Золочівська

райдержадміністрація Харківської області

Головна      Довідник      Галереї      Форум      Районні організації      Пошук
 

Про район

Паспорт району
Символіка
Сільради
Географічна та історична довідка
Єдиний дозвільний Офіс
Економіка
Освіта
Культура і туризм
Медицина
Золочів прикордонний
Податкова інформує
Громадська рада
Протидія корупції
 

Про РДА

Керівництво
Регламент
Структура
Функції
Адмінпослуги
Колегія
Приязна адміністрація
ВВДРВ
 

Діяльність РДА

Розпорядження
Плани та звіти
Бюджет
Фінанси
Проекти
Регуляторна діяльність
Вибори 2012
Цивільний захист
 

Прийом громадян

Особистий прийом громадян
Графіки прийомів
Безоплатна правова допомога
Доступ до публічної інформації
Зразки документів
Організації
 
 

Районна рада

Керівництво
Депутати
Комісії
Поточна діяльність
 

Пропозиції

Оголошення
Вакансії
Позиційний матеріал Нацдержслужби
Президентський кадровий резерв "Нова еліта нації"
Соціальна політика
 

Погода в Золочеві

 
 
 

Корисні посилання

 

 

            

  Архів повідомлень (01.08.2013 - 31.08.2013)


31.08.2013

 

Всі 46 навчальних закладів Дергачівського району готові до нового навчального року


Сьогодні в ході прес-туру харківські журналісти завітали не тільки до Чугуївського району області, а й до Дергачівського.
Саме тут, за словами заступника голови Дергачівської РДА Тетяни Малиніної, виконуючи завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, першими в області завершили облаштування шкіл внутрішніми туалетами.
«Всі 46 навчальних закладів Дергачівського району готові до нового навчального року. В кожному році ми маємо приоритети. У цьому це заміна обладнання у їдальнях. Були придбані морозильні камери , електричні плити і багато іншого. Велику допомогу ми отримуємо від обласної адміністрації і обласної ради. На підготовку шкіл до нового навчального року ми витратили близько 4 млн.грн, з яких 1 млн. грн - бюджетні кошти.
До 1 вересня ми отримали також шкільний автобус і кошти на ремонт дошкільного навчального закладу у Козачій Лопані. Виконуючи ініціативи Президента, ми зробимо все для того, щоб всі наші дошкільнята здобували освіту. У цьому році ми відкрили 4 дошкільні групи, а також провели реорганізацію трьох загальноосвітніх шкіл у НВК. Проте на сьогодні охоплення діточок дошкільною освітою поки ще складає 80%», - сказала Тетяна Малиніна.
У всіх навчальних закладах Дергачівського району близько 8 тисяч учнів. Майже 10% з них навчаються у Дергачівській гімназії №3 -тут 860 учнів. За словами директора гімназії Олени Калашнік, до 1 вересня тут відремонтовані всі кабінети, їдальня, мала спортивна зала. У гімназії 4 комп ютерні класи, 3 класи з мультімедійним устаткуванням, 6 точок підключення до мережі Інтернет, а для занять спортом футбольне поле з штучним покриттям та майданчик із спортивними тренажерами.


http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19061


31.08.2013

 

Одна з найкращих шкіл України - Обласна спеціалізована школа- інтернат «Обдарованість» в останні дні серпня приймає своїх нових учнів


Сьогодні в ході прес-туру журналісти відвідали КП «Обласна спеціалізована школа- інтернат II - III ступенів «Обдарованість» Харківської обласної ради».
У цій школі немає молодших класів, але сьогодні тут галасно і багатолюдно - це заселяються новачки - восьмикласники з усіх районів Харківської області. На наступні 4 роки школа стане їх другою домівкою. Саме тому, виконуючи завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, тут було виконано значний обсяг робіт з матеріально - технічного оснащення.
«Тут не просто навчаються, а й живуть 270 дітей. Тому ми робимо все для того, щоб життя це було безпечним, комфортним, щоб воно їх розвивало, щоб їм тут подобалося. Цього року повністю відремонтовані і оснащені новими меблями навчальний та 2 спальні корпуси, їдальня. До послуг учнів 15 навчальних кабінетів, з них 2 комп'ютерні класи з підключенням до мережі Інтернет, 8 комплектів мультимедійного обладнання; сучасні спортивний та тренажерний зали; бібліотека, в якій понад 10 тисяч примірників тільки художньої літератури; слюсарна і механічна майстерні, працюють 11 гуртків та секцій» , - розповідає директор школи- інтернату «Обдарованість», кандидат педагогічних наук, доцент Лариса Карпова.
За її словами, школа має статус Всеукраїнського експериментального навчального закладу . У рамках цього експерименту педколективом була розроблена модель розвиваючого освітнього середовища для талановитої та обдарованої молоді сільських районів, яка на Міжнародній виставці в Києві «Сучасна освіта 2012» отримала золоту медаль. Ця модель сьогодні активно впроваджується в навчально -виховний процес.
«Тут навчаються лише обдаровані діти. Школа дуже затребувана. Щоб стати її учнем потрібно не тільки скласти іспити, а й подолати конкурс близько 5 осіб на місце. А ми, зі свого боку, намагаємося зробити все, щоб дітям було цікаво. У нас дуже сильний педагогичний колектив, і ми постійно модернізуємо матеріально - технічну базу. За рейтинговою оцінкою журналу «Фокус» школа увійшла до 50 кращих навчальних закладів України», - сказала Лариса Карпова.


http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19060


31.08.2013

Цього року всі школи Харківської області будуть обладнані теплими туалетами
 

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Євген Савін.

«Згідно з завданням Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року в Харківській області ведеться активна робота з облаштування в школах теплих туалетів. У першу чергу, це стосується сільських шкіл. Служби повинні знаходитися в одній будівлі зі школою. Тому що це здоров'я наших дітей, а, отже, і здоров'я наступних поколінь, які будуть народжуватися на території Харківської області», - сказав Євген Савін.

Також він зазначив, що розуміння необхідності вирішення цієї проблеми депутатами обласної ради, керівниками всіх рівнів дає можливість говорити про те, що цього року з цим завданням Харківська область впоралася.


http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19059


31.08.2013

Сьогодні практично всі діти при бажанні можуть займатися в гуртках різних напрямків


Як зазначив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін, реалізуючи в регіоні завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, багато часу і сил приділяється не тільки збереженню мережі позашкільної освіти, але і її збільшенню.
«Цього року по лінії освіти відкриється 106 позашкільних навчальних закладів, по лінії культури - 78, по лінії спорту - 94. Тобто, сьогодні практично всі діти, які мають бажання, можуть займатися в гуртках різних напрямків», - сказав Євген Савін.
http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19058


31.08.2013

   Всі загальноосвітні заклади Харківщини готові до нового навчального року

Як зазначив заступник голови ОДА Євген Савін, створення комфортних і безпечних умов, а також забезпечення можливості отримання хорошого рівня знань - основоположні критерії в підготовці до кожного навчального року.

«Цього року в регіоні відкриється 846 загальноосвітніх навчальних закладів . Всі школи вже мають акти готовності. Перше вересня розпочнеться з інформації для дітей про 70-річчя визволення Харківської області від фашистських загарбників», - сказав Євген Савін.

Також він зазначив, що, виконуючи завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, в регіоні проведений серйозний обсяг робіт з матеріально-технічного оснащення шкіл.

Сьогодні в ході прес-туру журналісти відвідали один з сільських навчальних закладів області - навчально-виховний комплекс у селі Волохів Яр Чугуївського району.

Як розповіла начальник відділу освіти Чугуївської райдержадміністрації Євгенія Ляхович-Звєрєва, в НВК навчаються 127 дітей і 16 вихованців дошкільного підрозділу. За підсумками підготовки до нового навчального року НВК с. Волохів Яр визнаний кращим навчальним закладом району. У школі майже повністю замінені старі вікна на металопластикові, встановлено нову котельню, яка працює на альтернативних видах палива, обладнані внутрішні туалети. Всього на ремонт школи в цьому році було використано 115 тис. грн., залучених з позабюджетних джерел фінансування.

За словами директора НВК Іллі Олефіра, в цьому році в перший клас прийдуть 13 дітей. Середня наповнюваність класів - 10-14 учнів. У минулому навчальному році школу закінчили 15 дітей. Всі вони продовжили навчання: 10 осіб вступили до вищих навчальних закладів, 5 осіб - професійно-технічних навчальних закладів.0

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19057

30.08.2013

   Забезпечення належної роботи галузі освіти – першочергове завдання держави 

Відбулася районна педагогічна конференція. З початком нового навчального року педагогічних працівників привітали голова райдержадміністрації Ігор Горішній і голова районної ради Леонід Канівець.

«Сьогодні  у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України на державному рівні реалізується ряд проектів у сфері освіти. Значна увага приділяється модернізації галузі, належній підготовці закладів до нового навчального року, максимальному охопленню дітей дошкільним вихованням», - відзначив голова райдержадміністрації, звертаючись до учасників конференції

Всі навчальні заклади району готові до роботи. Проведено поточні ремонти, придбано нові меблі, обладнання, у повному об’ємі забезпечується підвіз учнів і вчителів шкільними автобусами. Всього на підготовку витрачено два мільйони шістсот тисяч гривень, 50% з них – бюджетні кошти.

Керівники привітали молодих вчителів, відзначили кращі навчальні заклади і педагогів.

На конференції намічено плани і визначено шляхи розвитку освіти на 2013-2014 навчальний рік. Районна влада і надалі буде робити все, щоб освітянська галузь жила і успішно розвивалася.


30.08.2013

          Шановні школярі, студенти, педагоги, батьки! 

Прийміть наші щирі вітання з нагоди Дня знань - свята мудрості, натхнення та нових відкриттів.

Усім, хто 1-го вересня прийшов до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо знайти взаєморозуміння з учителями, зустріти добрих і надійних друзів. А першокласникам бажаємо не зупинятися на дорозі Знань, вона цікава і по-справжньому нескінченна!

Нехай новий навчальний рік порадує всіх нас успіхами і здобутками. Розкриє перед дітьми, учнівською та студентською молоддю нові можливості пізнання себе і світу, педагогам принесе задоволення від праці, а батькам – впевненість в освіченості й щасливій долі своїх дітей.

Щастя, успіхів, нових звершень і досягнень! 

З повагою         

Голова районної державної                                    Голова

адміністрації                                                              районної ради   

                   І.І.Горішній                                             Л.В.Канівець


29.08.2013

          Фінансування сфери освіти у 2013 році збільшилося на 200 млн. грн.

Виступаючи на обласній педагогічній конференції «Підсумки 2012/2013 навчального року та завдання щодо розвитку науки і освіти на 2013/2014 навчальний рік», заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін підбив підсумки освітньої кампанії минулого року.

«Завдяки спільній діяльності державної та місцевої влади, керуючись пріоритетами соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, на території Харківської області протягом 2012/2013 навчального року відзначена тенденція щодо створення умов, необхідних для забезпечення рівного доступу всіх жителів нашого регіону до якісної освіти, починаючи від дошкільнят і закінчуючи вищою школою. Перші факти, що підтверджують дані тези – політика фінансування освітньої галузі за останній рік. У 2013 році підтримку сфери освіти області за рахунок різних джерел фінансування було збільшено на 200 млн. грн.», – зазначив він.

Євген Савін повідомив, що на розвиток дошкільної освіти в селах, селищах і містах районного значення протягом 2012/2013 навчального року було виділено додатково 3,4 млн. грн. Додатково до бюджетного трансферту навчальні заклади отримали ще 49,2 млн. грн. з місцевих бюджетів. Також на засіданні сесії обласної ради 29 серпня додатково будуть виділені кошти на ремонт шкіл і дошкільних навчальних закладів області.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


29.08.2013

          У 2013 році навчальні заклади області забезпечені 15 709 комп'ютерами

Як зазначив сьогодні в ході конференції педагогічних працівників області заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін, на Харківщині активно реалізуються завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року. На його думку, на сучасному етапі науково-технічного прогресу і тотальної інтернетизації освітнього простору важливу роль у забезпеченні якості освітніх послуг відіграє використання комп'ютерної техніки і сучасного програмного забезпечення.

«Згідно з підписаною угодою між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки в Харківський регіон поставлено 2055 комп'ютерів. Половину цієї поставки отримали школи Харкова (1022 компютера). Це дозволило вирівняти показники за кількістю дітей на 1 комп'ютер. Вперше показники шкіл міста наблизилися до даних сільських районів. В цілому, в 2013 році навчальні заклади області забезпечені 15 709 комп'ютерами, встановленими за рахунок коштів з різних джерел фінансування. До мережі Інтернет підключені 833 загальноосвітні навчальні заклади, що становить 94% від їх загальної кількості, у сільських районах - 535 (92%). Я думаю, в цьому році ця робота продовжиться, і питання підключення шкіл до інтернету буде закрито», - сказав Євген Савін.

На жаль, зазначив віце-губернатор, цього року область ще не може поставити собі позитивну оцінку в забезпеченні мультимедійним обладнанням шкіл. Всього 450 установ мають мультимедійне обладнання. Але таке завдання перед ОДА є. «Я сподіваюся, що наступний рік ми присвятимо рішенню якраз цього питання», - додав Євген Савін

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


28.08.2013

          

На Харківщині у новому навчальному році 100% дітей п'ятирічного віку буде охоплено дошкільною освітою


На Харківщині головне місце відводиться питанням всебічного розвитку кожної дитини в рамках соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України». Про це повідомив в ході конференції педагогічних працівників області «Підсумки 2012/2013 навчального року та завдання щодо розвитку науки і освіти на 2013/2014 навчальний рік» голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін.
«Відправною точкою виховного процесу була і залишається дошкільна освіта. Минулого року в регіоні було відкрито 42 дитячі дошкільні установи на 94 групи, майже на 4 тисячі місць. Цього року 100% дітей п'ятирічного віку буде охоплено різними формами дошкільної освіти – і це абсолютний результат», - сказав Михайло Добкін.
Також він зазначив, що новий навчальний рік ставить і нові завдання з виконання соціальних ініціатив Президента України: електронна реєстрація дітей у дитячі садки, що успішно реалізовано в Харківській області, а також повернення будівель, що використовуються не за призначенням, що особливо актуально, враховуючи показник кількості дітей на 100 місцях (108), незважаючи на середньоукраїнський (113,6)..

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19008


28.08.2013

          

Команда Харківської області третій рік поспіль утримує абсолютну першість серед всіх регіонів країни за результатами участі в конкурсі МАН України

 

Про це сьогодні в ході обласної конференції на тему «Про підсумки розвитку освіти і науки Харківської області у 2012-2013 навчальному році та завдання на 2013-2014 рік» повідомив голова Харківської ОДА Михайло Добкін. За його словами, такого результату вдалося досягти завдяки активній реалізації в регіоні завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року.

