Електронна пошта: mail@zolochivska-rda.gov.ua, zolochivska@rda.kh.gov.ua

 

 

Золочівська

                      райдержадміністрація Харківської області        

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та
історична довідка
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
Люстрація
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
ЦНАП
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Державні закупівлі
Проекти
Регуляторна діяльність
Спостережна комісія
Вибори
Цивільний захист
Децентралізація
Містобудування, архітектура та ЖКГ
Управління соціального захисту населення
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
Я маю право
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
Оголошення
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Законодавчі акти та позиційні матеріали Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

Архів повідомлень (01.12.2019 - 31.12.2019)


28.12.2019

До зустрічі Нового року готові!Сьогодні в Золочеві відкрили головну ялинку. Хоча було мокро, зате весело!


27.12.2019

Друзі! Щиро вітаю з Новим роком та Різдвом Христовим!
Упевнений, що в 2020 році нас чекає багато нового та позитивного. Тож накопичуймо сили та енергію – вони знадобляться.
Бажаю всім здоров’я, любові та родинного затишку. Нехай мрії здійснюються, а всі зміни будуть тільки на краще.
Бажаю всім успіху, миру та якісного оновлення! Зі святами!
Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер
 


27.12.2019

У січні мешканці області мають отримати зменшені платіжки за тепло

Як у регіонах виконують доручення Президента щодо зменшення тарифів для населення, обговорили під час селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра України.
«Президент ініціював зменшення цін на послуги, ми в уряді знайшли інструмент, який дозволяє на місцях прийняти рішення про знижки в платіжках. У нас є фахівці, які готові підтримати вас, підказати можливі механізми зменшення тарифів», - звернувся Олексій Гончарук до очільників ОДА.
Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер зазначив, що відразу після наради з Президентом звернувся з відповідним дорученням до голів усіх міст обласного значення.
«Харківський міський голова вже відреагував на це, повідомив, на скільки зменшаться тарифи для харків'ян. Ми провели нараду за участі керівників усіх міст області, і вони повідомили, що в середньому тарифи на опалення та гарячу воду будуть зменшені на 20 %. Для нас це дуже важливо. Враховуючи тенденцію до зменшення вартості газу, має зменшуватися й ціна на комунальні послуги для людей. Уже в січні всі жителі Харківської області повинні отримати платіжки за грудень зі зниженими тарифами», - підкреслив голова ХОДА.
Під час наради він також запевнив, що сприятиме вирішенню проблемних питань, які можуть виникнути в теплопостачальних підприємств з НАК «Нафтогаз» у зв’язку зі зменшенням тарифів для населення.
Також у ході селекторної наради обговорили питання комп’ютеризації медичних закладів у рамках медичної реформи та боротьбу з тіньовими АЗС.
Що стосується комп’ютеризації медзакладів, то Харківщина на сьогодні посідає провідні позиції серед регіонів країни. Питання виникають лише по закладах міста Харків, але представники міської ради запевнили Олексія Кучера, що необхідна техніка буде закуплена в строки, визначені Кабінетом міністрів.
Щодо боротьби з нелегальними заправками – за дорученням прем’єра в ХОДА буде проведено відповідну нараду за участі представників прокуратури, СБУ та ДФС.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101726


26.12.2019

Які прояви може мати дискримінація і як себе від неї захистити?
Відповіді на ці питання отримали учасники зустрічі з координатором із взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України по правам людини Олександром Міненковим.
Олександр очолює громадську організацію, має адвокатську практику, тож як досвідчений фахівець надав роз'яснення і провів індивідуальні консультації.


26.12.2019

Ці світлини зі святкового новорічного концерту вихованців Золочівської музичної школи. А ще були конкурси, дискотека, подарунки і сюрпризи.
Дякуємо всім причетним дорослим за щасливі посмішки дітей, новорічний настрій, чарівну атмосферу!
Хочеться, щоб у Новому році, нарешті, закінчилася реконструкція закладу, в якому навчаються музики ці діти, щоб збулися всі їх мрії!


25.12.2019

Володимир Зеленський підписав закон про оренду державного та комунального майна

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про оренду державного та комунального майна» № 157-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього жовтня 2019 року.
Цей закон впроваджує просту й прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна, яка є більш вигідною завдяки вільній конкуренції.
Документ викладає у новій редакції Закон України «Про оренду державного та комунального майна», а також вносить зміни до Господарського та Цивільного кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та низки законів, визначаючи правові, економічні та організаційні відносини, пов’язані з передачею в оренду майна, що перебуває у державній і комунальній власності.
Згідно із законом, передача в оренду державного та комунального майна здійснюватиметься шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватиметься вся інформація щодо угод оренди державного та комунального майна.
Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується державою.
Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Так, передбачається створення двох переліків: Перелік першого типу (перелік об’єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні) та Перелік другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).
Стартова орендна плата на аукціонах розраховуватиметься не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінка потенційного об’єкта оренди здійснюється у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.
Законом визначається перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.
Ухвалення закону забезпечить вдосконалення механізмів і процедур передачі державного та комунального майна в оренду, сприятиме прозорості та відкритості приватизаційних процесів, а також збільшенню надходжень до державного й місцевих бюджетів.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-pro-orendu-derzhavnogo-ta-59089


25.12.2019

Президент підписав закон щодо забезпечення контролю цін на електроенергію за умов недостатньої конкуренції

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» № 330-ІХ, який парламент ухвалив 4 грудня 2019 року.
Метою документа є забезпечення належного контролю над цінами на електричну енергію за умов недостатньої конкуренції на цьому ринку; врегулювання питань роботи теплоелектроцентралей за нової моделі ринку електроенергії, що є необхідною передумовою для забезпечення теплопостачання споживачів в опалювальний період.
Зокрема, закон передбачає, що в разі істотного коливання цін на ринку електричної енергії Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має право встановлювати граничні ціни на цьому ринку «на добу наперед» з відповідним обґрунтуванням. Такі ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом України.
Також НКРЕКП отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях, тариф на відпуск електроенергії (у випадках, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України про покладання спеціальних обов'язків).
Закон встановлює заборону на продаж та/або постачання електричної енергії, імпортованої з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку). Водночас Кабінет Міністрів України має право скасовувати цю заборону на визначений ним термін для уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергосистемі України.
Документ також передбачає, що гарантований покупець спрямовує різницю між доходами та витратами, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків із купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом та за аукціонною ціною.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-zabezpechennya-kontrolyu-cin-59085


25.12.2019

Володимир Зеленський підписав закон щодо ліквідації корупційної схеми у сфері оцінки нерухомості

