюватиметься щомісяця.
«Мені здається, дуже справедливо, що ви прив’язуєте платню з коефіцієнтом до середньої заробітної плати по країні, і якщо вона збільшується, то у всіх збільшується, а якщо зменшується, то й у високопосадовців також», – зазначив Володимир Зеленський.
Також Прем’єр-міністр поінформував Президента про те, що уряд ухвалив рішення звернутися до наглядової ради НАК «Нафтогаз України» з проханням утриматися від виплат великих премій керівництву цієї компанії та розглянути питання про їхній перегляд у бік зменшення. «Зараз ми проводимо необхідні консультації з наглядовою радою й очікуємо, що в найближчі тижні знайдемо рішення», – повідомив Олексій Гончарук.
Крім того, за його словами, була проаналізована робота уряду за останні 5 місяців та ухвалені кадрові рішення. Зокрема, Верховна Рада призначила віце-прем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля, який працюватиме з регіонами.
Також, відповідно до завдання Президента України, було ухвалено рішення про створення Міністерства з питань окупованих територій.
«Це дасть нам можливість набагато ефективніше працювати над питаннями реінтеграції Донбасу та питаннями роботи з людьми, які залишилися на окупованих територіях або переїхали на підконтрольну територію і є тимчасово переміщеними особами», – повідомив Прем’єр-міністр.
Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський зі свого боку зазначив, що триває робота над запуском українського телеканалу, який транслюватиметься на окуповані території.
Також вивчається можливість посилення напрямку спорту у вказаному відомстві, зокрема шляхом створення відповідної агенції.
Крім того, планується посилити в уряді блок сільського господарства – щодо цього питання тривають консультації.
Олексій Гончарук розповів про заходи з посилення співпраці між урядом і Верховною Радою, на необхідності якої також наголошував Президент під час попередньої зустрічі з Прем’єр-міністром.
«Домовилися про те, що найближчим часом разом з урядом і головами парламентських комітетів проведемо стратегічну сесію, щоб серйозно поговорити на тему стратегії країни. Також міністри на цьому тижні проведуть у профільних парламентських комітетах презентації того, що було зроблено за 5 місяців і що планується на найближчий рік», – зазначив Олексій Гончарук.
Він також повідомив, що уряд підготував звіт про свою роботу та готовий представити його в парламенті.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-bude-spravedlivo-privyazati-oplatu-praci-uryadovci-59605


04.02.2020

«Відкритий світ молоді» інформує про те, що з 05 по 10 квітня 2020 року в рамках діяльності організації відбудеться українсько-угорський семінар
«Соціальний супровід як інноваційна технологія соціальної роботи з прийомною сім’єю» й ознайомлення з культурною спадщиною Угорщини, Австрії, Словаччини
(програма додається).
Мета семінару: актуалізувати цінності і смисли соціальної роботи та супроводу прийомної сім’ї, ознайомитись з міжнародним досвідом реалізації сімейних форм
виховання, ресурсами і бар’єрами у впровадженні комплексної моделі супроводу прийомних сімей; професійними стандартами у діяльності спеціалістів, системою
міжвідомчого співробітництва у досягненні спільної мети збереження сім’ї для дитини.
До участі у семінарі запрошуються керівники, спеціалісти департаментів (управлінь) соціальної політики, служб у справах дітей та спеціальних установ для
дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департаментів (управлінь)освіти і науки, сім’ї та молоді, інші зацікавлені спеціалісти.
Просимо сприяти участі у вищезазначеному заході спеціалістів відомств та поінформувати підпорядковані обласні, районні, міські структурні підрозділи про
організацію семінару, а також розмістити інформацію про захід на підвідомчих сайтах.
Витрати на проїзд, проживання та харчування передбачаються за рахунок учасників семінару. За більш детальною інформацією та з метою реєстрації звертатися
до організаторів заходу за телефонами: 067-449-13-41, 097-718-17-67, 050-334-40-92, 050-311-32-80.