«Рік тому в області створено Комунальний заклад «Центр експериментально-дослідної діяльності «Будинок вчителя». Його основне завдання - акумулювати інтелектуальний потенціал обдарованих дітей Харківщини. Результати очевидні. Третій рік поспіль команда нашої області утримує абсолютну першість серед усіх регіонів України за результатами участі в конкурсі Малої академії наук України. Відрадно тут відзначити також загальне перше місце в Україні за результатами всеукраїнського етапу учнівських олімпіад з базових предметів, де з 130 учнів переможцями стали 98 учнів. Крім того, 34 команди Харківської області стали переможцями на осінній і весняній серіях турнірів. Щорічно представники регіону у складі команди України здобувають перемоги на міжнародних олімпіадах. 5 випускників шкіл м. Харкова завоювали 3 золоті медалі в олімпіадах з хімії та математики, 2 бронзові - з інформатики та біології», - сказав Михайло Добкін.

Також він зазначив, що велика увага приділяється оздоровленню обдарованих дітей. Так, в червні і серпні для 500 обдарованих дітей вже традиційно для Харківської області функціонували літні школи підготовки до Всеукраїнських учнівських олімпіад і конкурсів Малої академії наук України, де з учнями працювали провідні педагогічні та наукові працівники закладів та наукових установ.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19007


28.08.2013

          Михайло Добкін привітав переможців обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013»


Про виконання завдань Президента щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року говорять високі досягнення освітян Харківщини. Сьогодні в ході обласної педагогічної конференції голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін привітав переможців обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013» та вручив їм пам'ятні знаки та цінні подарунки.
Зокрема, нагородами були відзначені вчитель Богодухівського колегіуму №2, переможець у номінації «Музичне мистецтво» Наталія Кіпенко, вчитель Зміївського ліцею №1, переможець у номінації «Інформатика» Ольга Коршунова, вчитель Харківської спеціалізованої школи №62, переможець у номінації «Іноземна мова» (французька) Катерина Бірюкова, вчитель Харківської спеціалізованої школи №80, переможець у номінації «Російська мова» Еліна Ткачук, учитель Харківської спеціалізованої школи №156, переможець у номінації «Фізика» Оксана Туманцова і вчитель Харківського навчально-виховного комплексу №45 «Академічна гімназія», переможець у номінації «Інформатика» Микола Арзубов.
Також Михайло Добкін вручив дві державні нагороди: орденом княгині Ольги III ступеня нагороджена вихователь комунального закладу Харківський дитячий будинок «Родина» Наталія Шевченко, звання «Заслужений працівник освіти України» удостоєний перший проректор Харківського національного медичного університету Валерій Капусник.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/19006


28.08.2013

            25 серпня на районному стадіоні пройшли змагання з футболу на «Кубок райдержадміністрації та районної ради» серед чоловічих команд сільських, селищної рад та спортивних клубів району

 Змагання було започатковано у рік десятої річниці незалежності нашої держави. У цьому році змагалося шість команд - «Колос» Довжик, «Кристал» Олександрівка, «Колос» Писарівка, «Іскра» Уди, «Золочівське» Золочів та «Легенда ХПП» Феськи.

Зі словами привітання до всіх присутніх та гравців звернулися голова Золочівської райдержадміністрації Ігор Горішній та голова районної ради Леонід Канівець.

Фінальна гра відбулася між переможцями у двох підгрупах - командами  «Легенда ХПП» Феськи та «Колос» Довжик. Основний час завершився нічийним рахунком, а в післяматчевих пенальті результативнішими виявилися феськівці, які і стали володарями «Кубка райдержадміністрації та районної ради». Кращим гравцем турніру визнано Чуба Геннадія з команди «Легенда» Феськи.

 


28.08.2013

          Основний критерій вибору школи – якість знань, які повинні отримувати діти

Таку думку висловив сьогодні в ході церемонії вручення шкільних автобусів голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

«Сьогодні в суспільстві триває дискусія з приводу того, якою має бути сільська школа, чи можна переводити дітей в більш комплектні заклади, чи не будуть ущемлені права жителів тієї громади, де школа тимчасово консервується. Я думаю, що найголовніше, від чого потрібно відштовхуватися, – це якість знань, які повинні отримувати наші діти. У малокомплектній школі, де в класі максимум 5 учнів, рівень знань і можливостей дитини будуть такими, що вона буде неконкурентоспроможною у порівнянні зі своїми однолітками з більш благополучних шкіл», – зазначив він.

Губернатор підкреслив, на Харківщині активно реалізуються завдання Президента щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року і, зокрема, вирішенням проблеми якості освіти служить придбання шкільних автобусів. Це дозволяє підвозити педагогів та учнів із віддаленої сільської місцевості до шкіл з більш високим рівнем освіти.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


28.08.2013

          Харківська область повністю укомплектована шкільними автобусами

Шкільні автобуси в Харківській області придбано на виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року згідно з державною цільовою програмою «Шкільний автобус». Про це повідомив під час вручення шкільних автобусів районам області голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін.

За його словами, завдяки злагодженій роботі Міністерства, обласної державної адміністрації, обласної ради, в регіоні істотно знижено навантаження на одне місце в автобусі з перевезення дітей до 2,1. Цей показник значно нижчий, ніж у середньому по Україні.

«Сьогодні можна говорити про те, що Харківська область практично повністю укомплектована шкільними автобусами і наступний наш крок - це заміна вже застарілих автобусів і відмова від орендованих автобусів, тому що в деяких регіонах такі випадки ще зустрічаються. Тому з кожним роком тепер при надходженні нових автобусів, ми будемо планувати і в бюджеті області ці кошти, будемо наполягати і на тому, щоб райони закладали кошти на придбання таких автобусів», - сказав Михайло Добкін.

Також він зазначив, що за рахунок районних бюджетів Харківської області восени буде придбано ще 3 шкільні автобуси.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


28.08.2013

            Михайло Добкін і Сергій Чернов передали районам Харківщини шкільні автобуси

Сьогодні голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін та голова Харківської облради Сергій Чернов вручили водіям шкільного автотранспорту сертифікати на 21 шкільний автобус і ключі від них. Автобуси були придбані на виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року згідно з державною цільовою програмою «Шкільний автобус».

«Сьогодні, напередодні Дня знань, ми проводимо дуже хороший і правильний захід, який дозволить нам зробити можливим отримання освіти на рівних умовах як для дітей сільських районів, так і для жителів міст, – заявив Михайло Добкін. – Для того, щоб з будь-якої віддаленої сільської місцевості, де сьогодні немає можливості через малу кількість дітей проводити уроки в школі, можна було безпечно, комфортно доставити педагогів та учнів до навчальних закладів, існує програма «Шкільний автобус», яку ініціював Віктор Янукович ще Прем'єр-міністром у далекому 2003 році. Щороку сільські школи України отримують нові комфортабельні автобуси».

Губернатор повідомив, що 16 автобусів закуплено Міністерством освіти і науки України за рахунок державного бюджету, а ще 5 – за обласною програмою розвитку гуманітарного простору. Він додав, що завдяки допомозі Міністра фінансів питання проходження платежів через Казначейство було вирішене буквально за кілька днів, і вже сьогодні райони області отримують автобуси, закуплені за рахунок коштів обласного бюджету.

«Я абсолютно впевнений, що завдяки праці тих людей, які обслуговуватимуть ці автобуси і сидітимуть за кермом, ми зробимо все, щоб шлях від дому до школи і назад для всіх наших дітей у будь-якому районі Харківської області був безпечним, зручним і комфортним, адже ці автобуси возитимуть дітей за знаннями», – підкреслив Михайло Добкін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


28.08.2013

            На Харківщині діє понад 97 персональних стипендій для студентської молоді

На Харківщині активно заохочують творчу і наукову роботу студентської молоді. Про це повідомив в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» директор Департаменту освіти і науки ХОДА Роман Шаповал. Ця робота ведеться на виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року.

«В регіоні діє понад 97 персональних стипендій для студентської молоді закладів I-IV рівня акредитації. Також приємно відзначити міські харківські стипендії, які відзначають кожного вчителя і кожного учня. Окрім цього, на рівні держави також заохочені всі, хто переміг у міжнародних олімпіадах і їхні наукові керівники», – зазначив директор Департаменту.

Він нагадав, що у цьому році команди Харківщини завоювали перші місця у Всеукраїнському конкурсі-захисті Малої академії наук та в IV етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


28.08.2013

          Всі дитячі садки, школи, професійно-технічні і вищі навчальні заклади Харківщини готові до нового навчального року

Як повідомив в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» директор Департаменту освіти і науки ХОДА Роман Шаповал, на виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року всі дошкільні, загальноосвітні, позашкільні, професійно-технічні і вищі навчальні заклади Харківської області готові до функціонування і сталого розвитку у новому навчальному році.

«Наша мета – не тільки усунення недоліків, які довго залишалися невирішеними – наприклад, обладнання загальноосвітніх навчальних закладів області у сільській місцевості санітарно-гігієнічними умовами функціонування, тобто санвузлами, але і розвиток інформаційно-комунікаційних властивостей. Вони притаманні будь-якому загальноосвітньому навчальному закладу за рахунок забезпечення мультимедійною технікою і сучасними комп’ютерами», – зазначив директор Департаменту.

Роман Шаповал додав, що доступність і неперервність освіти диктує характер змін, які відбуваються сьогодні. Зокрема, в області всі загальноосвітні навчальні заклади обладнані кнопками виклику для безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


28.08.2013

            Цьогорічна вступна кампанія показала, що вищі навчальні заклади Харківщини користуються попитом

 На виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року у Харківській області була успішно проведена вступна кампанія. Про це повідомив в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» директор Департаменту освіти і науки ХОДА Роман Шаповал.

 «Ми можемо пишатися досягненнями 2012/2013 навчального року, який вже минув, і впевнено дивитися у майбутнє, тому що цьогорічна вступна кампанія показала, що вищі навчальні заклади Харківщини користуються попитом», – зазначив він.

 За словами директора Департаменту, конкурс на місця державного замовлення був дуже складний і великий. Зарахування цього року підтвердило, що, незважаючи на зміни в умовах і правилах прийому, більшість випускників Харківщини довели, що вони дійсно зараховані за відповідними ознаками.

 «Про це, перш за все, свідчать перші місця в IV етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін 2013/2014 року, де діти Харківської області завдяки своїм знанням значно випередили Київ, Донецьк, Дніпропетровськ і Львів. Також у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук вже третій рік поспіль наші молоді науковці завдяки старанням батьків і наукових керівників підтверджують високий рівень наукового статусу нашого регіону», – підкреслив Роман Шаповал.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


27.08.2013


У цьому році майже всі випускники професійно-технічних навчальних закладів були працевлаштовані


Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін. За його словами, на території Харківської області знаходиться 53 професійно-технічні учбові заклади різної спеціалізації. Цього року випускники училищ були практично працевлаштовані на 100%.
«У нас укладені тристоронні угоди між училищем, роботодавцем і адміністрацією. Але, звичайно ж, є об'єктивні причини непрацевлаштування дітей: одних забрали в армію, інші вступили до вищих навчальних закладів, треті одружилися і перебувають в декретних відпустках. Система профтехосвіти в Харківській області достатньо потужна, і в рамках виконання завдань Президента України з модернізації освіти посилюється і поліпшується її матеріально-технічна база», - зазначив Євген Савін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18995


27.08.2013


Школи Харкова та області готові до нового навчального року


Про це сьогодні в ході прес-конференції розповів заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін. За його словами, цього року 1 вересня у всі школи Харківської області піде 213 тис. 500 учнів, з них 22 тис. 700 першокласників.
На сьогодні практично на 99,9% підписані акти готовності шкіл. Тільки 3 школи Харківської області не отримали акти готовності до нового навчального року.
«У нас є деякі питання у 3 школах - одна знаходиться в Чугуївському районі, дві у Печенізькому районі - це пов'язано з якістю води. Зараз проведені певні заходи, проводяться повторні аналізи. Я думаю, що сьогодні-завтра акти готовності цих 3 шкіл будуть підписані», - повідомив Євген Савін.
Також він розповів, що на виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року в багатьох закладах області були проведені ремонти, в тому числі і капітальні.
«Ми щороку за допомогою бюджетних грошей, за допомогою залучення спонсорських коштів модернізуємо наші школи: капітальні, поточні ремонти, створення автономних систем опалення, перехід на нові котли, альтернативні види палива. Цей процес в області йде, і він вже приносить нам певні плоди в економії енергоресурсів. Це дає можливість вивільнені кошти спрямовувати на поліпшення якості освіти в школах нашої області, що є для нас пріоритетним», - зазначив Євген Савін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18994


27.08.2013

Найближчим часом буде завершено обладнання всіх шкіл Харківської області теплими туалетами


На початок року в 189 школах Харківщини бракувало теплих туалетів. У рамках виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року в 160 навчальних закладах переобладнані вбиральні, а ті, що залишилися, будуть закінчені протягом найближчих двох місяців. Про це повідомив в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін.
«Завдання забезпечення навчальних закладів Харківської області теплими туалетами в цьому році буде вирішене повністю. У вирішенні цього питання слід висловити величезну подяку головам райдержадміністрацій, які провели колосальну роботу. Наприклад, у Близнюківському районі в 15 навчальних закладах були відсутні туалети, у Барвінківському – у 8. Цього року вони повністю вирішують цю проблему. У ряді районів роботи тривають. Це пов'язано з тим, що в деяких школах необхідно робити прибудову до основної будівлі, іноді – є проблеми з водою та каналізацією. Але всі ці питання найближчим часом будуть вирішені», – підкреслив заступник губернатора..

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18993


27.08.2013

У Харківській області дуже високий рівень освіти

 

Існує рейтинг Міністерства освіти, в якому Харківська область завжди посідає 5-6 місце в Україні. Про це повідомив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін.

Він підкреслив, що, виконуючи завдання Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, доводиться працювати не в найпростіших економічних умовах, але поліпшення матеріально-технічної бази шкіл – а це інтерактивні дошки, комп'ютерні класи, забезпечення Інтернетом і багатьом іншим, серйозно впливає на рівень і якість знань.

«Десь хтось сильніший, але в першій п'ятірці рівень, фактично, однаковий. Рівень освіти у Харківській області дуже високий. Звичайно ж, нам рано розслаблятися, і ми бачимо свої недоліки, але за рівнем переможців Малої академії наук, що теж є соціальною ініціативою Президента України, ми знаходимося на першому місці в Україні, також Харківська область на першому місці у всеукраїнських олімпіадах з різних предметів. Це говорить про якість знань», – зазначив Євген Савін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18992


27.08.2013

         Харківська область повністю забезпечена шкільними автобусами

Про це повідомив в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін. За його словами, церемонія вручення шкільних автобусів традиційно відбудеться напередодні 1 вересня.