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» № 354-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 5 грудня 2019 року.
Закон скасовує необхідність сплати коштів за формування довідок і звітів про оцінку об’єктів нерухомості на користь приватних електронних майданчиків. Це сприятиме розвитку ринку нерухомості в Україні, створить умови для покращення інвестиційного клімату та зменшення напруги в суспільстві.
Документ, зокрема, запроваджує нову, спрощену модель оцінки об’єктів нерухомості, що дасть змогу здійснювати автоматичну оцінку в максимально стислі терміни. Будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна та на її підставі укласти угоду.
У разі незгоди з вартістю об'єкта нерухомого майна, визначеною модулем автоматично, особа матиме право звернутися до суб'єкта оціночної діяльності (оцінювача) й провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі даних звітів про оцінку.
Документ також передбачає відключення авторизованих електронних майданчиків від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Суб’єкти оціночної діяльності (оцінювачі) та нотаріуси отримають прямий, безперешкодний та безкоштовний доступ до цієї бази.
Згідно із законом, інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою. Всі дані про об'єкт нерухомості та його вартість автоматично оприлюднюватимуться в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна).
Доступ, внесення, перевірка інформації з Єдиної електронної бази здійснюється безоплатно. Формування електронних довідок про очікувану вартість об'єкта нерухомості також безоплатне.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пунктів 2-5 розділу І, які набирають чинності з першого числа місяця, що настає за днем оприлюднення Фондом державного майна України рішення про введення в промислову експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази звітів про оцінку, але не пізніше 1 липня 2020 року.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-shodo-likvidaciyi-korupci-59081


24.12.2019

Олексій Кучер – мерам: «Є всі передумови, щоб зменшити тарифи»

Голова ХОДА озвучив керівникам місцевого самоврядування доручення Президента України Володимира Зеленського.
24 грудня Олексій Кучер взяв участь у засіданні Ради розвитку громад та територій. Під час заходу Президент України Володимир Зеленський доручив підлеглим проаналізувати можливість зниження комунальних тарифів у регіонах.
«Майже все в цьому процесі залежить від органів місцевого самоврядування, зокрема, міських голів, - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер. – Звертаюся до всіх причетних: готуйтеся до діалогу! Є всі передумови для того, щоб допомогти людям та зменшити розмір платіжок».

https://kharkivoda.gov.ua/news/101711


24.12.2019


22.12.2019

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» № 367-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2019 року.
Закон спрямований на зменшення корупційних ризиків у діяльності посадових осіб під час здійснення перевірок, а також на посилення захисту споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної нехарчової продукції.
Документ також сприятиме виконанню зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, у частині погодження українського законодавства у сфері державного ринкового нагляду із законодавством ЄС.
Закон усуває дублювання контролю за окремими видами продукції та уніфікує різновиди перевірок нехарчової продукції, що дасть змогу уникнути зловживань; встановлює чіткі й прозорі вимоги до інспекторів органів ринкового нагляду та суб’єктів господарювання щодо переліку та строків надання документів під час проведення перевірки.
Згідно з документом, перевірка характеристик продукції у її виробників здійснюється лише в разі, якщо наявні документально підтверджені підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає визначеним вимогам унаслідок дій чи бездіяльності виробника такої продукції.
Під час проведення перевірок продукції певного виду (типу), категорії та/або групи забороняється перевіряти іншу продукцію. Це дасть змогу сфокусувати перевірку та запобігти зловживанням.
Закон також передбачає відповідальність суб’єктів господарювання у вигляді штрафів за порушення законодавства у сфері ринкового нагляду.
Водночас встановлюється чіткий термін надсилання суб’єкту господарювання постанови про накладення штрафу (16 днів після проведення перевірки), що допоможе уникнути випадків надсилання постанов про накладення штрафу заднім числом.
З-під дії ринкового нагляду виводяться: ядерні установки, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, ядерні матеріали, радіоактивні відходи, інші джерела іонізуючого випромінювання; об’єкти будівництва, визначені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»; дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння та вироби з нього (ювелірні й побутові).
Цей закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-zmenshennya-tisku-na-biznes-z-59045


23.12.2019

Володимир Зеленський закликав мережі АЗС знизити ціни на пальне реально, а не за програмами лояльності

Президент України Володимир Зеленський провів нараду з представниками компаній – учасниць паливного ринку, нафто- та газовидобувної галузі й мереж автозаправних станцій.
Під час наради сторони обговорили питання зниження цін на пальне на українських АЗС та детінізації ринку.
«Ми звертаємося до вас з пропозицією більш активно відреагувати на зміцнення курсу та зменшити відповідно ціну на бензин. Не надати знижки, а (зменшити ціну. – Ред.) на табло», – сказав Глава держави.
Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Ніколайчук зазначив, що останнім часом ціни на бензин та дизельне пальне почали знижуватися. Також спостерігається тенденція зміцнення курсу гривні, тому пальне продовжуватиме дешевшати.
АЗС мали б суттєвіше зменшувати ціни на пальне, але замість цього вони нарощують виплати за бонусними програмами.
Заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів наголосила, що реальна ціна на пальне дуже відрізняється від ціни, яку встановлюють компанії відповідно до програм лояльності.
«Така ситуація невластива більшості європейських ринків – коли є настільки великі програми лояльності. Ми пропонуємо ціну, за якою ви реально продаєте бензин, перекласти на стелу (електронне табло. – Ред.) й оптимізувати програми лояльності, чим збільшити конкуренцію на ринку», – підкреслила Юлія Ковалів.
Представники компаній – учасниць паливного ринку зі свого боку відзначили проблему нелегальних АЗС. За їхніми даними, майже 25% автозаправних станцій працюють поза законом. Також діють нелегальні нафтопереробні заводи.
Президент пообіцяв активно боротися з нелегальним ринком і вже на початку року провести нараду з правоохоронними органами на цю тему.
«Ми готові допомогти. Якщо у вас є дані по областях – надайте нам. З нелегалами ми розберемося… Я вам обіцяю, що з січня, після свят, почнемо дуже жорстко боротися зі всіма нелегалами», – зазначив Володимир Зеленський.
Учасники наради домовилися знову зустрітися в січні та обговорити проблему боротьби з нелегальними АЗС.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-zaklikav-merezhi-azs-zniziti-cini-na-pal-59041


22.12.2019

Реалізацію інфраструктурних проєктів у області транслюватимемо онлайн. Олексій Кучер

22 грудня голова ХОДА ознайомився з результатами відновлення пошкодженого шляхопроводу на окружній. Він відзначив, що хід робіт значно пришвидшився, коли на об’єкті встановили вебкамеру.
Рух на окружній відкрили, як і планувалося, - 22 грудня.
«Дуже важливо, що ремонтні роботи на мосту бачили онлайн люди. Це, по суті, був пілотний проєкт. Далі всі інфраструктурні проєкти я хочу демонструвати таким само чином, - повідомив Олексій Кучер. – Наприклад, у нас проводиться будівництво онкоцентру. Ми зараз плануємо, яким чином будемо демонструвати це все публічно. Я хочу, щоб усе це контролювали люди».
Перед відкриттям відновлений шляхопровід випробували на витримку навантаження. Відновлений проліт витримав 240 тонн (ця цифра відповідає європейським нормам). Проте поки що мостом дозволено проїзд транспорту вагою до 20 тонн (щоб весь міст витримував більші навантаження, потрібно в плановому режимі провести його капремонт).
За інформацією дорожників, на мості продовжить працювати відеокамера з накопичувачем – для цілодобового спостереження за великоваговим транспортом.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101681


21.12.2019

На ХХХVІ сесії VІІ скликання, вже останній у цьому році, депутати затвердили районний бюджет, план роботи на наступний рік та структуру органу, програми соцекономрозвитку, розвитку цивільного захисту, Положення про призначення та звільнення керівників підпорядкованих комунальних закладів, Положення про порядок надання платних послуг дитячою юнацькою спортивною школою.
У ході роботи наші обранці затвердили список присяжних Золочівського районного суду, визначили порядок і терміни звітів перед виборцями, розглянули інші питання порядку денного.