Орієнтовна програма перебування
в Угорщині, Австрії та Словаччині
05.04.2020 – 10.04.2020
05.04.2020
08.30-09.00 Виїзд з м. Мукачево
09.00-11.00 Перетин державного кордону
11.00-14.00 Переїзд до м. Егер (Угорщина)
14.00-16.00 Екскурсія «Егер — термальний курорт і місто яскравого бароко»
Екскурсія «Егерсалок — угорський Памуккале»
16.00-18.00 Переїзд до Балатону (Угорщина)
18.00-20.00 Вечеря. Поселення в готелі м. Шіофок
20.00-21.00 Знайомство учасників групи. Визначення очікувань
06.04.2020
07.00-09.00 Сніданок
09.00-10.00 Урочисте відкриття семінару «Соціальний супровід як інноваційна
технологія соціальної роботи с прийомною сім’єю»
10:00-13:00 Перша сесія «Прийомна сім’я в системі соціального захисту дитинства»
13:00-16:00 Екскурсія «Заповідне узбережжя Балатону: мальовнича подорож»
16.00-18.00 Друга сесія «Мережа прийомних батьків в Угорщині: структура–система–
принципи роботи»
18.00-19.00 Вечеря
07.04.2020
07.00-09.00 Сніданок
09.00-11.00 Третя сесія «Технології психологічного супроводу прийомної сім’ї»
11.00-16.00 Екскурсія «Печ: місто-перлина південної Угорщини»
16.00-18.00 Четверта сесія «Модель комплексного супроводу прийомної сім’ї»
18.00-19.00 Вечеря
08.04.2020
07.00-09.00 Сніданок
09.00-11.00 П’ята сесія «Професійна ідентичність прийомних батьків»
11.00-16.00 Екскурсія «Естергом — колиска угорської державності»
Екскурсія «Будапешт як на долоні»
16.00-18.00 Шоста сесія «Розвиток компетентності прийомних батьків»
18.00-19.00 Вечеря
09.04.2020
07.00-08.00 Сніданок. Виїзд з готелю
08.00-11.00 Переїзд до Відня (Австрія)
11.00-17.00 Екскурсія «Відень: побачення з імперським містом»
17.00-19.00 Переїзд до м. Братислава (Словаччина). Поселення в готелі
19.00-20.00 Завершення семінару. Вручення сертифікатів учасникам
10.04.2020
07:00–09:00 Сніданок. Виїзд з готелю
09:00–12:00 Екскурсія «Братислава: темна перлина Дунаю»
12:00–20:00 Переїзд в Україну. Перетин державного кордону
20:00–21:00 Прибуття до м. Мукачево


04.02.2020

Кучер – правоохоронцям: «Що вам ще повідомити, щоб ви припинили незаконне вирубування лісу?»

4 лютого голова ХОДА взяв участь у координаційній нараді керівників правоохоронних органів Харківської області.
На заході в обласній прокуратурі підбивали підсумки роботи в минулому році та позначали пріоритети - 2020. Два пріоритети для правоохоронців виокремив керівник області Олексій Кучер.
«Я хочу особливу увагу звернути на стан розслідування корупційних правопорушень, а також на все те, що відбувається в розслідуванні справ щодо незаконного вирубування лісів. Саме на ці дві проблеми в Харківській області звертав особливу увагу Президент», - наголосив голова ХОДА.
Говорячи про ситуацію з незаконними вирубуваннями лісу, Олексій Кучер підкреслив: статистика щодо кількості повідомлень про підозру, які вручені фігурантам справ, не вирішує проблему.
«Наша область щодо боротьби з вирубуванням лісу - попереду. У нас 34 повідомлення про підозру вручено за тими даними, які є в мене. І що? Що з цього? – запитав присутніх керівник області. - На мій погляд, краще, щоб жодного повідомлення про підозру не було вручено, але ліс у нас би незаконно не рубався. Ось це є результат. Проблема незаконного вирубування лісу піднята на найвищий рівень. Ну, куди вже вище? Сам Президент звернув увагу на наш регіон. Я звертаюсь зараз до всіх правоохоронців. Скажіть, будь ласка, що вам ще потрібно повідомити, щоб ви припинили на місцях незаконне вирубування? Я впевнений, що ви можете це зробити. У вас немає бажання. Ви хочете отримувати кошти за те, що там незаконно відбувається? Ми ж теж володіємо цією інформацією. У мене є впевненість, що кожен з вас, хто покриває таких злочинців, він наприкінці сяде».
Окрім питання вирубування лісів, голова ХОДА акцентував увагу на боротьбі з корупцією, зокрема - в органах влади та місцевого самоврядування. Так, він запросив правоохоронців перевірити, в тому числі, діяльність обласної державної адміністрації.
«Ми знаємо, що останні 5 років до мого призначення жоден правоохоронець не мав права заходити в стіни Харківської обласної державної адміністрації. Зараз у рамках закону вам двері відкриті, щоб ми запобігали незаконним діям, зокрема, й співробітників ОДА, - сказав керівник області. - Не забувайте про Харківську міську раду. Харків’яни дуже багато про це говорять, але, на мій погляд, належної реакції - адекватної, активної - від правоохоронних органів немає. Посильте, будь ласка, увагу в цьому напрямку».
Під час наради також обговорили питання ефективності протидії злочинності, гральному бізнесу та нелегальному обігу палива. Прокурор Харківської області Олександр Фільчаков повідомив підлеглим та колегам про ключові пріоритети роботи, визначені генеральним прокурором на 2020-й рік. Окремо обговорили порушене керівництвом Національної поліції питання щодо роботи системи «Безпечне місто».