Для виконання завдань Президента України з модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року згідно з державною цільовою програмою «Шкільний автобус» Харківщина отримає 16 автобусів від Міністерства освіти і науки України. Ще на 5 автобусів проведений і повністю оплачений за рахунок коштів обласного бюджету тендер, очікується поставка з заводу в Борисполі. Також субвенції на придбання 2-х автобусів отримали райони області, і додатково ще 1 автобус для Балаклійського району надійде від Міністерства освіти у вересні.

«На сьогодні питання забезпечення автобусами в Харківській області закрите: необхідних для перевезення дітей на відстань понад 3 км від місця проживання автобусів вистачає. У той же час, приходить час модернізації транспорту, тому процес купівлі та заміни автобусів буде продовжуватися», – зазначив заступник губернатора.

Євген Савін також додав, що шкільні автобуси безкоштовні для учнів та їх батьків – транспорт знаходиться на утриманні районних бюджетів. Ці автобуси повністю відповідають всім вимогам для безпечного перевезення дітей від місця проживання до місця навчання і назад.

thttp://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18991


27.08.2013


Рішення про закриття малокомплектних шкіл було ухвалене місцевими громадами та батьками учнів


На початок минулого навчального року в області було 882 загальноосвітні навчальні заклади, зараз планується відкрити 846. Про це повідомив сьогодні в ході прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Євген Савін.
За його словами, 33 школи закриваються за рішенням місцевих громад, а учні з них переводяться в установи, де вони зможуть отримувати більш якісну освіту, а також відвідувати гуртки та секції. Також з власної ініціативи припинили роботу 3 приватні школи.
Заступник губернатора зазначив, що школи, де набагато вищий рівень матеріально-технічної бази та конкуренція серед школярів, а також більш повні класи, дають дітям можливість отримати більш якісну освіту, а, отже, підготувати більш освіченого випускника школи і громадянина України.
«Жодна школа не закрита з чиєїсь примхи. Закриті дуже малокомплектні школи, де повністю відсутні по 5 класів або в класі 1-2 учні. Про якість освіти в такій школі можна лише гадати. Батьки і громади, на території яких знаходилися такі школи, ухвалили рішення про перевезення дітей у школи з більш високим рівнем освіти», – підкреслив Євген Савін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18990


27.08.2013

У наступному році на Харківщині питання забезпечення місць у дошкільних навчальних закладах буде повністю вирішено (доповнено)


Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євген Савін. За його словами, на виконання завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року на Харківщині ведеться активна робота щодо збільшення кількості місць у дошкільних навчальних закладах.
«За 3 роки в дитячих садках Харківської області створено близько 8 тис. місць. Цього року планується збільшити кількість місць у дитячих садках та навчально-виховних комплексах ще на 1400 місць. Я думаю, що питання забезпечення місцями в дошкільних навчальних закладах у Харківській області наступного року буде вирішено», - сказав Євген Савін.
Зокрема, додав віце-губернатор, три додаткові групи будуть відкриті в дитячому садку смт Савинці. У НВК, розташованому в селі Бердянка Зачепилівського району, планується відкрити дві додаткові групи. У Куп'янському районі ведуться роботи з відновлення двох дитячих садів. Крім цього, на розгляд Кабінету Міністрів винесені питання про надання фінансової підтримки у здійсненні проектів будівництва дошкільних навчальних закладів в смт Пересічне Дергачівського району та місті Лозова.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/18989


27.08.2013

            Харківська область забезпечена всіма необхідними продуктами харчування

 В Харківській області повною мірою виконуються завдання Президента України щодо забезпечення продовольчої незалежності. Про це повідомив у ході прямої телефонної лінії газети «Слобідський край» директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Сергій Авершин.

 За його словами, майже всіма основними групами продовольчих товарів область забезпечує себе самостійно, не в достатній кількості виробляється лише свинина, телятина та молочні продукти. Однак останнім часом ціни на ці продукти стабільні – вони завозяться з інших областей, натомість область продає в інші регіони свою продукцію – наприклад, пшеницю.

 «У Харківській області зібрали багато пшениці саме продовольчого класу. Тож ціна на хліб у цьому маркетинговому році однозначно буде стабільною. Дуже важливо, що такий урожай позитивно відіб’ється і на галузі тваринництва, адже і птицю, і свиней, і корів годують переважно комбікормом. А тому кількість сировини для зернопереробних підприємств, які виробляють комбікорм, достатня. Якщо на ринку не станеться нічого надприродного, усе буде в нормі. Я впевнений, що цінову стабільність, якої досягнуто в першому півріччі, буде збережено. На деякі види товарів ціни можуть знизитися, але я не думаю, що подешевшає хліб, телятина чи свинина», – зазначив Сергій Авершин.

 Він додав, що ситуація з овочами цього року трохи складніша, аніж минулого – у Харківській області урожай менший на 5–10 %. В той же час, область практично повністю задовольняє потребу регіону в цих продуктах харчування і завозить з інших областей лише незначну частину.

 «Протягом року ціни на деякі овочі трохи зросли. Однак вартість «борщового» набору тримається на рівні минулого року. Причин для хвилювання з приводу цін на овочі я не бачу», – підкреслив директор Департаменту.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


27.08.2013

            У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти

 Про День знань у навчальних закладах району на апаратній нараді райдержадміністрації інформувала заступник голови райдержадміністрації Наталія Зашаловська.

Наталія Володимирівна рекомендувала керівникам організацій і установ, селищному та сільським головам побувати в кожному навчальному закладі і привітати школярів із початком нового навчального року.

Голова райдержадміністрації Ігор Горішній відзначив, що всі школи району підготовані належним чином. Всього для цього було використано 2600 тисяч гривень, п’ятдесят відсотків з яких - бюджетні кошти.

З 1 вересня кількість дошкільних навчальних закладів у районі збільшиться - розпочинає роботу Малорогозянський НВК, створений на базі загальноосвітньої школи. Ще один дитячий садок планується відкрити протягом року.

Керівник району висловив подяку відділу освіти райдержадміністрації і всім, хто працював і надав підтримку у підготовці до нового 2013-2014 навчального року.

 

 


27.08.2013

            З 27 липня поточного року набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»

  У рамках Закону виконавчим органам сільських, селищних та міських рад надано повноваження щодо складання актових записів про народження фізичної особи та її походження, шлюб, смерть на паперових носіях та в електронному вигляді.

Такі актові записи в електронному вигляді передаються до відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану в день їх складання телекомунікаційними каналами зв’язку. Протягом трьох робочих днів записи вносяться до Реєстру.

Про стан справ з даного питання на апаратній нараді інформувала начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції Вікторія Слинько.

Селищному та сільським головам рекомендовано активізувати роботу щодо створення належних умов для складання актових записів в електронному вигляді, пройти навчання на базі Харківської філії Державного інформаційного центру або у районному відділі.

.

 


27.08.2013

            Про створення трудових архівів при виконкомах селищної та сільських рад на апаратній нараді інформувала керівник апарату райдержадміністрації Валентина Дмитренкова

 На виконання доручення голови районної державної адміністрації щодо забезпечення виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про національний архівний фонд та архівні установи», у сільських радах проведено роботу по створенню трудових архівів на базі селищної та сільських рад.

Валентина Михайлівна розповіла про вимоги до приміщень архівних установ, наголосила, що відповідальна особа закріплюється рішенням виконкому. Після проведення підготовчих робіт документи ліквідованих підприємств буде передано районним архівом на зберігання селищній та сільським радам. Для відповідальних осіб буде проведено навчання.

.

 


27.08.2013

            

На День незалежності у Золочеві відкрили оновлений парк

 

Щоб взяти участь у довгоочікуваній події прийшли багато мешканців селища, гостей. З Днем Державного Прапора України та з Днем незалежності золочівців привітали голова райдержадміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, селищний голова Тетяна Бондаренко.

Ігор Іванович передав вітання від губернатора Михайла Добкіна, від народного депутата України Олександра Біловола. «Роки незалежності стали для усіх нас випробовуванням на зрілість. Наша сила у єдності людей, які наполегливою працею, професійністю та відповідальністю творять майбутнє Золочівського краю, Слобожанщини і всієї нашої держави», - сказав керівник району.

Центральний парк селища отримав своє друге життя. Мощені доріжки, лави і ліхтарі повертають відвідувачів у ХІХ століття, квітучі клумби нічим не поступаються міським квітникам.

Щоб задумане стало реальністю, майже півроку трудилося багато людей різних професій. Суттєву фінансову підтримку надали приватні підприємці і керівники сільгосппідприємств. Усіх, хто вклав частку своєї праці, щоб проекти втілились у життя, на святі було відзначено грамотами Золочівської селищної ради і квітами. Та, звісно, найбільшою подякою їм стали оплески перших відвідувачів оновленого парку.

Перерізати червону стрічку разом із керівниками району та селища було надано найменшим золочівцям. На цьому сюрпризи для малечі тільки розпочалися. На центральній алеї дітей чекали герої мультфільмів з подарунками. Повітряних  кульок, морозива, солодкої  вати, святкового торта вистачило на всіх.

На алеях старого парку залунали юні голоси і засяяли дитячі посмішки. Не викликає сумнівів, що він стане улюбленим місцем відпочинку золочівців.


23.08.2013

            23 серпня о 10.00 з нагоди державного свята відбулося урочисте підняття Державного Прапора України

Право підняти стяг було надано кращим державним службовцям – головному спеціалісту відділу економічного розвитку і торгівлі Тімченку Ярославу та головному спеціалісту відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту райдержадміністрації Тетяні Забейвороті.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, заступники голови райдержадміністрації, державні службовці, громадськість.

 


23.08.2013

              23 серпня у великій залі райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Андрія Асєєва за участю селищного та сільських голів за темою «Стан цінової ситуації на споживчому ринку району»

 У рамках виконання завдань і доручень Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо забезпечення продовольчої безпеки держави, контролю за ціновою політикою, розглядалися питання стану цінової ситуації по кожній із територіальних громад району, можливості відкриття закладів фірмової торгівлі, спеціалізованих секцій товаровиробників Харківщини. Також обговорювалося питання організації продовольчих ярмарків із залученням місцевих сільгоспвиробників, контролю за ціновою ситуацією у віддалених селах.

За результатами круглого столу вирішено продовжити спільну роботу органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, спілки промисловців та підприємців Золочівського району, споживчої кооперації щодо встановлення торгівельних надбавок згідно чинного законодавства, насичення споживчого ринку товарами вітчизняних товаровиробників, контролю за якістю товарів, що реалізуються в торгівельній мережі району.

 


22.08.2013

У рамках виконання завдань Президента України у сфері земельних відносин

22 серпня у великій залі райдержадміністрації відбулося засідання районної робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи за участю представників обласної міжвідомчої групи. Засідання провів голова райдержадміністрації Ігор Горішній.

У роботі взяли участь представники обласного департаменту АПК, Держземагенства, інспекції сільського господарства в Харківській області, суб’єкти господарювання району.

Розглянуто питання забезпечення законного використання земель сільськогосподарського призначення, виконання постанови Кабінету міністрів України щодо затвердження науково обґрунтованих норм сівозміни сільськогосподарських культур, виготовлення відповідної технічної документації.

Членами робочої групи надано інформацію та вироблено рекомендації щодо застосування наукового підходу при вирощуванні сільськогосподарських культур, наголошено на необхідності виконання законодавства у сфері земельних відносин.


22.08.2013

             Завдяки гарному врожаю в цьому році аграрії Харківщини можуть експортувати більше 1 млн. т продовольчої пшениці

 Про це сьогодні в ході прес-туру в Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» ІР НААН» повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Віталій Панов.

«Цього року аграрії Харківщини отримали урожай пшениці 2,062 млн. тонн. З них продовольчої - 73%. Тобто близько 1,4 млн. тонн продовольчої пшениці ми маємо в Харківській області. Враховуючи річну потребу, ми можемо спокійно 1 млн. тонн продовольчої пшениці продавати, експортувати. Я вважаю, що ця цифра з кожним роком має зростати. Відповідно, це дасть можливість нашим сільгосппідприємствам отримувати ті додаткові кошти, які їм необхідні для переоснащення виробництва, для купівлі нової техніки, для використання передових і продуктивних технологій, а це в будь-якому випадку розвиток. Відповідно, можна з упевненістю говорити, що в нашому регіоні виконуються доручення і завдання Президента України щодо забезпечення продовольчої незалежності держави», - сказав Віталій Панов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


22.08.2013

            Наука відіграє велику роль у забезпеченні продовольчої безпеки України

Як зазначив сьогодні в ході прес-туру в Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» ІР НААН» директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Віталій Панов, в рамках реалізації завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення продовольчої безпеки країни сільгосппідприємства Харківщини активно співпрацюють з наукою.

«Внесок селекції у продовольчу безпеку України неможливо переоцінити. Тому зараз велика увага приділяється співпраці з наукою по всіх культурах. В Україні і, зокрема, в Харківській області змінюються кліматичні умови. Наука пропонує нові посухостійкі сорти, які витримують аномально високі температури. Ті врожаї, які отримує і область, і Україна в цілому, вже можна розглядати не як забезпечення продуктами харчування України, а й як експорт, який йде на багато країн світу. Це дає можливість нашій країні бути на провідних позиціях в експорті та отримувати необхідні доходи», - сказав Віталій Панов.

Як приклад директор Департаменту привів гібриди соняшнику, які, за його словами, нічим не поступаються імпортним, при цьому у 8 разів дешевше, хоча дають дуже хороший урожай.
«Я думаю, що надалі вітчизняне насіння буде більш затребувано. Тому що, найголовніше, це насіння пристосовано до наших погодних умов», - додав Віталій Панов.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

 


22.08.2013

           Протягом 2013-2014 років в бюджетній сфері Харківщини заплановано впровадження 287 енергозберігаючих заходів

20 серпня 2013 року під головуванням начальника управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Миколи Муригіна відбулася нарада з питання «Про хід впровадження енергозберігаючих технологій в бюджетній сфері Харківської області». У заході взяли участь представники профільних департаментів обласної державної адміністрації та фахівці у сфері енергозбереження.
«На виконання вказівок Президента України щодо забезпечення енергетичної безпеки країни управлінням паливно-енергетичного комплексу для винесення на чергову сесію Харківської обласної ради підготовлено зміни до Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010-2014 роки. В бюджетній сфері заплановано впровадження 287 енергозберігаючих заходів на загальну суму 115751,33 тис. грн. протягом 2013-2014 років. 75% заходів складають пропозиції по санації будівель галузей освіти, охорони здоров’я та культури, заміні котлів на більш економічні або ті, що працюють на альтернативному паливі», - сказав Микола Муригін.
За результатами наради було ухвалено рішення про необхідність посилення контролю за впровадженням заходів Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010-2014 роки.

 http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


22.08.2013

 Шановні земляки!