18.12.2019

З 1 грудня в Україні відбувся перерахунок пенсій у звязку зі збільшенням прожиткового мінімуму.
Про це присутніх на зустрічі проінформувала завідувач Золочівського сектору обслуговування громадян Пенсійного фонду Валентина Філоненко.
Також фахівчиня розповіла присутнім про можливості подання документів на призначення чи перерахунок пенсій в електронному вигляді, тобто, про Е-пенсію.


18.12.2019

Володимир Зеленський підписав закон щодо верифікації державних виплат

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» № 324-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього грудня 2019 року.
Закон врегульовує здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Це сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення, підвищенню адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат.
Документ визначає основні завдання, права та обов’язки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову й бюджетну політику в частині здійснення верифікації державних виплат.
Також закон визначає повноваження органів, що здійснюють державні виплати, основні питання збору, обробки, захисту та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів її надання.
Згідно із законом, верифікація державних виплат здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної платформи шляхом застосування комплексу заходів зі збору, проведення аналізу та порівняння параметрів інформації, отриманої від суб’єктів її надання, за кожним реципієнтом із подальшим визначенням відповідності інформації встановленим законодавством вимогам, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.
Порядок здійснення верифікації та моніторингу державних виплат встановлює Кабінет Міністрів України.
Перелік державних виплат, що підлягають верифікації, затверджує орган, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат, за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що формують та реалізують державну політику у сфері надання відповідних державних виплат.
Також закон визначає основні етапи верифікації й перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.
Крім того, у документі встановлено механізми повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини третьої статті 8, яка набирає чинності після впровадження системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у промислову експлуатацію, та крім частини першої статті 10, яка набирає чинності з 1 січня 2021 року.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-pidpisav-zakon-shodo-verifikaciyi-derzha-58985


18.12.2019

Олексій Кучер закликав чесно та прозоро провести вибори до ОТГ області

Це голова ХОДА заявив під час робочої поїздки до Куп’янського району.
22 грудня в регіоні обиратимуть голів 4 новостворених об’єднаних громад. Три з них утворені в Куп’янському районі, ще одна – в Балаклійському. Напередодні виборів голова ХОДА Олексій Кучер зустрівся з жителями та керівництвом району, а також представниками всіх сільських та селищних рад Куп’янщини.
«22 грудня, в цю неділю, відбудуться вибори в об'єднаних територіальних громадах. Ми - за те, щоб вибори проходили чесно та прозоро. Щоб люди висловили своє бачення та обрали того, кого вони хочуть бачити керівником відповідної громади. Для мене важливо, щоб не було ані адміністративного впливу, ані будь-якого іншого з боку органів державної влади або правоохоронних органів», - наголосив керівник області, звертаючись до присутніх.
Олексій Кучер підкреслив, що реформа децентралізації – одна з ключових у державі, її підтримує Президент України Володимир Зеленський.
«Саме люди в нашій країні повинні вирішувати, як вони будуть жити, куди вони йдуть і все те, що відбуватиметься на місцях. Чим далі, тим більше повноважень буде переходити до громад», - зауважив голова ХОДА.
Особливу увагу він приділив питанню взаємодії між органами державної влади та місцевого самоврядування.
«Ми знаємо, що є певний розрив у комунікації. Іноді ця відсутність комунікацій призводить до того, що тижнями, місяцями, роками не вирішуються ті чи інші питання. Я заявляю, що так не може бути. Я вже зараз взяв на себе зобов’язання вирішити цю проблему. Я вже зустрічався з керівниками ОТГ, ми поспілкувались, чекаю від них пропозицій. Ми домовились, що облдержадміністрація та я особисто будемо реагувати на негативні прояви чиновників, які знаходяться на місцях», - попередив Олексій Кучер.
Під час зустрічі всі присутні мали можливість озвучити проблеми та поставити питання у форматі «відкритого мікрофону». Серед тем, що порушувались, – проблеми з опаленням та санітарією в місті Куп’янськ, ремонт 2-х «нічиїх» ділянок дороги Чугуїв – Мілове, внесення змін до перспективного плану формування територій громад та перехід ОТГ на прямі відносини з держбюджетом тощо.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101395


17.12.2019

КСУ визнав конституційним законопроєкт про “300 депутатів у Раді”

Конституційний суд України визнав конституційним законопроєкт №1017, який передбачає зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300, а також запроваджує пропорційну виборчу систему.
Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Великої палати КСУ у понеділок, 16 грудня, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді.
"Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт, який передбачає скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300", - повідомило джерело.
Суддею-доповідачем у цій справі виступав очільник КСУ Олександр Тупицький.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада направила на висновок до КСУ законопроєкт №1017 "Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)".
Читайте також: КСУ вирішить, чи має право Президент призначати главу КМДА
Законопроєктом пропонується зменшити конституційний склад народних депутатів України до 300 осіб із нинішніх 450, а також вилучити з тексту статті 76 Основного закону принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки це дублює статтю 71.
Передбачається також запровадити такий виборчий ценз, як володіння державною мовою, та змінити виборчу систему, закріпивши пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.
Автори законопроєкту вважають, що його ухвалення дасть змогу оптимізувати роботу парламенту та забезпечить ефективне виконання ним своїх функцій.

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2839771-ksu-viznav-konstitucijnim-zakonoproekt-pro-300-deputativ-u-radi-dzerelo.html?fbclid=IwAR0cKGWbxXLdAFVUDy-tuOUdiBBATIYLY6cKg3-PkzkKS0WYPpQhURkp8xw


17.12.2019

Перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Рева провів позачергове засідання комісії ТЕБ та НС.
Розглядалося питання дотримання вимог законодавства щодо техногенної і пожежної безпеки на об'єктах.
За результатами роботи прийнято наступні рішення:
1. Золочівському підрозділу ДСНС провести перевірки на о'бєктах масового перебування людей, продовжувати роз'яснювальну роботу серед населення.
2.Структурним підрозділам РДА і селищної ради провести роботу з керівниками підвідомчих організацій щодо усунення недоліків стану пожежної і техногенної безпеки.
3. Керівникам підвідомчих організацій рекомендовано привести у належний стан шляхи евакуації. електрогосподарства, засоби пожежогасіння і протипожежного водопостачання. Спільно з представниками підрозділу ДСНС - провести навчання щодо дій під час виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації.


14.12.2019

Володимир Зеленський вшанував ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Президент України Володимир Зеленський поклав квіти до пам'ятного знака «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «Героям Чорнобиля».