https://kharkivoda.gov.ua/news/102096


03.02.2020

Золочівському районному сектору філії державної установи "Центр пробації в Харківській області" п'ять років.
Головними завданнями центру є соціально-виховна робота із засудженими, адаптація їх після повернення з місць позбавлення волі, надання допомоги у працевлаштуванні, прописці.
У ході роботи функції центру розширюються, зменшується кількість паперів, запроваджується електронний документообіг. А отже, у фахівців більше часу вивільняється для спілкування з клієнтами.
Перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Рева подякував співробітникам центру за роботу, відзначив, що успішному виконанню завдань сприяє налагоджена взаємодія з районними службами, побажав успіхів.
 


03.02.2020

В Україні стартувала Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%»

Вона передбачена для створення і розширення власного мікро- та малого бізнесу під рекордно низький відсоток - 5, 7 або 9% на суму до 1,5 млн грн строком до 5 років.
«Уряд працює над тим, щоб вартість кредитів знижувалась, і ми вже маємо певні успіхи. За останні шість місяців вартість кредитів у банках істотно зменшилась, але для масштабних змін уряд прийняв рішення компенсувати частини відсоткової ставки таким чином, щоб людина фактично змогла отримати кредит під 5-7-9 відсотків у залежності від того, яку кількість робочих місць буде створювати нова справа. Для нас важливо надати підприємцям більше ресурсів, більше свободи і більше можливостей», - сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, презентуючи програму.
У 2020 році уряд вже виділив на програму 2 млрд грн. За рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій у сферу малого бізнесу.
«Опитування показують, що однією з найбільших перепон для розвитку мікро- та малих підприємців є відсутність доступного фінансування, ставки для них є вищими, а вимоги до застави - більшими. Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» покликана розв'язувати цю проблему. Держава має підтримати українців у їх прагненні ставати власниками бізнесу та виробництва тут, в Україні», - зауважила Міністерка фінансів Оксана Маркарова.
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов додав, що для розвитку та підтримки бізнесу Україна вже має потужну екосистему, новим компонентом якої стала програма доступних кредитів 5-7-9: «Основними її складовими є інформація, інноваційність та фінанси - фундаментальні ресурси для бізнесу. Рішення, що пропонує вся ця система загалом чи окремі її компоненти, будуть корисні як новачку, так і вже досвідченому підприємцю».
Урядовці підкреслили, що в рамках програм державної підтримки для підприємців - початківців буде також можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції та покращити перспективу створення успішного бізнес-проєкту.
«Програма 5-7-9%» – лише перший пазл великої державної програми доступного кредитування - 2020, Року ефективності України”, - додав Олексій Гончарук.
Довідка. Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» ініційована Президентом України та Кабінетом Міністрів України з метою широкої державної підтримки інвестиційних проєктів для українських мікро- та малих підприємств.
Діятимуть три можливі ставки кредитування - 5%, 7% або 9%, які залежатимуть від розміру бізнесу (до 25 млн грн річного виторгу або від 25 до 50 млн грн) та строку його діяльності (до 12 місяців, понад 12 місяців). Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних.
Фактичне кредитування здійснюватиметься банками - партнерами програми.
За умовами програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до 5 років, кредитне фінансування має бути спрямоване підприємцями-учасниками виключно на купівлю або модернізацію основних засобів, а також на ремонт або реконструкцію виробничих приміщень.
Уряд очікує, що Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» сприятиме розширенню діяльності мікро- та малого бізнесу, їхньому виходу з «тіньового» сектору економіки, створенню нових робочих місць, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Впровадження програми, за дорученням уряду, здійснюватиме Фонд розвитку підприємництва при Міністерстві фінансів України.
Докладніше про державну програму можна дізнатися тут. https://5-7-9.gov.ua