Прийміть наші вітання з Днем Державного Прапора та Днем незалежності України!

                Протягом багатьох століть українці йшли до національного відродження. Сьогодні наше покоління має можливість жити у вільній країні.

                Віддаючи данину поваги нашим предкам, ми не повинні забувати про власну відповідальність за розвиток рідного краю.

                З цією метою прийнята програма економічних реформ, соціальні ініціативи Президента України. Їх завдання – економічне зростання, формування ефективної системи управління, підвищення добробуту українських громадян.

                Повага до держави, до державних символів починається з поваги до самого себе, до пам’яті наших предків – борців за незалежність України. Лише тоді шанобливе ставлення до державних символів стане реальною необхідністю.

Ми щиро бажаємо щоб кожен день вашого життя був сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а добрі справи примножували славу рідної України!

  

З повагою

 Голова районної державної                                                                        Голова

адміністрації                                                                                                            районної ради  

                                І.І.Горішній                                                                                                    Л.В.Канівець


21.08.2013

              Шановні золочівці!

23 серпня у районному центрі буде проведено ряд заходів з нагоди Дня Державного Прапора та Дня незалежності України.

- 10.00 – урочисте підняття Державного Прапора;

-18.00 - урочисте відкриття оновленого центрального парку селища;

                - 19.00 - святковий концерт, дискотека.

Буде працювати торгівля, атракціони для дітей.

Запрошуємо вас разом із сім’ями взяти участь у святкуванні!

                                                              

                                                                                                                                             Оргкомітет


21.08.2013

Промислові підприємства Харківщини активно застосовують енергозберігаючі технології

Про це сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо повідомив начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Микола Муригін. За його словами, в регіоні ведеться активна робота з реалізації завдань та доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності країни. Тому все більше підприємств застосовують енергозберігаючі технології.

«Сьогодні дуже активно енергозберігаючі технології застосовують промислові підприємства. Мета зрозуміла - знизити собівартість продукції і отримати дешевшу енергію. Лідерами такої роботи можна назвати заводи «Турбоатом», «Електроважмаш». Крім цього, дуже багато енергозберігаючих технологій застосовує Південна залізниця, КП "Харківводоканал"», - сказав Микола Муригін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


21.08.2013

У Харківській області реалізуються експериментальні варіанти нових енергозберігаючих проектів

Як зазначив сьогодні в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Микола Муригін, в регіоні ведеться активна робота з реалізації завдань та доручень Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення енергетичної незалежності країни. Для цього в області поки що в експериментальних варіантах реалізуються нові енергозберігаючі проекти.

Прикладами таких проектів, за його словами, є використання на вулицях міст області світлодіодної техніки, геотермальне джерело в Боровій, вітрові та сонячні електростанції.

«Практично всі ці проекти досить затратні. Тому, на жаль, поки вони реалізуються в одиничному або експериментальному варіанті. Тому що масово сьогодні застосувати такі технології дуже складно. Хоча, приємно, що місто Харків на тих вулицях, де модернізується освітлення, використовує світлодіодні світильники. На сьогодні багато інститутів займаються такими цікавими розробками. Національний університет ім. Каразіна поставив у себе на корпусі сонячні батареї, які дають електроенергію. З часом керівництво установи планує наростити потужності, щоб вистачило повністю для їхнього навчального корпусу. Крім цього, проведені дослідження з впровадження вітрової енергетики. На жаль, не у всіх районах області це можна застосувати. Протягом півтора року проводилися вимірювання сили вітру, вологості, напрямків, та визначено деякі райони, які можуть бути перспективними: Кегичівський, Печенізький», - сказав Микола Муригін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


21.08.2013

У 2013 році в області планується перевести на альтернативні види палива понад 30 котелень

Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» повідомив начальник Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської ОДА Микола Муригін. Програма охоплює весь спектр економіки, промисловий сектор, житлово-комунальне і сільське господарство, а також соціальну сферу. Заходи, передбачені програмою, спрямовані на реалізацію завдань і доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності держави.

«У 2012 році на території області було проведено 234 енергозберігаючі заходи, на які було використано 428 млн. грн. бюджетних і позабюджетних коштів. Можна сказати, що це дало суттєву економію. 2013 рік дещо особливий і характерний в наступному аспекті. Уряд поставив завдання перед областями про різку економію природного газу. Мова йде про те, що за 2 опалювальні сезони ми повинні досягти економії близько 50% і, насамперед, у тепло-комунальній сфері. Підприємства теплоенергетики, які існують в Харківській області, повинні провести такі заходи, щоб отримати економію. Тут, звичайно, потрібні радикальні заходи і, однією з них є перехід на альтернативні види палива», - зазначив Микола Муригін.

За його словами, в 2012 році на альтернативні види палива було переведено 21 котельню. Цього року в планах керівників області перевести 32 котельні соціальної сфери. Також з кожним роком в регіоні зростає кількість підприємств, які виробляють пеллети і брикети та постачають до тепло-комунального підприємства альтернативне паливо. Робота пелетних котелень дає економію на рівні 25%.

«Такий відсоток сьогодні говорить про те, що приватний бізнес зацікавився інвестувати гроші в цю сферу. Це дуже добре. Тому що повністю охопити все бюджетними коштами складно. Є у нас вже ряд підприємств з пропозиціями, зі своїми проектами, які готові за свої гроші поставити котельні, які працюють на альтернативному виді палива, і продавати тепло. Такі проекти будуть в 2013 році реалізовані», - повідомив він.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


20.08.2013

Про формування мережі дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району на 2013-2014 навчальний рік

 

 «Питання формування мережі на 2013-2014 навчальний рік знаходиться на постійному контролі», - відзначила на колегії райдержадміністрації заступник голови райдержадміністрації Наталія Зашаловська.

Для надання можливості вибору навчальних закладів дітям, які проживають у сільській місцевості, створення умов для здобуття загальної середньої освіти на рівні державних стандартів, розвитку здібностей та обдарувань кожної дитини працює відповідна районна Програма.

У рамках Програми з початку нового навчального року на базі Малорогозянської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів буде відкрито Малорогозянський навчально-виховний комплекс.

З 26 червня припинено роботу Цапівської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту. Вирішено питання про підвіз учнів, працевлаштовано педагогічний персонал.

У 2013/2014 навчальному році на території району працюватиме три освітніх округи з базовими закладами.

За результатами роботи колегії окреслено коло проблем, на вирішення яких буде спрямовано зусилля, намічено шляхи їх подолання.


20.08.2013

Загальноосвітні заклади району готові до початку навчального року

У рамках реалізації в районі завдань Президента України щодо модернізації освіти та належної підготовки до нового навчального року, дане питання було винесено на розгляд колегії райдержадміністрації.

У 2013-2014 навчальному році в районі буде функціонувати 31 навчальний заклад. Всього на підготовку навчальних закладів витрачено два мільйони триста вісімдесят тисяч гривень, з них більша частина кошти бюджету.

У закладах проведено ремонти, до початку нового навчального року придбано нові меблі, велика увага відділом освіти приділяється належному функціонуванню шкільних їдалень та харчоблоків. Школи поповнилися спортивним обладнанням, встановлено два спортивних майданчика.

Поряд з цим, існують проблеми над вирішенням яких працює як відділ освіти райдержадміністрації, так і керівництво району. За результатами розгляду питання прийнято відповідні рішення. 


20.08.2013

20 серпня на виїзному засіданні колегії райдержадміністрації  розглядалося питання підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери району до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.

За результатами виступу доповідача голова райдержадміністрації Ігор Горішній підвів підсумки розгляду питання. Він відзначив, що у галузях освіти, охорони здоров’я, культури проводиться системна робота по підготовці до зими. У рамках виконання завдань Президента України щодо енергетичної незалежності держави частина закладів соціальної сфери опалюється альтернативними видами палива.

Керівник району дав завдання до 1 вересня здати технічні паспорти на будинки комунальної власності. Також рекомендовано пожвавити роботу по заключенню договорів на водопостачання і водовідведення з метою ліквідації заборгованості за надані послуги.

Ще одне важливе завдання – продовження робіт по впорядкуванню вуличного освітлення. Вже у вересні необхідно розпочати підготовку документів для отримання субсидії на тверде паливо, пізніше – за газопостачання, щоб у повному об’ємі використати передбачені державою кошти .


20.08.2013

Всі сільгосппідприємства Харківщини виконують свої зобов'язання за форвардними контрактами

На прес-конференції директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Панов розповів про те, що укладання форвардних контрактів з Аграрним фондом України та Державною продовольчо-зерновою корпорацією України триває.

«Форвардні контракти є альтернативним джерелом кредитування. З вересня Державна продовольчо-зернова корпорація України починає форвардні закупівлі під урожай 2014 року. Це дає можливість при проведенні осінньо-польових робіт підготувати грунт, внести необхідні добрива, здійснити посів озимих культур», - сказав Віталій Панов.

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації підкреслив, що після укладання форвардних контрактів у сільгоспвиробників вже є впевненість в тому, що ця частина врожаю буде мати ринок збуту. А це, у свою чергу, дає можливість їм планувати посівні площі, а Державній продовольчо-зерновій корпорації планувати вихід на світовий ринок постачальників сільськогосподарської продукції. Віталій Панов зазначив, що, здійснюючи реалізацію завдань і доручень Президента України про забезпечення продовольчої незалежності держави, всі сільськогосподарські підприємства Харківщини виконують свої зобов'язання за форвардними контрактами.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


20.08.2013

В області продовжується робота щодо забезпечення стабільної ціни на соціальні сорти хліба

Про це на прес-конференції розповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Панов. Він підкреслив, що в регіоні триває робота, спрямована на реалізацію завдань і доручень Президента України щодо забезпечення продовольчої незалежності держави. Так, в області вживаються заходи щодо забезпечення стабільної ціни на соціальні сорти хліба.

«Вже закуплено близько 14,2 тис. тон зерна. Це буде регіональний ресурс, який дасть можливість у разі різкого збільшення вартості зерна не підвищувати ціни на соціальні сорти хліба. Однак, на сьогодні такого побоювання немає, адже якщо ціна минулого року склала близько 2200-2300 грн. за тонну, сьогодні ринкова ціна на продовольчу пшеницю 3-го класу становить до 1500 грн. за тонну. І ми продовжуємо працювати в цьому напрямку», - підкреслив директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


20.08.2013

Харківська область у числі лідерів із збору ранніх зернових і зернобобових культур

Як повідомив в ході прес-конференції директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Віталій Панов, 8 серпня в Харківській області завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Валовий збір зернових і зернобобових культур склав понад 2 млн. 616 тис. тонн при середній врожайності 37,4 ц/га і є другим показником в Україні . На цю дату в 2012 році було обмолочено 598 тис. га або 98% від плану, при середній врожайності 28,4 ц/га.

«Загалом, цього року по зернових культурах в Україні прогнозується врожай на рівні 57 млн. т. Це на 11 млн. т більше, ніж у 2012 році. Хочу відзначити, що Президент України приділяє велику увагу забезпеченню продовольчої незалежності країни. Тому, згідно із завданнями глави держави робиться все можливе, щоб сільгоспвиробники і надалі збільшували виробництво зернових культур і стали надійним і конкурентоспроможним гравцем на світовому зерновому ринку», - сказав Віталій Панов.

За його словами, у 11 районів області валовий збір зерна склав понад 100 тис. тонн. Найбільша врожайність ранніх зернових і зернобобових культур у Нововодолазькому районі - 46,3 ц/га, Валківському - 43,6 ц/га, Красноградському - 43,6 ц/га, Чугуївському - 43,5 ц/га, Коломацькому - 43 ц/га.

Зокрема, озимої пшениці намолочено - 2062,6 тис. тонн при середній врожайності 44,6 ц/га. Ярого ячменю намолочено 445,4 тис. тонн, середня врожайність - 24,1 ц/га. Гороху намолочено 41,4 тис. тонн, середня врожайність - 16,4 ц/га. Ярої пшениці - 12,5 тис. т, середня врожайність - 20,8 ц/га. Вівса намолочено 17,3 тис. тонн при середній врожайності 18,2 ц/га. Жита намолочено 33 тис. т, середня врожайність - 33,7 ц/га. Озимого ячменю намолочено 4,4 тис. тонн, середня врожайність - 36,4 ц/га.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


19.08.2013

День визволення і день села у Сковородинівці відзначали разом із народним депутатом  

«Доля розпорядилася так, що дві важливі для мешканців Сковородинівки події злилися в одну – село було звільнено від фашистів у переддень престольного свята», - звертаючись до присутніх під час урочистого мітингу відзначив голова райдержадміністрації Ігор Горішній. Він відзначив, що Президент України Віктор Янукович приділяє велику увагу умовам лікування ветеранів, учасників та інвалідів війни. У 2014 році, після завершення ремонту Обласний госпіталь для інвалідів війни стане найкращим медичним закладом області. Там лікуються і наші золочівські ветерани.

На святі багато сковородинівців у різних номінаціях відзначено подарунками. Це і почесні громадяни, і молоді сім`ї, що взяли шлюб у цьому році, сім`ї, де народилися діти, власники кращих подвір`їв. Керівник приватного акціонерного товариства «Агрофірма імені Г.С.Сковороди» Микола Куценко вручив подарунки заслуженим працівникам господарства. Також Микола Іванович порадував земляків святковим феєрверком.

У цьому році крім очільників району та господарів на свято завітали народний депутат України Олександр Біловол і почесний президент благодійного фонду «З добром до людей» Тетяна Біловол. За сприяння народного депутата у Свято - Преображенському храмі з’явилася ікона Почаївської Божої матері.

Спілкуючись з мешканцями громади Олександр Миколайович повідомив, що днями відбулося підписання договору з десятьма провідними медичними закладами області, що в подальшому сприятиме висококваліфікованому обслуговуванню жителів району. А дітвора Гуринівки і Великої Рогозянки найближчим часом матиме нові дитячі майданчики

У цей день із сцени звучали пісні у виконанні місцевих артистів, солістки районного будинку культури Олени Білухи. Концерт лауреата міжнародних конкурсів Олександра Кварти відбувся за сприяння голови ПСП «Вікторія» Василя Сміковського.