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-vshanuvav-likvidatoriv-avariyi-na-chorno-58901


14.12.2019

На Харківщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня 1986 року завершили спорудження саркофага над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС. Будівництво тривало 206 днів, і за цей час на ньому працювало 90 тисяч людей.
Традиційно в цей день у Харкові чорнобильці, представники громадських організацій та керівництво області поклали квіти до пам'ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи в Молодіжному парку. У заході взяв участь голова ХОДА Олексій Кучер.
Нагадаємо, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС керівник області обговорив з чорнобильцями найбільш гострі питання соціального захисту та медичного забезпечення. Олексій Кучер та керівники громадських організацій, що об’єднують чорнобильців регіону, домовились найближчим часом провести спільну розширену нараду.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101311?fbclid=IwAR3MGp2aeCOaedZA-XUfOdEvr5mtArHRrXxfBguWL-YDKi6baq9t8tPJ7CY


13.12.2019

"Разом ми покращували добробут, брали участь у мініпроєктах "Разом в майбутнє", будували та ремонтували дороги, відновлювали і будували медзаклади та школи, відкривали стадіони, спортивні майданчики, фізкультурно-оздоровчі комплекси, розвивали сільськогосподарське виробництво", - звітуючи перед земляками, відзначив Віктор Коваленко.
 


13.12.2019

Підведено підсумки проведення Всеукраїнського тижня права, намічено заходи на наступний рік

Протягом тижня інформаційно-просвітницькі заходи пройшли у загальноосвітніх школах, бібліотечних закладах, в державних органах та органах судової влади, у Золочівській філії центру зайнятості.
Фахівці райдержадміністрації, селищної ради, бюро правової допомоги, філії центру зайнятості попрацювали з категоріями людей різного соціального статусу і віку. У роботі з сільськими школами вперше було використано скайп-зв’язок.


13.12.2019

Легалізація зайнятості, створення нових робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є базовим фактором для поліпшення добробуту населення. Щоб подолати дисбаланс на ринку праці сьогодні необхідно підвищувати соціальні стандарти, дотримуватися вимогам щодо легалізації праці. Тому державна служба зайнятості пропонує роботодавцям послуги, що допомагають заощаджувати, економічно стимулюють до збереження вже існуючих та створення нових робочих місць. Ми говоримо про 100 - відсоткову компенсацію витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітного за направленням служби зайнятості.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи при умові збереження гарантії зайнятості особи строком не менше ніж на два роки. Загалом ця послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату, забезпечуючи соціальні гарантії.
Додаткову інформацію можна отримати у секторі взаємодії з роботодавцями Золочівської РФ Харківського обласного центру зайнятості (057)645-0804.


13.12.2019

Соціальна підтримка учасників бойових дій
Медичні пільги
- Безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
- Першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
- Безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;
- користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
Житлово-комунальні пільги
- 75-відсоткова знижка від сплати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством 21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку від сплати, та додатково 10,5 кв. метри на сім’ю
- 75-відсоткова знижка від сплати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання
- 75-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення
- першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом
- одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;
- першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів з будівництва та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічного обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків;
Грошова допомога
- учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються у розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України;
- додатково учасникам бойових дій виплачується щомісячна цільова грошова допомога на прожиття у розмірі 40 грн. незалежно від розміру інших виплат, пенсій, надбавок тощо
- інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни I групи – 285 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 255, III групи – 225, учасників бойових дій – 165 відсотків, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
Трудові пільги
- виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
- використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; особам, звільненим з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, надається щорічна відпустка повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника;
- переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації; особам, звільненим з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, надається переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, а також додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та наданні першого робочого місця;
- військовослужбовці, особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, мають право на призначення дострокової пенсії за віком;
- час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби
- гарантоване збереження місця роботи, посади, середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності з одночасним отриманням грошового забезпечення військовослужбовця

Інші соціальні пільги
- безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
- безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою;
- звільнення від сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;
- позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 відсотків від тарифів вартості основних та 50 відсотків – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів;
- першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;
- учасникам бойових дій на території інших держав надається право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів та переважне право на вступ до професійно-технічних навчальних закладів і на курси для одержання відповідних професій.


13.12.2019

Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект щодо вдосконалення регулювання питань громадянства України

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства», що спрямований на вдосконалення правового забезпечення регулювання питань українського громадянства.
Законопроект має на меті актуалізувати окремі положення законодавства щодо набуття та припинення громадянства України й унормувати питання, що визначають підстави, за наявності яких не допускається набуття особою громадянства України.
Проект закону передбачає звільнення визначених категорій осіб від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України за умови складення ними присяги громадянина України.
Документ пропонує звільняти від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ, допомагали у забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.
Також передбачається звільнення від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.
Крім того, проект закону пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства тощо.
Законопроектом також пропонується внести зміни до низки законів України, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують бути прийнятими на державну службу, на службу до органів місцевого самоврядування, службу в правоохоронних органах тощо.

https://www.president.gov.ua/news/volodimir-zelenskij-podav-do-parlamentu-zakonoproekt-shodo-v-58869


13.12.2019

Президент: Ми готуємо пакет законів щодо децентралізації на всій території України

Триває підготовка пакету законопроектів щодо завершення децентралізації в Україні, заявив Президент Володимир Зеленський.
«Зараз ми готуємо пакет законів щодо децентралізації на всій території України», – повідомив Глава держави в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».
Він зазначив, що у Мінських домовленостях передбачені зміни в Конституції України, пов’язані з децентралізацією. Глава держави переконаний, що Україна повністю виконує свої зобов’язання за Мінськими угодами, і проведення децентралізації відповідає тому, що було підписано.
«Гадаю, що мені вдалося у цьому питанні переконати Німеччину та Францію, і це вже дуже добре. Що стосується Росії – буде складно. Всі бачили – в цьому питанні буде теж дуже-дуже складно», – додав Глава держави.
Одним із найбільш проблемних пунктів Мінських домовленостей Володимир Зеленський назвав питання повернення Україною контролю над державним кордоном на сході.
«Найскладніше питання – передача кордону під контроль України. Це слабке місце, ахіллесова п’ята Мінських угод – те, що було підписано нашою стороною. На жаль, ми підписали, що нам передають під контроль наш кордон тільки після виборів на тимчасово окупованих територіях», – сказав Президент.
Він наголосив, що у нього з Президентом Росії різні позиції у цьому питанні, але діалог розпочався. «Мені сподобалося, що ми почали про це говорити. Домовилися, що будемо говорити про це більш детально з різними варіантами на наступній зустрічі», – зазначив Глава держави.
Володимир Зеленський додав, що деякі пункти Мінських домовленостей мають бути скореговані.
«Це буде дуже складно зробити. Але ми повинні це зробити. Ми маємо розуміти, що з часів підписання Мінських угод минуло 4 роки. Все змінюється у нашому житті. Ми розуміємо, що не моя команда підписувала «Мінськ». Але ми як влада повинні виконувати умови, на які пішла наша влада за тих часів. Я впевнений, що деякі речі ми зможемо змінити. І будемо змінювати, тому що саме передача українського державного кордону після виборів – це точно не наша позиція», – сказав Глава держави.\

https://www.president.gov.ua/news/prezident-mi-gotuyemo-paket-zakoniv-shodo-decentralizaciyi-n-58877