https://kharkivoda.gov.ua/news/102090


03.02.2020

Україна стає стабільним і зрозумілим ринком потенційно великих можливостей – Володимир Зеленський

Реформи, які нині втілює українська влада, мають на меті значне зростання зовнішніх та внутрішніх інвестицій, адже Україна стає стабільним і зрозумілим ринком потенційно великих можливостей, заявив Президент Володимир Зеленський.
Виступаючи на Українсько-турецькому бізнес-форумі в Києві, Глава держави зазначив, що велике значення має виконана двома країнами робота зі створення сприятливих умов для бізнесу та інвестицій. І зараз, за його словами, Україна робить «домашню роботу», на яку громадяни та інвестори очікували майже 20 років.
«Сьогодні ми втілюємо безпрецедентні реформи настільки швидко, наскільки це можливо. Ми працюємо 25 годин на добу і 8 днів на тиждень. Ліквідація адміністративних бар’єрів, розширення прав суб’єктів господарювання, діджиталізація державних процесів, впровадження прозорого ринку землі, масштабна приватизація та багато інших дуже важливих реформ втілюються нами з єдиною метою: Україну повинна «накрити» лавина інвестицій – як зовнішніх, так і внутрішніх», – наголосив Президент.
Глава держави зазначив, що наразі Україна демонструє позитивний тренд сталого зростання економіки та макроекономічну стабільність, зокрема збільшення ВВП, зниження інфляції, зростання міжнародних резервів, підвищення кредитного рейтингу зі зміною прогнозу на «стабільний» і «позитивний».
«Усе це – красномовні сигнали кожному як чинному, так і потенційному, майбутньому інвестору про те, що Україна стає стабільним і зрозумілим ринком потенційно великих можливостей. Ми – одна з небагатьох країн, що дозволяє заробити такий високий дохід на інвестований капітал», – зауважив Володимир Зеленський.
Також Президент нагадав, що в Україні триває процес запровадження прозорого ринку землі, що зробить нашу країну ще привабливішою для інвестування. «Іноземці хоч і не матимуть можливості купити землю, але зможуть інвестувати в переробку аграрної продукції», – пояснив він.
Звертаючись до тих, хто вагається щодо запуску нового чи розширення наявного бізнесу в Україні, Володимир Зеленський наголосив, що етап ознайомлення з інформацією, складання перспективних планів і підготовчої роботи позаду – настав час діяти.
«Ми живемо в епоху активних дій. Нерішучість чи недалекоглядність породжують втрачені можливості. Не втрачайте їх та інвестуйте в Україну. Не лише в нерухомість, виробництво чи в товари. Інвестуйте в українців, і це дасть неймовірні результати. Я запрошую всіх до активної співпраці, щоб спільно творити нову історію успіху нашого з вами співробітництва, співробітництва наших держав», – сказав Президент України.
Зі свого боку Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган зазначив, що Туреччина надає великого значення розвитку двосторонніх відносин з Україною та посиленню торговельно-економічної співпраці. Він також висловив упевненість, що сьогоднішній бізнес-форум відкриє нові можливості для його учасників.


 

Архів повідомлень >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

62203 пл.Слобожанська 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2016 Золочівська районна державна адміністрація

e-mail - mail@zolochivska-rda.gov.ua,

zolochivska@rda.kh.gov.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64