Свято пройшло на високому професійному рівні. Підтвердження тому – відгуки численної глядацької аудиторії, не тільки з навколишніх сіл, а і з сусіднього Богодухівського району.

.

 


16.08.2013

Зміївський та Краснокутський райони прийняли Всеукраїнську естафету пам'яті «Слава визволителям України»
 

На виконання завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу триває на Харківщині Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України».


Сьогодні під час урочистостей з нагоди 70-річчя визволення м.Змієва від фашистських загарбників Зміївський та Краснокутський райони прийняли естафету пам'яті від ветеранської організації Чугуївського району.
В урочистій церемонії біля "вічного вогню" взяли участь перший заступник голови Зміївської РДА Юрій Бочаров, народний депутат України Євген Мураєв, голова Харківської обласної ради організації ветеранів України Анатолій Хіневич, ветерани.


За словами голови Харківської обласної ради організації ветеранів України, Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України» пройшла вже 15 районів Харківської області. Розпочалася вона 1 січня 2013 року і закінчиться 19 вересня в День звільнення від фашистських загарбників всієї області.


«Сьогодні відповідно до Указу Президента України ветеранське свято - Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України» завітало на землю Зміївщіни. Великі танкові бої відбувалися і під Богодуховом, і під Змієвом. Вони мали велике значення для визволення Харкова. Тому що німецькі війська зрозуміли - втративши тут ініціативу, їм обов’язково потрібно залишати Харків, аби уникнути оточення.


Сьогодні завдання нашої обласної ветеранської організації, перш за все, це увічнення пам'яті, чому і присвячена ця естафета. І другий важливий момент - це захист правди історії, на яку сьогодні намагаються зазіхнути, та поки ми живі, поки ми пам'ятаємо про це, це нікому не вдасться зробити», - сказав Анатолій Хіневич.


Довідка. Визволяючи Зміївщину, смертю героїв загинуло 10 495 радянських солдатів і офіцерів, 37 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.


Бій за село Соколово був першим бойовим хрещенням Чехословацької Народної Армії. Лише за один день бою 8 березня 1943 року захисники села знищили 19 танків, 6 бронетранспортерів, убили і поранили близько 400 фашистів. Але в нерівному бою загинуло багато чеських, словацьких та радянських бійців. Командиру 1-ї Окремої роти, підпоручику Отакару Ярошу, першому з іноземних громадян, Указом Президії Верховної Ради СРСР було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).


В боях за с.Таранівка безсмертну славу заслужив взвод гвардії лейтенанта П.М.Широніна, що героїчно загинув при обороні села, але своїми тілами перекрив дорогу ворогу. За цей подвиг всі 25 гвардійців були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, 19 з них – посмертно.  

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news 


16.08.2013

Заходи з нагоди 70-річчя визволення від фашистських загарбників відбулися у селі Мала Рогозянка 

 У мітингу, покладанні квітів, панахиді взяли участь керівники району, сільський голова Валентина Лизогуб, депутати місцевої ради, ветерани війни та праці.

Прозвучали теплі слова вітання на адресу ветеранів, побажання мирного неба, родинного затишку, активного довголіття.

На виконання завдань і доручень Президента України в районі налагоджена система надання медичних послуг ветеранам, інвалідам та учасникам війни. За місцем проживання проводиться обстеження умов проживання сімей ветеранів, їм надається допомога волонтерами.

У день свята артисти місцевого клубного закладу підготували для односельців концертну програму з підбіркою пісень на військово-патріотичну тематику.


16.08.2013

15 серпня на території району виїзні прийоми громадян провели представники обласного управління внутрішніх справ

 

У приміщенні малого залу райдержадміністрації провів прийом громадян виконуючий обов’язки начальника Укрбюро Інтерполу ГУ МВС України в Харківській області, майор міліції Андрій Щербина.

На майдані імені Леніна вів прийом спеціаліст громадської приймальні, полковник міліції у відставці Павло Ковган. Він вислуховував прохання, звернення та скарги жителів району у спеціалізованому автомобілі. До речі, таких на сьогодні лише два в Україні. Одна громадська пересувна приймальна на колесах діє на Харківщині, друга - у Білоцерківському районі Київської області. Такий вид роботи має на меті вивчення громадської думки та ситуації безпосередньо на місцях, сприятиме покращенню криміногенної ситуації.

Як повідомив Павло Анатолійович, за час роботи приймальні люди зверталися як зі скаргами, так і з подяками за добросовісне виконання обов’язків.

 


15.08.2013

У населених пунктах району проходять заходи з нагоди 70-річчя визволення від фашистських загарбників

Днями день визволення відзначали у Жовтневій, Феськівській, Великорогозянській, Одноробівській Першій сільських радах.

У населених пунктах, біля місць поховання відбулися мітинги, панахиди,покладання квітів.

Сільські голови, керівники сільгосппідприємств, депутати рад, підприємці разом доклали зусиль, щоб жоден ветеран не залишився поза увагою. Учасникам бойових дій вручено продовольчі набори, організовано благодійні обіди, частування польовою кашею.

Місцевими аматорами сцени підготовано концертні програми, дискотеки.

Підводячи попередні підсумки святкування, голова райдержадміністрації Ігор Горішній підкреслив, що на виконання завдань та доручень Президента України, щодо шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни, у переддень 70-річчя визволення міста Харкова від фашистських загарбників, в районі належна увага приділяється подоланню проблем, що турбують ветеранів. Якісне медичне обслуговування, підвищення рівня пенсійного забезпечення, надання ряду пільг - питання, що першочергово вирішуються на державному рівні.

 


15.08.2013

В інформаційно-виставковому центрі «Бузок» відбулася презентація книги «Харків. Kharkov»

Сьогодні в інформаційно-виставковому центрі «Бузок» відбулася презентація книги «Харків. Kharkov» із серії фотоальбомів «Харків у роки війни» і «Харків. Місто, яке пережило війну».

Дане видання випущено на виконання завдань Президента України про збереження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни, пам'яті про Велику Перемогу і 70-річчя визволення Харкова від фашистських загарбників.

За словами одного з авторів видання, депутата Харківської міської ради Габріела Михайлова, до книги увійшло близько 2 тисяч фотографій, придбаних у фотоархівах, у колекціонерів, на аукціонах, переданих з особистих архівів харків'ян. Книга носить виховно-пізнавальний, історичний характер. Навіть в якості ілюстрації обкладинки взята гравюра кінця 18 століття, знайдена в Німеччині, із зображенням харківського Свято-Покровського монастиря.

«Кожна така книга - це рік копіткої роботи. Тут фотографії з 15 архівів Німеччини, Франції, Італії, Росії, України, Америки. Багато фото раніше ніде не публікувалися. Особливістю видання є розділ «Машина часу». В ньому відображена вся історія Харкова від моменту його утворення до сьогоднішніх днів. Особливе місце займає військовий Харків у розділі «Місто воїнської слави». Тут також унікальні фото околиць міста і сучасних будівель, які вже прикрасили місто», - сказав Габріел Михайлов.

Він також додав, що книгу «Харків. Kharkov» до Дня визволення Харкова отримають всі ветерани Великої Вітчизняної війни.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.08.2013

Соціальній підтримці ветеранів приділяється особлива увага

 Як зазначив в ході наради на тему «Наближення медико-соціальних послуг до ветеранів війни» заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, в області розроблена і діє комплексна Програма соціального захисту населення Харківської області на 2011 – 2015 роки, в якій передбачені кроки, спрямовані на реалізацію завдань Президента України щодо продовження традицій шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни.

 Зокрема, у програмі передбачена фінансова підтримка діяльності громадських організацій інвалідів та ветеранів. У 2013 році на підтримку 15 громадських організацій виділено 460 тис.грн.

 «В Харківській області дуже активно працюють громадські організації, і завдяки ним відбувається дуже дієвий діалог з ветеранами. Громадські організації згуртовують ветеранів з активною життєвою позицією. Саме ці люди доносять до влади ті чи інші проблеми ветеранів, які виникають у повсякденному житті», - підкреслив Ігор Шурма.

 Одним із заходів комплексної програми є матеріальна підтримка окремих категорій громадян – жителів Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації. У 2013 році одноразову адресну грошову допомогу надано 172 громадянам на загальну суму 1,13 млн. грн.

 Також за рахунок коштів обласного бюджету здійснена виплата адресної допомоги для забезпечення 66 інвалідів Великої Вітчизняної війни мобільним зв'язком на суму 13,9 тис. грн. 22 громадянам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин Харківської області», здійснено виплату довічних стипендій на суму 372,8 тис. грн.

 З метою підвищення рівня соціального захисту інвалідів та ветеранів війни місцевими управліннями праці та соціального захисту населення проведено обстеження житлово-побутових умов проживання 1,5 тис. ветеранів. За результатами обстеження матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету та місцевих бюджетів надано на суму 41,12 тис. грн., натуральну та гуманітарну допомогу (продуктові набори, одяг, тощо) надано на суму 56,5 тис. грн.

 На виконання Законів України «Про поховання та похоронну справу», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в області здійснено відшкодування витрат на поховання 856 учасників бойових дій та інвалідів війни на суму 1,05 млн. грн. (у 2013 році норматив фінансової забезпеченості складає 1286 грн.)..

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.08.2013

На Харківщині щорічно з обласного бюджету виділяється близько 3 млн.грн. на проведення зубопротезування, лікування катаракти та забезпечення слуховими апаратами ветеранів війни

 Харківська область єдина в України, де щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на проведення безоплатних операцій з приводу катаракти, зубопротезування та забезпечення слуховими апаратами інвалідів, учасників Великої Вітчизняної війни. Щорічно на ці цілі виділяється приблизно 3 млн.грн. Ця робота є одним з етапів виконання завдань Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів ВВВ. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма під час наради на тему «Наближення медико-соціальних послуг до ветеранів війни».

 За інформацією заступника голови ХОДА, під час проведення комплексних медичних оглядів у 1 півріччі 2013 року виявлена потреба у забезпеченні 1378 ветеранів війни слуховими апаратами, 102 ветеранів війни – ендопротезами кульшового та колінного суглобів, 27 осіб – кардіостимуляторами, 2 392 осіб – штучними кришталиками і 8 528 ветеранів війни – зубними протезами. За цей період 336 осіб забезпечено слуховими апаратами на суму 378,1 тис. грн, 81 особа – штучними кришталиками і 1 168 осіб зубними протезами на суму 715,533 тис. грн.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.08.2013

На Харківщині ветеранам війни профінансовано пільги на суму 223,8 млн. грн.

Сьогодні на прес-конференції заступник голови ХОДА Ігор Шурма зазначив, що у регіоні продовжується робота, спрямована на виконання завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів ВВВ і пам'яті про Велику Перемогу. Ігор Шурма зазначив, що відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветерани війни користуються пільгами - перш за все, це пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу (інваліди війни - 100% пільга, тобто в межах норм споживання, передбачених чинним законодавством, вони звільняються від оплати за житлово-комунальні послуги повністю; учасники бойових дій - 75% пільга, учасники війни та члени сімей загиблих - 50%.)

«Як правило, пільги ветеранам війни надаються шляхом відшкодування збитків відповідним житлово-комунальним організаціям. З початку року таких пільг профінансовано на суму 223,8 млн. грн., в тому числі з оплати житлово-комунальних послуг 165,3 млн. грн.», - розповів заступник голови ХОДА.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.08.2013

В області виконуються завдання Президента України

В ході прес-конференції заступник голови ХОДА Ігор Шурма розповів про реалізацію завдань Президента України щодо шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників. Сьогодні це питання знаходиться на персональному контролі голови Харківської ОДА Михайла Добкіна. Відповідно до цього в області розроблено цілий ряд заходів щодо реалізації завдань Президента України.

«Сьогодні у Харківській області на обліку перебуває 100 811 ветеранів війни. Вони поділені на наступні категорії: 9000 осіб - інваліди війни, 15000 осіб - учасники бойових дій, 68000 осіб - учасників війни, а також люди, на яких поширюється чинність законів по соціальному захисту, це 11000 осіб», - сказав Ігор Шурма.

Також в області вирішується питання щодо виплати одноразової матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної війни до 9 травня.

«На ці цілі державою було витрачено практично 55 млн. грн. Всі 100 тис. осіб, які були у нас в реєстрі, отримали цю допомогу в залежності від того, до якої групи інвалідів вони належали. Інваліди 1 групи отримали 2415 грн., 2 групи – 2100 грн., 3 групи – 1895 грн., учасники бойових дій - 745 грн.», - зазначив він.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


15.08.2013

В Обласному госпіталі для інвалідів війни створені сучасні умови для повноцінного обстеження та лікування пацієнтів

Як повідомив на прес-конференції заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, починаючи з 2010 року в Харківській області згідно з завданнями Президента України реалізуються заходи щодо створення умов для проходження обстеження та лікування на базі Обласного госпіталю для інвалідів війни.

«В цю установу з державного та обласного бюджетів протягом трьох років вкладено майже 14 млн.грн. на проведення капітального ремонту та придбання обладнання. Зараз там створені всі умови для повноцінного обстеження та лікування пацієнтів», - підкреслив Ігор Шурма.

За його словами, в госпіталі організоване нове приймальне відділення, бальнеологічне відділення, якого там раніше не було, стерилізаційне відділення, відремонтовані всі палати, встановлені нові ліжка, функціонує лабораторія, абсолютно новий операційний блок та реанімаційне відділення. Повністю відремонтовані всі процедурні. Вперше за останні 30 років придбано нове фізіотерапевтичне обладнання. Встановлено новий рентген-апарат, апарат УЗД та ліфт. Цього року виділено 200 тис. грн. на придбання окремого автомобілю для перевезення у разі потреби пацієнтів госпіталю в спеціалізовані медичні установи на консультації та лікування.

«Коли ми говоримо, що Обласний госпіталь буде найкращим медичним закладом в регіоні, це означає, що умови перебування для пацієнтів, проходження обстеження, стаціонарного лікування, харчування, є найкращими в області. Умови праці медичного персоналу суттєво відрізняються від інших закладів. Такий результат досягнуто завдяки реалізації в області завдань Президента України», - підкреслив Ігор Шурма.

Довідка. Комунальний заклад охорони здоров’я «Обласний госпіталь для інвалідів війни» є головним в регіоні спеціалізованим закладом третинного рівня з медичного обслуговування ветеранів та інвалідів війни, учасників та ветеранів локальних війн та міжнародних конфліктів, а також репресованих в роки політичних репресій – жителів з м. Харкова та Харківської області. Щорічно в Обласному госпіталі для інвалідів війни здійснюється більше 31 тис. консультацій, отримують стаціонарне лікування до 5 тис. ветеранів, проводиться біля 400 оперативних втручань середньої та високої складності.