13.12.2019

У 2020 році в Харківську область приїдуть делегації бізнесу з Бразилії

Розвиток міжрегіонального співробітництва голова ХОДА Олексій Кучер обговорив з Почесним консулом Федеративної Республіки Бразилія в Харкові Сергієм Круцевляком.
Олексій Кучер підкреслив, що залучення інвестицій в Харківську область є одним з головних пріоритетів в його роботі.
«Мені б хотілося, щоб ми з процесу дискусії перейшли до конкретних справ. Якщо є конкретні пропозиції, ми абсолютно відкриті. Ми готові створити майданчик для інвестицій і створити всі умови для бізнесу», - сказав голова ХОДА.
Сергій Круцевляк наголосив на перспективах розвитку економічного співробітництва між Харківською областю і штатами Бразилії. Він розповів про візит делегації почесного консульства в Бразилію.
«У цьому році у нас відбувається дуже серйозне зміцнення зв'язків. І на наступний рік - великі плани, які ми можемо дуже серйозно використовувати для зміцнення економічного співробітництва, - сказав почесний консул. - У вересні був великий візит нашого консульства до 4 штатів, і всі вони виявили бажання зробити візит у відповідь з делегаціями бізнесу - саме регіонального рівня. У них дуже потужні федерації промисловців і підприємців і дуже потужні агентства економічного розвитку».
Сергій Круцевляк запропонував Олексію Кучеру узгодити час візиту делегацій, попередньо йдеться про весну 2020 року. Почесний консул Федеративної Республіки Бразилія в Харкові також зазначив, що є можливість провести форум за участю бразильського бізнесу. Сторони домовилися підготувати інвестиційні пропозиції з боку Харківської області, які можуть бути озвучені бразильським інвесторам. Серед перспективних сфер співробітництва виділили сільське господарство, машинобудування, IT і фармацію.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101282


12.12.2019

Управління економіки інформує

Найближчим часом в області буде створено Госпітальну раду.
«Інформація, яка доходить до керівництва області, - це часто напівправда, і всього того, що відбувається на місцях, ми не знаємо. А я хочу чути інформацію безпосередньо від лікарів, змінити порядок відносин між керівництвом області та працівниками охорони здоров’я», - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер під час зустрічі з керівниками медичних закладів.
Наступним кроком після створення ради стане напрацювання стратегії медичного розвитку регіону. Олексій Кучер закликав долучитися до цієї роботи усіх медиків області.
Відповідаючи на питання присутніх, Олексій Кучер також повідомив про те, що особливу увагу в області приділятимуть питанню комп’ютеризації медичних закладів, а нове обладнання, яке досі знаходиться на складах, найближчим часом розподілять у медичні заклади.


12.12.2019

Разом з Місією ООН будемо підтримувати проєкти щодо захисту прав людини в області. Олексій Кучер

12 грудня голова обласної адміністрації Олексій Кучер зустрівся з главою регіонального офісу Місії ООН з прав людини в Харкові Красміром Янковим.
Представник міжнародної організації розповів главі ХОДА про роботу, яку вона проводить у Харківській області в сфері дотримання прав людини, і надав копію останнього звіту місії.
Він також розповів про ідею створити експертну групу з прав людини на базі обласної адміністрації.
«Ця група могла б брати участь в обговоренні та прийнятті рішень щодо реалізації програм розвитку Харківської області з точки зору правозахисної спільноти. Ми вже обговорюємо таку можливість з Департаментом соціального захисту обладміністрації. Це був би перший подібний в Україні проєкт», - розповів Красмір Янков.
Олексій Кучер відповів, що обласна адміністрація готова підтримати цю ініціативу.
«Я частину життя присвятив саме боротьбі за права людини. У статусі адвоката я звертався, в тому числі, до вашої місії, був членом робочої групи при організації. Я знаю, яку системну роботу ви проводите. Мені всі ці питання відомі і зрозумілі. І я - та людина, яка буде підтримувати посилення прав людини. Ми відкриті і готові до спільної роботи», - підкреслив Олексій Кучер.
Також представники Місії ООН передали главі ХОДА свої рекомендації щодо зміцнення прав людини в регіоні.
«У наш мандат входить підготовка рекомендацій органам влади на центральному та місцевому рівні. Ми зібрали такий набір на основні теми, що стосуються прав людини, участі всіх груп населення в прийнятті рішень, у тому числі вразливих груп. Це цілісні рекомендації, що відповідають цілям сталого розвитку України. Важливо, щоб вони були локалізовані для Харківщини», - зазначив співробітник Моніторингової місії з прав людини в Україні Сергій Штукарін.
Голова ХОДА Олексій Кучер і глава регіонального офісу Місії ООН з прав людини в Харкові домовилися продовжити роботу і впровадження спільних проєктів.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101279


12.12.2019

До Всеукраїнського тижня права з представниками юстиції та юридичної служби району в центральній бібліотеці було проведено заходи щодо підвищення рівня правової освіти населення.
На засіданні круглого столу "Я маю право" підіймалися такі питання попередження фактів вчинення насильства в сім'ї, правові орієнтири для кожної дитини, допомога малозабезпеченим сім' ям та ін.
З метою подальшого покращення доступу до отримання якісної безоплатної первинної правової допомоги в бібліотеці розміщена скринька, через яку читачі мають змогу звернутися до фахівця.
Також була оформлена виставка наукової та юридичної літератури відповідної тематики.
 


12.12.2019


11.12.2019

Президент підписав закон щодо роздержавлення спиртової галузі

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового» № 318-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього грудня поточного року.
Документ скасовує державну монополію на виробництво спирту в Україні з 2020 року та забезпечить детінізацію спиртової галузі, адже бюджет щорічно недоотримує 8 млрд грн через тіньовий ринок спирту.
Закон має забезпечити становлення в Україні цивілізованого конкурентного ринку спирту та лікеро-горілчаних виробів.
Згідно з документом, суб'єктам господарювання будь-якої форми власності надається можливість виробляти спирт етиловий (зокрема як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол за умови одержання відповідної ліцензії.
Ліцензія на виробництво спирту видається підприємствам, що мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. Відключення цілодобового відеоспостереження є підставою для відмови або відкликання ліцензії.
Також закон запроваджує лібералізацію експорту спирту з України. Так, згідно з документом, експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюють суб'єкти господарювання всіх форм власності за умови отримання ліцензії на виробництво.
Виробники етилового спирту реалізують його вітчизняним споживачам за наявності ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим.
Водночас закон передбачає, що до 1 січня 2024 року імпорт спирту можуть здійснювати лише державні підприємства (організації), спеціально уповноважені на це Кабінетом Міністрів України.
Також, згідно з документом, з 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію та надання дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового.
Особи, які придбали майно Державного підприємства «Укрспирт», а також підприємства концерну «Укрспирт» або уклали договір у рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна, мають взяти на себе зобов’язання до 1 липня 2021 року щодо збереження видів діяльності та не менш ніж 70% штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року.
Закон забороняє участь у приватизації, оренді державних підприємств – виробників спирту резидентів держави, що визнана державою-окупантом та/або державою-агресором, та осіб, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їхніх інтересах.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 липня 2020 року.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-rozderzhavlennya-spirtovoyi-g-58845