У 1 півріччі 2013 року в Обласному госпіталі для інвалідів війни проліковано 2 532 особи. Ветерани, які мешкають в районах області, приїжджають на лікування в госпіталь транспортом, який виділяється райдержадміністраціями.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


14.08.2013

В Харківській області третій рік поспіль виділяються кошти з обласного бюджету для зубопротезування ветеранів війни

Заступник голови ХОДА Ігор Шурма у ході прес-туру до Харківського обласного госпіталю для інвалідів війни зазначив, що на виконання завдань і доручень Президента України в області налагоджена система надання послуг зубопротезування ветеранам, інвалідам та учасникам війни.

«Для зубопротезування розроблена окрема програма, на яку кожного року виділяється по 2 млн. грн. Створено 14 міжрайонних стоматологічних центрів, де люди з категорії інвалідів та учасників війни позачергово проходять зубопротезування. Говорити, що сьогодні черга знята, неможливо, оскільки сегмент людей, що отримують цю соціальну послугу, постійно розширюється. Спочатку ця послуга пропонувалась інвалідам війни, потім ми зробили її і для учасників бойових дій, для дітей війни та для учасників інших військових конфліктів. В Харківській області вже третій рік поспіль з обласного бюджету виділяються значні суми на зубопротезування цих категорій населення», - сказав Ігор Шурма.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


14.08.2013

Ветерани та учасники війни обирають для оздоровлення санаторії Харківської області


Пільги на оздоровлення у санаторно-курортних закладах ветеранам війни гарантовані Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 р. № 3551-XII. Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Олена Захуцька. Вона зазначила, що в регіоні ведеться активна робота на виконання завданнь Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.


За її словами, на території Харківської області проживає понад 100 тис. ветеранів війни та членів сімей загиблих, з них близько 11 тис. інвалідів війни та учасників бойових дій.


«В області на обліку перебуває 2672 ветерана війни. Санаторно-курортне оздоровлення здійснюється двома шляхами: з одного боку, ми отримуємо путівки з Міністерства соціальної політики і таких путівок ми отримали вже з початку року 1018. З іншого боку, районні, міські управління праці та соціального захисту населення здійснюють закупівлю самостійно. Таких путівок ми вже придбали 1097 і до кінця року плануємо ще 700», - повідомила Олена Захуцька.


Для оздоровлення ветерани обирають санаторії, що розташовані на території Харківської області, а саме санаторно-курортні заклади «Роща», «Ялинка», «Високий» та «Березівські мінеральні води».

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


14.08.2013


У 2013 році на фінансову підтримку 15 ветеранських громадських організацій Харківщини передбачено 460 тис. грн.


Про це у програмі «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо розповіла директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Олена Захуцька. Вона підкреслила, що на виконання завдань та доручень Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників, Департамент проводить роботу, спрямовану на взаємодію з громадськими ветеранськими організаціями у частині соціального захисту. Робота включає у себе проведення спільних круглих столів, семінарів, консультацій, на яких обговорюються найбільш соціально значущі проблеми.


«Ми намагаємось свою роботу з громадськими організаціями проводити у формі діалогу, і за результатами роботи готуються пропозиції щодо внесення змін у чинне законодавство. Такі зміни дійсно приймаються органами центральної влади, і я мушу зазначити, що ветеранські громадські організації займають дуже активну позицію у цих питаннях», - сказала Олена Захуцька.


Директор Департаменту також розповіла, що в Харківській області розроблена комплексна програма соціального захисту населення, якою передбачена фінансова підтримка діяльності громадських організацій. Так, на 2013 рік на фінансову підтримку 15 ветеранських громадських організацій передбачено 460 тис. грн.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


14.08.2013


Послугу соціального таксі впроваджено у чотирьох районах Харківської області


Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Олена Захуцька. За її словами, в цьому році за ініціативи обласної державної адміністрації та за сприянням обласного відділення фонду інвалідів України відкрито послугу соціального таксі в Ізюмському, Валківському, Чугуївському та Красноградському районах.


Скористатися послугою соціального таксі можуть громадяни похилого віку, які за станом здоров`я мають складнощі в пересуванні, та особи з обмеженими фізичними можливостями. Також до їх числа потрапляють інваліди I–II групи, які потребують гемодіалізу.


«Транспортні послуги для таких людей це не розкіш, це можливість вийти за межі чотирьох стін свого житла, і цю послугу ми будемо, безумовно, розвивати і розповсюджувати на території всієї області . Крім того, 18 різнопрофільних будинків-інтернатів надають повний комплекс соціальних послуг від медичної допомоги до соціально-трудової реабілітації», - повідомила директор Департаменту.


Вона зазначила, що на сьогодні у будинках-інтернатах області на повному державному утриманні проживають більше 3000 осіб похилого віку, інвалідів, з них 332 особи мають статус ветерана Великої Вітчизняної війни.
Олена Захуцька підкреслила, що на Харківшині продовжується робота на виконання завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


14.08.2013


На обліку у територіальних центрах Харківської області перебуває близько 72 тис. осіб


В ефірі програми Харківського обласного радіо «Ранковий ексклюзив» директор Департаменту соціального захисту населення ХОГА Олена Захуцька зазначила, що на Харківщині виконуються завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів ВВВ і пам'яті про Велику Перемогу, 70-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників.


«У Харківській області соціальні послуги людям похилого віку та інвалідам надають 42 територіальні центри та 18 будинків-інтернатів. На обліку у центрах перебуває близько 72 тис. осіб, послуги надаються різнопрофільними відділеннями, це, перш за все, відділення соціальної допомоги вдома, де надаються такі послуги, як догляд, прибирання, приготування їжі, оплата різних видів платежів тощо. У відділенні соціально-побутової адаптації надаються соціально-психологічні послуги. Також сьогодні активно користуються попитом так звані університети 3-го віку, якими залучено до навчання за різними напрямками понад 2000 осіб. Там можна навчитися комп’ютерній грамоті, квітникарству, садівництву та багато чому іншому», - розповіла Олена Захуцька.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


14.08.2013

 

У 2014 році Обласний госпіталь для інвалідів війни стане найкращим медичним закладом області

Як повідомив сьогодні в ході прес-туру заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, з 2010 року в покращення матеріально технічної бази Обласного госпіталю для інвалідів війни вкладено близько 14 млн.грн. з обласного та державного бюджетів, з яких на ремонті роботи використано близько 10 млн.грн., на придбання обладнання - 4 млн.грн.

«Президент України Віктор Янукович з перших днів свого перебування на цій посаді приділяв дуже велику увагу умовам лікування ветеранів, учасників та інвалідів війни. У 2010 році Президент поставив завдання взяти шефство над такими медичними установами у всій країні і зробити їх найкращими у регіонах. У 2014 році, після завершення фасадних робіт, ремонту деяких внутрішніх приміщень, Обласний госпіталь для інвалідів війни стане найкращим медичним закладом області за умовами перебування пацієнтів та умовами, в яких працює персонал», - підкреслив Ігор Шурма.

У госпіталі відремонтовано всі палати та понад 100 кабінетів для лікарів та медперсоналу, в палатах встановлені нові ліжка, повністю замінено комунікації водопостачання, водовідведення, подачі тепла і світла. У медустанові функціонують новий операційний блок та реанімаційне відділення, приймальне відділення, лабораторія, фізіотерапевтичне, бальнеологічне та стерилізаційне відділення, а матеріально-технічна база відповідає всім сучасним вимогам.

Цього року виділено 5 млн.грн. для завершення фасадних робіт, заміни покрівлі. Крім того, вже завершено ремонт 5-го поверху. Наступного року планується провести ремонт харчоблоку, а також складських приміщень.

«На сьогодні в області мешкає 110 тис. людей, які мають статус інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни, а також людей, які прирівняні до цих категорій. Сьогодні люди, які свого часу ризикували своїм життя заради майбутніх поколінь, можуть обстежуватися та лікуватися у сучасних умовах», - підкреслив Ігор Шурма.

Довідка. Комунальний заклад охорони здоров’я «Обласний госпіталь для інвалідів війни» є головним в регіоні спеціалізованим закладом третинного рівня з медичного обслуговування ветеранів та інвалідів війни, учасників та ветеранів локальних війн та міжнародних конфліктів, а також репресованих в роки політичних репресій – жителів з м. Харкова та Харківської області. Щорічно в Обласному госпіталі для інвалідів війни здійснюється більше 31 тис. консультацій, отримують стаціонарне лікування до 5 тис. ветеранів, проводиться біля 400 оперативних втручань середньої та високої складності.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


13.08.2013

 

Збереження пам’яток культурної спадщини регламентується законодавством України

 Юридичні та фізичні особи, у користуванні яких перебувають пам’ятки, відповідають за їх збереження. На цьому на апаратній нараді райдержадміністрації наголосила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олена Сопіна.

Косметичні і поточні ремонти пам’ятників та пам’ятних місць здійснюються, як і раніше, в робочому порядку

При зміні призначення пам’ятки, заміні елементів необхідно мати науково-проектну документацію, розроблену спеціалізованою організацією. Далі погоджена з Департаментом культури і туризму облдержадміністрації документація подається до Дозвільного центру.

Косметичні і поточні ремонти пам’ятників та пам’ятних місць здійснюються, як і раніше, в робочому порядку.

За порушення зазначених норм законодавства винні особи притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.

 


13.08.2013

 

На Золочівщині дбають про формування гармонійно розвиненої, соціально-активної, творчої особистості

 На апаратній нараді райдержадміністрації начальник відділу освіти Наталія Оберемок проінформувала, що діяльність відділу освіти та всіх навчальних закладів району спрямована на реалізацію нормативно-правових документів, які регламентують забезпечення реалізації прав громадян на здобуття освіти.

Методична робота спрямовується на вирішення завдань розвитку професійної компетентності педагогічних працівників. У школах впроваджуються профільне навчання, розвивальні, інноваційні проекти, курси за вибором.

Особливе місце відведено роботі з обдарованою молоддю. В обласному етапі учнівських олімпіад золочівські школярі зайняли 24 призових місця, дві учениці стали переможцями Всеукраїнського етапу.

Учні району традиційно займають призові місця в обласних конкурсах, виставках, спортивних змаганнях.

Переможці учнівських змагань заохочуються подарунками, грамотами, грошовими преміями.

У кінці навчального року відбулося засідання круглого столу обдарованої молоді з керівниками району. Дітям було надано можливість задати питання, обговорили проблеми молодіжного середовища, висловити своє бачення шляхів їх подолання.

 

 


13.08.2013

Максимальне забезпечення реалізації прав громадян на державну реєстрацію нерухомого майна – вимога сьогоднішнього дня

 Відзначив голова районної державної адміністрації Ігор Горішній на черговій апаратній нараді райдержадміністрації.

З 1 січня поточного року запроваджено нову систему державної реєстрації. Цю функцію виконує реєстраційна служба Золочівського районного управління юстиції Харківської області.

Станом на 12 серпня 2013 року до реєстраційної служби надійшло 840 заяв та запитів. На сьогодні начальник служби і державний реєстратор не можуть без затримки надати послуги всім бажаючим.

Начальнику служби Юлії Богач рекомендовано відпрацювати механізм співпраці з Бюром технічної інвентаризації, черговість обслуговування громадян шляхом видачі їм талонів із вказаною датою та часом прийому.

Селищному та сільським головам дано доручення провести відповідну роз’яснювальну роботу з населенням.

Також роз’яснення реєстраційної служби будуть опубліковані у районній газеті та розміщені на офіційному сайті райдержадміністрації.

 


13.08.2013

 

Героїко-патріотичне виховання молодого покоління є одним з головних завдань для України

 Про це сьогодні в ефірі програми «Харків. online» на ХОД ТРК заявив голова Харківського обласного комітету Міжнародного українського союзу учасників війни Петро Конюшенко. За його словами, питанню патріотичного виховання в країні приділяється дуже велика увага. В Указі Президента України зазначено, що при проведенні всіх заходів, пов'язаних з Великою Перемогою, необхідно максимально залучати молодь та школярів.

 «Сьогодні головними завданнями не тільки нашого комітету, а й усіх патріотичних сил має бути увічнення пам'яті тих, хто загинув в ім'я Великої Перемоги, а також героїко-патріотичне виховання молодого покоління. Тому що ветеранів, які залишилися в живих, з кожним роком стає все менше і менше. Сьогодні справжню правду про цю війну можуть розповісти тільки вони. Ми повинні показати молодому поколінню, який героїчний подвиг здійснювали бійці Червоної армії для того, щоб розгромити фашистів. І головне, який внесок вони внесли у Велику Перемогу. Щоб молодь пам'ятала це і розповідала своїм нащадкам», - сказав Петро Конюшенко.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


12.08.2013


Чугуївський район прийняв Всеукраїнську естафету пам'яті "Слава визволителям України"


11 серпня Чугуївщина прийняла від Богодухівського та Печенізького районів Всеукраїнську естафету пам'яті "Слава визволителям України". Урочистості з нагоди сімдесятиріччя визволення району від фашистських загарбників почалися пам'ятним молебнем та покладанням квітів до братської могили. У заході взяли участь керівництво районів, представники ветеранських організацій, школярі м.Чугуєва


Прапор Перемоги та капсулу зі священною землею з братських могил міста Чугуєва, селищ Кочеток, Есхар та Старої Покровки комітет ветеранів передасть своїм колегам.


Як зазначив голова комітету ветеранів війни Харківської обласної організації ветеранів Юрій Бабайлов, на Харківщині на виконання завдань Президента України продовжуються традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни, одним із таких заходів є естафета пам’яті. Останньою зупинкою символів пам'яті стане Музей Великої Вітчизняної війни на висоті маршала Конєва.


«Мета естафети, це, насамперед, ще раз нагадати молодому поколінню про ті події Великої Вітчизняної війни. Про тих, хто не повернулися з полів битв. Адже, війна закінчується тоді, коли буде похований останній солдат»,- сказав Юрій Бабайлов.


Символи естафети - Прапор Перемоги та капсулу із землею з усіх визволених міст Харківщини передадуть дев'ятнадцятого вересня до Полтавської області. Там почнеться наступний етап Всеукраїнської естафети пам'яті.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


12.08.2013

Представники влади мають застосовувати всі можливості для вирішення негараздів людей

Як зазначив у новинах «Сьогодення» на Харківському обласному телебаченні заступник голови облдержадміністрації Ігор Шурма, проект «Діалог з країною», в якому брав участь Президент України Віктор Янукович, а також проведення особистих прийомів громадян є надзвичайно важливими.

«Саме там можна дізнатись якими проблемами живуть люди. Якщо влада відповідальна, вона повинна почути людей, знати проблематику і максимально йти назустріч людям», - підкреслив Ігор Шурма.

У рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» обласною адміністрацією розглянуто 288 звернень. Третина з питань, з якими жителі Харківщини звернулись до Глави держави, соціальні. Майже 40% стосувались роботи комунального господарства, 9% - питання праці та зарплати, по 7% припало на звернення з питань житлової політики, а також аграрної політики та земельних відносин.

Одним із звернень було прохання мешканця Харкова, інваліда війни 1-ої групи та ще й багатодітного батька Михайла Зинченка про надання допомоги у отриманні направлення на стаціонарне лікування в умовах Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни на травень 2013 року. Чоловіку хотілось побувати в санаторії, коли всі його товариші вшановують День Перемоги. Його прохання було виконане, і у квітні Михайло Зинченко вже збирав речі, аби їхати до санаторію.

Заступник голови ХОДА переконаний, що проекти на кшталт «Діалогу з країною», в якому брав участь Президент, привчають представників влади до індивідуальної роботи з кожним заявником, а також до застосування усіх можливостей для вирішення негараздів людей.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


12.08.2013

 

День визволення в Івашках 

9 серпня з нагоди 70-річчя визволення у населеному пункті відбулося ряд святкових заходів. В урочисто-траурному мітингу взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, народний депутат України Олександр Біловол, депутат обласної ради Віктор Бєлінський, Одноробівський Перший сільський голова Олег Золотарьов, директор державного підприємства «Івашківський спиртзавод» Михайло Захаренко.

Ігор Іванович проінформував присутніх, що на виконання завдань Президента України у рамках підготовки до 70-річчя Перемоги на території району проводиться ряд заходів. У належний вигляд приведено пам’ятники, що вшановують подвиг солдатів-визволителів, проводяться зустрічі ветеранів із школярами, у кожній школі створено музеї чи куточки пам’яті.

Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих визволителів Вітчизни, побажали активного довголіття і мирного неба над головою ветеранам. Відбулася панахида, покладання квітів.

Аматори місцевого Будинку культури підготували для односельців концертну програму.

На запрошення Михайла Івановича івашківців із святом привітали артисти з обласного центру.

Дирекція спиртзаводу подбала про те, щоб присутні на святі скуштували польової каші.

Діти розважалися на атракціонах, відбулася дискотека для молоді. Закінчився свято феєрверком.


12.08.2013

На день села - дитячий майданчик і пісенний подарунок від народного депутата

10 серпня у селі Феськи відзначали день визволення і день села. На стадіоні в цей день зібралося до тисячі мешканців громади. Привітати феськівців із святом завітали голова райдержадміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, народний депутат України Олександр Біловол, депутат обласної ради Віктор Бєлінський, директор Українського медичного центру акушерства гінекології та репродуктології МОЗ України» Валерій Пітько, президент Всеукраїнського благодійного фонду «З добром до людей» Тетяна Біловол.

На урочистій частині Ігор Іванович, звертаючись до присутніх, зазначив, що у Феськах завжди вміли і працювати і відпочивати, з повагою ставляться до людей старшого віку, дбають про підростаюче покоління.

Сільський голова Людмила Глух подбала, щоб і дорослі і малі добре відпочили. Працювала торгівля, атракціони і продавалися солодощі. За сприяння Віктора Бєлінського бажаючих пригощали польовою кашею.

В цей день у Феськах відкрито ще один дитячий майданчик. За турботи Олександра та Тетяни Біловолів вже у восьми населених пунктах району діти мають можливість проводити дозвілля на сучасних, безпечних гірках і гойдалках. Олександр Миколайович пообіцяв, що до 1 вересня наступний «острівець дитинства» з’явиться в селі Чепелі Феськівської сільської ради.

Ще одним подарунком від народного депутата став концерт переможця міжнародних конкурсів Федора Ритікова.

 


09.08.2013

У цьому році керівництвом області розглянуто майже 3 тисячі заяв від мешканців регіону

 Про це повідомив заступник голови Харківської ОДА Ігор Шурма під час програми «Час влади» на ХОД ТРК. Також він зазначив, що голова Харківської ОДА та його заступники постійно проводять прийом громадян як в громадській приймальні Харківської обласної державної адміністрації, так і в районах області.

 За словами заступника голови ХОДА, цій темі велику увагу приділяє Президент України Віктор Янукович, і вона є актуальною, надзвичайно важливою як для влади, так і для людей, які від влади очікують прямих результатів. Всі дії, які спрямовані на вирішення питань, регламентуються законом. На Харківщині цьому питанню приділяють особливу увагу.

 «Всі заяви розглянуті. Це 3 тисячі звернень, з них 1 100 надійшло на особистих прийомах, 1 900 заяв - письмово. З 1 900 заяв майже 1 000 це заяви, які надійшли від людей, які зверталися в Адміністрацію Президента і до Кабінету Міністрів», - повідомив Ігор Шурма.

 Також віце-губернатор зазначив, що всі заяви треба розділити на 3 категорії: прохання і клопотання, скарги, пропозиції.

 «З 3 тисяч заяв, які надійшли, всього піввідсотка - пропозиції. Це люди, які хочуть підказати владі, що треба зробити для вирішення проблеми. 2,5 % - це практично 50 заяв - скарги. Решта заяв це прохання і клопотання, їх можна розділити на декілька сегментів. Найбільший блок питань стосується житлово-комунального сектору, 20% - питання соціального змісту, майже 18% - питання, що стосуються охорони здоров`я», - зазначив Ігор Шурма.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


09.08.2013

Про результативність роботи зі зверненнями можна говорити лише тоді, коли кожна заява розглядається чиновниками на відповідному рівні їхніх функціональних обов’язків

У програмі «Час влади» на харківському обласному телебаченні заступник голови ХОДА Ігор Шурма розповів, з якими питаннями звернулися до Президента України мешканці Харківської області під час проекту «Діалог з країною», та як вони були вирішені.

За його словами, з Харківської області надійшло 288 заяв. Всі вони були розглянуті, і дані відповіді, причому 16 заяв були вирішені позитивно в перший тиждень. Найбільша кількість звернень стосувалася медико-соціальної сфери, потім питання стосувались житлово-комунального сектору, будівництва, юридичного змісту.

Ігор Шурма підкреслив, що є і особливі ситуації. Так, була заява від мешканки м.Харкова з проханням призначити їй субсидію, як виняток, тому що загальна площа її квартири не дозволяє отримувати субсидію відповідно до Закону. Для цього засідає спеціальна комісія – ця заява була вирішена позитивно. Набагато гірше, коли є випадки, які апріорі неможливо вирішити.

«Наприклад, люди можуть звертатися з великою бідою - хтось захворів. На пересадку кісткового мозку треба 300 тисяч євро – дайте матеріальну допомогу. А ми можемо виділити тільки обмежену кількість коштів. Люди, не отримавши від обласної адміністрації 300 тисяч євро, а отримавши максимально, що ми можемо дати - 15 тисяч грн., вважають, що їм не допомогли. Це є питання дуже індивідуальне. З моєї точки зору, про результативність можна говорити лише тоді, коли кожна заява є предметом розгляду чиновниками на відповідному рівні їхніх функціональних обов’язків», - сказав заступник голови ХОДА.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


09.08.2013

Відбулося засідання постійно діючої комісії з питань

розгляду звернень громадян під головуванням голови райдержадміністрації Ігоря Горішнього

Розглядалося питання про стан розгляду звернень громадян за перше півріччя поточного року.

Керівникам управлінь та відділів райдержадміністрації, самостійним підрозділам рекомендовано забезпечити дотримання вимог Інструкції з діловодства за зверненнями громадян.

Виконкомам селищної та сільських рад рекомендовано вжити дієвих заходів щодо підвищення виконавської дисципліни при опрацюванні звернень, що надходять з урядової телефонної «гарячої лінії».

«Недопущення фактів формального підходу до роботи з розгляду звернень громадян - вимога Президента України Віктора Федоровича Януковича», - наголосив голова райдержадміністрації Ігор Горішній. Також керівник району акцентував увагу на необхідності підвищення рівня аналітичної роботи з метою вчасного виявлення і усунення проблем, які породжують звернення.

 


08.08.2013

У центрі Золочева відкрито пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам

          За ініціативи районної спілки ветеранів Афганістану, за підтримки районної влади ідею будівництва пам’ятника було втілено в життя. Фінансову підтримку надано народним депутатом України Олександром Біловолом, керівниками сільгосппідприємств району, членами районної спілки, просто не байдужими золочівцями.

На урочистому відкритті були присутні керівники району і селища, почесні гості - заступник голови обласної державної адміністрації–керівник апарату Василь Хома, перший заступник голови обласної ради Олена Олєшко, народний депутат України Олександр Біловол, Президент Всеукраїнського благодійного фонду «З добром до людей» Тетяна Біловол, , голова обласної спілки ветеранів Афганістану Володимир Рижков.  

Автором проекту була молодий архітектор Анна Юхно. Пам’ятник асоціюється з аркушем листа, обпаленим полум’ям війни, на якому перелічено всі країни, де виконували свій інтернаціональний обов’язок наші співвітчизники.

«2014 рік оголошено Президентом України роком учасників бойових дій на території інших держав», - сказав Василь Хома. Він підкреслив, що відкриття пам’ятника на Золочівщині є символічним і пам’ятним одночасно. У наступному році на Харківщині заплановано проведення ряду заходів спрямованих на увічнення пам’яті і патріотичне виховання підростаючого покоління.

 

 


08.08.2013

 

Народний депутат дбає про якісне медичне обслуговування золочівців

 На виконання завдань Президента України щодо реформування медичної галузі, за  ініціативи народного депутата України Олександра Біловола підписано договір про співробітництво між Золочівською районною державною адміністрацією та десятьма провідними медичними закладами області.

Завдяки турботі Олександра Миколайовича вже протягом трьох років золочівські жінки мають можливість лікуватися і народжувати дітей в Українському медичному центрі акушерства та гінекології. За сприяння народного депутата організовано виїзні прийоми фахівців у районному центрі та населених пунктах району. Обстежено більше п’ятисот жінок, для надання консультацій і проходження лікування направлено до центру більше двохсот.

Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої, Інститут загальної та невідкладної хірургії  імені В.Т.Зайцева, Інститут неврології, психіатрії, та наркології НАМН України, Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я.Данілевського НАМН України», Інститут медичної радіології імені С.П.Григор`єва НАМН України, Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України, Інститут патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка» НАМН України, Інститут дерматології та венерології НАМН України», Український медичний центр акушерства гінекології та репродуктології МОЗ України», Харківський обласний клінічний онкологічний центр у рамках заключеного договору будуть надавати висококваліфіковану медичну допомогу населенню району.

Спеціалісти медичних закладів здійснюватимуть планову консультативну допомогу для подальшого лікування, організовуватимуть діагностичне обстеження пацієнтів. У разі необхідності лікарі з області будуть виїздити до лікувально-профілактичних закладів Золочівського району.

 


07.08.2013

             Новий спортивний майданчик до 70-річчя визволення Золочева

На виконання Державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки, за підтримки обласної та районної влади у районному центрі відкрито багатофункціональний спортивний майданчик із твердим покриттям.

Майданчик розміщено на базі Золочівської дитячої юнацької спортивної школи. І діти, і дорослі тепер матимуть можливість пограти у футбол, волейбол, баскетбол, великий теніс. Необхідний для цього інвентар вже придбано.

Для того, щоб у селищі з’явилася ще одна спортивна споруда доклали зусиль багато людей і організацій.

6 серпня, на день визволення селища, всі вони були запрошені на урочисте відкриття.

Право забити перший гол у футбольні ворота було надано керівникам району і почесним гостям.

Потім майданчиком заволоділи його повноправні господарі - школярі. Спостерігаючи, з яким азартом діти ганяють м’яч, стає зрозуміло, що найближчим часом він стане одним з улюблених місць проведення активного дозвілля.

 


07.08.2013

              Естафета пам’яті на Золочівщині

У відповідності з Указом Президента України «Про підготовку заходів у зв’язку зі святкуванням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» стартувала Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України». Другий її етап почався з Золочівського району, як першого району визволеного від фашистських загарбників.

Символи естафети пам’яті – копію прапора Перемоги і гільзу з землею із місць захоронення загиблих радянських воїнів на Золочівську землю привезли ізюмчани. У Золочівському історико-краєзнавчому музеї делегація на чолі з заступником голови райдержадміністрації Валерієм Тертишним в урочистій обстановці передала святині.

Голова райдержадміністрації Ігор Горішній, голова районної ради Леонід Канівець, голова районної ради ветеранів Володимир Соколовський, представники ветеранської організації прийняли священні реліквії.

7 серпня святині передано у сусідній, Богодухівський район.

Нащадки солдатів Великої Вітчизняної війни мають пам’ятати про подвиг своїх дідів і прадідів, щоб передати її наступним поколінням.

 


07.08.2013

Більшість звернень, які надійшли в рамках проекту «Діалог з країною», стосувалися питань соціального захисту та комунального господарства

Про це у програмі «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо розповіла начальник відділу роботи із зверненнями громадян апарату обласної державної адміністрації Тетяна Гравнова. Вона зазначила, що у рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» за участю Президента України Віктора Януковича обласною державною адміністрацію розглянуто 288 звернень. За словами начальнику відділу роботи із зверненнями громадян апарату ХОДА, найчастіше у зверненнях порушувалися питання соціального захисту та комунального господарства.

«Питання соціального захисту – 30%. Це призначення державної соціальної допомоги, санаторне-курортне лікування, забезпечення пільговим автотранспортом. Питання комунального господарства - 38%. Це питання ремонту, експлуатації будинків, благоустрій території, ремонт місцевих доріг. Питання праці та заробітної плати - 9%, питання житлової політики - 7%, аграрної політики та земельних відносин - близько 7%», - зазначила Тетяна Гравнова.

Багато питань було вирішені позитивно, наприклад, за зверненням жителя Харківського району стосовно виплати дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби, за результатами розгляду належні кошти були перераховані на рахунок заявника. Жителю села Новоселівка за рахунок бюджетних коштів проведена ультразвукова діагностика. Жительці Харкова, як виняток, була призначена субсидія для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


 

6 серпня Золочів відзначав 70-річчя визволення від фашистських загарбників

Біля Кургану Безсмертя відбувся урочисто-траурний мітинг. Разом із золочівцями ветеранів Великої Вітчизняної війни вшанували почесні гості – заступник голови обласної державної адміністрації-керівник апарату Василь Хома, перший заступник голови обласної ради Олена Олєшко, народний депутат України Олександр Біловол, Президент Всеукраїнського благодійного фонду «З добром до людей» Тетяна Біловол.