11.12.2019

На Харківщині пройдуть заходи у рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства»

Центр гендерної культури запрошує на перфоманси та ресурсні зустрічі.
З 22 листопада тут проходила виставка «Зрозуміти, щоб припинити», яка була організована у партнерстві з Харківською обласною фундацією «Громадська альтернатива».
Творчі роботи харківських художниць дали можливість студентству, учнівству старших класів, вчительству та пересічним харків'янам ознайомитись з темою насильства крізь призму мистецтва. Також Центр гендерної культури проводив велику кількість інтерактивних заходів з протидії насильству, екскурсії Музеєм жіночої та гендерної історії.
До закриття виставки «Зрозуміти, щоб припинити» заплановані декілька заходів, які відбуватимуться у просторі Центру гендерної культури:
12 грудня о 19:00 - театральний перформанс від плейбек-театру «Живе дзеркало» (учасникам пропонують розібратися у тому, що спричиняє появу насильства, як це пережити та чи можливо зупинити його власними силами);
14 грудня о 16:30 – «Коло жіночої підтримки» (обмін речами та довірою). На учасниць події чекатиме ресурсна зустріч та допомога.
15 грудня о 15:00 - театральний перформанс «Розірви коло» від Олени Єрмишкіної - жива історія, що відбудеться у примарній кімнаті, і якою завершиться олісна, але щира виставка «Зрозуміти, щоб припинити».
Усі заходи проходитимуть за адресою: просп. Московський, 124-А. Контактна особа: Велигодська Дарія – (050) 608-66-64; genderkharkiv@gmail.com.
Довідка. 16 днів проти насильства - міжнародна кампанія, в рамках якої проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім'ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок тощо.
Центр гендерної культури, як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді, реалізується у Харкові та Харківській області за підтримки Європейського Союзу. Проєкт стартував у грудні 2017 року та триватиме до грудня 2020 року. Його мета - розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101262


11.12.2019

Сьогодні на семінарі на базі Золочівської філії центру зайнятості безробітних інформували про державні гарантії у сфері зайнятості, сучасний ринок праці, перелік послуг, які надає служба, їх права та обов’язки.
Також учасники зустрічі отримали роз’ясення фахівців філії, Золочівського бюро правової допомоги, завідувача юридичного сектору райдержадміністрації щодо положень чинного законодавства, що регулює питання зайнятості населення. укладання договорів оренди землі, оформлення спадщини. Захід проведено в рамках Всеукраїнського тижня права.


11.12.2019

Президент підписав закон про Державний бюджет України на 2020 рік

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2020 рік» № 294-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 листопада 2019 року.
Згідно з документом, доходи державного бюджету на наступний рік визначено в сумі 1095,6 млрд грн, видатки – 1182,0 млрд грн. Бюджет збалансовано з дефіцитом на рівні 2,1% ВВП (94,3 млрд грн).
У держбюджеті передбачено збільшення фінансового забезпечення заходів, спрямованих на реалізацію пріоритетних напрямів державної політики та впровадження реформ.
З метою забезпечення подальшого реформування системи охорони здоров'я у державному бюджеті на 2020 рік виділено кошти, зокрема на:
- реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення (72,0 млрд грн);
- розвиток системи громадського здоров'я та заходи боротьби з епідеміями (3,7 млрд грн);
- модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (1,0 млрд грн);
- розвиток системи екстреної медичної допомоги (понад 0,9 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам).
Стимулювання розвитку освіти та науки здійснюватиметься, зокрема, за рахунок:
- реалізації програми «Спроможна школа для кращих результатів» (3,5 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам);
- подальшого впровадження проекту із забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» (1,4 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам);
- підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти (0,4 млрд грн);
- забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок (0,53 млрд грн); утворення Фонду розвитку закладів вищої освіти (0,25 млрд грн).
Для посилення соціального захисту та підтримки окремих категорій громадян передбачено спрямувати:
- 0,8 млрд грн на покращення матеріального забезпечення одиноких одержувачів пенсій та осіб, які не мають права на пенсію, яким виповнилося 80 та більше років;
- майже 1 млрд грн – на реалізацію проекту «Житло для внутрішньо переміщених осіб» та для надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам;
- 1,1 млрд грн на лікування громадян України за кордоном.
На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 листопада 2019 року загальний ресурс на безпеку та оборону на 2020 рік визначено в сумі 245,8 млрд грн, що становить 5,45% ВВП та на 14% більше від обсягу, затвердженого законом на 2019 рік.
Для розбудови транспортної інфраструктури у державному бюджеті виділено понад 70 млрд грн, з яких 0,5 млрд грн – на будівництво та реконструкцію мостів, 1,1 млрд грн – на будівництво та реконструкцію аеропортів, майже 2 млрд грн – на розвиток міського пасажирського транспорту та розбудову ліній метрополітену у містах Дніпрі та Харкові, 22,2 млрд грн – на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.
Державну підтримку соціально-економічного розвитку регіонів також передбачено здійснювати через Державний фонд регіонального розвитку (7,5 млрд грн) та шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам: на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад (2,1 млрд грн); на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (2,0 млрд грн); для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (1,3 млрд грн).

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-pro-derzhavnij-byudzhet-ukrayini-na-58837
 


11.12.2019

Відділ освіти,молоді та спорту Золочівської селищної ради

Запрошуємо повболівати за чоловічу волейбольну збірну команду Золочівської селищної ради, яка прийме участь в стартовій грі Чемпіонату Харківської області з волейболу. Гра відбудеться 15 грудня 2019 року в фізкультурно – оздоровчому комплексі Золочівської ДЮСШ. Початок гри – о 11.00.


11.12.2019


10.12.2019

10 грудня - Міжнародний День прав людини.
Головна мета свята — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню один до одного.
Розуму і мудрості всім нам!
Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до інших!


10.12.2019

Підприємців запрошують на семінар «Як протидіяти перевіркам бізнесу»

Захід пройде в рамках Всеукраїнського тижня права.
Семінар організували Харківська обласна громадська організація «Асоціація приватних роботодавців» спільно з Департаментом економіки і міжнародних відносин та Юридичним департаментом ХОДА.
Спікер заходу - Олег Драгунов, юрист Харківської обласної громадської організації «Асоціація приватних роботодавців», член громадської ради при Харківській обласній державній адміністрації.
Початок заходу – 11 грудня о 12:00, тривалість: 1,5 – 2 години. Місце проведення: Держпром, 3 під'їзд, 5 поверх, зала засідань Департаменту економіки і міжнародних відносин обласної державної адміністрації.
Для участі у семінарі необхідна попередня реєстрація за електронною адресою: demv-pidpr@sp.kh.gov.ua.

Контактний телефон (057) 715-73-71.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101238


10.12.2019

До питання відновлення Україною повного контролю над державним кордоном сторони повернуться на наступній зустрічі «Нормандської четвірки» – Президент
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на переговорах лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі порушував питання необхідності відновлення Україною повного контролю над державним кордоном на сході, і до нього повернуться на наступній зустрічі у Нормандському форматі.
«У нас з Президентом Російської Федерації абсолютно різний погляд щодо передачі кордону і щодо того, коли це можливо», – повідомив Володимир Зеленський під час зустрічі зі ЗМІ за результатами переговорів лідерів країн – учасниць «Нормандської четвірки» в Парижі.
За його словами, російська сторона наполягає на тому, що, згідно з Мінськими домовленостями, які були підписані попереднім Президентом України, передача кордону під контроль України має відбутися після виборів.
«Сьогодні я наполягав на необхідності відновлення Україною повного контролю над державним кордоном. Впевнений, ми повернемося до вирішення цього питання на наступній зустрічі в Нормандському форматі через чотири місяці», – додав Президент України.
Глава держави висловив сподівання, що в цьому питанні вдасться знайти вихід.
Також Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі він наголошував на необхідності виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки та роззброєнні незаконних військових формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей.
«Я підкреслив, що проведення місцевих виборів у ОРДЛО можливе виключно відповідно до законодавства України та стандартів ОБСЄ на основі Копенгагенських критеріїв», – сказав Глава держави.
Що ж до питання проведення місцевих виборів на непідконтрольних територіях Донбасу, то, за словами Президента України, його продовжать обговорювати на рівні Тристоронньої контактної групи у Мінську. «Я думаю, що через чотири місяці на зустрічі будуть якісь варіанти», – зазначив він.
«Два найскладніші питання, які в нас сьогодні були, – це вибори та кордон», – резюмував Президент України.

https://www.president.gov.ua/news/do-pitannya-vidnovlennya-ukrayinoyu-povnogo-kontrolyu-nad-de-58813


10.12.2019

В Удах у шкільній їдальні завершується встановлення енергозберігаючого опалення і будівництво системи водовідведення.
Роботи підрядна організація виконала в борг. А на останній сесії обласної ради депутати проголосували за виділення коштів для завершення робіт. На ці потреби виділено 1 млн. 475 тис.грн.
Закінчити роботи планується до 20 грудня.


10.12.2019

За дорученням першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Реви проведено звірку виконаних підрядником робіт по реконструкції музичної школи і фактично використаних на це коштах.
За результатами підготовлено листа до Департаменту капітального будівництва обласної державної адміністрації з метою впливу на підрядника щодо прискорення здачі об'єкта.


10.12.2019

Триває Всеукраїнський тиждень права-2019.
Сьогодні фахівці Золочівського бюро правової допомоги, селищної ради, райдержадміністрації провели зустріч у режимі скайп-звя'зку з учнями Феськівського ліцею.
Учасники зустрічі окремо спілкувалися із школярами двох вікових груп.
Розмова велася про права та обов'язки, про відзначення Міжнародного Дня права, основи місцевого самоврядування.
Що цікаво, ативнішими були діти молодших класів. Вони почувалися більш розкуто, піднімали руки, задавали питання і ділилися своїм знаннями.


09.12.2019

Сьогодні в рамках проведення Всеукраїнського тижня права призер конкурсу "Лідер року", випускниця Довжанського ліцею Таня Сіренко знайомилася з роботою районних органів влади.
Хоча з вибором професії дівчина ще не визначилася, вона з цікавістю спілкувалася з керівниками і слухала про роботу підрозділів.
Таня зізналася, що вже зараз їй не вистачає часу на все, чим цікавиться і хотіла б займатися. Багато забирає навчання, бо ж випускний клас, громадські навантаження, репетиції в місцевому Будинку культури, де вона є ведучою на святах, а ще хочеться оточити увагою меншу сестричку, обговорити музичні і кіноновинки з друзями і багато іншого.
Тож бажаємо Танюші успіхів у всіх її справах, хай кожен крок наближає до здійснення мрій!


09.12.2019

Президент України прибув до Єлисейського палацу для участі в Нормандській зустрічі
Президент України Володимир Зеленський прибув до Єлисейського палацу в Парижі. В офіційній резиденції Президента Франції Глава Української держави матиме низку двосторонніх зустрічей.
Також тут відбудеться зустріч чотирьох лідерів країн – учасниць Нормандського формату: Президента України Володимира Зеленського, Президента Франції Еммануеля Макрона, Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і Президента Російської Федерації Володимира Путіна. Головне питання на порядку денному – обговорення подальших кроків і термінів встановлення миру на Донбасі.
Після завершення саміту буде підготовлено комюніке. Крім того, Володимир Зеленський візьме участь у спільній прес-конференції з лідерами Франції, Німеччини та Росії, запланованій за результатами зустрічі.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-ukrayini-pribuv-do-yelisejskogo-palacu-dlya-uchast-58789


09.12.2019

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо створення умов для забезпечення виконання зобов'язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу» № 314-ІХ, який Верховна Рада ухвалила третього грудня 2019 року.
Цей закон – останній з тих, які необхідно було ухвалити для завершення процесу створення незалежного оператора газотранспортної системи відповідно до європейських правил.
Метою документа є створення належних умов для забезпечення виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи за протоколом про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, та з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони.
Закон вносить зміни до 2-го підрозділу розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, що передбачають до 1 січня 2021 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, що перебуває у державній власності, у складі магістральних газопроводів та всіх об'єктів і споруд, пов'язаних з ними єдиним технологічним процесом (основних засобів, нематеріальних активів, капітальних інвестицій), що використовуються для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами. При цьому норми пункту 198.5 статті 198 та статті 199 Податкового кодексу України до цих операцій також не застосовуватимуться.
Згідно з законом, до 1 січня 2022 року визначається за касовим методом дата виникнення податкових зобов’язань/податкового кредиту за операціями з постачання юридичній особі майна, що не перебуває у державній або комунальній власності, і яке використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора ГТС.
Крім того, згідно з документом, тимчасово, до 1 січня 2021 року, не вважаються постачанням товарів (послуг) операції з надання (передачі) та повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами.
Перелік майна, що підпадає під дію цих норм, а також перелік суб’єктів господарювання із зазначеним обсягом природного газу затверджує Кабінет Міністрів України.
Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-ostannij-zakon-neobhidnij-dlya-zavershenn-58793


08.12.2019

Олексій Кучер висловив співчуття рідним і друзям загиблих у Одесі


Президент України Володимир Зеленський оголосив 8 грудня днем національного трауру.
«Сьогодні в Україні день національного трауру за загиблими в Одесі. Людське життя - це найбільша цінність. Висловлюю співчуття родинам, родичам і друзям загиблих», - відзначив голова Харківської ОДА Олексій Кучер.
У наслідок пожежі, що сталася 4 грудня в одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, загинуло вже 10 осіб. Вечором 7 грудня під завалами виявили тіла ще двох осіб, у лікарні від отриманих травм помер рятувальник. 8 грудня співробітники ДСНС виявили тіла ще 2 загиблих.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів України та місцевим органам влади перевірити стан протипожежної безпеки закладів з масовим перебуванням людей. На Харківщині перевірки вже розпочалися: не чекати документів з Кабміну, а діяти негайно рятувальникам доручив голова ХОДА Олексій Кучер.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101217


07.12.2019

7 грудня в Україні - День місцевого самоврядування.Вітаємо колег і віримо, що наші мрії про оновлену країну переростують в реальність!