Звертаючись до ветеранів Великої Вітчизняної війни голова районної державної адміністрації Ігор Горішній згадав земляків, що загинули в боях за визволення. Він відзначив, що Перемога стала головною нагородою за пережите і пройдене в роки війни, вона окриляла й давала сили жити далі, піднімати села з руїн, ростити дітей.

Подарунком для ветеранів війни і всіх золочівців у день ювілейної дати став концерт Народного артиста України Павла Зіброва. Про сюрприз подбали народний депутат України Олександр Біловол та Президент Всеукраїнського благодійного фонду «З добром до людей» Тетяна Біловол.

Виступ артиста зібрав на центральній площі селища до семи тисяч глядачів.

Організатори свята подбали про змістовне дозвілля і дорослих і малих. Працювала торгівля, атракціони для дітей, відбулася дискотека. На завершення свята небо над Золочевом осяяв святковий феєрверк.

 


07.08.2013

              Про роботу зі зверненнями громадян, що надійшли                       до Золочівської районної державної адміністрації в рамках проекту «Діалог з країною» та на Урядову телефонну «гарячу лінію»  на апаратній нараді розповіла начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Лариса Іванова.

 Під час 4-годинного ефіру, приуроченого до третьої річниці інавгурації Президента України, громадяни країни мали змогу поставити питання та звернутися безпосередньо до Глави держави.

У рамках проекту «Діалог з країною» за участю Президента України Харківською обласною державною адміністрацією розглянуто 288 звернень.

До Золочівської райдержадміністрації у рамках проекту «Діалог з країною» надійшло одне звернення. До Президента України звернулася Марченко Тамара Іванівна з питання проведення ремонтних робіт дорожнього покриття доріг в селі Орішанка. Заявнику була надана відповідь про те, що філією «Золочівський райавтодор» в межах бюджетного забезпечення будуть виконані роботи по ліквідації дефектів покриття доріг, які в першу чергу впливають на безпеку руху.

«Кожне звернення, що надійшло, по можливості, повинно вирішуватися позитивно», - відзначив голова райдержадміністрації Ігор Горішній. Від стану розгляду звернень громадян залежить відношення людей до влади, добробут наших людей.

 


06.08.2013

 

Про порядок святкування 70-ої річниці визволення Золочева та сіл району від фашистських загарбників на апаратній нараді райдержадміністрації інформувала керівник апарату райдержадміністрації Валентина Дмитренкова.

 6 серпня у районному центрі відбудеться ряд святкових заходів за участю керівників області, народного депутата України Олександра Біловола.

Біля Кургану Безсмертя буде проведено мітинг, покладання квітів. На центральній площі селища пройде святковий концерт за участю Народного артиста України Павла Зіброва, феєрверк. Працюватиме торгівля, атракціони для дітей.

До річниці визволення району приурочено відкриття пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Також у цей день буде відкрито спортивний майданчик із твердим покриттям.

У населених пунктах району заплановано проведення ряду святкових заходів, привітання ветеранів війни на дому. У всіх заходах візьмуть участь керівники району, керівники сільгосппідприємств, депутати.

 05.08.2013

Майже 300 звернень розглянуто облдержадміністрацією в рамках проекту «Діалог з країною»

 У рамках телевізійного проекту «Діалог з країною» за участю Президента України Віктора Януковича обласною державною адміністрацією розглянуто 288 звернень. Найчастіше у зверненнях порушувалися питання соціального захисту (30,6%) – призначення державної соціальної допомоги, санаторно-курортне лікування, забезпечення пільговим автотранспортом; комунального господарства (38%) – ремонт та експлуатація будинків, благоустрій території, ремонт місцевих доріг; праці та заробітної плати (9%), житлової політики (7,6%), аграрної політики та земельних відносин (6,9 %). Про це повідомив заступник голови – керівник апарату ХОДА Василь Хома.

 За результатами розгляду частина звернень вирішено позитивно. З інших питань громадянам надані роз’яснення щодо шляхів їх вирішення.

 Так, за зверненням жителя Харківського р-ну стосовно виплати дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби за результатами розгляду належні кошти перераховані на рахунок заявника. За зверненням жительки м. Харкова щодо призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг заявниці, як виняток, призначено житлову субсидію.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news

   

06.08.2013

Андрій Моченков провів особистий прийом громадян

     5 серпня у Красноградському районі заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Андрій Моченков провів особистий прийом громадян.

    Мешканці району звернулися до Андрія Моченкова з питаннями, які стосуються різних сфер життя. Зокрема, проведення ямкового ремонту дороги та тротуару, функціонування на залізничному вокзалі торговельного майданчика, де працює ринок. Також було обговорено питання встановлення дитячого майданчика в селищі Куми.

    З усіх питань, які були порушені під час прийому, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Андрій Моченков надав відповідні доручення та взяв їх вирішення під особистий контроль.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


05.08.2013

Лютівці святкують 70 річчя визволення села від німецько-фашистських загарбників

 

У заході взяли участь Лютівський сільський голова Абдулкадир Міхрабов, представники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, ветерани війни та праці, мешканці села.

У цей день кожен ветеран війни одержав святковий подарунок, матеріальну допомогу та квіти від сільської ради. 

Після закінчення мітингу відбувся концерт за участю сільських аматорів та покладання квітів до Могили загиблим воїнам-визволителям.

 


05.08.2013

Сьогодні держава надає реальну підтримку будівельній галузі

Про це сьогодні в ході брифінгу заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін. За його словами, на сьогоднішній момент будівництво не є тією галуззю, яка тягне за собою економіку. До кризи 2008 року будівельна галузь відігравала велику роль в економічному розвитку регіону і країни в цілому, але в даний час вона потребує підтримки. Саме тому Президент України Віктор Янукович поставив завдання перед регіонами надавати будь-яку допомогу і підтримку цієй галузі, щоб вона розвивалася.

«Ця підтримка полягає у спрощенні процедури отримання та узгодження документів, у зменшенні податкового тиску, в більш простому отриманні будь-яких дозволів чи місць під будівництво. І, найголовніше, у створенні умов, за яких держава могла б взяти на себе частину фінансового навантаження, хоча б стосовно тих категорій наших громадян, які не мають нормальних житлових умов і не мають достатньої фінансової бази для того, щоб купити собі нову квартиру. Тут ми можемо говорити про програми: молодіжного будівництва, будівництва на селі, здешевлення іпотечного кредитування, придбання квартир за програмою «30/70». Все це є реальною підтримкою будівельної галузі. Тому що, відшкодовуючи процентну ставку за кредитами, допомагаючи взяти кредит, держава збільшує кількість людей, які можуть купити квартиру», – підкреслив Михайло Добкін.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


05.08.2013

Лояльні умови кредитування роблять програму молодіжного пільгового кредитування однією з найпопулярніших серед мешканців області

Сьогодні на Харківщині на виконання завдань Президента України щодо розвитку у регіоні будівельної галузі діють три державні програми, мета яких – допомогти громадянам у вирішенні їх житлового питання. Про це повідомила у ході прямої телефонної лінії в редакції газети «Слобідський край» директор Харківського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Наталія Алферова.

За її словами, одна з найбільш популярних серед мешканців області – програма молодіжного пільгового кредитування, яка існує з 1998 року і якою можуть скористуватися особи у віці до 35 років. В першу чергу, завдяки своїм лояльним умовам повернення коштів. Родина, яка має трьох і більше дітей не повертає половину отриманих кредитних коштів; 25 % від суми кредиту не повертає родина, в якій двоє дітей; якщо одна дитина – кредит безпроцентний; якщо родина бездітна – за кредит виплачується 3% на рік.

«У зв’язку з тим, що програма діє вже 15 років та завдяки таким лояльним умовам попит на неї перевищує пропозицію. Зараз у Фонді зареєстровано понад 500 осіб, бажаючих взяти участь у програмі молодіжного кредитування. Це значно більше, ніж розраховувалося для виділення коштів з держбюджету. При наданні кредиту діє рейтингова система. Наприклад, якщо ви перебуваєте на квартирному обліку в пільговій черзі, то в рейтингу маєте 10 балів. Додаткові бали зараховуються також якщо ви – молодий вчений, кандидат наук, видатний спортсмен. З рейтингом можна ознайомитися на сайті "Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву"», – сказала Наталія Алферова.

 Довідка: Станом на 30 липня 2013 року в Харківській області було надано 13 молодіжних житлових кредитів, із них сім кредитів видано за рахунок державного бюджету, а п’ять – з бюджету міста Харкова.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


02.08.2013

 

Питання благоустрою території селища, наведення належного санітарного стану селища і сіл району постійно на контролі

 У рамках виконання  завдань Президента України з розвитку будівельної галузі 2 серпня відбулося засідання комісії будівництва та розвитку інфраструктури території району.  На ній розглядалися питання благоустрою території селища, наведення належного санітарного стану селища і сіл району напередодні святкування 70- річчя визволення від фашистських загарбників.

Розглядалося питання проведення робіт по розчищенню русла річки Уди та проведення капремонту центральної площі селища.

 


02.08.2013

Розроблені детальні плани розвитку будівельної сфери Харківщини

Розвиток галузі містобудування є однією з ініціатив Президента України Віктора Януковича. Про це нагадав в ефірі програми обласного телебачення «Час влади» директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабинович.

За його словами, у 2010 році було кардинально змінено законодавство в області містобудівної сфери. З'явився закон про містобудівну діяльність, завдяки якому на порядок спростилися процедури і в сфері проектування, і в сфері будівництва. Новий закон ліквідував велику кількість перешкод і дозволив серйозно збільшити темпи та обсяги будівництва.

«Дуже багато того, що раніше люди оформляли місяцями, зараз оформляється декларативним методом. Це один із стимулів зростання темпів та здешевлення будівництва. Якщо говорити про цю сферу, то в Харкові затверджено новий генеральний план, з'явився поділ на зони. У цьому плані і Харківська область і місто є лідерами серед інших областей України з комплектації документами перспективного характеру. З'являються детальні плани територій, розроблено план розвитку центру, Салтівського житлового масиву, району біля метро ім. Академіка Барабашова, району Левада, який десятиліттями приваблював інвесторів, але його важко було освоювати через складні інженерні умови», – зазначив Михайло Рабинович.

http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


02.08.2013

Виконання завдань Президента України з розвитку будівельної галузі є одним з пріоритетів Харківської області

На сьогоднішній день пріоритетом Уряду і Харківської облдержадміністрації є ті основні положення Програми економічних реформ Президента України, які спрямовані на підняття будівельної галузі і нарощування темпів і обсягів житлового будівництва. Про це в ході програми обласного телебачення «Час влади» повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури ХОДА Михайло Рабинович.

За його словами, одне з найважливіших соціальних питань – забезпечення громадян житлом. У цьому напрямку на виконання соціальних ініціатив Президента України на Харківщині реалізується відразу ряд державних програм, які набувають все більшої популярності.

«На сьогоднішній день в Харківській області заплановано будівництво близько 390 тис. кв. м. житла. Близько 90 тис. кв. м вже здано в експлуатацію», – повідомив Михайло Рабинович.

Стимулом для будівельників є програма «Доступне житло», програма іпотечного кредитування, молодіжне пільгове кредитування і програма будівництва житла на селі «Власний дім». За словами Михайла Рабиновича, однією з найпопулярніших серед жителів Харківської області є програма «Доступне житло» (30/70).

«У 2013 році за цією програмою вже укладено 46 договорів, заплановано близько 13 млн. грн. фінансування. Харківський регіон входить до трійки лідерів в Україні і посідає 2 місце з реалізації даної програми. Що стосується другої програми іпотечного кредитування, то в області за нею працюють другий рік. З 16% оплати за кредит держава компенсує 13%, а громадяни платять 3%. Ця програма також набирає обертів і на сьогоднішній день видано вже 10,8 млн. грн. кредитів. Також укладено 49 договорів, майже 200 сімей вже готують документи і найближчим часом мають подати їх до Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, який курирує цю програму», – зазначив Михайло Рабинович.

У реалізації цих програм беруть участь 9 найбільших харківських будівельних компаній, акредитовано 26 будинків і доступно близько 2 тисяч вільних квартир.

  http://kharkivoda.gov.ua/uk/news


01.08.2013

Хід зернозбиральної кампанії в Золочівському районі

                 За оперативними даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації станом на 02 серпня  2013 року в сільськогосподарських підприємствах району обмолочено 17348 га (87%), намолочено 72 266 тонн зерна, в тому числі гороху - 1610 тонн, пшениці - 62982 тонн, ячменю – 7542 тонни, жита – 68 тонн, вівса – 20 тонн.              

                Серед сільськогосподарських підприємств лідирують фермерське господарство «Альфа», СТОВ «Перше Травня», ПрАТ АФ «імені Г.С. Сковороди», СТОВ «Золочівське».

                Найвищу урожайність серед сільськогосподарських підприємств має фермерське господарство «Альфа». Середній показник на його ланах складає 63,4 центнерів з гектара, в той час як середньорайонний – 41,7 центнери.

                На сьогодні трьохтисячний рубіж подолали Олександр Шматченко, Артур Смицьков,  Олександр Подобєдов, Віталій Зірка, Василь Завадський.

                Завершили жнива ТОВ «Золочівське», СТОВ «Перше Травня», СВК «імені Фрунзе», ПСП «Вікторія».

 


01.08.2013

 

Ігор Горішній провів особистий прийом громадян

Сьогодні голова Золочівської райдержадміністрації провів особистий прийом громадян.

Житель селища Золочів звернувся до нього з приводу надання матеріальної допомоги, а мешканець села Гурїв Козачок – щодо зрізу дерев біля свого домоволодіння.

Голова райдержадміністрації дав відповідні доручення та хід їх виконання взяв під особистий контроль.

 


Архів повідомлень(27.06.2012 - 31.07.2013) >>>

Архів повідомлень(07.05.2012 - 27.06.2013) >>>

Архів повідомлень(05.03.2012 - 30.04.2013) >>>

Архів повідомлень(28.12.2012 - 26.02.2013) >>>

Архів повідомлень(02.10.2012 - 28.12.2012) >>>

Архів повідомлень(01.08.2012 - 27.09.2012) >>>

Архів повідомлень(26.04.2012 - 31.07.2012) >>>

Архів повідомлень(01.02.2012 - 26.04.2012) >>>

Архів повідомлень(04.01.2011 - 31.01.2012) >>>

 

Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на

  62203 пл.Леніна 5, смт Золочів, Харківська обл.

цьому сайті, дозволяється при умові посилання,                  (для інтернет-видань - гіперпосилання)  на офіційний сайт

© 2011-2013 Золочівська районна державна адміністрація

email - zolochev_rda@ukrpost.ua

 Золочівської райдержадміністрації

Всі права захищено.

т./ф. (057-64) 5-15-64