05.12.2019

Прийнято обласний бюджет Харківщини на 2020 рік

Кошторис регіону затвердили в захищених статтях.
Затвердження обласного бюджету дозволить вчасно виплачувати зарплати, розраховуватися за енергоносії та виконувати всі соціальні зобов’язання на початку 2020 року. Надалі до кошторису-2020 будуть вносити зміни.
«Відносно обласного бюджету мали місце певні маніпуляції. Начебто бюджет в Харківській області зменшився. Насправді це не так. Змінився розподіл грошових коштів. А бюджет збільшився. Ви всі знаєте, що в нас проходять процеси децентралізації. Так ось це – бюджет децентралізації. Тепер населені пункти та об’єднані громади отримуватимуть кошти напряму від центральних органів виконавчої влади. У цьому вся суть того, що відбувається», - наголосив голова ХОДА Олексій Кучер.
Наступного року велику частку державних коштів розподілятимуть напряму відповідні міністерства. Наприклад, компенсацію пільг та житлових субсидій розподілятиме Міністерство соцполітики. Медичну субвенцію на обласному рівні розподілятимуть лише в 1-му кварталі року, далі ці видатки фінансуватимуться напряму з держбюджету тощо.
Крім захищених статей, у обласному бюджеті закладено фінансування ключових заходів обласних цільових програм. Так, у рамках програми «Новий освітній простір Харківщини» забезпечать оплату 50% вартості проїзду студентів та учнів у метро. Також кошти виділені на обласні освітні стипендії.
За програмою «Здоров’я Слобожанщини» передбачили кошти на відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину – для хворих на цукровий та нецукровий діабет.
У межах Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2019-2023 роки підтримку отримають п’ять обласних театрів, філармонія, МСО «Слобожанський» та Великий Слобожанський ансамбль пісні й танцю. Кошти передбачені також на виплату іменних стипендій та Гранд-премій.
Фінансову підтримку з обласного бюджету отримають громадські організації ветеранів і осіб з інвалідністю, дитячо-юнацькі спортивні школи, місцеві осередки всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості тощо.
На виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки передбачено кошти на надання адресної допомоги жителям Харківської області та інші виплати й допомоги. Місцеві бюджети отримають субвенцію на проведення санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни й АТО(ООС), чорнобильців.
Кошти передбачені на виконання заходів ще низки обласних програм.
Загальний обсяг обласного бюджету складе понад 6,3 млрд грн.

https://kharkivoda.gov.ua/news/101182


05.12.2019

За ініціативи Золочівської філії центру зайнятості у районній державній адміністрації відбувся семінар за темою «Послуги служби зайнятості у ситуації запланованого масового вивільнення працівників».
Його мета - запобігання у трудовому колективі негативних наслідків під час вивільнення працівників, зняття соціальної напруги, роз’яснення правових питань трудового законодавства та законодавства про зайнятість населення, підвищення самооцінки і віри у власні сили.


04.12.2019

Україна розраховує на допомогу Швеції у відновленні інфраструктури Донбасу – Президент

Україна розраховує на допомогу Королівства Швеція у відновленні інфраструктури, зокрема на Донбасі, наголошує Президент Володимир Зеленський.
«Сьогодні я звернувся до пана Прем’єр-міністра з проханням про подальшу допомогу Швеції у відновленні інфраструктури й особливо – інфраструктури Донбасу», – сказав Глава держави за підсумками переговорів з Прем’єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Левеном.
Президент також наголосив, що Україну та Швецію пов’язує розуміння викликів для європейської безпеки.
«Ми вдячні за незмінну підтримку Швецією суверенітету та територіальної цілісності України та за чітку позицію щодо збереження і продовження санкційного тиску на РФ», – зазначив Володимир Зеленський.
Зі свого боку Стефан Левен наголосив: «Ми засуджуємо російську агресію на сході України та незаконну анексію Криму Росією».
За його словами, Швеція високо цінує зусилля, яких докладає Україна для вирішення воєнного конфлікту на Донбасі.
«Україна продемонструвала готовність до компромісу, і зараз настав час для Росії взяти відповідальність», – наголосив Прем’єр-міністр Швеції.
Відповідаючи на запитання журналістів, Стефан Левен зазначив, що позиція Швеції щодо санкційного тиску залишиться незмінною. «Санкції були запроваджені з певних причин – конфлікт на сході України та анексія Криму. Поки причини цих санкцій існують – санкції продовжуватимуться», – резюмував він.

https://www.president.gov.ua/news/ukrayina-rozrahovuye-na-dopomogu-shveciyi-u-vidnovlenni-infr-58717
 


04.12.2019

Заступник голови районної державної адміністрації Вадим Набока провів засідання спостережної комісії.
В роботі взяли участь представники місцевих підрозділів Центру пробації, відділення поліції, завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації.
У ході були розглянуті запити-повідомлення щодо організації можливого проживання та реєстрації осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, після їх звільнення.
Згідно із законодавством нашої держави, після відбуття терміну покарання такі громадяни беруться на облік, з ними працює дільничний інспектор поліції. Правоохоронець контролює їх спосіб життя, цікавиться джерелами доходів.


04.12.2019


04.12.2019

 

03.12.2019

Національний літературно-меморіальний музей Григорія СковородиВподобати сторінку

3 грудня в музеї Григорія Сковороди відзначали день народження любомудра по-особливому. До Сковородинівки завітали вихованці Харківської спеціальної школи імені В.Г. Короленка Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа ім. В.Г. Короленка"". Вони пройшли філософською алеєю, поклали червоні гвоздики до могили філософа.
А у музеї відбулась презентація аудіогідів, проєкту Inclusion Fest, створена за підтримки Український культурний фонд. Юні короленківці були першими, хто апробував музейне нововведення. Адже для них було важливо не тільки почути інформацію, а й ознайомитися з музейними предметами на дотик.
Діти смакували духмяним чаєм, медом, печивом, яблуками; отримали в подарунок солодощі та унікальний "натюрморт", де всі предмети: соняхи, кукурудза, пшеничні зернята випечені з ароматного, солодкого тіста.
Успішному проведенню свята сприяла активна підтримка меценатів: Голови Правління ПрАТ "Агрофірма імені Г.Сковороди" Миколи Куценка та директора ФГ "Альфа" Віктору Бєлінському.
Між музеєм та спеціальною школою було укладено договір про співпрацю з метою глибшого ознайомлення з подвижницьким життям філософа

#запідтримкиУКФ #дозвіллядозволено

 


 

Архів повідомлень >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

62203 пл.Слобожанська 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2016 Золочівська районна державна адміністрація

e-mail - mail@zolochivska-rda.gov.ua,

zolochivska@rda.kh.gov.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64